Tipy SNOW tour: Transport lyží a jednoduše nasazovatelné řetězy [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Tipy SNOW tour: Transport lyží a jednoduše nasazovatelné řetězy [článek]

Tipy SNOW tour: Transport lyží a jednoduše nasazovatelné řetězy [článek]

10.02.2021 19:30:35 #1 

Většina z nás řeší při cestách za lyžováním transport nejen sebe samých, ale i lyžařského vybavení. Navíc při štědré sněhové nadílce přijdou vhod i sněhové řetězy. Co doporučuje největší výrobce a prodejce střešních nosičů v ČR?
Odkaz na článek

24.02.2021 19:05:16 #2 

Příspěvků: 30

pefi.cz

V článku, kde se řeší sněhové řetězy, bych čekal zmínku o tom, že do Rakouska jsou potřeba řetězy splňující Rakouskou normu ÖNORM V 5117 pro vozidla M1, N1, O1, O2 (a nebo ÖNORM V 5119 pro vozidla N2,N3;M2;M3, O3; O4).

Levné řetězy (například takové za cca 500 až 1000 Kč koupené na benzince), byť mají atest TUV, tak rakouská policie neakceptuje a co je horší jejich pevnost je celkem bídná, takže v trochu náročnějších podmínkách neobstojí (bohužel vyzkoušeno). S trochou hledání se na internetu dají koupit řetězy s ÖNORM V 5117 v ceně kolem 1000 Kč (např. Taurean Ice Star), sázka na jistotu jsou pak značky zmíněné v článku (Pewag, Thule).

Každopádně řetězy bez ÖNORM bych si už nekoupil. Do náročnějších podmínek je pak celkem podstatné i jak hustá mají řetězy oka – čím víc řetězu, tím větší záběr na ledu, což je jedna z věcí kterou se i solidní řetězy mezi sebou liší. Další výhodou je i případné šikmostopové uspořádání řetězové sítě protože to redukuje případný prokluz na vozovce pokryté tvrdým ledem.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy