Silvestrovská prdelačka aneb fascinace prdelí - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy Silvestrovská prdelačka aneb fascinace prdelí

Silvestrovská prdelačka aneb fascinace prdelí

31.12.2013 15:19:00 #1 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

Silvestr bývá obvykle časem bilancování a hodnocení let minulých a odhodlaných slibů a předsevzetí do let příštích. Proto bych i já rád přistoupil k takovému silvestrovskému hodnocení jízdy těch z vás, které jsem viděl na místních videích, a pak všech ostatních, které vídám na sjezdovkách. Dříve, než ale přistoupíme k otázkám vašeho lyžařského prospěchu, bych vás rád upozornil, že se tu mezi lidmi objevil takový nešvar. Velice často opakují sprostá slovíčka. Hlavně jedno. Je to slovíčko ........„prdel“!

Pro někoho se skutečně jedná o odporné vulgární slovo, zatímco pro jiného je to takové přiléhavé označení mnohdy pěkné část těla. Obdivná hláška „Ta má ale prdel“ je mezi muži, zejména dolňáky, oblíbeným pochvalným uznáním. Ano, kromě Šebkové toto slovíčko používají v tomto smyslu i ženy, i když většinou ve zdrobnělé formě: „Ten má ale pěknou/roztomilou prdelku!“ můžeme často zaslechnout, pokud posloucháme za dveřmi čistě ženské společnosti. V každém případě jsme prdelí my Češi z nějakého důvodu fascinování. Kromě výše zmíněného významu toto slovo používáme v mnoha dalších významech a podobách.

Když nás něco pobaví, řekneme „To je/byla ale prdel!“. Když něco přesně sedí, řekneme „To padne, jako prdel na nočník“. Když nás někdo naštve, řekneme mu, aby šel do prdele, nebo ho dokonce vyzveme, aby nám příslušnou část políbil, nebo aby ji políbil sám sobě. A dostáváme se i ke slovesnému tvaru. Když se někdo někde náhle objeví, mnozí řeknou, že se odněkud vyprdelil, nebo když se někdo s něčím vleče, řekneme mu „Ty se tady s tím prdelíš!“ a ti více od rány dodají „Jdi už s tím do prdele“. Slovo prdel neopomeneme použít i v případě, že někomu vyhrožujeme. Kromě řady modernějších a propracovanějších výrazů zůstává klasické: "Nakopu ti prdel!“ osvědčenou formulací. Zapadákov nazveme „Prdelí světa“ a když někdo podlézá, použijeme osvědčenou formulaci, že „Leze někomu do prdele“. Tím to ale nekončí. Slovo prdel se dostalo už i do turistiky – Rozhledna Ďáblova prdel, nebo do politiky – Strana našich prdelí, a také do kuchyně, viz jméno tradiční české polévky použité také jako název tohoto příspěvku. Ty z vás, kteří jste ještě nezařadili toto fascinující slovo do svého slovníku, bych zde rád vyzval: „Řekněte prdel!“. To byste si o mně mohli ale myslet, že jsem primitiv a sprosťák (dobře, máte bod), proto tuto výzvu raději nechám na někom z kulturní oblasti, a to Jiřím Schmitzrovi: http://www.youtube.com/watch?…, který je starý sprosťák, jak sám přiznává tady: http://www.youtube.com/watch?…

Prdelí jsme ovšem fascinováni i my lyžaři. Ruku na srdce, přiznejte si, co vás nejvíce zaujalo, když jste poprvé viděli fotku nebo video závodníka SP položeného do oblouku. Vsadím svoji vlastní prdel na to, jestli to nebyla právě závodníkova prdel těsně nad sněhem. A lyžařský vzor byl na světě, se vším všudy, jak se o tom mluvilo v jiném vlákně. Touhu rekreačního lyžaře drhnout prdelí o sníh pochopili před dvaceti lety (ano, už je to tak, samotného mne to zarazilo) výrobci lyží a vyvinuli carvingové lyže. Oni sice přímo neřekli, že slouží k tomu, dostat prdel na sníh. Oni jen alibisticky řekli, že se stačí vyklonit, a lyže zatočí samy. A od té doby se lyžaři dělí na dvě skupiny.

Skupina první, ambicióznější a kreativnější, najednou došla k závěru, že představa dostat prdel na sníh už není tak nereálná, protože při takovém pokusu už nemusí nevyhnutelně následovat pád, jako tomu bylo na starých lyžích, a tím pádem se prdel na sněhu stala jejich modlou. Pouštějí si dokola videa jezdců ze SP, zasvěceně o tom diskutují na vleku, při každé příležitosti se snaží je napodobit a tímto jednorozměrným pohledem vnímají i lyžařskou techniku. Projev takové jízdy je v podstatě dvojí. Jedni končí každý oblouk dřepem na vnitřní lyži (někteří to dokonce doprovázejí funcarvingovým prvkem – dotýkají se rukou sněhu), druzí pak brázdí sjezdovky SG+ oblouky na SL lyžích s křečovitě vytrčeným zadkem (prdelí) a ještě větší křečí v obličeji. To samo o sobě je úplně v pohodě do doby, než se dotyčný rozhodne technicky se zdokonalit (pravděpodobně proto, aby mohl dát prdel ještě blíže ke sněhu) a obrátí se na někoho, aby mu poradil. Pokud je to zkušenější kamarád, pravděpodobně mu poradí, že na tom nic není, ať v tom nehledá žádné složitosti, že musí jen víc vyklonit prdel. Pokud je to ale trenér nebo instruktor, situace bude složitější. Pravděpodobně se bude snažit dotyčnému posloužit nějakou odbornou radou. Tady ale nutně padne kosa na kámen, protože ta rada bude pravděpodobně znít, aby tolik nevystrkoval prdel, a dělal místo toho něco užitečnějšího. Konkrétní podoba doporučení bude záležet na preferencích a zkušenostech trenéra. To je ale přesně to, co dotyčný lyžař nechce slyšet, takže to buď rovnou zavrhne (s vnitřním pocitem, že trenér nedocenil jeho lyžařské dovednosti), nebo se o to pokusí, ale když uvidí, že ho doporučení vzdaluje od jeho vysněného cíle, rychle ho opustí. Jaké je řešení? Žádné. Jediným řešením by bylo opuštění nereálného cíle. Prostě je to jako když se zhlédnu v prdelce třeba Claudie Schifferové. Pokud si ji nechám jen pro občasné pokochání se pohledem, bude můj život spokojený. Pokud ale věnuju veškeré úsilí k realizaci představy, že bude moje, budu jí psát obdivné dopisy, sledovat ji na ulici, skládat písně a zpívat jí je pod oknem, velmi pravděpodobně se ze mne stane v lepším případě zoufalec. V lyžařském světě by to znamenalo nechat si prdel na sněhu jako lahůdku pro oko v podání SP závodníků a sám lyžovat přiměřeně svým schopnostem, stavu vlastního těla a počtu dnů strávených na sněhu. Ale opouštění nereálných cílů je zřídkakdy reálné.

Druhou skupinou jsou běžní rekreační jezdci, kteří se snaží podle doporučení výrobců a propagátorů carvingových lyží co nejjednodušším způsobem se naučit lyžovat. Takže naklonit se a jedeme. Jenže ono se to lehko řekne a hůř udělá. Člověk je totiž uzpůsobený a od malička zvyklý mít těžiště v bezpečné poloze mezi oporami (nohama). A teď se má najednou vyklonit do „nebezpečné polohy“ s těžištěm mimo lyže. Co tam tedy do nebezpečí vystrčíme? Bude to hlava? Nohy? Ramena? Kdepak. Od malička máme zakódováno ze zkušeností, že nárazníkem a deformační zónou je naše, co jiného, než prdel. A proto ji vcelku bez obav vystrčíme na stranu a uvidíme, co se stane. Konec konců, v nejhorším případě spadneme na prdel. Kupodivu ale, ve většině případů nespadneme, ale lyže začnou točit. Hm, vypadá to dobře, zkusíme to i na druhou stranu. A hle, ono to zase funguje. Super. Trocha tréninku a propracujeme se k plynulosti a větší rychlosti, a je z nás lyžař. Tenhle způsob lyžování je velmi jednoduchý, snadný k naučení, a pokud nemáme další ambice, je to opět v naprosté pohodě. Pokud ale vyšší ambice máme, situace se komplikuje. Tento způsob zatáčení má svoje limity. Lyže sice zatáčejí, ale jen trochu a větší utažení oblouku není možné. Přehranění je pomalé, rozsah omezený a solidní jízda na prudkém nebo v těžším terénu jen těžko možná. To lyžař brzy zjistí, a opět se snaží někde získat radu a pomoc. V tomto případě sice překážku netvoří nereálná ambice, jako u první skupiny, ale problém je v tom, že už se ve většině případů jedná o vyježděné lyžaře, kteří mají jízdu založenou na přehazování prdele z jedné strany na druhou tak zakořeněnou, že se jen velmi obtížně mění. Proto jsou taky jízdy na videích k analýze tady na fóru jako pře kopírák. Co s tím? Léta dřiny a přeučování. Ale kdo je na to zvědavý, že jo?

Samozřejmě že přínos, který měly a mají moderní lyže pro rozvoj lyžování z pohledu zábavy a požitku je nepopiratelný. Spolu s lepší úpravou sjezdovek pomohly překonat řadu bariér. Mají také ale také vážný vedlejší účinek a tím je lyžování prdelí. Tento jev, tak rozšířený v současnosti, se totiž na klasických lyžích nevyskytoval, protože každý podvědomě chápal, že pokud chce ovládat lyže, musí lyžovat nohama. A přestože to díky výše popsanému způsobu zatáčení tak nevypadá, tato zákonitost zůstává i u carvingových lyží. Kvalitní lyžování se totiž bez nohou neobejde.

A co z toho vyplývá? Stejně jako občasné jadrné použití slova prdel ve vhodné situaci může být zajímavé, ale přemíra jeho užívání je nezajímavá a vulgární, může občasné použití pánve být přínosné, ale její pravidelné používání je nezajímavé a lyžařsky vulgární úplně stejně. Pokud bych tedy mohl dát paušální novoroční doporučení všem, kteří sem dali videa k analýze, ale i těm, kteří je sem nedali, znělo by asi takto.

Rovnejte si vaše osy, jak chcete, zatěžujte si klidně vnější, vnitřní i prostřední, přiklánějte se nebo odklánějte. Je mi to celkem fuk. Hlavně ale v novém roce lyžujte nohama, ne prdelí. Nebo ode mne dostanete na prdel. Myslím to smrtelně vážně, Nedělám si prdel. Hodně štěstí, nejen toho lyžařského, do nového roku.

Ivan

www.juniorsports.cz

31.12.2013 15:44:12 #2 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

K tomu se nedá moc dodat. Mohu s tebou občas drobně nesouhlasit, ale to je tak všechno, co také můžu, že.

Dodám tedy jediné.

Amen.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

31.12.2013 15:49:41 #3 

Příspěvků: 4271

ivan

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Hvězdný příspěvek na závěr roku.

Až se rozhodneš psát profesionálně, budu toho moct konečně nechat.

Ale neuděláš to hned od 1. ledna, že ne?

31.12.2013 18:07:57 #4 

Příspěvků: 1290

Pavlos muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Howgh!

PS Tohle už není prdel!

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

01.01.2014 21:44:36 #5 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Ahoj Ivane,
vyrazil's mi dech a vzal vítr z plachet. To jsem od Tebe nečekal, zvlášť lexikologicko-sémantický úvod Tvého diskurzu mě ohromil. Tedy, když se ohlédnu zpátky (i do jiných debatních fór), tak trochu se to možná čekat dalo, přesto klobouk dolů. Smekám před Tebou pr…

Napsal jsi ZPRÁVU O STAVU LYŽOVÁNÍ NA ČESKÝCH A MORAVSKÝCH (A SLOVENSKÝCH a dalších) SVAZÍCH, o nás, beru si to k srdci. Zkazil jsi mi docela radost neodvratnou a nediskutovatelnou definitivností, kterou v sobě Tvůj příspěvek ve druhé polovině nese.
Co jiného, než chyby kolem horké kaše mám rozebírat? Vzal jsi mi hračku, to se nedělá, asi mě nemáš rád. Tím by v podstatě mohly a měly úplně všechny analýzy tady skončit, jestli Ti šlo právě o to. Pěkně děkuji. Ale neradoval bych se předčasně, být Tebou, protože si rychle najdu/najdeme něco jiného.

Z takto nízkých pohnutek Tě ale nemůžu podezírat, udělal jsi to pro nás, protože nás máš rád a záleží Ti na nás a na lyžování jako takovém. Uctivé díky.

V tomto roce Ti proto přeji obligátně zdraví a štěstí, protože dokud je budeš mít, o ostatní se už zvládneš postarat sám.

taky Ivan

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.01.2014 11:16:38 #6 

Příspěvků: 6565

HonzA_ muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Ivane, jak trýznivě pravdivé. Tímhle textem totiž končí veškerá prdel a všechno to snažení s hodnocením videí, radami jak se zlepšit atd. ztrácí veškerý smysl. Protože, jak sám píšeš, vlastně ani žádný smysl nemá. Neboť po něm ani nikdo v podstatě netouží.

Takový pesimistický vstup do nového roku jsi nám nadělil…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

02.01.2014 11:32:38 #7 

Příspěvků: 1316

orim muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Krása, krása, paráda! Čo iného sa dá o Tvojom výtvore napísať. Od teraz sa i ja na „prdel“ po našom ľudovo „riť“ budem pozerať úplne inými očami. Ešte raz gratulujem a je mi ľúto, že som nemal možnosť vidieť Ivanovu a Ivanovu bledú tvár po tom ako si to prečítali.

02.01.2014 17:55:43 #9 

Příspěvků: 4271

ivan

>> #7, orim, 02. 01. 2014 11:32:38

Sžírala mě závist a hned jsem začal přemýšlet, kdy autorovi úplně povolím vázání, namažu lyže lepidlem, přestříkám brýle černým sprejem a naliju med do bot.

Jen počkej, zajíci!

02.01.2014 19:06:29 #10 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Vytáh ses, klobouk dolů.

02.01.2014 19:23:35 #11 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #10, Martin47, 02. 01. 2014 19:06:29

Žádný klobouk, kalhoty!

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.01.2014 20:31:09 #12 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Moc sa mi práve nechce písať,ale úvod tvojho blogu(?) je parádny a zaslúžiš si pochvalu.

Človeče,nachytal si nás s holými prdelami.Navyše na hruškách.

..chválim a podotýkam,že asi bude stále v platnosti „nomen est omen“,sú tu 3 blogy a za každým z nich je odlišný a vždy dobre píšuci Ivan.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

02.01.2014 20:41:23 #13 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #12, TNS, 02. 01. 2014 20:31:09

A nenapadlo Tě, jestli nejsme trojjedinná bytost? (Já jsem z nich ten syn.)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.01.2014 19:37:08 #14 

Příspěvků: 1187

Thomas muž

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

„Rum, kontušovka, slivovice, čert. Třešnovka, višňovka, ořechovka a vanilkovááá! Přijít ožralý! Nechat se přivézt na vozíku jako zvíře! Z vás bude mít pan rytmistr Koenig radost! Zavřete Ivana – až zčerná!” Ivan dobnrýýý!, hodně výstižné. Tak jsem jel jednu jízdu za dvěma bloňdatými Švédkami, krásné zadky v přiléhavých kalhotách, akorát nenápadné horní větrovky vzbuzovaly pocit nenápadnosti, ale stálo to za to. Čekal jsem klasik přiklánění zadkem nebo až velký odklon horní půlky těla jak je zvykem v středoevropském kriteriu, nic takového se nekonalo. Načasované., přesně do výslednic sil napasované pohyby a s přesnými odklony, zahraněním, italiano končertino rotací pánve, co dodat. Být tam sám a mít hodně peněz, už s nima pařím na baru o)))). :-D

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

03.01.2014 20:00:20 #15 

Příspěvků: 4271

ivan

>> #14, Thomas, 03. 01. 2014 19:37:08

Lindell-Vikarby a Hansdotter umějí, tak co se divíš?

Za mých mladých let se totéž (pro mě kromě toho krásného zadku) dalo napsat o nějakém Stenmarkovi.

03.01.2014 20:43:01 #16 

Příspěvků: 1187

Thomas muž

Už nám ujíždí vlak…:-D

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

03.01.2014 21:34:10 #17 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

Díky, jsem rád, jestli jsem vás na Silvestra trochu pobavil.

I

www.juniorsports.cz

03.01.2014 21:35:33 #18 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #3, ivan, 31. 12. 2013 15:49:41

Jak známo, ke psaní je potřeba zejména prdel, a tu já nemám. Jsem neposedný a většinou píšu nerad.

I

www.juniorsports.cz

03.01.2014 21:39:40 #19 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #5, ˘Ö˘Krab, 01. 01. 2014 21:44:36

No ono to tak úplně definitivní není. Je tam malá skulinka, která je schovaná ve formulaci „Léta dřiny a přeučování. Ale kdo je na to zvědavý, že jo?“. A já myslím, že pár takových se najde…

:-)

I

www.juniorsports.cz

03.01.2014 21:49:19 #20 

Příspěvků: 3640

m3 muž

09.01.2014 08:22:26 #21 

Příspěvků: 263

Ičes

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Na margo už nastolenej otázky Má riť o zem ryť? pár ilustračných záberov

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

09.01.2014 17:07:21 #22 

Příspěvků: 452

ivan-ski

Po odbornej stranke je ten CzechSkierov clanok napisany trocha nestastne. Je fakt ze amater, bez serioznej pripravy, nikdy neda prdel poriadne na sneh a ani by to nemal byt jeho ciel. Su ine dolezitejsie veci, ktore by mal lyziar sledovat, ako vzdialenost zadnice od snehu, popripade ruky – to je naozaj vyslovene skodlive. Ale na druhu stranu prdelou/panvou sa lyzuje, je to najpodstatnejsia cast lyziarovho tela. Vzdy to tak bolo aj bude.

09.01.2014 21:26:09 #23 

Příspěvků: 3640

m3 muž

>> #22, ivan-ski, 09. 01. 2014 17:07:21

Po odbornej stranke je ten CzechSkierov clanok napisany trocha nestastne

Prosím tě ,přečti si článek ještě jednou.

09.01.2014 23:02:55 #24 

Příspěvků: 452

ivan-ski

m3: Tym obkecavanim, a rozpravanim za druhych si zase raz spravil zo seba blbecka. V duchu tohto vlakna si prosim ta uz konecne vytiahni hlavu z prdele :)

CzechSkier totiz okomentoval videa Kraba (Panak 1,2) s tym ze to je „prdelacka“. Teda je jasne co sa tym mysli. Hovorim ze s tym po odbornej stranke nesuhlasim. Aj s clankom, aj s komentarom videa – panva/prdel tam je dobre, ak su tam chyby tak ine.

11.01.2014 15:33:33 #25 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #22, ivan-ski, 09. 01. 2014 17:07:21

Upřímně řečeno nevidím příliš velký smysl v diskuzi, co je nejdůležitější částí lyžařova těla, protože se těžko můžeme dobrat nějakých rozumných závěrů. Ale pokud se podržím té nadsázky, musím se nutně ptát (taky s určitou nadsázkou), proč alespoň půlka těch jezdců tady nejezdí svěťák. Nebo alespoň proč pořád řeší problémy s tím, že jim lyže nezatáčí, jak by měly? Pánev jim totiž lítá většinou docela slušně…

>> #24, ivan-ski, 09. 01. 2014 23:02:55

Stejně tak tady si moc nevím rady s tvrzením, že „panva/prdel tam je dobre, ak su tam chyby tak ine“. Znamená to, že pánev je tam dobře jen tak, sama o sobě? Že má Panák prostě hezkou pánev? Nebo je tam dobře ve vztahu ke sněhu? Nebo k lyžím? Nebo k jiným částem těla?

Taky se na lyžování nedívám staticky, tj. jestli něco někde je, není správně, ale především jak se to něco pohybuje a čeho se tím pohybem dosáhne. A tady se zdá, že skutek utek.

Ale jestli máš zájem detailně rozebrat Panákovu jízdu, pojďme na to (co nám síly a čas stačí).

I

www.juniorsports.cz

12.01.2014 01:08:06 #26 

Příspěvků: 6114

Harry žena

>> #1, CzechSkier, 31. 12. 2013 15:19:00

Fuu.Pekny novorocny darcek.Diky,ze si si dal tu robotu.Radost pocitat.

Mna si prekvapil len trochu,bol som sice parkrat upozorneny ze bacha na Teba,lebo si dost inteligentny na to aby si vedel vykorculovat z veci kde si sa aj trochu sekol,a to so ctou.

Moj nazor bol,ze kto dokaze vtipne a v pravej chvili vyuzit rozne citaty z diela najvetsieho Cecha Jaroslava Izbymuza,je nad vecou a v hlave ma poupratovane.Ne­mylil som sa,ani ti ostatni.

A este,urobil si mi radost ked si v niektorom vlakne dal radu,ze nech pan jazdi frontalne.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

12.01.2014 11:24:51 #27 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #26, Harry, 12. 01. 2014 01:08:06

Ahoj Harry,

„A este,urobil si mi radost ked si v niektorom vlakne dal radu,ze nech pan jazdi frontalne.“

Jsem rád, že jsem Ti udělal radost. Jsi všímavý. Doufám, že sis všimnul i toho, o jaké fázi oblouku byla řeč? :-)

I

www.juniorsports.cz

12.01.2014 12:23:27 #28 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #26, Harry, 12. 01. 2014 01:08:06

Čau Harry, to je dost, že jsi vykoukl od paprik. Už jsem se bál co s tebou je.

12.01.2014 15:55:09 #29 

Příspěvků: 6114

Harry žena

>> #27, CzechSkier, 12. 01. 2014 11:24:51

Ahoj.

Ach jaj,zas som nieco pomrvil.A ze vraj som vsimavy,ked som si v rychlosti vylozil Tvoj vyrok

Namísto prostého přehazování zadku ze strany na stranu potřebuje odlehčit lyže, dostat se dopředu a zahájit oblouk bez jakékoliv protirotace v pánvi (ani jinde)na vnéjší lyži. Ostatní přijde později. I.

ako jazdit so snahou o frontalnost pocas obluku.

Sorry,ale neboj,ja si este na tu frontalnost/teda snahu o nu/este pockam.:}}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy