Šárka Záhrobská: zloduchem jsou boty, deska a vázání [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Šárka Záhrobská: zloduchem jsou boty, deska a vázání [článek]

Šárka Záhrobská: zloduchem jsou boty, deska a vázání [článek]

18.01.2011 11:33:14 #1 

Příspěvků: 4283

ivan

Spousta lyžařů sleduje neradostný vývoj výkonnosti a vlastně už i kariéry Šárky Záhrobské. Fakta jsou známá, o příčinách lze dlouze diskutovat. Do mozaiky důvodů, jež se od Šárčina týmu dostávají do médií, přibylo po žalostné jízdě ve Flachau zdůvodnění opravdu netradiční. Natolik, že je nedokážu neokomentovat.
Odkaz na článek

18.01.2011 12:20:46 #2 

Příspěvků: 881

Martin430

Skvělý čtení, ivane.

Nemohli bysme se domluvit tak, že bys ten slamák sežral i tak ? Bych Ti ho zatím maceroval v něčem dobrým.

Je vidět, že se Šárka nebojí – nám prostým konzumentům ukázat, jak jsou na tom špatně výrobci bot, desek a vázání a to i na úrovni WC a závodních oddělení. Jen je škoda, že výrobci jsou děsně mstivý svině a tím je vysoce pravděpodobné, že napřesrok bude jezdit bosa, s nohama přilepenýma Locktitem rovnou na topsheet lyže.

Pokud ovšem nenazná, že je problém i v lyžích samotných, pak nebude mít ani lyže a bude muset zkusit jedině revoluční RAXski a konečně jim dá 5–10 vteřin ona. To ale bude muset jezdit vedle trati, protože ji ti nepřející komisaři nepustí mezi brány.

Nemá to lehký, ale přečte si ještě tak 30krát 4 dohody a s Toníkem neco vymyslí.

Nechtěl bych vidět jejího tátu, jak se tvářil, když to četl.

ufuf

19.01.2011 11:41:26 #3 

Příspěvků: 12

Tanguero

Přidávám se k Martinovi. Navrhuju ten slamák macerovat v lahvi Pražského výběru. Při konzumaci ho potom můžeš zapíjet „slámovým“ vínem, které tím vznikne. Kdo rozumí vínu, pochopí můj názor na Šárčiny technické problémy. Víc nemám co dodat :-)

19.01.2011 16:27:42 #4 

Příspěvků: 184

garfield muž

Jak jsem od včera ,– zdvořile nahozením tema …zjišťoval,tak skutečná většina lyž instrů ,i lyž. veřejnosti-na sedačce je času …
/mimo novinářů co, za každou cenu něco musej napsat ..-vyblejt :-) / ,tak masivní většina je Šárce Záhrobské nakloněna i s pochopením­..ok.. sezona ,–nedaří se…,díky za ty předchozí sezony…,díky za to ,že vůbec jsi..!!! ,že na české poměry dokázala do teď neuvěřitelné,, netušené, !!! ,a to, že si hold musí zkousnout i negativa popularity a supů,když se nedaří,když to nejde ,no jo ať těch klobouků sežerou víc,ale i kdyby .. dík PRVNí a jediná Dámo současného českého lyžování…,když to dál půjde, budeme rádi a přejem… ,když ne,jsou i jiné životní cíle a priority, dokázala jste to, co u nás nikdo před Vámi,Hut ab- klobouk dolů…,ti rejpalové aŤ ho sežerou…- a to by se mi líbilo… :-)

přes to,–jísti slamák ,byť dlouhou dobu máčený…,a tak ku stravitelnosti připravovaný,nelze považovati za stravu vhodnou šedesátníka..,byť vláknina je zdravá, ale čehože-je příliš,to by mohlo neprůchodnost střev způsobiti…,a též velké břišní boolení- při tom míti… buenos aires…

p.s.
i přes chybějící bachor,čepec, kniha, slez /i když to má každej vůl…/,vratné přežvýkávání,chy­bějící bacterie … věřím v přežití,ale až to poleze,nebudu na sjezdovce :-)

19.01.2011 18:49:45 #5 

Příspěvků: 157

RadKov

Jestliže autor blogu zmiňuje lyžaře, kteří sledují aktuální nepříliš povedené účinkování naší lyžařské naděje a vlastně už i hvězdy Šárky Záhrobské, jsem jedním z nich. A jako takový cítím potřebu k věci doplnit pár slov. Důvod je nad slunce prostý – rád vídám Šárku vítězící.

Přestože se Ivan Sosna ve své úctě k lidem z lyžařské branže (a současně lidem, které jistě osobně zná) jal soudu Šárčiných současných výkonů spíše po stránce materiálově-technické, z jeho slov lze bez velké námahy odtušit také polemiky a pochyby nad okolnostmi personálními. Myšleno tak v rámci realizačního týmu naší soudobě i historicky nejúspěšnější sjezdařky. Lze předpokládat, že mu asi bude známo mnohem více odpovědí na otázky, proč vlastně v minulé sezoně došlo k přerušení dlouholeté spolupráce otco-dceřiného tandemu Záhrobských. Týmu, který svými dosahovanými výsledky opakovaně prokazoval, že pracuje dobře.

O zákulisí vzniku i dlouholetém fungování této rodinné spolupráce již bylo plytce naspekulováno i objektivněji reportováno mnohé. Včetně nemála slov o obětování se a dennodenní řeholi, ať na jedné či druhé straně – závodnické či trenérské. Je jisté, že uvedené stavy s sebou spolu s přibývající délkou svého trvání přinášejí i napětí, které nemusí pramenit jen ze samotné podstaty vrcholového sportu jako takového. Nabízí se tedy úvaha (bezesporu notně spekulativní), zda právě jevy podobné popsaným mohly vyvrcholit tím, že se cesty zaběhnuté dvojice – trenéra Petra Záhrobského st. a mj. mistryně světa Šárky Záhrobské – nečekaně rozešly.

Jistě by nebylo správné chtít znát detailní odpovědi na všechny vyvstalé otázky. Jako v každé jiné sféře existují i v takovéto top-sportovní běžné a všudypřítomné sociální vztahy. Ty nejen že nelze opomenout, ale mnohdy je právě jim nutné neupírat na jejich úrazokamenném významu. A pokud se takříkajíc právě v tomhle kolečku stroj zadrhne, pomyslné hodiny zkrátka správně jít nemohou. Někdy je třeba polámanou součástku vyměnit, jindy postačí jinak kvalitní „značkový“ mechanismus jen řádně promazat.

Mám-li v navozeném metaforickém duchu své zamyšlení i zakončit, musím zde na misku vah položit otázku svou: Která z nastolených variant nápravy potíží s hodinovým strojkem bývá častěji schůdnější či rozumnější? Pokoušet se nahradit původní kolečko novým, leč praxí neprověřeným a tudíž i rizika nesprávného chodu přinášejícím? Anebo do strojku přikápnout trošky maziva, aby ten mohl i nadále plnit svou zaběhnutou funkci? Funkci, kterou vykonává léta, po která fatálně nezklamal…

19.01.2011 19:38:04 #6 

Příspěvků: 184

garfield muž

>> #5, RadKov, 19. 01. 2011 18:49:45 ano........ .....všichni to tušíme…,jen jak z toho?ven… stejně jako Martina Hingis po rozchodu se svou trenérkou a matkou Melanií… Molitorovou.Hingis… šla dolů …,ale začala žít normálním životem dospělé ženy,///dětská leta,dospívání,a to, co s tím souvisí -vše potlačeno-podřízeno treningu , výkonu-od 13ti let…//, je to zde asi stejné…, ale, je to jejich věc !!! ,omlouvám se,– Její věc… pro nás ,co bychom rádi výsledky,– je to pseudo jasné,ale náš dril,život,od­říkání, to není,můžu-můžeme si jen přát,jak jsem psal… cesta zpět k trenéru-otci+ odříkání a drilu,až teroru, pod jeho vedením není… Na druhou stranu -vždy po průměrných výsledcích uměla- umí zajet na důležitých závodech… …třeba na klobouk dojde…

P.S.můj osobní zážitek z před mistrovství sv . v Bormiu + St.Catarina. je ,že v teamu dnes chybí persona ,co zavelí ,řekne fis -ne- případně postaví 2 kolo,a to ostatním týmům obrovsky pomáhá,byť je to maličkost,…Petra ,Šárky,teamu se báli,dnes jim můžou skutečně podšoupnout i druhořadý material,nebyli by první-zažil si to i Herminator …

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy