Schladming nebo Saalbach - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Rakousko Schladming nebo Saalbach

Schladming nebo Saalbach

20.10.2016 16:20:55 #1 

martinkun

ahojte, vybírám kam jet v prosinci lyžovat. co byste poradili z těchto dvou středisek?mám rád spíš červené až černočervene sjezdovky. Díky za tipy

20.10.2016 19:03:27 #2 

fischerbl

>> #1, martinkun, 20. 10. 2016 16:20:55

Odpověď najdeš tady.

Jen se od té doby Saalbach rozšířil o Fieberbrunn.

Jinej gang...

22.10.2016 13:19:22 #3 

purple muž

Jezdím Saalbach dvakrát za sezonu konec ledna a začátek března a Schladming jednou za rok. Podle mně Saalbach o něco málo lepší vzhledem k dopravní obslužnosti vleků a lanovek, skibusy zdarma v celém údolí. Každý rok minimálně jedna lanovka vyměněna za lepší rychlejší a některé i vyhřívané. V lońském roce připojili Fieberbrunn – vhodné pro rodiny s dětmi.Příští rok bude ještě připojeno středisko Schmittenhohe s dojezdem do Viehhofenu, kde bydlíváme v penzionu
Schladming (část Hauser Kaibling sportovnější a přehlednější ze všech kopců na houpačce. Ale dá se dost dobře dojet do dalších středisek v gasteinetralském údolí. Flachau pěkné, ale přelidněné.

Vzhledem ke zkušenostem ostatních asi vychází lépe Schladming a to z důvodu zasněžení v měsíci prosinci.

Já osobně jezdím před Vánoci Itálii – Passo Tonale-Ponte di Legno- Temu, pokud je tam ovšem sníh, což dvě poslední sezony bohužel nebyl., Přeji šťastnou ruku při výběru

22.10.2016 16:31:10 #4 

lojzic muž

ani jedno. Zkus Serfaus fiss ladis, kde mas vyssi prevyseni,delsi sjezdovky moderni lanovky. rodinne stredisko o level vyse nez oba zmenine resorty co pises. Skibusy zdarm atake bez problemu.Pripadne jeste Ischgl,ale ten je cenove vyse.

23.10.2016 12:52:17 #5 

Saalbacher

>> #1, martinkun, 20. 10. 2016 16:20:55

Ahoj, rád ti něco doporučím. Jak prozrazuje můj nick je to Saalbach. Učím zde šest let a přímo to tu miluji. Sníh, teda pokud je před Vánocemi, tak v Saalabchu nabídne převážně červeno černé sjezdovky a polemizovat by se dalo i ohledně toho zda jsou modré opravdu modré. Celkem tu je 250 sjezdovek a spousta volného terénu. Moderní sportovně laděný Saalbach Hinterglem je místo, které si určitě zamiluješ. A nejen lyžování a kvalita sjezdovek ale i ostatní servis. Horské chaty s vynikajícím jídlem a pitím. Pokud máš ohledně Saalabachu jakýkoliv dotaz zeptej se rád odpovím.

Kuba

23.10.2016 19:26:38 #6 

fischerbl

>> #5, Saalbacher, 23. 10. 2016 12:52:17

Sníh, teda pokud je před Vánocemi, tak… No právě.

A znáš i Schladming? Můžeš srovnávat?

Jinej gang...

23.10.2016 20:51:32 #7 

Honza M muž

Ahoj, Saalbach je moje jednička, ale myslím, že v prosinci je jistější Schladming. Proto tam taky zahajuji sezonu (pravidelně na přelomu listopadu a prosince). Poslední roky, kdy bylo minimum sněhu byly horní patra Reiteralmu, Planaie a Hausu výborně vysněžené. Např. loni na začátku prosince byl Šlaďas super a v Saalbachu kolem 20.prosince byly jen úzké pruhy sjezdovek (dával jsem pozor, abych nevyjel ze stopy, protože mimo ni byla tráva poseta kravskými lejny :-) ). Ale i tak to bylo super (i díky Saalbacherovi, který ví kam zajít do hospody). Zažil jsem i jedno z nej lyžování v polovině prosince právě v Saalbachu – spousty sněhu, slunce a mráz. Ideální je rozhodnout se těsně před odjezdem nebo až na cestě, dle aktuálních podmínek. Nejednou jsem se rozhodoval až před Vídní kam pojedu. Přeji pěknou zimu. Honza

24.10.2016 00:36:32 #8 

martinkun

>> #4, lojzic, 22. 10. 2016 16:31:10

Jo serfaus bude urcite super jenze je to hrozne daleko.chci jet jen na 3 dny lyzovani a max nejakych 5 az 5apul hodiny cesty..pojedu ze Zlina.

24.10.2016 19:28:22 #9 

Saalbacher

>> #6, fischerbl, 23. 10. 2016 19:26:38

Ahoj znám, jak Honza píše, tak ve Schladming je jistota toho sněhu, ale to jsem psal, pokud je sníh. Jinak Saalabach je více sportovně laděný a najdou se zde sjezdovky, kde budeš lyžovat skoro sám ale i úplně přelidněné. Výhodou je propojení 270 km sjezdovek tak, že nemusíš jezdit někde busem. Další výhodou, že se lidé velice rychle rozptýlí jelikož lanovky vedou v celé délce údolí zespoda a v horní polovině jsou doplněny většinou sedačkami. Opravdu skvělé lyžování, každý den nové a nové sjezdovky.

:) Kuba

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy