Špindl - rozhovor s provozovatelem - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

Špindl - rozhovor s provozovatelem (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 130 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

24.04.2019 00:14:10 #31 

HonzA_ muž

>> #23, Harry, 23. 04. 2019 20:57:07

„Je to smer ktory si ludia vyberaju.To je dan sukromnemu vlastnicstvu.“

Nesouhlasím Harry. Za komančů by o tom rozhodl nějaký tajtrlík na OV/KV/ÚV nebo někde jinde a taky bys s tím udělal prd.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

24.04.2019 00:19:24 #32 

HonzA_ muž

>> #20, valerius, 23. 04. 2019 19:53:30

Souhlasím s tím, že ratajovci mají právo to takto udělat. Na druhou stranu zákazník „chytré sezónky“ má právo vědět, co za své peníze může očekávat za služby. Jestli lyžování závislé jen na povětrnostních podmínkách a nebo nějaké výrznější zkrácení sezóny čistě na libovůli provozovatele. To je to, o čem mluvím jako o „závazku“ provozovatele vůči sezónkářům.

Třeba zrovna na tom Javoru taky Němci vyhlašují kdy sezóna začne a kdy skončí. Každý ví, na čem je. Proč ne Taraj?

24.04.2019 07:51:13 #33 

alpič

>> #30, HonzA_, 24. 04. 2019 00:06:31

Nejsem majitel, abych odpověděl přesně, ale podle toho, co mně před lety říkali zaměstnanci na Javoru, je po jarních prázdninách výrazný pokles návštěvnosti a většinu lyžařů navíc tvoří sezonkáři, na kterých již nejde prodejem skipasů vydělat. I proto se Javor zavírá na přelomu března a dubna, byť je sněhu ještě dost. Jinak by mně samozřejmě přišlo normální, aby areál deklaroval a poté i dodržoval začátek a konec sezóny.

24.04.2019 09:00:11 #34 

korsičan muž

>> #26, alpič, 23. 04. 2019 23:07:18

Asi neumím psát, ale já o voze, ty o koze.

Já se bavím pouze o Špindlu, nijak nerozporuji to, že jsi něco procestoval.

To že neznáš mapu je v závislosti POUZE na Špindl, kde jsi nikdy nelyžoval. Tím pádem neznáš souvislosti, neznáš současný stav a neznáš ani dřívější stav. O tom to celé je.

Ty prostě nemůžeš reálně zhodnotit stav, když nemáš žádnou zkušenost. Je to jako když ti já začnu vyprávět o potápění v Rudém moři, když jsem se nikdy nepotápěl a u Rudého moře nikdy nebyl.

To že jsi procestoval spoustu středisek ti nikdo nebere a já už vůbec ne. Takových lidí je tady plné Snow.

Každopádně podnikání je jedna věc a to předvádí Ratajovci je věc druhá.

Zeptám se tě jinak. Znáš nějaké středisko, které by za poslední roky mohutně nainvestovalo a přesto by šla kvalita jejich služeb raketově dolů, včetně kvality lyžování a poskytovaných služeb kolem ??? Pokud takové středisko znáš, tak jmenuj.

Lidé co znají Špindl před Ratajem, ti to jméno takového areálu vysypou z rukávu bez sebemenšího zapřemýšlení.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

24.04.2019 10:02:15 #35 

IIIvan muž

Páni, zdá sa mi, že nám asi chýba už sneh – 3 vlákna o Špindli a o Igorkovi… Asi všetci čo sme tu ski nadšenci(a chcem si v prvom rade dobre zalyžovať), tak nás prístup tohto udristaného chytráka IR moc neteší(nechcem byť vulgárny).

Treba si ale uvedomiť, že ekonomika nepustí – on chce proste maximalizovať zisk, nič viac nič menej. A to, že Rakúšaci to robia inak(nie je to 100% snaha o max. zisk) je vec druhá, aj vďaka inej „priemernej“ mentalite(pre­vádzkovateľov aj lyžiarov).

A k tomu treba brať do úvahy aj správanie sa „más“ – proste, pokiaľ to naplní a zarobí (s rastovou tendenciou zisku) pri súčasných podmienkach, tak prečo by to menil? Nikto nie sme hádam naivní – takí ako my sme v menšine a on sa môže na nás vys… (a my na neho).

A sa mi zdá, že sa tu zbytočne hádame niektorí o téme, čo aj tak nezmeníme…a oficiálna, alebo skrytá reklama v nejakom článku ma teda vôbec neinteresuje – je to cielené na inú ski skupinu ako ja, tak to asi má svoj význam pre nich.

24.04.2019 11:08:33 #36 

HonzA_ muž

>> #33, alpič, 24. 04. 2019 07:51:13

Ano, u areálu, který dopředu říká jasně, jak se ke konci sezóny postaví, nevidím žádný problém. I když mne, jako zákazníka, postoj „…a většinu lyžařů navíc tvoří sezonkáři, na kterých již nejde prodejem skipasů vydělat“ dost uráží. Ale jak říkám, pokud je dopředu jasná strategie (dopředu oznámené plánované ukončení provozu i za příznivých sněhových podmínek), a to u Javoru je, nic nenamítám. Jako zákazník dopředu vím do čeho jdu.

Ale bez té jasně formulované strategie se oprávněně „sezónkáři“ ve Špindlu cítí podvedeni. Např. oproti sezónkářům v Harrachově a nebo na Klínovci.

A role lyžařského média by měla být i v tom, tlačit na takovéto areály jako je Špindl, aby se k zákazníkům (lyžařům) chovali férově. A opakovanými otázkami spolu s publikováním nicneříkajících stupidních odpovědí jim znepříjemňovat život, dokud si to neuvědomí.

24.04.2019 11:16:55 #37 

HonzA_ muž

>> #35, IIIvan, 24. 04. 2019 10:02:15

Souhlas. Ale to neznamená že máme k agresivním podnikatelským praktikám na majetku sportovních svazů mlčet.

Už jen v zájmu informování ostatních o tom, že praktiky jsou takové, jaké jsou, to za to stojí.

Ano, spousta lidí nad tím mávne rukou. Ale někdo také ne a pojede jinam. Já už „nohama hlasoval“, TomaS dlouho váhal, ale vidím že už to šlo přes míru.

24.04.2019 11:24:41 #38 

korsičan muž

>> #35, IIIvan, 24. 04. 2019 10:02:15

No jasně že to nikdo z nás nezmění.

Lyžaři nejsou Ratajova cílová skupina a už vůbec ne lyžaři duchem postižení.

Jediné co můžeme, je se tady o tom pobavit. Hádat si myslím, je trochu silné slovo. Tento web je asi poslední, kde se dá normálně bavit i s někým, kdo má diametrálně odlišný názor.

Nevím jak ostatní, ale já to tak vidím.

24.04.2019 11:54:47 #39 

IIIvan muž

>> #37, HonzA_, 24. 04. 2019 11:16:55

>> #38, korsičan, 24. 04. 2019 11:24:41

Jasné, hlasovať nohami je najlepšie. Ja za seba teda môžem povedať, že sa snažím ľudí vo svojom okolí „vychovávať“ v tomto smere – že nech trochu rozmýšľajú:

1. ísť 2 hodiny autom ku Igorkovi, tam stáť hodinu v zápche, zaplatiť 60€ za vstup, jazdiť v húfe ľudí ako na Vianočných trhoch, obvykle na rozbitom svahu, gastro bryndzové halušky z umelej hmoty za 10€…

alebo

2. ísť hodinu autom do dedinského(ves­nického) strediska s 900m sedačkou a 800m Pomou, zaplatiť 15€ za vstup, množstvo ľudí v pohode(miesto aj na rôzne drilly), úprava svahu primeraná, gastro napr. čerstvý domáci hovädzí vývar s 200g mäsa za 2€…

Ale to musí byť taký človek, čo si chce aspoň trochu zalyžovať(aj keď nemusí byť nejaký fanatik), nie zbierač foto na FB a macher, že kde on všade bol a kooooľko za to zaplatil… :-)

A možno aj tieto naše „interné“ debaty niekoho donútia sa zamyslieť…

24.04.2019 12:07:44 #40 

Pavlos muž

>> #39, IIIvan, 24. 04. 2019 11:54:47

Tak o tom to je. Předpokládám, že nejsem sám, kdo si postupně našel za Špindl a Mísečky náhradu.

Já jsem třeba začal objevovat kouzlo Orlických Hor (mám to z Jihlavy do Krkonoš o hodinku dál než do Orliček) a párkrát za rok si dám Hochkar a na jaře Harrachov. Mezitím Nové Město na Moravě po práci nebo před prací a na Špindl serepes…

Ale my tady brečíme nad tím, co se nechá z nejlepšího areálu v ČR během pár sezon udělat. Místo toho, aby se rozvíjelo, tak to tam jde do … A to potvrdí i starousedlíci nebo majitelé penzionů a hospod.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

24.04.2019 12:16:52 #41 

Pavlos muž

>> #38, korsičan, 24. 04. 2019 11:24:41

Upřímně. Koncept TMR jsem nepochopil.

Chlubí se VIP prvním lanem za příplatek (pro koho? sportovní lyžař nepotřebuje snídani se šampusem v ceně), trasou obřího slalomu s porovnáním s časem OB, ale o opravdu sportovního lyžaře, který jede na 2–3 hodinky ráno nemají zájem. Dobře, cílovka je tedy asi česká/polská/rus­ká/holandská rodina, která přijede na 4–7 dní a „smrdí“ na sjezdovce maximálně 3 hodiny za plnou cenu skipasu. Ti ale nepotřebují sezónní kartu a obřák s Bankem jim je u části, která je při sezení v kontaktu se židlí.

Takže několik „produktů“, které jdou absolutně proti sobě. Přitom by stačilo zkombinovat SportPass na první tři hodiny a zvýhodněné rodinné skipasy s lyžováním od 10:00 a spousta lidí by byla spokojená.

Ale opravdu jde TMR o tohle?

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

24.04.2019 13:12:24 #42 

alpič

>> #34, korsičan, 24. 04. 2019 09:00:11

Umíš psát, teď to chápu i já z Plzně. Ne, takové středisko, na jaké se ptáš, neznám. Něco mně z kontextu říká, že to asi bude Špindl :-D P.S. Nehodnotím stav Špindlu, to opravdu nemohu. Pouze jsem pesimista, že by jakákoli diskuze ve Snow změnila chování majitele, pokud se dobře prodají sezonky a přijedou turisté na týdenní prázdniny, pár „štamgastů“ nic nezmění. Psal jsem o tom, že já v podobném případě preferuji změnu střediska, nikoli „převýchovu“ majitele/provo­zovatele a to i za cenu určitého nepohodlí, např. dlouhého cestování. Je to pro mě snazší, protože žádné středisko pro mě nepředstavuje srdcovku. Iniciativě se však meze nekladou, lze zkusit např:

1. Nekupovat sezonku a přesvědčit k tomu i ostatní (nevím, jak).
  2. Vyvolat veřejnou debatu v celostátním médiu s vysokou sledovaností.
  3. Zakoupit lyžařský areál poblíž, provozovat ho podle svých představ a pokud možno si pořídit i pancéřovaný automobil 8-)

24.04.2019 13:22:17 #43 

johnycek muž

>> #42, alpič, 24. 04. 2019 13:12:24

Koukám, že to vidíme a přemýšlíme podobně.

panta rhei

24.04.2019 13:45:24 #44 

IIIvan muž

>> #42, alpič, 24. 04. 2019 13:12:24

Bod 1 – presvedčiť ostatných – nereálne, zjavne to väčšine nevadí

Bod 2 – takých debát už bolo :-) 1 deň nejaký rozruch a karavána ide ďalej (prehlušia to nové podnety typu Srí Lanka, Vianočné dôchodky, Dara…)

Bod 3 – bingo! také niečo som chcel napísať :-)

Utvoríme podielnicke družstvo skalných diskutérov a prenajmeme nejaký malý areál. Odborníci tu sú na stavebnú časť, marketing(čo tak „S nami sa aj môžete reálne lyžovať, nie ako u Igora“), ekonomiku, právo…treba nejakého lobistu na ski Zväz spomedzi nás a „nema problema“.

24.04.2019 13:57:04 #45 

HonzA_ muž

Víte co je smutné? Jak rychle se z areálu, patřícího sportovním svazům, dá udělat lunaparková snobárna, která záměrně sportovce odrazuje.

A kdo je ten hlavní viník? Odříznuté příjmy do sportu ze Sazky díky Hušák a boys. Spolu s ambicemi TMR expandovat.

Hodně štěstí na Ještědu…

24.04.2019 14:16:46 #46 

Harry žena

>> #44, IIIvan, 24. 04. 2019 13:45:24

Utvoríme podielnicke družstvo skalných diskutérov a prenajmeme nejaký malý areál. Odborníci tu sú na stavebnú časť, marketing(čo tak „S nami sa aj môžete reálne lyžovať, nie ako u Igora“), ekonomiku, právo…treba nejakého lobistu na ski Zväz spomedzi nás a „nema problema“.

Takze nebude „chytra sezonka“ ale „podielnicke listy pre menej chapavych“ ale o to s vetsou radostou sportovo lyzujucich na prazdnych svahoch.

Ale vies co,ze Vas tu na Snow mam rad,necham sa nahovorit. Idem si pre tu zalubu vlastnit „podielnicky list“ najst este aspon zo dve roboty. Aby sme stihali plnit biznisplany.

Marketing spravim zadarmo,doviest stredisko do krachu,to by som mal hravo zvladnut.

Drzme si klobuky,idem cez leto vyhliadat nejake ministredisko na prenajom.

caute Harry

P.S. Tymto zaroven vyhlasujem verejnu sutaz majitelom malych lyziarskych stredisk.Cislo mojho uctu zaslem na poziadanie,naj­vyssia ponuka bere. Teda,bere jako ze ho zbavim bezsennych noci ktore presunem na ine hlavy.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.04.2019 14:35:09 #47 

IIIvan muž

>> #46, Harry, 24. 04. 2019 14:16:46

Hádam by si nechcel na tom zarábať – treba si vybrať či chceš byť lyžníkom alebo rentiérom :-)

Za určitých podmienok by to šlo „rakúskym“ štýlom(malé lokálne stredisko s 3–4% netto profitom), ale bol by to beh na hooodne dlhú trať a muselo by to ťahať ľudí aj v lete nejakou formou(pár inšpirácii som na SK aj CZ už videl).

24.04.2019 15:09:44 #48 

Vlark muž

>> #47, IIIvan, 24. 04. 2019 14:35:09

No ako ekonóm, čo už má niečo za sebou, nechcem ti brať ilúzie, ale ten profit netto, či brutto v malom lokálnom stredisku – tá trať by bola asi veeeeeeeľmi dlháááááááááá. Skôr by som bral úlohu poradcu, hoci aj vo veľkom stredisku nie za podiel, ale za fix. A permanentku k tomu. Aj by som zopár tipov mal, len sa obávam, že na mňa nečakajú. A ešte by ma zaujímalo, ako by bola vyberaná lokalizácia toho strediska, keď tu na fóre sme síce jedna krvná skupina, ale každý z iného kúta Čiech aj Slovenska. Aby nám ten stred, kam by to mal každý rovnako ďaleko, nevyšiel niekde na rovine, prípadne na námestí. Ale tam by sa dalo aspoň voziť na kolotoči, zastrieľať si na strelnici a jesť cukrovú vatu. A obzerať pekné baby. Ale to radšej v lete, v zime mám asi problém so zrakom, lebo vidím toho podstatne menej.

24.04.2019 15:25:32 #49 

IIIvan muž

Kua a ja som chcel po čase niečo popísať serióznejšie ku téme kolená a podobne a namiesto toho riešim biznis plán fiktívneho ski strediska :-)

>> #48, Vlark, 24. 04. 2019 15:09:44

Ja som aj ekonóm a ilúzie veru nemám, že by to šlo automaticky, preto som napísal „za určitých podmienok“. Lokalizácia? No, jeden projekt pilotný dakde pri Prahe(kopa ľudí a kopa prachov – údajne) a potom by sme to rozbehli aj na regióny :-)

Cukrovú vatu a pekné baby môžme každý koštovať aj doma na okolí, netreba investovať do ski strediska(jedine, že by lyžovali na tráve v bikinách).

24.04.2019 16:05:21 #50 

alpič

>> #49, IIIvan, 24. 04. 2019 15:25:32

Jestli bude i tráva a bikiny, hlásím se o chytrou sezónku :-D

24.04.2019 16:34:34 #51 

IIIvan muž

>> #50, alpič, 24. 04. 2019 16:05:21

Tráva ale len ako povrch na lyžovanie, nie taká čo dymí… :-)

24.04.2019 16:42:52 #52 

oblouk muž

>> #34, korsičan, 24. 04. 2019 09:00:11

Tomuhle já nerozumím:

Zeptám se tě jinak. Znáš nějaké středisko, které by za poslední roky mohutně nainvestovalo a přesto by šla kvalita jejich služeb raketově dolů, včetně kvality lyžování a poskytovaných služeb kolem ??? Pokud takové středisko znáš, tak jmenuj.Lidé co znají Špindl před Ratajem, ti to jméno takového areálu vysypou z rukávu bez sebemenšího zapřemýšlení.

Znal jsem opravdu dobře Špindl od roku cca 1964 a znám ho až do dnes. V posledních letech jsem do něj zajel jen když „jsem musel“ (závody, školení…).

Letos jsem tam „musel“ dojet z Jablonce 16× (nemám tam nocleh za rozumnej peníz a ze stejnýho důvodu tam nejím). Spaní ani jídlo ale, podle mého, lyžováním není (i když k němu nějak patří, holt se musí – a jde to – zajistit jinak). Služby, že by šly raketově dolů jsem si ale nevšiml:

• lanovky hřejou prdel (to ale nepotřebuju)
  • fronty ve dnech kdy jsem tam byl max.5min (dřív běžně 5 – 20min)
  • sjezdovky urolbovaný (i když zdaleka ne tak dokonale jako na Tanvaldském Špičáku)
  • permanentka je tam drahá, to je fakt – ale kde je levná?
  • jídlo drahý a pomaličká obsluha
  • ale k mýmu chlebu a jejich polívce mi ochotně dali sklenici kohoutkový
  • lidí v těch dnech kdy jsem tam byl, nebylo víc než co jsem zažíval před 50ti, 40ti, 30ti, 20ti, 10ti lety
  • černá, na kterou nejdu když nemusím, byla (oproti dřívějšku) skoro prázdná

Taky jsem letos „musel být“ 2× na mých milovaných Mísečkách a Medvědíně

• lano ze Špindlu s frontou na 10min (pamatuju běžně 20min)
  • nová lanovka z Míseček a Machytka dolů poloprázdná
  • hroznej byl akorát parkovací poplatek Vítkovického majitele…

Zalyžovat si ale do Špindlu nejezdím a jezdit nebudu, protože:

• jsem solidární s kamarádama co maj (pro mě trochu nepochopitelnou) fóbii z provozovatele
  • tak jak si zajezdím na Tanvaldským Špičáku každej den od 8,30 do 10hod jsem si nezajezdil nikdy, ani minulej tejden pod Matterhornem

- když chci jarní lyžování, mám Harrachov, kterej je sice oproti Špindlu chudičkej, ale přívětivej!!! Ze Špindlu se tudíž, chlapci, neposerme – nepotřebujem ho. Je pro jiný lidi.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

24.04.2019 16:50:26 #53 

HonzA_ muž

>> #52, oblouk, 24. 04. 2019 16:42:52

„fronty ve dnech kdy jsem tam byl max.5min (dřív běžně 5 – 20min)“

V jakých dnech jsi tam byl, Honzo?

24.04.2019 18:45:54 #54 

oblouk muž

>> #53, HonzA_, 24. 04. 2019 16:50:26

Výslech? – dá to práci ale proberu to: 21.12. + 29.12. + 16+17+18.1. + 23+24.1. + 30+31.1. + 2+3.3. + 11.3. + 20.3. + 22+23+24.3. + 30+31.3 + 4+5+6+7.4. Takže pardon, ne 16 ale 22 dní. Před tím jsem to odhadoval, teď to vidím černé na bílém.

Řekl bych, že to není zas tak malý a nevypovídající vzorek. Jezdím, tam v podstatě nerad – mimojiné proto, že už tam nemám skoro žádný připomínky minulosti – nostalgie mnou cloumá, m.j. jsem tam na stadionu vyrobil i jedno svoje dítě :-).

Všechno je jinak. Ale – stydím se to přiznat – nezdá se mi, že lyžařsky hůř. Holt jinak a raději tudíž jezdím jinam.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

24.04.2019 20:13:47 #55 

Harry žena

>> #54, oblouk, 24. 04. 2019 18:45:54

Tak odpoveda uvedomely clen nasej Snowspolocnosti.

Hned som si myslel ze nas tymi sestnastimi dnami len lakujes.:}

Odpoved bezchybna,vycer­pavajuca temu.

Prijemne leto,oblouku.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.04.2019 20:37:17 #56 

korsičan muž

>> #52, oblouk, 24. 04. 2019 16:42:52

Takže moje zkušenost ze Špindlu.

Za komoušů jsem tam byl asi 3×, ale čekalo se tam stejně jako v Peci, Harrachově, Říčkách, Pradědu, Karlově, Špičáku ........Tuto dobu nehodnotím.

Po revoluci řekněme v letech 1997 – 2002 to bylo pár návštěv za sezonu, protože jsem se snažil jezdit do Alp. V této době převažoval leden. Služby na tu dobu dobré, nebyl problém se najíst a na lano jsem nikdy nečekal 5 minut.

V roce 2004 jsem po roční pauze začal opět lyžovat a díky náhodnému objevení skvělého ubytování začalo našich návštěv přibývat. Vánoce, Silvestry, leden a hlavně od půlky března až do konce sezony.

To trvalo do roku 2014 – 15. Pak už nezbýval čas.

Takže za roky 1997 až řekněme 2014 bych to zhodnotil takto.

1 – Lanovky v pohodě, jezdili na plný výkon, ale nehřáli.

Ano, šestka dnes sice hřeje (někdy), ale jezdí na šnečí rychlost a neustále bezdůvodně zastavuje. Rekord jízdy mám z léta 2018, kdy to na Pláně jelo přesně 22 minut !!! Dvacet dva minut !!!!

2 – fronty ve dnech kdy jsem tam byl max. do 2–3 minut, ale většinou vůbec žádné. Jediný termín kdy se stála nějaká fronta byl Silvestrovský týden, alke to jsem nikdy nelyžoval. Za dobu před Ratajem jsem NIKDY nezažil frontu nad 5 minut.

Dnes fronty 20 a více minut běžné. Stačí pročíst reporty a prohlédnout fotky.

3 – sjezdovky urolbovaný, kvalita řekněme na stejné úrovni. Někdy lepší, někdy horší.

4 – pernamentka byla drahá a je drahá. Každopádně při porovnání cena – výkon je dnes 10× dražší, než dříve. To je díky zalidněnosti, polovině neustále zavřených sjezdovek a rychlosti lanovek bez debaty.

5 – Jídlo dříve běžně dostupné, postupem času dražší, ale pořád v normě. U mostu na Medvědín cenově dostupné a chutné i poslední rok před Ratajem.

Dnes předražené a nedostupné.

6 – Chleba jsem si nikdy nevozil, celé roky jedu na polévce, takže hodnotit nemohu.

7 – Kromě Silvestrovského týdne, ve středisku prázdno. Jak na sjezdovkách, tak na lanovkách.

Proti dnešnímu stavu, nesrovnatelné.

8 – Černá běžně v provozu od ledna do konce dubna, včetně hřiště, které to celé zavíralo.

Dnes naprosto nemyslitelné, jsou rádi že jede hank a od půlky března zavřeno. Hřiště mrtvé.

9 – Medvědín – nikdy jsem tam nestál déle než 5 minut, natož 20.

Dnes je 20 normou.

10 – nová lanovka z Míseček nebyla. Kotva z půlky Medvědína byla skvělá, naprosto bez čekání. Víc než 5 lidí jsem tam před sebou nikdy nezažil. Na jaře se nás tam na celé sjezdovce točilo tak do 10 kusů.

11 – parkoviště dříve zdarma, dnes některá již za poplatek.

Zalyžovat si ale do Špindlu nejezdím a jezdit nebudu, protože:

A – Nebudu nikdy podporovat Rataje a od mé osoby neuvidí ani halíř. Ano, je to v globále k ničemu, jeho to rozhodně netrápí, ale mě si nekoupí. Mám tak nastavené jen tři věci. Rataje Slovinsko a Chorvatsko.

B – Když si chci zalyžovat na jaře, tak mám svoje středisko kolem komína, kam jezdím na dvě hodiny a na den mířím na jiné středisko do Alp. Sobecky si obě nechám pro sebe. Každopádně to náhrada za Špindl není a nikdy nebude. Na druhou stranu je to jako s věkem. Je třeba začít postupně zvolnit a beru to jako životní nutnost. Nedá se nic dělat.

Takže když ty tvoje body sečtu, tak já mám úplně jiné zkušenosti a kromě bodů 3 a 6, které jsou řekněme nastejno, zbytek podstatně horší než dříve.

Ani v jednom bodě co jsi napsal není dnes Špindl lepší, než byl dříve.

24.04.2019 21:47:56 #57 

oblouk muž

>> #56, korsičan, 24. 04. 2019 20:37:17

Zdá se, že máme trochu jiné zkušenoati z minulosti i současnosti:-). Mám v tom místě několik desítek přátel, kteří tam bydlí trvale nebo sezónně. Pokud vím, všichni i nadále skoro denně lyžují a nestěhují se jinam, Vadí jim drahota ve stravovadle, ale na možnost se dobře sklouznout si nestěžují. Divné… – nesvéprávní pitomci to nejsou, teda podle mého názoru – i když… – začínám o sobě pochybovat… :-)

Jo a nikde jsem nenapsal, že je tam cokoli lepší než dříve (i když by ae takové věci jistě našly). Především jsem napsal, že je to tam už jiné a ne pro mne. Ty skoro vším co píšeš poukazuješ na to, jak je to komerčně úspěšné… – nojo, je, no.

24.04.2019 23:12:57 #58 

HonzA_ muž

>> #54, oblouk, 24. 04. 2019 18:45:54

Ne, o výslech mi opravdu nešlo. Spíš o to, vědět nakolik to bylo o víkendech nebo v pracovní dny a nebo o prázdniných. Vidím žes tam měl mix všeho možného. V kolik jsi končil s lyžováním? A kdes jezdil – Stoh?

25.04.2019 07:49:40 #59 

korsičan muž

>> #57, oblouk, 24. 04. 2019 21:47:56

No jo, ale ty srovnáváš nesrovnatelné.

On je rozdíl tam trvale bydlet a jet se sklouznout ráno na hodinu až dvě, než se středisko zaplní a lyžovat tam celý den. Dost pochybuji, že tam ti tvoji přátelé jezdí od rána do odpoledne. To se vsadím že ani náhodou.

Pokud bych tam bydlel, byl v důchodu nebo na rentě, tak by mě to taky nevadilo sklouznout se každý den hned po ránu na prázdné sjezdovce. Rozhodně bych si nestěžoval. Každopádně bych tam jako domácí nikdy nestál v půlhodinové frontě. Stejně jako tam určitě nestojí tvoji přátelé.

Já teda nemám ve Špindlu několik desítek přátel kteří tam bydlí trvale nebo na sezonu, ale mám, nebo lépe řečeno měl jsem tam 4 známé.

Dva svoje apartmány už prodali (důvody jsou jasné). Jeden ho drží pouze díky létu, protože ve Špindlu nelyžuje. Ten poslední to neřeší (finančně je na tom tak, že je to pro něj zátěž asi jako když má další kolo v garáži) a vůbec už tam nejezdí. Má ještě apartmány na Kaprunu a v Saalbachu, takže tráví zimu tam. Pokud někdo z přátel chce, tak mu apartmán půjčí. Každopádně už tam také nelyžuje.

To že by se nikdo ze Špindlu nestěhoval asi pravda nebude, stačí se podívat do realitek, kolik se tam prodává starších bytů a apartmánů.

Stejně tak nikde nerozporuji tvoji poslední větu, právě naopak. Ano, komerčně je to velice úspěšné, jen se tam už pro návštěvníka nedá lyžovat.

A to je celé.

25.04.2019 09:33:17 #60 

oblouk muž

>> #59, korsičan, 25. 04. 2019 07:49:40

Jasně že lyžují jen ráno – tak jako já na Špičáku a většina opravdulyžařů (nejspíš i včetně tebe) kdekoli ve světě. Tak to prostě je a ve všem. Žijeme v rozežraný části světa a tak si příliš mnoho lidí může dovolit utrácet děsný prachy za nesmysly – a lidí co chtěj nejmíň to co viděj u ostatních jeh všude plno… Takže když chceš projet rychle Prahu, nemůžeš do ní vlítnout kolem 8.ráno nebo 17.odpoledne – je přervaná autama (podobně ale už i Liberec, Jablonec a zřejmě i Horní-Dolní…). No a kde je hodně lidí, je i draho – a tam já nemusím bejt (když nemusím :-) ). To ať si každej soudruh rozhodne. Nebydlím v hotelu Savoy a nejím ve stravovadsle ve Špindlu, nejezdím na drahejch značkách lyží, oblečenej jsem z Lídlu, mažu hrobečkovkou a lyžuju jen ráno (kdekoli). Nenadávam na to, že někdo vydělává na něčem, co mě nevyhovuje – holt vím, že to není pro mě.

>> #58, HonzA_, 24. 04. 2019 23:12:57

Většinou byly závody na černé nebo červené, takže sklouznout před závodem (raději na modré) a pak po něm (nejlépe na Hromovce). Během závodu jen cca 2×. O provozu na sjezdovkách a na lanovce jsem ale měl stálý přehled. Pokud tam jsou závody, je jedna sjezdovka zcela uzavřená a na zbývajících, pokud jedou obě lana i vlek na hřišti v provozu, není skoro k hnutí. Aby to tam bylo k lyžování, musely by při stávající kapacitě lanovek přibýt alespoň dvě modré (což buhužel neprojde).

Asi není od věci zmínit, že provozovatel ve dnech kdy se v areálu jedou závody SLČR vytvoří pro účastníky podmínky lepší než nejspíš kdekoli jinde (ceny permic atd). A – m.j. – od r.2017 se po víc než dvaceti letech (kdy „to nešlo zavřít“) konají v lednu na červené několikadenní tréninky a závody ve sjezdu a SG pro žáky i dospělé… – v podstatě jediné regulérní závody v těchto disciplánáích na našem území.

Asi 5 dní to bylo na Stohu, kde jsem ale téměř nejezdil, tam to při předháňkách skoro nejde.

Nalezené položky: 130 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.05.2019

Eva Samková – nejrychlejší holka planety

Nová královna bílé stopy, Eva Samková, se těší zájmu...
24.05.2019

Královnou bílé stopy 2019 je Eva Samková

Eva Samková se po pěti letech vrátila na trůn pro Kr...
24.05.2019

Svatý Mořic krok za krokem (3. díl): Corvatsch

Corvatsch nabízí dle oficiálních stránek 120 kilomet...
22.05.2019

Nevšední nové lanovky v Arose a Lenzerheide

Mezi nejvýznamnější investice posledních let na horá...
21.05.2019

V pátek bude vyhlášen Král bílé stopy 2019

V pátek bude korunován Král bílé stopy 2019. Na trad...
21.05.2019

Horským střediskům chybí pravidla rozvoje a nádrže na vodu

Na konferenci věnované rozvoji českých horských stře...

Diskuze o lyžování

vázání na freeride lyže

23.05.2019 19:31:17 od llug

Silová a kondičná príprava lyžiara

23.05.2019 11:02:44 od IIIvan

Kde koupit dobrou a hezkou dámskou bundu?

23.05.2019 10:31:29 od orim

Co se děje v lyžařském svazu (SLČR)?

23.05.2019 09:32:50 od Harry

Atomic redster 130 Clubsport

19.05.2019 14:01:31 od M.art.in

Konec zimy...

18.05.2019 18:29:56 od M.art.in

Dolní Morava: [Středisko]

18.05.2019 13:31:31 od oblouk

Blizzard nebo Rossignol

13.05.2019 23:05:31 od HonzA_