ESTER LEDECKÁ - strana 7 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 7) - SNOW.CZ

ESTER LEDECKÁ (diskuze strana 7)

Nalezené položky: 335 « První | < Předchozí | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Další > | Poslední »

05.09.2018 10:08:09 #181 

HonzA_ muž

>> #180, fischerbl, 05. 09. 2018 09:50:36

Sport Invest včera oznámil, že dnes (středa) něco zveřejní. Předpokládám, že tato tisková zpráva SLČR, zveřejněná na Snow, je přímou reakcí (obranou). A to včetně bulvárního titulku s pověstným otazníkem.

<POVZDECH>Kéž by Snow konečně už označovalo tiskové zprávy už v nadpisu buď TZ a nebo „Tisková zpráva:“.</POV­ZDECH> To ale pravděpodobně nejde, protože potom by i nepozorný čtenář zjistil na první pohled, že jde o neobjektivní PR články a ne korektní žurnalistiku, a přistupoval by k obsahu už při čtení odpovídajícím způsobem.

Vážně nevím kolik je celková reklamní plocha. A kolik je 20 cm ví každý chlap.

A možná je jádrem sporu to, že Ester bude muset vozit ofiko repre kombu a ne bráchův design. Co my víme…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

05.09.2018 10:32:40 #182 

fischerbl

>> #181, HonzA_, 05. 09. 2018 10:08:09

Titulek a úvod článku napsal zřejmě někdo ze Snow.

Jestli jsem hledal dobře, celková reklamní plocha na oblečení dle FIS je 450 cm2.

Jinej gang...

05.09.2018 12:22:32 #183 

HonzA_ muž

>> #182, fischerbl, 05. 09. 2018 10:32:40

FIS říká, že:

2.1 Skis, boots, bindings, ski poles, arm and leg protection, etc.

2.1.1 Skis, ski boots, bindings, ski poles, separate arm and leg protection and other hardware are permitted to be used at FIS competitions with their commercially available designs and may only bear the Manufacturer`s I­dentification as defined in Chapter A, para. 1.2 of these specifications.

2.1.2 The size of the commercial markings on the arm and leg protection is limited to one marking of 12 cm2 on each item of equipment. Other sponsor markings on arm and leg protection are permitted, if those protections are part of the clothing and within the specifications of art. 2.4 (3 – 4 parts). There is an exception for jumping skis: Please see art. 2.6.3. A commercial marking of the actual producer on the hand protector of ski poles is permitted. The marking may be divided into two parts per individual hand protector. The total surface area of the commercial markings per hand protector is limited to 15 cm2.

2.1.3 Ski straps Only hardware (skis, ski boots, bindings, ski poles) and wax suppliers are permitted to have advertising on ski straps. No commercial advertising is permitted. Maximum 2 ski straps per pair of skis, for example one hardware and one wax supplier.

t.b.c.

05.09.2018 12:22:55 #184 

HonzA_ muž

2.2 Gloves A commercial marking of the actual producer of the glove is permitted. The marking may be divided into two parts per individual glove. The total surface area of the commercial markings per glove is limited to 15 cm2.

05.09.2018 12:23:41 #185 

HonzA_ muž

2.3 Goggles Goggle-straps may carry two commercial markings of the actual producer, no larger than 15 cm2 each in an unstretched position. A moulded logo may appear on the frame centrally on the forehead. This logo must be the same colour as the frame. Straps shall not measure more than 4 cm in width. In case of double straps only one strap may carry the commercial markings. Lenses must be free of advertising. Straps (without goggles) with commercial markings of goggle suppliers may not be worn.

05.09.2018 12:25:34 #186 

HonzA_ muž

2.4 Clothing

2.4.1 Articles of clothing may carry commercial markings belonging to the manufacturer and/or to other sponsors (as defined in art. 2.6)

2.4.2 The total surface area of all commercial markings on the clothing of one person shall not exceed 450 cm2. The maximum surface area for a single marking is 100 cm2. Commercial markings of the same sponsor may not appear one above the other or one beside the other. The National Association may decide on the placing of commercial markings.

2.4.3 Roll necks may in addition to the 450 cm2 also display the manufacturer's tra­demark and/or sponsor, which may also be divided into two parts, with a maximum total surface area of 20cm2.

2.4.4 A military symbol (emblem), indicating the national military organisation and similar organisations may be displayed on warm-up suits (not on headgear or race suits), with a maximum size of 20 cm2. This symbol is not included within the 450 cm2 total surface area of the commercial markings. This applies also to markings of charitable organisations.

P.S.: Tady se mi líbí ty vojenské symboly :-)

05.09.2018 12:28:23 #187 

HonzA_ muž

2.5 Helmets and Headgear

2.5.1 Helmets and headwear may carry two commercial markings of the manufacturer with a maximum size of 15 cm2, one on each side, placed over the ears. The front of helmets and headwear may only be used for the emblems of national teams, and sponsors, subject to art. 2.5.2.

2.5.2 The front (middle) of helmets and all headwear worn in competition and within the competition area, to include flower and prize-giving ceremonies, interviews etc., must carry the identification of the national ski association with a minimum size of 6 cm2. A National Association may sign sponsorship contracts for helmet/headwear advertising rights of up to a maximum of 50 cm2 (which may be divided between 2 identical – same size – logos) with firms who are not suppliers of ski equipment (hardware or outerwear), subject to the regulations of each National Association. In such a case, the front of helmets and headwear must carry the identification of the national ski association with a minimum size of 6 cm2. The relevant advertising must be placed either to the side of or above the identification of the national ski association. The free space between the national ski association's i­dentification (middle front of headgear) and the sponsor's adver­tising (50 cm2) must be at least 1 cm. For headbands the relevant advertising may be placed at the front of the headband, with the identification of the national ski association to the side. No advertising is allowed on the movable or integrated chin straps of helmets. Additionally it is not permitted to depict a website address which refers directly to the athlete, on headgear or other clothing. Names which appear on equipment or components (skis, bindings, poles, boots, crash-helmets, wax companies, etc.) may not be used on starting bibs and competition suits. In the case a hardware producer also produces outerwear materials this can be allowed if a different brand, not including the original hardware brand, is used.

2.5.3 Helmets and headgear worn in competition may carry the name of an athlete. The athlete name with a maximum size of 20 cm2 must be placed at the back of the helmet or, on the rear of a hat/headband for CrossCountry, Nordic Combined, namely when a helmet is not worn. The athlete name can only consist of the full name of the athlete in a standard font and size defined by FIS which is the same for all athletes.

05.09.2018 12:33:04 #188 

HonzA_ muž

2.6 Other sponsors

2.6.1 A National Association may sign sponsorship contracts with firms which are not suppliers of ski equipment (hardware and software) See also ICR art. 206.

2.6.2 The dimensions of commercial markings of such sponsors must conform to the specifications in art. 2.1., art. 2.4. or art. 2.5.

2.6.3 Jumping skis: The dimensions of commercial markings of such a sponsor on jumping skis are limited to a total surface area of 160 cm2 per ski. Only one commercial marking per ski is permitted, and the marking must be identical on both skis.

2.6.4 Aerial skis: The dimensions of commercial markings of such a sponsor on aerial skis are limited to a total surface of 120 cm2 per ski. Only one commercial marking per ski is permitted and the marking must be identical on both skis.

2.6.5 Snowboards: the base bottom of snowboards may only carry the recognized commercial markings of the effective producer. The top of snowboards may carry the commercial markings of the effective producer and up to five (5) other sponsors within a total size of 250 cm2, according to the regulations of the relevant National Association.

05.09.2018 12:35:02 #189 

HonzA_ muž

2.7 Accessories

2.7.1 Fanny packs, drinking bottles, mobile phones and other gadgets

The commercial markings belong to the NSA. The size of commercial markings is limited to a maximum of 50 cm2. The space can be used by the actual producer of the product or a commercial sponsor of the National Ski Association.

2.7.2 To avoid obstructing the view of the bib sponsor during the winners' presentation and/or award ceremony, all items mentioned in 2.7.1 cannot be worn in front of the leader board or on the podium during winners` presentation and/or the award ceremony.

2.8 All specifications also apply for officials, coaches, technicians, support personnel and forerunners.

05.09.2018 12:40:32 #190 

HonzA_ muž

Takže mně to vychází na 610 cm2 – 688 cm2 podle disciplíny…

05.09.2018 14:07:37 #191 

Radek Holub - SNOW muž

>> #181, HonzA_, 05. 09. 2018 10:08:09

Reaguju jen na povzdech:
Tisková zpráva je vždy uvedena jak na místě autora, tak pak hned na začátku textu, takže o žádné tajemství nejde, jen se musí článek rozkliknout, příp. se o jeho čtení rozhodnout podle výpisu článků, kde je titulek, perex i autor vidět rovnou.

Jinak perex v tiskových zprávách zpravidla píše někdo z redakce, pokud zpráva samotná žádný zajímavý nemá. Ten u Ledecké je trochu emotivně zabarvený, ale věcný (zdá se mi, snad nezaujatě, neb jsem ho nepsal). Přidal jsem pro úplnost odkaz sem do diskuze.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

05.09.2018 14:40:49 #192 

HonzA_ muž

>> #191, Radek Holub – SNOW, 05. 09. 2018 14:07:37

Díky za reakci. Chápu to co píšeš, ale zkus se na to podívat objektivně z pohledu čtenáře – jediná informace o tom, že jde o tiskovou zprávu, je šedivým standardním písmem pod velkým oranžovým nadpisem a nad fotkou. Samotný perex a text článku začíná až pod obrázkem a je černý.

Můj subjektivní názor je, že ten text („Závodní lyžování | 04.09.2018 | tisková zpráva“) nikdo nečte. Já jsem si ho tedy nepřečetl a našel jsem ho až po cíleném hledání, kdy jsem cíleně hledal autora.

Za běžného Frantu čtenáře říkám, že by se mi líbilo mít tiskové zprávy označené v nadpisu.

05.09.2018 14:42:04 #193 

HonzA_ muž

Dodatek – a jsem rozhodně mizerný čtenář, protože až teď jsem si všiml v článku této větičky: „Z tiskové zprávy Svazu lyžařů ČR, 4. 9. 2018“

05.09.2018 15:11:12 #194 

HonzA_ muž

http://sport.tn.nova.cz/…-svazem.html

Živě tisková konference Sport Invest…

05.09.2018 17:50:08 #195 

oblouk muž

Celej den jsempobíhal v přírodě – teď koukám, že tatík sděluje, že jim (rodině) je jedno koho bude STR reprezentovat. No tak po tomhle sdělení je to i mně jedno. Reprezentant je pro mě někdo, kdo ví odkud je, má ty lidi kolem sebe (až na výjimky) rád a chce jim dělat radost – cejtí se bejt Čech. Pokud tohle necejtí, je mi jedno, že nepodepíše represmlouvu a budu rád, že bude jezdit v barvách Kazachstánu za úplně jiný peníze.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

05.09.2018 19:59:17 #196 

korsičan muž

>> #195, oblouk, 05. 09. 2018 17:50:08

Jenže na druhou stranu ho prostě musíš pochopit, že těch klacků pod nohama, už může mít celkem dost. Ano, reprezentace je čest, ale rozhodně ne za každou cenu. Těch případů, kdy se rodná země k závodníkům nezachovala právě nejlépe, je hned několik. Takový Marc Girardelli je krásným příkladem. A Rakousko ho rozhodně nezavhlo, spíš naopak.

To co se tady nyní děje, už tady bylo. A osoby a obsazení jsou pořád stejné. Je to přesně 10 let, kdy měla se svazem, potažmo Sobotkou, úplně stejný problém Šárka Záhrobská. Ten jim dokonce vyhrožoval disciplinárním řízením. A přitom byla jednoznačně chyba na jeho straně.

Takže je to jak z gramofonové desky. Svaz vedený Sobotkou si proti sobě opět postavil nejlepšího závodníka v ČR. A nyní naprosto na rovinu – Co pro ČR a lyžování vůbec udělala Šárka s Ester a co nějaký Sobotka, kterého vůbec nikdo nezná. Nebýt Google, tak člověk ani neví, jak ten chlap vypadá.

Je to pořád dokola. Rodič si za svoje (jen za svoje) peníze vypiplá dítě a když toto začne vyhrávat a být vidět, přihlásí se nějaký spolek bafuňářů, který si chce taky ukousnout z toho koláče, na kterém ovšem nemá téměř žádných zásluh. A je úplně jedno, zda se jedná o lyžaře, biatlonistu či hokejku.

Já osobně se Ester vůbec nebudu divit, když začne reprezentovat jiný stát. Skoro se dá říct, že jí v tom držím všechny palce. Třeba se pak konečně stane, že si stát prostřednictvím „svazů“, začne svých „slepic co snáší zlatá vejce“, vážit.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

05.09.2018 20:19:03 #197 

MMartin

Predpokladám, že Ester chce hlavne jazdiť preteky (WC, MS, olympiáda atď.), a keď je to možné len so štatútom reprezentanta, tak bude aj reprezentovať. Problém nastane, ak ju niekto núti, aby za „česť reprezentovať“ platila výpalné. Neviem, akú zmluvu mala doteraz, mne by sa zdalo spravodlivé, aby sa zisky delili v pomere vynaložených nákladov.

05.09.2018 20:33:09 #198 

HonzA_ muž

Sledovat tiskovou konferenci bylo velmi poučné. Jak jsem psal výše, je dobře že se čas od času situace vyostří a na povrch vyplavou každodenní stesky…

05.09.2018 20:53:50 #199 

korsičan muž

>> #198, HonzA_, 05. 09. 2018 20:33:09

Stesky – nestesky, Sobotka lže, jako když tiskne.

Včera hrdě prohlásí, že ani náznakem Ester svaz nevyhrožoval zastavením činnosti a dnes je zveřejněn dopis (jeho dopis !!!!), kde jí přesně tímto vyhrožuje. To je fakt neuvěřitelný, jakou mají někteří lidi páteř.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

05.09.2018 20:55:59 #200 

HonzA_ muž

>> #199, korsičan, 05. 09. 2018 20:53:50

Přesně to jsem měl na mysli – dopis, tvrzení že svaz dává jen své peníze a přitom jde i o peníze z účelově vázaného daru od Němce svazu s podmínkou, že musí peníze jít Ester, a mnoho dalších…

05.09.2018 21:00:45 #201 

HonzA_ muž

K tomuto bodu agentura zveřejnila také část dopisu od Svazu lyžařů zaslaného Ledecké:

„Výkonný výbor dále rozhodl, že pokud tak nebude učiněno do 31. srpna 2018, nebude mít Ester Ledecká statut reprezentanta ČR, bude zastaveno veškeré financování ze strany SLČR a vyzveme ČOV a Duklu ke stejnému postupu. Tím pádem nebude ani Ester Ledecká přihlašována na závody,“ psalo se v dopise k reprezentační smlouvě z 23. srpna 2018.

„Také proto úterní prohlášení zástupců svazu bylo naprostou lží,“ prohlásil Trávníček.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/…yzovani.aspx?…

05.09.2018 21:27:19 #202 

m3 muž

je mi jedno, že nepodepíše represmlouvu a budu rád, že bude jezdit v barvách Kazachstánu

Celej den jsem strávil v autě a poslouchal muziku přerušovanou jen zelenou vlnou.Pustil jsem si tu tiskovku až teď a musím říct, že s tvým názorem absolutně nesouhlasím. Bohužel musím konstatovat,že se s novým vedením úseku AD nezměnilo zhola nic a pokud ano, tak k horšímu.Naprosto chápu to co prohlásil Ledecký a chápu proč to taky prohlásil.Já to vnímám úplně stejně a i stejně bych se zachoval. Kdyby závodila třeba za Kongo ,tak mě to bude sakra mrzet, ale palce jí budu držet o to víc.

05.09.2018 21:49:10 #203 

HonzA_ muž

„…teď koukám, že tatík sděluje, že jim (rodině) je jedno koho bude STR reprezentovat. No tak po tomhle sdělení je to i mně jedno. Reprezentant je pro mě někdo, kdo ví odkud je, má ty lidi kolem sebe (až na výjimky) rád a chce jim dělat radost – cejtí se bejt Čech.“

Neřekl bych, že Ester nebo Janek jsou takoví, jak naznačuješ. Myslím, že jsou už po těch letech z jednání svazu unavení a otrávení a teď už i rezignovaní a tohle je jediné východisko a svým způsobem i budování vyhednávací pozice vůči svazu aby dostali strach, že taky nemusí mít z výsledků Ester vůbec nic. A to by jich potom na výlety za mistrovstvím světa a Olympiádou taky mohlo jezdi výrazně méně. A sponzoři by také nebyli tak štědří a do „průtokového ohřívače (spíš ochlazovače)“ peněz by přiteklo mnohem méně. A na to tihle aparátčíci slyší.

Poslechl jsi si tu tiskovku? Pokud ne, udělej to. A pak si počkej, jakým způsobem bude svaz vyvracet to, co tam zaznělo…

A neříkej mi, že se svými zkušenostmi nevíš, jaké křivárny se tam dělají.

05.09.2018 22:11:56 #204 

m3 muž

>> #203, HonzA_, 05. 09. 2018 21:49:10

A pak si počkej, jakým způsobem bude svaz vyvracet to, co tam zaznělo…

No právě, jedna lež za druhou. Nejen Sobotka ,ale i Forejtek. Jeden mimo jiné tvrdí,že peníze na sousko v Chile zajistil svaz a druhej, že přihlásili Ester do La Parvy.

To, že prachy na Chile jdou od Tomáše Němce ví každej (nakonec Ledecký to vysvětlil) a kdo se podívá na FIS stránky tak zjistí,že Ester přihlášená nebyla. Tak to jsem fakt zvědavej jak to překroutí.

..jaké křivárny se tam dělají.

Tak a to je celé jádro sporu.Začíná to úpravou kriterií za pochodu pro různé nominace s následným neprůhledným přerozdělováním peněz a končí to kladením nesplnitelných podmínek. Fakt se vůbec nedivím .

05.09.2018 22:17:49 #205 

hm1

>> #204, m3, 05. 09. 2018 22:11:56

Naprosto souhlasím.

To co si svaz myslí, že je jeho zásluha je vážně trochu moc.

Na druhou stranu asi to ještě není tak jako to je v OSV, s dinosaury jako jsou H.Pum a P.Schrocksnadel…ja jen, ze by mohlo byt i hůř…

05.09.2018 22:20:29 #206 

hm1

Tak na to co mas za znalosti skrz Svaz( jsi členem metodické komise ODÚ AD – pokud se nepletu), mě tohle celkem překvapuje zrovna od tebe, možná jsem to jen špatně pochopil.

Čest za rodnou zem je v pořádku, ale za jakou cenu?

Absolutně souhlasím s Ledeckým.

05.09.2018 22:47:11 #207 

oblouk muž

Trochu shrnu svůj názor:

• Sobotka je, podle mě, velmi špatnej předseda a rozhodně už dávno neměl bej (opakovaně!) volenej (vinu nese především jednota moravské části volitelů!). Nejen, že nevím o jeho jakémkoli pozitivním přínosu – dokonce neumí ani číst text na tiskovce!
  • je dobře, že tatík Janek zamíchal bramboračkou, ale je blbě, že to agentura poslala do veřejnosti (lyžařům to bude škodit). Doufám, že se plénum SLČR bude nejen tímto případem zabývat
  • dopis Svazu je standardní, stejně to dělají v Rak i jinde a je to tak dle pravidel FIS (momentálně stejnej problém s Aničkou Veit…), nedávno Kristoffersen…
  • ta pravidla FIS jsou jak jsou a je blbě, že nejen náš Svaz, ale i Rakušáci, Norové atd… na ně nereagují tak, aby se takové případy nestávaly. Například zavedení automatického závazku už od žáků „chceš závodit v našem systému, chceš od nás trenérskou i hmotnou podporu, tak ve chvíli, kdy si zsčneš lyžováním vydělávat, budeš na výchovu mladých přispívat xx% ze svých příjmů…“
  • na druhou stranu mám kritický názor na postup a nároky agentury a členů rodiny a taky na nedostatek projevů náklonnosti ke své zemi (s tím nemají spory s konkrétními funkcionáři nic společného…)
Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

05.09.2018 22:59:54 #208 

oblouk muž

>> #206, hm1, 05. 09. 2018 22:20:29

Jo blbě jsi to pochopil i když si myslím, že jsem to vyjádřil jasně. Zopakuju jinými slovy: Pokud jsem Čech a reprezentuju Česko, tak vím, že spoluobčany potěší můj úspěch a dávám to viditelně najevo (vlajka atd) – a nemůže mi v tom bránit spor s jakýmkoli funkciobářem.

06.09.2018 06:25:10 #209 

HonzA_ muž

>> #207, oblouk, 05. 09. 2018 22:47:11

Ad „nároky agentury“: mozna jsem naivní, ale já jim věřím že nenatahuji ruku pro více peněz, jen chtějí aby je svaz nechal žít a nemohl jim kecat do uzavíraných smluv v rámci vyhrazeného prostoru.

A také chápu, že právě toto je pravomoc, kterou svaz jen tak nechce z ruky pustit.

Prostě Leteckých jen říkají nechte nás být, jako jste to dělali doteď.

Opravdu, podívej se na tu tiskovku. Uvidíš unaveneho a znechuceneho člověka, který býval plný nadšení. To udělal svaz. A ty mu vyčítá, že nakonec řekl „chceme závodit a (teď uz) je nám jedno za koho“?

06.09.2018 06:28:23 #210 

orim muž

https://sport.idnes.cz/…yzovani.aspx?…

Evidentne Ledeckému dochádza trpezlivosť. Len aby nakoniec Ester nebola „Slovakia“. (výmenou za Martinu Dubovskú). :-D

Nalezené položky: 335 « První | < Předchozí | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

19.06.2019

Jasná: 70 let největšího lyžařského střediska Slovenska (1. díl)

Lyžování v Jasné má dlouhou tradici. Již v roce 1949...
18.06.2019

Dámy, nebo ženy?

Na nedávném zasedání FIS v chorvatském Dubrovníku o ...
18.06.2019

Na Lipně si dovolenou užijí děti i rodiče!

Zážitek, na který se nezapomíná a který si užije kaž...
17.06.2019

Snový start travních lyžařů

Barták zahájil Světový pohár dvěma vítězstvími, Kett...
17.06.2019

Nabídka práce: trenér/ka mládeže pro Skiclub Schöneck

Nabídka celoročního trenérského angažmá v blízkosti ...
15.06.2019

Freeride ve Venezuele: poslední stopy

O možnosti lyžovat ve Venezuele jsem se dočetl v čas...

Diskuze o lyžování

Osobní výtisk

dnes 12:35:30 od IIIvan

Alpine Ski World Cup 18/19

včera 22:54:26 od HonzA_

Dobře jsem se pobavil...

včera 12:48:15 od IIIvan

Gratulace

15.06.2019 12:49:30 od oblouk

Čína - Olympiáda

14.06.2019 21:26:31 od IIIvan

Jen třešničky