Je technika správná? (strana: 14) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy Je technika správná?

Je technika správná? (strana: 14)

28.11.2019 20:36:56 #391 

PavelC

>> #390, B.J. Blazkowicz, 28. 11. 2019 20:26:41

Google, Youtube :-D, ve videu Reilly není, ale je to demo jezdec formátu JF Beaulieu, atd… https://www.youtube.com/watch?… ± stejná úrověň.

28.11.2019 20:42:15 #392 

M.art.in muž

>> #381, MPS, 28. 11. 2019 18:47:35

Zatím jsem neměl příležitost ani potřebu poznat zahraniční instruktory úrovně kluků o kterých píšu. Jednoho z nich bych ale mohl za zahraničního považovat. Štěpán Koudela má v Söldenu svou vlastní úspěšnou lyžařskou školu.

Rock 'n' Roll Forever...

28.11.2019 21:50:33 #393 

M.art.in muž

>> #385, PavelC, 28. 11. 2019 19:22:03

Ahoj Pavle. Pokud bych měl vyzdvihnout jen jednu jedinou věc na Ondrovi, tak je to právě schopnost vysvětlit srozumitelně a jednoduše tu kterou lyžařskou dovednost a to ne stylem “takhle je to jedině správně , takhle to dělej”, ale stylem individuálního přístupu za pomoci otázek, což vede k daleko pevnějšímu uvědomění si principů lyžování. Naštěstí nemám ještě zakořeněných moc zlozvyků, největší práci vidím v hlavě. Co mě osobně ale sere, tak je úroveň mnoha lyžařských “škol” a instruktorů v Čechách předávajících si dogmata a mantry aniž by dokázali vysvětlit proč učí určitou věc a jaký to má smysl. Typicky předsouvání vnitřní a tlačení holeně do jazyku apod… Je to začarovaný kruh a proto jsem rád za APUL. Dělají svou práci dobře.

Rock 'n' Roll Forever...

28.11.2019 22:18:47 #394 

Jiří Nohejl muž

>> #393, M.art.in, 28. 11. 2019 21:50:33

Ahoj M.art.in(e).

Děkuji za pochvalu. Jsem moc rád, že se principy, které jsme s Tomášem Micalem do APUL přinesli a popsali v knize SNOWSPORTS MANUAL „Modrá kniha lyžování“ již úspěšně aplikují v praxi a těží z nich (jako ty) velké množství lyžařů. Jak správně píšeš, „lyžování začíná v hlavě“ a pro jeho vylepšení je vždy nutné nahradit dogmata a mantry kritickým myšlením.

(https://www.merchator.cz/…-apul_z1636/)

„Student-Centered Teaching“ je přístup, bez kterého se neobejde žádný instruktor, který má skutečný zájem posunout dále lyžaře, se kterými pracuje.

Budu se opakovat, ale věřím, že i v ČR lze nalézt profesionály v oboru výuky lyžování, kteří jsou se světem srovnatelní. Vždy mě mrzí, když máme pocit, že jako Češi nemůžeme držet se světem krok, či dokonce světovému lyžování něco přinést.

>> #381, MPS, 28. 11. 2019 18:47:35

Pohyboval jsem se mezi mnoha zahraničními instruktory poměrně dlouho a myslím si, že naši top instruktoři a demonstrátoři jsou se světovou špičkou lyžařských instruktorů a trenérů srovnatelní. Je samozřejmě otázkou, kdo do toho pomyslného českého „TOP“ v našem oboru patří. Nicméně to je otázkou, kterou mohou posoudit lidé pouze na základě osobní zkušenosti či na základě online prezentace.

Bylo by však chybou na základě nějakých špatných zkušeností s konkrétními instruktory házet všechny do stejného pytle. „Talijáni“ jezdí pěkně, ale to i mnoho Čechů (a dle mého názoru i těch bez závodní minulosti).

"Do not press against the snow! Align yourself on skis well and let the snow to act upon you."

28.11.2019 22:25:53 #395 

Harry žena

>> #393, M.art.in, 28. 11. 2019 21:50:33

Uz som sa niekedy na vleku ked som „žmolil“ nestastneho zverenca citil blbo.

Si mi dvihol moral Martine.Odpovede ma kazdy blbec.

ale stylem individuálního přístupu za pomoci otázek, což vede k daleko pevnějšímu uvědomění si principů lyžování.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.11.2019 22:36:50 #396 

HonzA_ muž

Ono je to slozitejsi. Metodika, prirucky, vybrana acka a lektorsky sbor a dalsi veci je jedna stranka, realita a rozptyl v radach D, C a i B je stranka druha.

Business se holt kazdou sezonu musi nakrmit urcitym poctem instruktoru pro vetsinovou klientelu.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.11.2019 23:05:39 #397 

Thomas muž

>> #394, Jiří Nohejl, 28. 11. 2019 22:18:47

Díky za příspěvek. Jen malá úvaha,proč se nesnažit lyžovat : Vrch. sport je Dneska už sportem jen hoooodně bohatých , je to podobné jako v hokeji, talentovaní borci jsou odsunuti na konečnou protože nemají za sebou bohatého tatíka platící šíleně drahé tréningy alespoň do junior,kdy se najde sponzor.. Tak se stává vrcholový sport přehlídkou bohužel jen bohatých fracků. A vaši hoši jsou sakra talentovaní,a něco by bylo od věci z té neznámé knihy postnout sem,šlo by pro posunutí v technice? Jinak Jiří, lyžuješ skvěle, o tom žádná, když si vezmu , co dokážeš na prknech šíře 96 mm,hmmm, i v tom tajícím
pacifickým firnu. Moooc dobrá práce spodní části: https://youtu.be/1jnf3CG4OzM Zřejmě dobreéj Colorado-Utah oddíl, na svah :-)

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

29.11.2019 06:49:44 #398 

Martin1978

>> #397, Thomas, 28. 11. 2019 23:05:39

Proc „bohatych fracku“??? Momentalne se mi vytvari jina zkusenost. Deti z „chudsich“ rodin jsou v mem okoli ty nejtlustsi a nejlinejsi. Deti z lepe zajistenych rodin jsou daleko vice vedeny ke sportu a nejakemu radu. Hriste plna talentu z ulice jsou passe. Vetsina se vali doma s mobilem. Pohybuji se po hristich a telocvicnach docela dost a zadne zazracne talenty co narazeji na penize nepotkavam.

Lyzovani je financne extremne narocnym sportem, ale to bylo prece vzdycky. Dite z bohate rodiny rozhodne nemusi byt bohatym frackem.

29.11.2019 07:43:32 #399 

Thomas muž

>> #398, Martin1978, 29. 11. 2019 06:49:44 No,mě se třeba vybavuje jeden děda v důchodu ,aby ušetřil, tak denně v tom marasu jezdí 20+20 km na kole i v lednových mrazech v montérkách a ešusem na kole několik let a v tělocvičně nebyl ani jednou.:-) Myslíš ,že dělá sport?

29.11.2019 07:58:44 #400 

Martin1978

>> #399, Thomas, 29. 11. 2019 07:43:32

No pokud by v tom pribehu byl maly kluk a ne deda, chapal bych vztah k talentum co narazeji na nedostatek penez. Takhle nevim jak existence dospeleho bez penez souvisi s tim, ze deti nesportuji ani zadarmo.

29.11.2019 09:02:33 #401 

Thomas muž

>> #400, Martin1978, 29. 11. 2019 07:58:44

Inu souvisí a nesouvisí, je a bude to na úhlu pohledu. Když si vybavuji školní léta před čtyřiceti lety,, tak podhorských oblastech skoro každý školák práskl aktovkou doma a šel odpoledne lyžovat v lyžákách na tkaničky, když nejel kotváček,šlapalo se, sněhu byly mraky ,tak to šlo i bez tělocvičny celou zimu, každé třetí odpoledne. Tehdá si netlačil zřejmě ještě ani kačera na provázku, tak jen malá vzpomínka o tom, jaká byla tehdá lyžařská základna.:-)

29.11.2019 09:05:23 #402 

Martin1978

>> #401, Thomas, 29. 11. 2019 09:02:33

Jo, tehda jo. Ja mluvim o dnesnich detech a podminkach.

29.11.2019 09:57:33 #403 

Harry žena

Hned som mal pocit,ze mi nieco v tej Tvojej reakcii nesedi…

Uz sme doma.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.11.2019 10:37:03 #404 

Sektor B5

>> #391, PavelC, 28. 11. 2019 20:36:56

Když vidím jak ten chlapík jezdí … co na to říct. Prostě nenávist (nebo závist) na první pohled :-)

29.11.2019 12:18:10 #405 

IIIvan muž

>> #377, Harry, 28. 11. 2019 15:03:02

No čo, páči sa ti drep, pardon pluh, ako demo oficiálneho lyžiarského národného zväzu? A písomné inštrukcie tiež? :-) Strašne som zvedavý na paralelné, „zosuvné“, carvingové aj „pretekové“ oblúky – nielen videá, ale aj inštrukcie. Napísali mi(na dopyt na race techniku), že „všetci ich lektori sú na demo pretekového oblúku dostatočne kvalifikovaní“, takže by nemal byť problém…alebo šípiš nejakú „búdu“?

P.S. nikto sa nepodujme kvalifikovane odpovedať na moje polo-básnické otázky z postu č.376? :-)

29.11.2019 14:39:41 #406 

IIIvan muž

>> #394, Jiří Nohejl, 28. 11. 2019 22:18:47

Zdravím Jirko,

Miloš(MPS) asi rieši takéto porovnávačky hlavne z všeobecného hľadiska „efektivity techniky“, tj. optimalizácia pohybov lyžiara pre dané lyže, terén a rýchlosť. A keďže trochu poznám jeho názory, tak má obvykle na mysli rozdiely medzi „klasickým inštruktorským oblúkom“ a „race oblúkom“ a vidí tam určité rozdiely. Tj. že aj top inštruktori jazdia inak po hrane ako závodníci(resp. inštruktori s vyššou úrovňou závodnej histórie ako napr. tí Taliani z EC/Nationals).

No a určité rozdiely tam aj podľa mňa sú – už na pohľad vidno časovanie a hlavne frekvencia oblúkov. Frekvenciou myslím to, že doba jedného oblúku je u takého inštruktora o hodne dlhšia ako u race. Myslené jazda po hrane v rovnakých podmienkach a na rovnakom rádiuse.

Stačí si pozrieť video Tomáša – pri tých dlhších oblúkoch ide na r18 za spádnicou hooodne dlho v traverze. Oproti tomu Ligety ide vo voľnej jazde na lyžiach s r35 úplne na pohodu frekvenciu omnoho vyššiu(kratšia doba točenia) ako hociktorý svetový inštruktor(Reilly a spol.).

A nie je to len Ligety, aby som neporovnával svetovú špičku, už aj moj kamoš čo má FIS 50 bodov točí úplne s inou frekvenciou aj vo voľnej jazde ako všetci tí inštruktori. A napríklad(po X hodinách analýz jeho free jázd) má posunuté časovanie cca o „1 hodinu ciferníku“ oproti inštruktorom(čo môže byť podľa mňa jeden zo zásadných rozdielov).

A toto majú rôzni svetoví demo jazdci obvykle spoločné, že sa za spádnicou dosť „vyvážajú“(re­latívne – oproti racerom). Ak chcú hodne skracovať oblúky, tak si pred spádnicou pridriftujú a nejdú „čisto“ a toto je vec, čo má asi MPS na mysli poznámkou „tady se dělí zrno od plev“.

A ja k tomu(v záujme objektivity) dodám, že efektivita zatáčania(frek­vencia, držanie na hrane, rádius a frekvencia versus rýchlosť bez straty času) sa dá objektívne síce posúdiť jedine v závodoch vo vytýčenej trati. Ale určité detaily a rozdiely techniky tam sú a napovedajú o konkrétnom jazdcovi dosť už pri voľnej jazde(to, čo u tých ITA zjavne obdivuje viacero diskutérov).

Just my 5 cents, takto to vidím(nič osobné voči inštruktorom určite nemám) a dúfam, že nikto nebude na mňa reagovať „a čo si ty osobne dokázal pre slovenský hip-hop?“ :-)

29.11.2019 15:05:56 #407 

oblouk muž

>> #398, Martin1978, 29. 11. 2019 06:49:44

Vždyť vy si, chlapci, notujete! Prostě „dřív“ bylo dřív a „dnes“ je dnes.

Dřív se práskla taška doma do kouta a všichni zdrhli ven rozbíjet si hlavy šutrama + čutat do balonu (pamatuju šněrovací ventilek) + trhat tepláky, což platilo pro chudý i děti prominentů). Ti kdo měli rozumné rodiče chodili navíc 2× týdně do Sokola nebo na sportovní tréninky, nebo na piáno či na franštinu… – a jiní, opravdu ti jiní občas do pionýra. Všechno to bylo zadarmo, nebo skoro zadarmo.

Dnes nikdo, opravdu NIKDO nehodí doma do kouta tašku že by běžel ven. Ti z té skupiny od „rozumných“ rodičů na nějaké lítání po venku nemají čas. protože je jejich rodiče evejma SUV rozvážej na tréninky do tělocvičen – posiloven – na hřiště (oni by jinak tu šíleně drahou výzbroj přes celý město – a nebo do vedlejší ulice – neutáhli). Pak je v těch SUV vezou na kytaru nebo piáno a večer event na „narozeninovou párty“ spolužáka… Ti jiní (chudí) žerou hambáče nebo dováženou pizzu a zapíjej to kolou doma u počítačů. Maj buclatý tváře, micheliny jim lezou přes upnutý džíny s drahejma dírama na kolenou – a ti nejambiciźnější z nich se učej bejt inflůencerama nebo „youtůberama“, případně soutěžit ve střílečkách v mobilech.

Znám to:

• bydlím na sídlišti a koukám z vokna
  • celý dny sedím u sčotu
  • mám nejchytřejší telefon
  • jezdím podle džípíesky aniž bych věděl kudy…

Život je teď velmi pestrej.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

29.11.2019 15:36:18 #408 

Martin1978

>> #407, oblouk, 29. 11. 2019 15:05:56

No mne tam jen nesedeli ti „fracci“, protoze dnes dite co sportuje, at uz je vozeno na treninky suv nebo jede na kolobezce, ma vetsinou mnohem tvrdsi zivot, nez ti co na sporty nechodi. A ze na hristich rozhodne nesportuji sami za tim si stojim. Fracci jsou dnes casto ty deti, co je rodice esuveckama na treninky netahaji a nechaji je sedet doma.

Kdyz jsem videl ted na ledovci deti z oddilu, jak tam vlecou ty bagly a cely den makaji, zatimco jejich vrstevnici pari po siti, tak mi do kategorie fracek rozhodne nespadaly. A je uplne jedno jestli jim tam fotr dovezl Mercedesem 3 pary Stockli. Zaplatpanbu za kazde sportujici dite.

29.11.2019 15:38:09 #409 

Martin1978

Mimochodem, zkuste dnes potrestat dite tim, ze dostane „zaracha“. :-D Nejvetsi hruza meho detstvi.

29.11.2019 16:28:22 #410 

oblouk muž

>> #408, Martin1978, 29. 11. 2019 15:36:18

Přesně – velmi mnoho dětí z movitějších rodin má až příliš náročnej program – oproti těm „chudejm“:

ALE

1. je dobré že ti „bohatí“ se učí hospodařit s časem, naplňovat ho aktivitama (pracovníma i zábavnejma), soutěžit – mít „úspěch“ – vítězit a díky tomu „mít "všechny vymoženosti doby“?
  2. je dobré, že oproti „bohatejm“ ti chudí jsou vedeni k pohodlí, pasivitě, konzumu… – a díky tomu „nedosáhnou na všechny vymoženosti doby!“?

Neprohlubuje se mezi těmi skupinami stále hlubší příkop? Nebudou vznikat postupně stále větší konflikty mezi těmito skupinami? Už to není konflikt mezi sytými a hladovými !!! Co s tím?

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

29.11.2019 17:14:14 #411 

Martin1978

>> #410, oblouk, 29. 11. 2019 16:28:22

Ja jsem teda nemel v umyslu to stavet do roviny bohati/chudi. Je to spis o tom zda rodice maji zajem/cas/schop­nosti s detmi ty sportovni peripetie absolvovat. A v kontextu toho mi neprijde ochota „bohateho“ rodice venovat cas detskemu sportu jako neco pohorsujiciho. Dnes uz to neni jako v mem detstvi, ze jsme vsichni chodili sami sportovat s sem tam tam dovezl nejaky fotr prominentni kopyto v hadrech z Tuzexu.

Lyzovani je specificky, velmi drahy sport. Ale ja ve svem okoli mam hodne lidi, kteri dite nevedou ani k levnym sportum. Napr. nas mlady si vybral mmj. basket a to je prakticky zadarmo a pro kazdeho. Fotbal na bezne urovni taky. Proste nepostrehli (a ja donedavna taky ne), ze doba samovolneho sportovani deti skoncila a az na vyjimky, je treba je k tomu velmi aktivne vest.

A k tomu prilis narocnemu programu…je to relativni. Deti maji sice casto denne organizovane aktivity, na druhou stranu jim vymizely ty 2–3 hodiny denne spontanni aktivity. A ty se proste nahrazuji hrozne tezko. Kdyz mu trenink zrusim, s detmi venku si fotbal nezahraje. Nikdo tam nechodi.

29.11.2019 18:43:33 #412 

PavelC

>> #406, IIIvan, 29. 11. 2019 14:39:41

Naprostý souhlas, zde ještě doplním i foto, co jsme řešili na fóru s Krabem. I dle fotky, jde hned poznat rozdíl. Jirka Nohejl jezdí výborně o tom žádná, ale je to typický špičkově zvládnutý instruktorský styl. Top instuktoří, jezdí vážně perfektně, ale závodnící, jsou prostě o level jinde. Mezi bránami, jim ani nic jiného nezbývá. Ten první je závodní jezdec, druhý je Ted Ligety a třetí je Reilly, což je top demo jezdec.

Fotky

29.11.2019 19:26:07 #413 

Harry žena

>> #412, PavelC, 29. 11. 2019 18:43:33

Zakladny rozdiel medzi instruktorom a pretekarom je v tom, ze pretekar musi predozadnym pohybom maximalne skracovat dlzku pobytu na hrane.Na tvrdej lyzi.

Instruktorovi je dlzka pobytu na hrane u prdeli, je plateny od hodiny.

Preto vyzera kvalitne vyjazdeny pretekar uplne inak v obluku ako iny lyziar,lebo ma ten predozadny pohyb,zefektiv­nujuci jeho jazdu, zazraty do krvi.

A ak nema,tak robi instruktora.

caute Harry

29.11.2019 19:35:01 #414 

m3 muž

>> #397, Thomas, 28. 11. 2019 23:05:39

Vrch. sport je Dneska už sportem jen hoooodně bohatých , je to podobné jako v hokeji, talentovaní borci jsou odsunuti na konečnou protože nemají za sebou bohatého tatíka platící šíleně drahé tréningy alespoň do junior,kdy se najde sponzor.. Tak se stává vrcholový sport přehlídkou bohužel jen bohatých fracků

Z takové argumentace bych vždycky vyletěl z kůže. Ten kdo chce, tak dokáže i z mála peněz dětem sport finančně zajistit. Když jsou někomu holt lahváče u televize přednější než vlastní děti , tak si pak stěžuje, jak je všechno drahý. V podstatě to vidím stejně jako Martin1978 : Je to spis o tom zda rodice maji zajem/cas/schop­nosti s detmi ty sportovni peripetie absolvovat. A v kontextu toho mi neprijde ochota „bohateho“ rodice venovat cas detskemu sportu jako neco pohorsujiciho

A dále:

Fracci jsou dnes casto ty deti, co je rodice esuveckama na treninky netahaji a nechaji je sedet doma.

Kdyz jsem videl ted na ledovci deti z oddilu, jak tam vlecou ty bagly a cely den makaji, zatimco jejich vrstevnici pari po siti, tak mi do kategorie fracek rozhodne nespadaly. A je uplne jedno jestli jim tam fotr dovezl Mercedesem 3 pary Stockli. Zaplatpanbu za kazde sportujici dite

Protože jsem byl toho (závodního lyžování ) docela dlouho přímým aktérem , tak tvrdím , že s námi jezdili děti jejichž rodiče bych si rozhodně netroufl zařadit mezi bohaté. V čem ale byli všichni zajedno (bohatší i ti méně majetní) byla podmínka, nejdříve budou výsledky ve škole a pak lyžování. Povětšinou ti co mají všechno u prde*e si pak nejvíce stěžují .Místo toho aby si k svačině namazali doma chleba, tak si koupí bagetu .Místo práce čumí do bedny a místo vody se šťávou si do makovice lejou pivo.

29.11.2019 19:40:42 #415 

m3 muž

>> #413, Harry, 29. 11. 2019 19:26:07

pretekar musi predozadnym pohybom maximalne skracovat dlzku pobytu na hrane

Už jsem si zrovna říkal kdy to vybalíš. :-)

29.11.2019 19:45:15 #416 

oblouk muž

>> #413, Harry, 29. 11. 2019 19:26:07

Zakladny rozdiel medzi instruktorom a pretekarom je v tom, ze pretekar musi predozadnym pohybom maximalne skracovat dlzku pobytu na hrane.Na tvrdej lyzi.“ – furt s tím tvým předozadním pohybem…:

• co to je ten předozadní pohyb?
  • odkud kam?
  • vůči čemu?
  • ve které fázi oblouku?
  • jak?
  • proč?
  • co s předozadním pohybem má společného tvrdost lyže?
  • jaký je vztah tvrdosti lyže k lyžaři? – k jeho dovednostem? – k čemu ještě?

Možná ti to přijde jako triviální otázky, ale já mám opravdu problém pochopit, proč ten předozadní pohyb pořád zmiňuješ. A vyhni se, prosím, srandičkám – vím, že to myslíš vážně a mě zajímá o co vlastně jde.

29.11.2019 21:00:50 #417 

Harry žena

>> #416, oblouk, 29. 11. 2019 19:45:15

vlakno kde sme sa o tom bavili.

Jediny kto vedel o com pisem bol Ices. Vidno to aj na jeho vysledkoch. Minimalne v SR Masters.Nikdy som ho nevidel lyzovat,ale presne viem ako jeho jazda bude vyzerat.

Nechce sa mi to uz hladat kde vsade som o tom pisal. Uz stracam sily aj chut.

S predozadnym pohybom ma tvrdost lyze spolocne to,ze si na nej mozem dovolit tej prace aj s pomocou priehybu lyze viac.

A jak sa hovori,korunka ku korunce, centimetr k centimetru a setinka ke setince.

Hlavne tento pohyb oddeloval zrno od pliev na lyziach v predkarvingovej dobe.To bol ten pohyb ktory ovladali vitazi. Teraz uz nie je az taky vyrazny,vykrojene lyze ho umoznuju omnoho lahsie dosiahnut.

Ale kontrola/vyko­pavanie plechovky v podani Ivana/je z mojho pohladu ten svety gral.Koncit v miernom zaklone,stihat sa vracat nad lyze, Panva je pevny bod,nohy kyvadlo.

Predozadny pohyb je u jazdcov najviditelnejsi v SL na plackach. Typicky vrch Levi. Idem pohladat video so Sifrinkou co som vcera pozeral,kde to bolo citatelne a chcel som to sem linknut.Ale naco. :}

caute Harry

P.S. EDIT 6,26–6,29 MS " nahananie a vypustenie lyzi spod seba v ukonceni.

3,54 – 3,..MS tiez v podani tej co je najlepsia technicka,ten pohyb dokonale ovlada a vie predozadne nahanat lyze nielen na plochych pasazach,ale aj na prudkom v tazkych podmienkach.

29.11.2019 22:48:27 #418 

PavelC

>> #417, Harry, 29. 11. 2019 21:00:50

Ahoj Harry, já ho na svahu viděl :-D, špičkový závodník a trenér, naprostý profesionál.

29.11.2019 23:15:06 #419 

MPS

>> #417, Harry, 29. 11. 2019 21:00:50

Tak sem zvědav co na to Oblouk ?

30.11.2019 00:07:49 #420 

Harry žena

>> #405, IIIvan, 29. 11. 2019 12:18:10

No čo, páči sa ti drep, pardon pluh, ako demo oficiálneho lyžiarského národného zväzu?

Nepaci. Ale na tom houby zalezi.

Ale aspon je vyhoda v tom,ze si netreba dlho lamat hlavu ci sa ide karvovat alebo drepovat.

A kto drepuje, ten sa nenudi. Inak je nahovno prevedeny pluh bez drepovania uplna nuda.

caute Harry

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy