Svatý Mořic krok za krokem (1. díl) [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Svatý Mořic krok za krokem (1. díl) [článek]

Svatý Mořic krok za krokem (1. díl) [článek]

24.04.2019 19:39:07 #1 

Příspěvků: 229

Tesna muž

Svatý Mořic je celoročním alpským luxusním rezortem, který může být velmi zajímavý i pro nás, sjezdové lyžaře. Jde o město ležící ve východní části Švýcarska, v kantonu Graubunden, v širokém, otevřeném a protáhlém alpském údolí Horní Engadin, jímž protéká řeka Inn a které je z jedné strany sevřeno Rhétskými Alpami, z druhé masivem Bernina s nejvyšším místním vrcholem – Piz Bernina (4 048 m n. m.). Celkové panorama a místní výhledy umocňuje řetězec několika jezer na dně údolí, který se táhne od Mořice na jihozápad až po Maloju. Tato jsou v zimě zcela zamrzlá a jsou tak zcela ideálním rovným základem pro desítky kilometrů místních běžkařských tratí.
Odkaz na článek

02.03.2021 19:35:50 #2 

Příspěvků: 229

Tesna muž

A po dvou letech od návštěvy, na jejímž základě vznikla tato krátká série článků, trošku smutný epilog.

Sezona 2020 – den před plánovaným odjezdem zavřené hranice s Rakouskem a Německem, v den našeho plánovaného příjezdu – zastavení provozu středisek v Graubundenu včetně Svatého Mořice. Švýcarská agentura, přes kterou máme ubytování, bez problémů nabízí okamžité vrácení peněz nebo rebooking na další sezonu. Skipasy – přichází voucher na další sezonu, takže posun celé naší akce o rok.

Sezona 2021 – vzhledem k přetrvávající kovidové hysterii je již od poloviny ledna zřejmé, že i letos to bude zase průšvih, mj. kvůli nutné karanténě na vstupu pro návštěvníky z Česka. Naštěstí agentura nabízí za ubytování alespoň voucher, u skipasů jsme slušně řečeno posláni někam, protože objektivní problémy návštěvníků středisko nezajímají, oni lanovky v provozu přece mají …

Takže pokud by teď někdo měl šanci využít 6-denní celoplošné skipasy na Svatý Mořic v termínu 14. – 19.3.2021, tak máme s kámoši k dispozici 6 kousků skipasů, jména lze změnit ještě den před vyzvednutím.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy