[Diskuze k článku]: Alessandro Beluscio - The best SNOW Photographers - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) [Diskuze k článku]: Alessandro Beluscio - The best SNOW Photographers

[Diskuze k článku]: Alessandro Beluscio - The best SNOW Photographers

13.11.2009 09:24:14 #1 

Tomáš Roba - SNOW muž

Přinášíme další díl seriálu The Best Snow-Photographers, tentokrát z listopadového SNOW 49. Alessandro Belluscio – italský fotograf žijící v Turíně, šéfredaktor magazínu 4Skiers, cestovatel a snílek.
Odkaz na článek

13.11.2009 14:19:05 #2 

mexicano muž

Mám tyhle fotky ve SNOW strašně rád, protože se taky trochu snažím fotit, i když výsledky zatím „mírně“ zaostávají :-)).
Zjistil jsem jednu věc. Udělat opravdu slušnou fotku z carvingového lyžování je opravdu oříšek a zatím jich mám hodně málo, určitě míň, než těch z freeridu.
Takže redakce, bude někdy ve fotogalerii fotograf, co se zaměřuje hlavně na carvery? ;-) mex

13.11.2009 16:41:54 #3 

mr.pohoda 1 muž

Zajímalo by mě, jestli se častěji na tyto fotky používají objektivy s delším ohniskem nebo spíš nějaké širokoúhlé. Nejraději fotím se Sigmou 10–20mm, ale kvůli 5MP už nemohu dělat tak velké výřezy.

13.11.2009 17:41:48 #4 

mexicano muž

Na lyžování se dá použít skoro každý objektiv, záleží co a odkud člověk fotí.
Na skoky při freeridu např. často používám širokoúhlý obj. Sigma 10–20 (přepočet na kinofilm bude asi cca 17–36), protože tak to dostane jakoby větší výšku, napětí… Taky v takovém případě vynikne i okolí, hory… Lyžař hraje v orchestru s přírodou :-)
Zase teleobjektiv se hodí, když člověk potřebuje vypíchnout jezdce nebo nějaký detail, pěkným příkladem je např. fotka na titulce listopadového SNOW 49 (ta do zelena), na takové snímky se hodí světelný teleobjektiv (používám Sigmu 100–300 f4, takže při přepočtu na kinofilm to bude cca 160–480) a hodí se nechat malé clonové číslo, aby pozadí bylo pěkně rozostřené. Na lyžování musí být v takovém případě hodně rychlý autofokus, nebo si předostřit na jedno místo (ale to je dost náročné).
No a někdy používám taky základní teleobjektiv :-). Ono se vlastně dá fotit skoro se vším, hlavně když to člověka baví.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy