Apres-ski a služby ve středisku Davos Klosters - SNOW.cz - lyžování

Davos Klosters aprés-ski a služby ve středisku

Davos Klosters - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Hotely, apartmánové komplexy (Davos-Dorf a -Platz, Klosters) a ubytovny Swiss Youth Hostel (Davos Dorf, Klosters)

Haus Albula: malebný dům v krásné vesničce

Jedním z půvabných domů, který si lze pronajmout na dovolenou, je Haus Albula v horské vesničce Schmitten, která se sluní na jižním svahu mezi Davosem a Tiefencastelem. Je prostorný, nadčasově zařízený a samozřejmě pečlivě udržovaný. Jeho srdcem je velkoryse prosvětlená obývací místnost s krbem, tu obklopují tři ložnice a mansarda. Vesnička Schmitten je mile ospalá, za lyžováním a jinými aktivitami – kromě bruslení na malé ledové ploše a běžkování – je nutné dojíždět.
Dům si lze pronajmout přes Interhome s nejrozmanitější nabídkou rekreačních objektů ve Švýcarsku. On-line rezervační systém umožňuje filtrovat objekty podle všech myslitelných kritérií – od jejich polohy a vybavení přes cenu až po hodnocení klientů.

Aprés-ski

Pivovar Monstein

Muzeum | exkurze

Kousek za hranicemi kosmopolitního střediska se v sevřeném údolí v obci Monstein zničehonic objeví – pivovar! Nejvýše položený v Evropě. Malá horská víska Monstein je díky němu podle místních držitelem světového rekordu ve spotřebě piva na obyvatele, údajně 800 l ročně. Pivo se v nadmořské výšce 1 627 m n. m. vaří při 91 °C a konzumuje se nejen v tekutém skupenství, ale i v sušeném hovězím mase anebo jako pivní sýr. Špinavě hnědou koulí je sýr proto, aby se odlišil od běžných sýrů. Fajnšmekři si smlsnou na pivní čokoládě. Při návštěvě tu můžete pít a jíst, co hrdlo ráčí, tak dlouho, dokud dokážete stát u barového stolku. Výdrž obvykle poleví, jakmile si přihnete zwickel – mladé pivo. Monsteinští přišli v 11. století z Wallisu a než začali vařit pivo, živili se letním pastevectvím a později těžbou dřeva a řezbářstvím. Historie i dobrého moku lze nasát v nejstarším dosud stojícím domě z roku 1644 – v hostinci.

Eau-là-là

Akvapark | indoor

sportovní bazén, bazén s masážními proudy, venkovní bazén, 80m tobogán Black Hole, dětská zóna, finská a bio sauna, Kneippova lázeň, parní lázeň, solárium

Lezecká stěna | indoor

Airoboard

Atrakce | outdoor

sjezd na gumovém polštáři po hlavě dolů (podél vleku Heid)

Běžky | outdoor

Davos se nachází na náhorní plošině, která je terénně mimořádně příhodná pro běžkaře. Běžecké stopy se proto táhnou po celém území Davosu – od Wolfgangu až po Frauenkirch – s odbočkami do postranních údolí. Hlavní trasa je poměrně rovinatá, upravená na klasiku i bruslení. Míjí železniční i autobusové zastávky, probíhá v blízkosti zástavby, a je tak ideální i pro krátké vyjížďky podle chuti a času. Vstup do stop je bezplatný, což není v Alpách úplně samozřejmé. Trasy jsou lemované také vycházkovými stezkami. Aktuální množství upravených stop přirozeně závisí na sněhových podmínkách, díky nadmořské výšce se ale dá na běžkování prakticky po celou sezónu spolehnout.

Bruslení | outdoor

V centru Davosu je vybudovaný „bruslařský svět“ pod širým nebem.

Skateline Albula: bruslařská dráha lesem z kopce

Bruslení | outdoor

Koho nebaví kroužit po stadiónu, ten se může projet po „uměle ledové“ cestě lesem z Alvaneu Bad do Suravy, značené jako skateline Albula. Stezka se klikatí v lese, občas krátce a mírně stoupá, spíš však klesá, takže 4 km dlouhá trasa není příliš namáhavá, a to ani pro děti. Nouzově lze pohodlně brzdit ve sněhu podél trati. Trasa je jednosměrná, a to samozřejmě „z kopce“. Půjčovna bruslí vč. vyhřívané převlékárny a malý bufet na dojezdu, kde je i parkoviště a stanoviště taxibusu, odvážejícího non-stop bruslaře na start.

Lezení v ledu | outdoor

Noc v iglú | outdoor

Sáňkařská dráha Rinerhorn

Sáňkařská dráha | outdoor

Je rychlá, místy opravdu strmá, s prudkými zatáčkami a rovinkami, a dokonce tunelem – zkrátka dobrodružná. Sáňky se půjčují v obchodě u nástupní stanice kabinky, takže si ji můžete sjet i v lyžařské přestávce – přezkáče jsou ovšem nevhodné, nelze s nimi citlivě brzdit a hrozí převrácení saní. Záludností dráhy jsou zejména „vyježděné“ vlny, na nichž sáňky i cestující více či méně nadskočí. Spolu se sáňkami si lze zapůjčit i „brzdicí“ podrážky na boty, což zvláště opatrnějším jezdcům může dost pomoci. Velmi vhodné jsou i protisněhové návleky a brýle! Dráha je 2x týdně osvětlená od 19 do 23 hod. večer.

Tandemový paragliding | outdoor

Gastronomie

Občerstvení na sjezdovce:

  • Bolgen (dřevěná restaurace, bar, živé aprés-ski)
  • Jatzhütte (horská chata s palmovou terasou a lehátky)
  • Gruobenalp (menší stylová horská chata)
  • Weissfluhgipfel (gurmánská restaurace)
  • a další chaty i samoobslužné restaurace

Servis

Lyžařské školy, půjčovny a servisy – www.swissrent.com, www.morefuninthesnow.com

Veľká Rača Oščadnica

Veľká Rača Oščadnica

Veľká Rača Oščadnica

Veľká Rača Oščadnica

Veľká Rača Oščadnica

Veľká Rača Oščadnica

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 8
Otevřené sjezdovky 8 z 15