Když nemohou na svah… Co dělají sjezdaři za časů korony? [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Když nemohou na svah… Co dělají sjezdaři za časů korony? [článek]

Když nemohou na svah… Co dělají sjezdaři za časů korony? [článek]

06.04.2020 18:24:38 #1 

Míša Kratochvílová

„Zůstávám doma,“ vzkazují houfně lyžařské hvězdy současnosti a let minulých. Aby sobě i svým fanouškům zkrátily čekání na ty krásné časy, kdy bude opět možné rozrazit dveře domovů dokořán a rozjet se vstříc milovaným kopcům, snaží se komunikovat a motivovat alespoň prostřednictvím internetu. Je libo workout s Kristianem Ghedinou, hodinu hudby s Mikaelou Shiffrin nebo legendární Hausenkamm v podání Grahama Bella? Níže najdete pár tipů na zabavení se mezi čtyřmi stěnami.
Odkaz na článek

11.04.2020 20:05:36 #2 

ivan

Jihnu.

Innerhofer oceňuje vítěze roličkou „nedostatkového“ hajzlpapíru. Itálie L.P. 2020. Hmm. Už před 60 lety za železnou oponou jsme běžně měli papír sice ne rolovaný, ale skládaný. Až o mnoho let později se načas objevil problém zvěčnělý nádherným dobovým sloganem „přestavba má zádrhel, není papír na prdel“. Viva Italia?

Po baráku po schodech? Pamatuju kdysi krušnohorského (Loučná) a později špindlerovského Frantu Valeše těžce znechuceného závodícím synkem, který se před CKZy ožral a na udělaných závodních lyžích sjížděl doma na Moravěnce schody…

Grahama bych na lyžích z naší půdy dolů chtěl vidět. Tedy nechtěl, nemocnice teď nemají náladu a kapacitu a ta naše je maličká.

Kvízová otázka: dává už konečně ta videa na FB a IG skutečně Ester, ta velká kamarádka novinářů, nebo furt Valta v žoldu její agentury?

Fakt je Mayer stejně dobrý kuchař jako sjezdař? Má „nový a nový“ recept na chleba a pizzu? Co na to Zdeněk Pohlreich? (Ale smekám, že není olepený logy sponzorů. MM, ne Pohlreich.)

A co Schmidi? Taky vás už někdy napadlo upéct velikonoční cukroví v podobě 4 kroužků a nápisů AUDI? Originální děvče i nápad! A co na to Kronen Zeitung?

Kuchařka „kategorie sama pro sebe“ vaří špagety. Kdybych to chtěl zkusit taky, musí to být Barilla? A musí u toho být firemní špagetový šéfkuchař, nebo stačí manželka? (Osobní poznámka: Jsem divnej. Špagety nesnáším a v životě jsem je dobrovolně bez šklebení zdlábnul jedinkrát, na soustředění holčičího nároďáku cca 1996, kdy je vařila a servírovala tehdejší reprezentantka Petra Bártlová. Moje žena byla u toho a zírala, jak se mezi mladými holkami dokážu znásilnit :-()

Mňam, dobrou chuť. Miška se nám vybarvila a můžeme počítat, kolik P vlastně má:

pěkná

poctivá (v přípravě určitě, jinak ale asi Brennan Rubie a pro sichr Faivre nebyli ňoumové)

poslušná (když zavelí mamá)

pilná (dtto poctivá, pracovitá)

pořádná? (snad ano)

prachatá (loni jen prize money mega Sfr)

pobožná? (možná ano, když Američanka)

přívětivá? pokorná? přítulná? that´s the question

prsatá moc ne, ale on ten slalomový chránič hodně zkresluje

No a k tomu teď i „PERFEKTNÍ KUCHAŘKA“.

PPP, Prostě Perfektní Partnerka. Souhlas, Hansi?

Má těch P víc než pan Petr Plechatý, prokurista První pražské pojišťovny

a skoro tolik, jako když:

Plačící polonahá pražská prostitutka Pavlína Pohořalá, pěkná potvora, pokoutně přikrývá parádní prdelku protrženým prostěradlem, protože postrádá prima padnoucí podvazkový pás.

Co na to Petra (ta má ale trumf, P ve jménu!)? Předhodí světový trdelník?

Ale jo, všechno beru. Těžká doba. Musíš být vidět, soudružko a soudruhu!

11.04.2020 20:19:47 #3 

ivan

Ten Graham Bell mi ale nedal spát. Přece nás nějakej Anglán nebude učit lyžovat! Když navíc jeho prapradědek tak těsně vyfoukl Cimrmanovi vynález telefonu! Takže mu na dálku předhazuju rukavici.

Všimněte si, že jsem vybaven jak lyžařsky, tak koronavirově. (Akorát ty rukavice nemám, mrskl jsem s nimi směr Velká Británie.) FOTO 1

Byl to fofr! FOTO 2

Sakra těžká trať s pořádnými změnami sklonu. Horní pasáž ještě OK, pak rovinka v pohodě, spodní hang bude horší! FOTO 3

Hele Belle, i ten žebřík jsem nakonec dal. Co ty na to, kámo? A FOTO 4

Fotky

11.04.2020 20:38:29 #4 

Harry žena

>> #3, ivan, 11. 04. 2020 20:19:47

Zacina to byt vazne.

Cely svet v pi.. a ja sople na skle…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

11.04.2020 21:32:37 #5 

oblouk muž

>> #2, ivan, 11. 04. 2020 20:05:36

Ach jo… – jseš trošku surovej. Prostě svět se zglobalizovávávává a lyžaři zřejmě nejsou výjimkou, tak nic nevymejšlej a vařej. Protože nemám televizi, tak vím z vyprávění, že se tam na všech programech v celým světě furt vaří… – kam asi dojdeme…

Ta lyžařka co mě jí furt předhazuješ má daleko víc P _ ještě minimálně Pšvkyně a Pianistka… Jako partnerku bych jí ale nedoporučoval – dokonalost je vždycky moc podezřelá.

… zřejmě moc rychle nejedeš – na ten předskok bys už při 70 km/h byl o cca 8m pozdě… a na překlopení jsi zase zbytečně vysoko – srabe !

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

12.04.2020 20:59:10 #6 

ivan

Vám se tady člověk nezavděčí.

Krabovi není můj netopejr dost dobrej a shodí mi show tvrzením, že jde jenom o kaloně, navíc údajně jedlýho – čímž naznačuje, že takového běžně dlabou všude na světě.

Tobě zase není dobrá moje střešní exhibice. Přitom bys mohl chápat, jaká práce byla dostat se do lyžáků, pak v nich na střechu a tam to držet pro fotografku. A dolů to taky – jestli předskok, nebo kopírování sklonu, si nechám pro sebe – nebyla úplná sranda.

Ještě že jsem si hned poté ulevil v oblíbeném sudu. Tam měl klídek Diogenes, mě v něm zatím taky nikdo neprudí a neříká mi, že v něm sedím nakřivo.

Fotky

12.04.2020 21:15:22 #7 

s.j1 muž

>> #6, ivan, 12. 04. 2020 20:59:10

Mě to nadchlo. Jenom by mě zajímalo co na to sousedi jak vidí chlapa na střeše a na lyžích :). My byli dneska Vysokým Tatrám na dohled a navíc na bývalé sjezdovce takže taky skoro lyžování.

Fotky

12.04.2020 21:49:13 #8 

ivan

>> #7, s.j1, 12. 04. 2020 21:15:22

Lidi jsou dneska hodně zalezlí, takže obdivovatele ani kroutiče hlavou jsem zřejmě neměl. Vidí to akorát ze dvou baráků a řekl bych, že v obou by se pobavili a byli rádi, že soused není dědek-prudič, nýbrž neškodný srandista. Jakkoli chlap na lyžích na střeše tady na středo-východočeském maloměstě běžným úkazem není.

12.04.2020 22:44:02 #9 

honza4

Mně tvoje exhibice moc nepřekvapila, protože jsi vždycky dělal věci na který já neměl morál a tak jsem se zapojil alespoň „odborně“ – příště to alespoň budeš umět vylepšit a budeš rychlejší.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

13.04.2020 00:38:11 #10 

TNS muž

Kdo si hraje, nezlobí.

Pobavil si ma. Ďakujem. Ja mám mamku recesistku a pamätám že som sa ako decko za ňu hanbil. Dnes by som s ňou išiel už do bársjakej somariny. Už totiž vidím koľko rokov jej všetky tie vylomeniny ubrali zo skutočného veku. Funguje to.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

13.04.2020 09:14:30 #11 

jonys muž

>> #8, ivan, 12. 04. 2020 21:49:13

Ivane,Ty jsi vytezil z toho,ze mimokoronove zdravotnictvi jede na pul plynu. Jinak by Ti u vrat behem chvile zvonili ti 2 pomocnici MUDr. Chocholouska :-D Jinak velmi zajimavy sportovni pocin,jeste bys mohl uvest,jakou zvolis mazu na hodne nezvykle teplotni podminky a podklad :-D

13.04.2020 10:02:48 #12 

jonys muž

Neni to z lyzovani,ale je to zatim nejmasochistictejsi charita co jsem zaznamenal: https://www.instagram.com/p/B-12q-UjCYc/?… I kdyz kdybych mel volit 12h trenazer nebo sichta v tom ochrannym munduru (v kratsim useku vyzkouseno oboji),nejsem si uplne jist,ze bych nezvolil slapani…

13.04.2020 12:51:41 #13 

Míša Kratochvílová

Za střešní exhibici s finišem po žebříku tleskám.:) Sama jsem trochu v pokušení, vymyslet něco se svými starými kameňačkami, vidím to ještě na pár dní v izolaci a asi do toho půjdu.:)

No a 12 hodin na trenažéru v podání Gerainta Thomase, to je taky moooc pěkný!

14.04.2020 11:04:26 #14 

Radek Holub - SNOW muž

Já jsem se taky pobavil, i když video by mohlo být ještě atraktivnější (to jen na okraj, aby bylo jasné, že se člověk nikomu nezavděčí…). :-)

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

14.04.2020 12:06:30 #15 

orim muž

Ivan, si frajer! :-P Dal si to, ako sa u nás hovorí „na pána“.

18.04.2020 16:45:20 #16 

jonys muž

https://www.idnes.cz/…klistika_ald Hotovo. Neni co dodat. A pred mati tez kloboucek.

22.04.2020 10:47:32 #17 

Míša Kratochvílová

>> #16, jonys, 18. 04. 2020 16:45:20

„Kolik dohromady ujel, neprozradil. Jen to, že první den zvládl asi 420 kilometrů…“ Sakra, to zní jako týdenní cyklovýlet v mém podání.:) A s máti naprostý souhlas. Dík za exkurz do světa cyklistiky!:)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy