Je technika správná? (strana: 10) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy Je technika správná?

Je technika správná? (strana: 10)

27.03.2019 21:13:09 #271 

TNS muž

A aby sme dostáli názvu vlákna. Táto technika brzdenia na mäkkom je sakra účinná, len nie som celkom presvedčený či je správna. Poprosím kolegov z radu vedcov na fóre o jej ďalšie preskúmanie. Vyzerá to sľubne, len potrebujeme viac vstupných údajov. Ja sa na ďalšie testy necítim. Berme to tak, že základný kameň som položil.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

27.03.2019 21:23:50 #272 

Harry žena

>> #270, TNS, 27. 03. 2019 21:07:39

Inak som mal prilbu. Ja to stále tvrdím, nemáš prilbu, nič sa Ti nestane.

To je ta svina karma.

Nie je to tak davno co prilby boli v debate.:}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

27.03.2019 21:30:15 #273 

Harry žena

>> #271, TNS, 27. 03. 2019 21:13:09

Musim suhlasit,ze tento sposob brzdenia je sakra ucinny.

Pre jazdca usmievajuceho sa na volne pohodene damy opalujuce sa na slniecku ,ktory odhodi pud sebazachovy a zalovi, aj pomerne prekvapivy.

Ale mozno si mal len race nauhlovane vonkajsie hrany.To vies ,si od fachu a svoje lyze urcite neodflaknes…

caute Harry

P.S. Takze si v podstate zalomil sezonu? V najlepsom? Pech.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.03.2019 07:29:33 #274 

IIIvan muž

>> #271, TNS, 27. 03. 2019 21:13:09

Kolegovia z radov vedcov použili analytickú metódu „kuknem a vidím“ a dospeli k názoru, že táto technika si zasluhuje ešte ďalší výskum, ideálne z grantov kohézneho fondu EU :-) Názov práce ešte vymyslím.

P.S: dúfam, že nič vážne s tými väzmi…

28.03.2019 07:55:21 #275 

˘Ö˘Krab muž

>> #273, Harry, 27. 03. 2019 21:30:15

Tak už chápu, proč jsem na jedněch supermastňáckých lyžích viděl hrany nejen u skluznice, ale i u topsheetu. To bylo právě pro zvýšení účinnosti inovativních forem brzdění – a nikoliv pro zamezení vzniku provozních šrámů a poškození, jak se snažil výrobce namluvit.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.03.2019 08:25:14 #276 

MPS

>> #267, TNS, 27. 03. 2019 20:11:27

Tvl tohle se mě stalo před pár lety na podzim na Picoši na pěkně tvrdym povrchu…au…už si na to fakt dávam bacha…ale stále to mám v záloze pro nějakou hoodně krizovou situaci…za mě také bezkonkurenčně nejrychlejší způsob zastavení…:-D

28.03.2019 21:25:44 #277 

ZB?

>> #276, MPS, 28. 03. 2019 08:25:14 Tohle se mi stalo letos ale nemel jsem v plánu zabrzdit… A lyže šly taky vpravo a já rovně… Ale vypnutí vázání se jako obvykle u 99 % mých pádů nekonalo… Byla tam asi krtina :-D Ale vrstva sněhu byla asi 2 m ,takže nepochybně ruskej krtek(jinej takhle velký kupy neudělá) Rameno a paže bolest jakoby zlomenina,ale vstal jsem a dělal ,že mě nic nebolí… Na jaře zajdu na rentgen,protože to bolí futr stejně… K doktoroj chodím ,když je toho víc najednou… Přeci tam nepůjdu s každou jednotlivou zlomeninou !!! PS:taky Vám Nojby ucpal monitor ?????????????­?????????? Sorry to nebyl Nojby ale někdo z Číny

Lyze-to je moje diagnoza...

29.03.2019 07:01:47 #278 

Harry žena

>> #277, ZB?, 28. 03. 2019 21:25:44

K doktoroj chodím ,když je toho víc najednou…

:D

To je spravny, sudruzsky „zoceleny“ pristup.

Aj tak sa zistilo po kontrole zo sukromnych zdravotnych poistovni, ze 99 pripadov navstev lekara je z dovodu hypochondrie a 100 percent urcenych diagnoz a liecebnych postupov je zbytocnych.

Jak hovori kamos,skoda benzinu.Po pade ma ohmata zena,a dalej mozem lyzovat.S obmed­zeniami,ale mo­zem.

caute Harry

29.03.2019 19:12:15 #279 

ZB?

Lyze-to je moje diagnoza...

30.03.2019 08:24:31 #280 

adam 1

:)

Fotky

30.03.2019 19:33:36 #281 

johnycek muž

>> #280, adam 1, 30. 03. 2019 08:24:31

bunda pro učitele fyziky účastnícího se lyžařského kurzu? :-)

panta rhei

31.03.2019 11:04:50 #282 

HonzA_ muž

>> #280, adam 1, 30. 03. 2019 08:24:31

To bude chtít svolat komisi…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

15.11.2019 17:08:05 #283 

MPS

>> #244, oblouk, 26. 03. 2019 08:19:10

Čau Hanzi, rozhodl jsem se letos učinit poslední pokus o nějaké výrazné zlepšení své techniky . Pořád v tom ale trochu tápu a hlavně pořád nemám žádný pořádný vzor jak by to mohlo vypadat a proč a pak se mi vybavil tento tvůj příspěvek o borcích instruktorech co lyžujou podstatně lépe než já a navíc vědí proč. Tak jsem si říkal jestli bys nebyl tak hodnej a postnul sem nějaké jejich vzorové demo jízdy a pokud by k tomu mohl být popisek co na tom dělají že je to tak dobrý bylo by to úplně skvělé a určítě by to krom mě zajímalo i ostatní lyžařeře toužící po zlepšení techniky..... Předem dík.

15.11.2019 20:33:03 #284 

oblouk muž

>> #283, MPS, 15. 11. 2019 17:08:05

Především v tom příspěvku reaguju na tvůj výsměch indtruktorům z APUL kteří „točej kotníkama“ atp… – a protože tento tvůj názor nesdílím – a hájím je. Na rozdíl od tebe ty instruktory, kteří při těch hodnoceních byli znám a vím, že lyžování rozumí a umí jej i dobře předvést a vysvětlit.

Také o tobě se v tom příspěvku hezky vyjadřuju – píšu: „…v tvém případě jde o účelně a dobře pro sport připravený tělo lyžaře, kterej velmi slušně ty lyže ovládá…“ – to bych, bejt tebou, viděl jako hezkou pochvalu… :-)

Divím se, že ty, jako pravidelný a letitý diskutér Snow neznáš třeba dlouho v časopise zveřejňovaný seriál Ondry Nováka „Skiwithme!“ lterý je, podle mého, brilantní ukázkou toho jak lyžují – jak lyžování rozumí – a jak ho umí popsat. Myslím, že se to dá i „vygůglit“ bez mojí pomoci.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

16.11.2019 08:12:05 #285 

IIIvan muž

>> #283, MPS, 15. 11. 2019 17:08:05

>> #284, oblouk, 15. 11. 2019 20:33:03

aaaa, už začala uhorková ski sezóna?

Ako je možné objektívne porovnať „kto je lepší lyžiar“, okrem brán?

Honzo, nemyslím si, že by technicky na piste Miloš strácal oproti akémukoľvek inštruktorovi bez závodnej prípravy(nepleťme tu boule apod.), ale merať pindíka nikomu nebudem :-)

Ja mám určité názory na niektoré inštruktorské poučky. Negatívne v tom, že si moc fandia oproti závodníkom(teraz nemyslím CZ, ale početné debaty na pugski a pod.) a aj tí najlepší robia niektoré prvky oproti bežným závodníkom neefektívne a dosť „schématicky“.

Tiež sa mi nepáči tá spartakiáda – ako sa dá objektívne stanoviť „krása“(Japan, Demo interski)? Ale to je už vecou každého chuti(mne to pripomína tých Japoncov, keď som ako decko začínal v karate – zostavy „kata“ ako súťaž a majster sveta potom dostane po hube v krčme).

Pozitívne v tom, že pre ich účely(tj výuka pre „široké masy lidu“) musí byť nejako unifikovaná a obvykle zjednodušená – masy nechcú vedieť naozaj dobre lyžovať, chcú napodobniť to, čo vidia na svahoch bežne(tj. klasická zmes rôznych indivindi štýlov) – a to podľa možnosti čím rýchlejšie a lacnejšie(my fanatici tu na fóre nie sme zrovna štatisticky významné vzorky).

Tj. nikdy nepoužívam čierno-biele videnie, inštruktor je inštruktor, závodník je závodník a v ich technike sú(podĺa mňa logické – viď účel) odlišnosti. Treba vidieť vždy konkrétnu osobu v bránach(a čo som videl rôzne PSIA/CSIA, APUL majstrovstvá v GS trati, tak drvivá väčšina nič-moc) a ideálne porovnať s konkrétnym FIS bodovaným jazdcom(a eurotesty na najvyšší level sú oproti priemernému FIS 50 points + hodne veľká rezerva).

A téma kotníky sa tu už preberala. Miloši, myslím že napr. Ondrej N. to nikdy nepovedal nejako blbo! O nejakej odstredivej sile neviem kto čo povedal…

Ono, pre gro ľudí(ten mainstream) je naozaj asi najvhodnejší pokyn „začni pohyb cítiť od kotníkov“. Minulú sezónu som sa k tomu tu vyjadril hádam dostatočne(pro­priocepcia vs kinetická reťaz) ako je to možné definovať. „Točenie kotníkmi“ je samozrejme dosť nešťastný pojem a anatomicky nesprávny(a vyvolávajúci točenie kolenami a ich ničenie).

A čo viem, tak aj v inštruktorských asociáciach sú vždy ľudia, čo neustále sa snažia zakomponovať do metodiky(či už oficiálnej alebo v individiuálnej výuke) nejaké lepšie/efektív­nejšie veci a chodia hlavne s otvorenými očami/hlavou. Preto nejaké striktné „buď-alebo“ nenapíšem, proste vždy musí byť porovnanie individuálne(osoba vs osoba) a objektívne(čas).

16.11.2019 16:29:40 #286 

MPS

>> #284, oblouk, 15. 11. 2019 20:33:03

Honzo tos mě špatně pochopil, mě teď vůbec nejde o to kdo, jak, proč reagoval. Momentálně mi de o to že jsem z Tvé reakce na můj posměch nabyl dojmu žes jakožto zkušený lyžař kterej už přeci jen něco viděl, objevil v naší České kotlině nějakej top level co mě byl doposut skryt a mohl by se mi hodit jako vzorová alternativa k mým loni postovaným Tliánům který za top level považuju. No a Ty mě předhodíš Ondru…hmm tak teď nevim jestli sis ze mě chtěl taky trochu vysřělit a nebo jestli sem ze Tvé reakce na můj posměch nabyl mylného dojmu žes objevil něco co sem si myslel…no Ondru znám a ne že by na poměry instruktora lyžoval nějak špatně , ale opravdu není to co hledám a co by se mi mohlo hodit neboť mí taliáni jsou lyžařsky úplně jinde a já hledám něco podobného, každopádně určitě si ho nech v záloze jako vzor pro nějakého lyžařského turistu. Psals ale o instruktorech tzn o více lidech…měl bys tedy prosím Tě v záloze ještě něco jiné Ondru ?

PS: to víš že si Tvé pochvaly cením …snad se ještě někdy potkáme a uděláme si spolu selfie:-D

16.11.2019 16:33:08 #287 

MPS

>> #285, IIIvan, 16. 11. 2019 08:12:05

Mě teď nejde ani o kotníky ani o dstředivou sílu a ani o to co kde napsal Ondra nebo ne…

16.11.2019 19:58:20 #288 

oblouk muž

>> #286, MPS, 16. 11. 2019 16:29:40

Předvedls teď typickej prvek kterému se říká „odklonění“ :-) – a to je nefér. V příspěvcích na které ses odvolával se jednalo jednoznačně a jenom o českých APUL instruktorech kterým ses vysmíval. Tudíž jsem reagoval jen ve vztahu k tomu co umí a prezentují oni. O žádných tebou loni postovaných Tliánech nevím – kdo nebo co to je nevím.

Fakt ale je, že jsem přesvědčen, že pro hobby lyžaře jako jsi například i ty jsou jimi prezenovaný dovednosti velmi dobrým příkladem. To, že ty máš jiné a podle tebe podstatně lepší vzory v Tliánech je možné a je to koneckonců i správné.

Není jeden jediný vzor, tak jako nejsou všichni lyžaři stejně narostlí, stejně fyzicky i duševně připravení. Dokonce i mezi nejlepšími závodníky ve WC jsou veliké rozdíly v technice zatáčení. Porovnejme například dvoumetrového Zehnhausena a maličkého Popova (ve Schladmingu 4. a 6. místo) = kam si ten veliký „šáhne“, tam musí ten maličký doskočit. Nebo i silového dozadu posazeného Hirschera s postaveným a lehounce točícím Kristoffersenem. To jsou jen ty nejvíce řvavé příklady…

Tohle je pro mne základ, takže já své svěřence neučím nějak přesně lyžovat (koneckonců mám to i ve svém profilu jako základní heslo). Učím je optimálně využívat gravitace jako v podstatě jediného „motoru“ pohybu lyžaře a zároveň se bavíme o tom, jak na lyžích (pozor, je to dvouoporová sosustava) funguje setrvačnost – síly – akce a reakce (Newtonovy pohybové zákony v praxi…). Lyžovat se musí každý naučit sám – každý trochu jinak i když ve výsledku zdánlivě velmi podobně.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

17.11.2019 09:54:05 #289 

MPS

>> #288, oblouk, 16. 11. 2019 19:58:20

No to cos teď napsal je v pořádku ale ani o to mi nešlo.....

Nevim co sem odklonil.....Po­ložil sem jasnou otázku kterou sem v dalším příspěvku ještě doobjasnil aby nedošlo k mejlce a čekal jasnou odpověď kupříkladu v těchto variantách :

• tady máš demo těchto jezdců (nejlépe ještě s popisem všimni si konkrétních prvků co a jak na těch

lyžích dělají a proto lyžují o mnoho lépe než ty)

• žádné takové materiály nemám, nech to bejt zase sem si dělal prdel......

Zatím bych řekl že odkláníš Ty…:-D

Kolem těch Taliánů se tu loni vedla dlouhosáhlá diskuse a dím se že zrovna Ty bys ji nezaregistroval, nehledě k tomu že mám dojem žes to také komentoval…nějaká alternativa stejné kvality by se nejen mě určitě hodila protože právě jak píšeš – není jediný vzor –

Měl bys tedy prosím Tě nějaké to demo těch instruktorů krom odkazu na Ondru o které mi de …?

17.11.2019 11:17:47 #290 

oblouk muž

>> #289, MPS, 17. 11. 2019 09:54:05

" čekal jasnou odpověď kupříkladu v těchto variantách : tady máš demo těchto jezdců (nejlépe ještě s popisem všimni si konkrétních prvků co a jak na těch lyžích dělají a proto lyžují o mnoho lépe než ty)
žádné takové materiály nemám, nech to bejt zase sem si dělal prdel.....
."

Na obě tvé otázky jsem přece dal jasnou odpověď. Především se docela dostatečně rozepisuji o tom, že každý máme (a musíme mít) své lyžařské požadavky ale i předpoklady, představy atd atd. a tudíž je máš i ty a zcela nepochybně je i naplňuješ:

• máš dobře připravené tělo, vybral sis vzory které ti vyhovují – shrnuto přesně podle mého hesla: „Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat – naučil ses to sám“
  • stejně tak i ti APUL instruktoři lyžují každý trochu jinak a při tom všichni v podstatě stejně (což platí i ve srovnání pro ty Taliány na které si už ale opravdu nepamatuju)
  • na rozdíl od tebe, ti nejlepší instruktoři APUL (lektorský sbor) to co umějí předávají dál a to „předávání“ ti nejlepší (tedy ti kteří se účastnili testů žáků SLČR) velmi dobře umějí (na rozdíl od mnoha rodičů žáků a bohužel i trenérú SLČR)

Žádné demo kohokoli z těch instruktorů APUL nemám (ale asi by se dalo „vygůglit“), protože si myslím, že ho nepotřebuju. Viděl jsem je dost často lyžovat, přednášet, diskutoval jsem s nimi… Myslím, že jsme se i vzájemně „obohatili“ svými postřehy, svým úhlem pohledu. Několik z nich tedy považuju za lyžařské odborníky což sděluji v postu #235. Tvoji reakci: „Takhle už sem se dlouho nezasmál…myslíš ty vodborníky z ápůůůlu co točej kotníkama a nevěřej na účinky odstředivé síly…? proto považuju za hloupej útok, což jsem vyjádřil jasně. Všechno co jsem napsal v post #244 znovu podepisuji – jen jsem neměl napsat: "Vím, že všichni lyžují podstatně lépe než ty“ – to se tedy omlouvám, to bylo v rozrušení :-)

17.11.2019 11:37:50 #291 

Jiří Nohejl muž

Ahoj,

řekl bych, že i u nás v ČR lze najít špičkové univerzální lyžaře, kteří jsou se světem srovnatelní. Vše je rozhodně o osobních preferencích, ale pokud se podíváme také mimo závodní lyžování, najdeme u nás množství odborníků. Jedním z nich je rozhodně Tomáš Mical. – https://www.youtube.com/watch?…

"Do not press against the snow! Align yourself on skis well and let the snow to act upon you."
Video
Fotky

17.11.2019 11:40:17 #292 

Harry žena

>> #290, oblouk, 17. 11. 2019 11:17:47

Omluvam sa cteni pani,trochu sa vmontujem.

Tak sa vede debata.Slusne.

Slovo je slovo,nemusi byt presne pochopene,kazdy mame svoje pomenovania a predstavy o nich.

Ovsem,MPS rozumiem,pomerne dlho sa tu dopytuje nejakych videii niekoho z Apulu. Teba ,oblouku si ako nosica pre jeho dopyt asi vybral preto,lebo sa ich obcas zastanes.

Milos,musis pochopit ze nie je Apulak ako Apulak,oblouk je tiez v tych kruhoch nie kazdym so svojim nahladom na ski prijimany a pochopeny.

Takze,aj ked s niektorymi miesa kasu tak Ti neposluzi.Dobre pise oblouk ze kazdy ma svoj pristup k lyzovaniu,ovsem zakladne hodnoty by mali byt rovnake. Nestastne formulacie „ala zatacanie kotnikmi“ okamzite vyradene a nahradene inymi,presnejsie vyjadrujucimi realitu.

Lyzovanie sa stava presnejsim,rychlej­sim narocnejsim vlivom modernejsich materialov,pris­tupu,tomu musi zodpovedat aj jeho opis.

Mne sa napriklad ak sa povie instruktor Apul, vybavi par videii s demo jazd roznych statov a ich instruktorskych sekcii.

Kedze som slusne vychovany,tak ich radsej nebudem znovu komentovat.Kto taku ostudu dopustil,aj ked v dobrej viere, dal Apulu danajsky dar. Radsej mali povedat,ze si sedem instruktorov do rana zlomilo nohu.

Oblouku,tych Talianov sme celkom zaujimavo rozoberali,trochu v tej debate chybali kapacity so svojim pohladom. Ale debata to bola plodna,na tu si nemohol zabudnut.

A nebojte ,uz leto konci,volade pod kopcom pomudrujeme.

caute Harry

17.11.2019 11:42:02 #293 

Harry žena

>> #291, Jiří Nohejl, 17. 11. 2019 11:37:50

J.j.

Aj sem obcas prispieval,sikovny chalanisko,ale ten ako vsetci sikovnejsi,mlad­si,bystrejsi hned tusim zmizol na zapad a tam aj nadalej prebyva.

caute Harry

17.11.2019 14:11:39 #294 

Jiří Nohejl muž

>> #292, Harry, 17. 11. 2019 11:40:17

„Mne sa napriklad ak sa povie instruktor Apul, vybavi par videii s demo jazd roznych statov a ich instruktorskych sekcii. … Kedze som slusne vychovany, tak ich radsej nebudem znovu komentovat. Kto taku ostudu dopustil, aj ked v dobrej viere, dal Apulu danajsky dar. Radsej mali povedat, ze si sedem instruktorov do rana zlomilo nohu.“

Mohl bys mi, Harry, říct, na co přesně narážíš? APUL dlouhou dobu představoval na české scéně špičku ve vzdělávání instruktorů a stále v něm snad působí několik skvělých lyžařů a odborníků.

"Do not press against the snow! Align yourself on skis well and let the snow to act upon you."

17.11.2019 15:23:38 #295 

IIIvan muž

>> #291, Jiří Nohejl, 17. 11. 2019 11:37:50

MPS asi bude mať pripomienky hlavne na jazdu na (relatívne) upravenej piste(celkovo u „inštruktorských a demo oblúkov“) a frekvenciu oblúkov na lyži r 18m(kde ide oblúky odpovedajúce GS/SG lyži a tunajšou rečou sa"vyváža"). Ale nechcem byť niekoho hovorca alebo moc hádzať domnienky :-)

Honzo a Miloši, sakra trošku to smerujte vecne, jo? :-) Nielen ja, ale aj iní kľudne privítajú konkrétne video s rozborom – Jirka tu hodil Tomáša, môžte sa realizovať – zahájenie, časovanie…čo a prečo je dobre/zle…

Môj osobný názor je, že ak sa konkrétny inštruktor ako decko nevenoval dlhšie závodnej príprave, tak bude mať deficit na tvrdej piste(tá frekvencia so zadaním „čistá hrana + krátky oblúk“ bude taká spomalená). A to bez ohľadu na to, že veľká časť sú fakt dobrí v „boulích“ a podobne(ako napr. Tomáš) – just my 50 cents…

Talianov myslíš MPS ktorých, tých oranžových alebo modrých?

Oranžoví – Jam session/La Grande neve – dosť veľká organizácia, kde inštruktori sú cca polovica bývalí FIS jazdci ako som vtedy pozeral(vr. pár z EC):

https://www.youtube.com/watch?…

Alebo je reč o modrých – „vzorovej postupke“ od šmýkaného oblúku po „carving“? Čo je lokálna „Sci scuola Verena“:

https://snow.cz/…any-oblouk/6#…

17.11.2019 15:30:47 #296 

M.art.in muž

No..... co se týče APUL a již zmíněného Ondry Nováka. Nechci se stavět do role obhájce, ale pokud bych mohl něco k “tématu”, tak Ondra je dle mého soudu jeden z mála lidí které jsem měl možnost poznat, kdo dokáže opravdu ukázat, pojmenovat a pomoct při hledání cesty jak dál. Má v zásobě několikero řešení jak s jedním kterým problémem v technice pokročit. Nemá pouze jedno dogmatické řešení. Jeho styl výuky nespočívá v navalení a ukázce drilů tak, aby z toho vznikl chaos v hlavě žáka, ale naopak spíše napovídá a pomáhá v pochopení principů což vede k daleko lepšímu ukotvení v hlavě. Ze sledování videa si sice můžeme utvořit nějaký poznatek, něco okoukat a snažit se to napodobit, ale není nad osobní kontakt. Takže pokud se mi bude líbit styl Taliánů apod. a budu si myslet, že mě to osobně někam posune, tak prostě a jednoduše Taliány kontaktuju a domluvím se s nima na společné lyžovačce.

Rock 'n' Roll Forever...

17.11.2019 15:37:16 #297 

IIIvan muž

>> #296, M.art.in, 17. 11. 2019 15:30:47

Kde je tu tlačítko „palec hore“? :-)

17.11.2019 19:01:43 #298 

Thomas muž

>> #297, IIIvan, 17. 11. 2019 15:37:16

Když už jsme u těch Taliánoch,tak pre mňa tuta j: 108mm dřevěná Fošna pod botou(pořídil jsem a ok :-), tak tohle už nikdo nedá v ani v té dynamice a ani v zatížení. Sorry, jako, tohle (i když postnuté ve vlákně smýkaný oblouk) je asi fakt** Borec Nakonec**, nic lepšího zajetýho na dlouhých ski a v hnus!!! podmínkách, a o to mi jde! (viz oranž taliáni ratrakovaný.měkký firn) , jsem zajet doposud neviděl(,kam se hrabou krátké rax ski) :-D: A la ski borec na konec

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

17.11.2019 19:24:46 #299 

Harry žena

>> #294, Jiří Nohejl, 17. 11. 2019 14:11:39

Jirko,neviem ci som trochu nekopol nepresne.

Videa tu bezali cca 8–9 rokov naspet,je dost mozne ze to boli clenovia CLS si jak sa to vola doplneni Apulakmi, jednalo sa o demo jazdu 30 ks lyziarov naraz na nejakom velkom podujati.

Hrozna ostuda,oproti tomu co tam jazdili ini. Uznavam, vela je aj o prachoch, ale liznut si taku ostudu, to uz chce mat pevnu chrbticu.

Oblouk si mozno spomene o co presne slo.

caute Harry

17.11.2019 19:28:39 #300 

Harry žena

>> #296, M.art.in, 17. 11. 2019 15:30:47

Neviem kolko je v CR takych kuskov ako Ondro.

V zivote som ho nevidel, staci si precitat par jeho nazorov na techniku lyzovania, vidiet tri obluky na videu a je jasne co sa da od neho cakat.

Preto sme Ti ho aj odporucali,lepsie ako ist na jeho navstevu si nemohol urobit.

caute Harry

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy