FYZIČKA PŘES LÉTO (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

FYZIČKA PŘES LÉTO (strana: 2)

04.04.2011 08:16:12 #31 

Příspěvků: 4267

ivan

Nestojí nějak blbě planety? Že tak v těchto dnech eskalují emoce: u Záhrobských a tak trochu i v této diskusi.

Honzo, když ti tolik ne nevýznamných účastníků zdejších diskusí snese své připomínky, asi na nich něco bude.

Doporučuju ti přečíst si znovu svůj výchozí příspěvek #1 a zauvažovat, jestli jsi nepsal poněkud rychleji než promýšlel a formuloval. Vím, načrtávat vize umíš a děláš to rád.

Nemá cenu, abych se vracel k relevantním připomínkám, které tu zazněly. A proto jen ještě něco málo.

Jestliže jsi střelil od boku vizi letních kondičních soustředění, jde o něco jiného než klasická VL na sněhu. Ty druhé jsou lyžováním, které účastníci stejně provozují, a tak při nich také lyžují, akorát ne sami, ale na řízené akci („ i kdyby to bylo blbý, stejně si zalyžuju“). Kdežto kondiční kemp není žádnou variantou lyžování jinde, nýbrž akcí jenom kvůli obsahu, na niž je třeba udělat si čas na úkor jiných aktivit. A tak bych očekával, že účastník očekává perfektně připravenou akci na úrovni. Něco ve stylu toho, co mu s jiným cílem dokážou dneska poskytnout zážitkové agentury. Jinak se může přihlásit na některý z boot camps, dost možná v místě bydliště.

Když ale věc o pár postů a připomínek dále (#5) prezentuješ v tomto duchu:

„… je hodně dalších, o jejichž ordinování se pokusíme někde požádat (kde asi?:-) ) – no a jiná cvičení si vzájemně na těch srazech nezištně předáme (jak předpokládám…) … Lektory vyberem a ukecáme (Dali?, Milan47?,Ivan?,ex¬ter­nisti?…)…“, tak vše opravdu působí jako huráakce.

A pak všechno dorazíš v obamovsky-plyšákovské rétorice (#7) „POKUSME SE O TO!!! – SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME“ a „KDO JINEJ NEŽ MY A KDY JINDY KDYŽ NE TEĎ“. Nebo: „do konce května a postupně do srpna to dáme – s Boží pomocí – dohromady“, lze v tom vidět projekt, kdy se ke slávě VL (a tvé?) využijí – někdo by možná ošklivě řekl zneužijí – jiní lidé.

Budiž, i takto brainstormingově to lze pojmout: „dejme hlavy dohromady, ten u mí to a ten zas tohle a všichni dohromady vytvoříme letní VL“, ale nevím nevím, kolik lidí chce být (pod tvou hlavičkou) spoluautory a kolik prostě chce získat hotový funkční program.

„se nejedná o pokus zorganizovat soustředění výkonnostních sportovců (natož vrcholových), ale o setkání amatérů, které baví sjíždět s kopce“: uvědom si, že byť amatéři lyžařští, někteří z nich/nás mají výkonnostní ba vrcholové zkušenosti z jiných sportů, a tudíž i s kondiční přípravou na vysoké profi úrovni (viz např. kokoska-rokoska, i já jsem třeba kdysi pracoval pod asi nejlepším kondičním volejbalovým trenérem v ČSSR v době, kdy áčko bylo 1.-2. na světě a mistři světa), na níž dokážou postavit svůj kondiční základ a k doladění by potřebovali něco jako Stevense, ne slezinu na Orlíku, kde s pomocí Boží i (snad) ukecaných lektorů a ve vůni opékaných buřtů bude kondiční program teprve vznikat.

Ale třeba se pletu a tento koncept uspěje.

Btw, Šárčiným kondičním trenérem před A.S. byl Josef Šilhavý. Afaik, dnes totéž u mladého Petra. Trenér a manžel mj. Zdeňky Šilhavé, držitelky tehdy světového rekordu a dodnes druhého nejlepšího výkonu všech dob v disku žen, která ještě ve 46 vyhrávala v naší atletické lize.

04.04.2011 12:14:32 #32 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #31, ivan, 04. 04. 2011 08:16:12

Dnes už je to skoro tři roky, kdy se zde v diskusi někdo dožadoval (už po několikáté) nějakého praktického cvičení = setkání na lyžích (s odůvodněním, že se tady jen teoreticky diskutuje). Byl jsem tu úplně nově a tak jsem nabídl uspořádání takového nějakého lyžařského workshopu v prosinci v Rokytnici. Přihlásili se asi dva zájemci, ale nechtěl jsem to vzdát a tak jsem navrhl ještě jeden termín v polovině ledna. Sjelo se nás tam asi deset – m.j. i Ty a MilanT. Bylo to fajn a od té doby jsem to opakoval několikrát – pod sice blbým, ale výstižným názvem Vylepšovací lyžování = VL. Rozhodně tam nešlo (a nejde) o to, naučit kohokoli lyžovat. Spíš se jedná o setkání=diskusi na lyžích poskytující použitelné návody k postupnému individuálnímu zlepšování…

Teď jsem z diskuse usoudil, že by bylo dobré něco podobného nabídnout těm, kteří chtějí individuálně zlepšovat svoji fyzičku se zaměřením na lyžování. Toto vlákno jsem založil jako prostor pro komunikaci a event. přihlášení se:

 • pro ty, co se chtějí něco o takové fyzické přípravě dozvědět,otestovat se a motivovat pro individi přípravu
 • pro ty, kteří by byli ochotni se o svoje zkušenosti a znalosti podělit.

Zatím se mi (a to i mimo tuto diskusi) přihlásilo několik zájemců z první i druhé skupiny – m.j. Štejfa spolupracoval se Šilhavým v týmu a kromě Šárky se podílel na přípravě i dalších lyžařských reprezentantů…

A co znamená uspět s tímto konceptem? – já samozřejmě zatím také nevím, kolik lidí může mít o záměr (nikoli ještě program!!!) zájem, kdo další by mohl mít zájem být spoluautorem. To zjišťuju – chopil jsem se zatím funkce iniciátora, řekněme prvního organizátora a jakou nebo čí by eventuelní program měl mít hlavičku je mi docela fuk :-). Myslím, že ne jen kecat, ale i něco konkrétního nabídnout je spíš pozitivní než negativní snažení :-). BUĎ ZPEVNĚN !

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

04.04.2011 17:34:06 #33 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #32, HOnza, 04. 04. 2011 12:14:32
Rozhodně tam nešlo (a nejde) o to, naučit kohokoli lyžovat.

Bohužel, opakovanou účastí jsem získal – možná neoprávněný – pocit, že s tímto očekáváním, tedy naučit se lyžovat (nechat se naučit lyžovat), na VL cca 80% účastníků přijíždí (mimo barové sekce). A vzhledem k dlouhodobé prezentaci VL jim to ani nemůžu mít za zlé. Nakolik, kým, za kolik a jak je toto očekávání naplňováno, je věc jiná. S takovým očekáváním jsem poprvé přijel i já, a musím přiznat, že mi bylo naplněno měrou vrchovatou.

Spíš se jedná o setkání=diskusi na lyžích poskytující použitelné návody k postupnému individuálnímu zlepšování…

Tady s Tebou mírně nesouhlasím. Setkání? Ano, je tam více lidí s lyžemi na nohou. Diskuse? Většinou spíše ne, protože diskutovat mohou pouze lidé s alespoň přibližně podobnou úrovní vědění. (Pominu-li diskuze u baru.) Vysvětlování, předvádění a opravování chyb nelze vydávat za diskuzi. Tomu se říká výuka.
Poslední lyžařskou diskuzi na VL jsem vedl na tom úplně prvním, a to velmi dlouhou a důkladnou, s mski. Troufám si tvrdit, že mne velmi obohatila, neskromně doufám, že něco dala i protistraně. Tím se nechci snažit vyvolat klamný dojem, že jsem o lyžování něco věděl nebo něco vím, možná bylo stěžejní to, že jsme neměli bar. Od té doby pak už pouze všeobecná rozprava na VL2 a dál v tomto ohledu zhola nic.
Z toho všeho vyplývá i značný despekt, se kterým v tomto vláknu vystupuji, ale třeba toho už nechám. Každopádně Ti ale patří obrovský dík za VL, ode mě minimálně za ty první dvě velmi přínosné akce.

V dokonalé úctě
Exoskeletárně fortifikovaný korýš ˘Ö˘

P.S. Rozhodně tam nešlo (a nejde) o to, naučit kohokoli lyžovat.

Lze tedy, apriori, očekávat, že na akcích „FYZIČKA PŘES LÉTO“ nepůjde o to „naučit kohokoliv cvičit a zlepšovat kondici“. Pak nechápu, proč se na takovou akci někdo hlásí a je ochoten si za ni zaplatit.

#5 „cvičení si vzájemně na těch srazech nezištně předáme“ a „lektory vyberem a ukecáme (Dali?, Milan47?,Ivan?,ex¬ter­nisti?…).„

Každé know-how má svoji cenu. Plurál majestátikus, nebo bude pár těch co SI budou předávat a pak tito BUDOU PŘEDÁVAT?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

04.04.2011 19:12:49 #34 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #32, HOnza, 04. 04. 2011 12:14:32

Hm, tak ono se v diskusním fóru „jen teoreticky diskutuje“. Zajímavý postřeh, a to bysme ještě mohli diskutovat o tom, jestli se diskutuje spíš „teoreticky“ nebo „prakticky“.

Mám to kliku, že od stigmatu „jen kecat“ (a že toho kecání, přesněji v písemné formě, za těch 16 let bylo!) mě zachraňují ty skoro 3 sezony na testcentru a snad ještě praktické ukázky přípravy lyží na trenérácích (zatím poslední má být tento pátek).

To, že poptávka po „poněkud jiné výuce lyžování“ v jakési klubové-komunitní úrovni ve volné formě tady je, bylo zřejmé už dávno. Mám před sebou stanovy občanského sdružení Ski Sports 2000, datované „Praha dne 9. července 1999“, kde mj. stojí:

„Článek III

Cíle sdružení

Cílem sdružení SKI SPORTS 2000 je:

 • šíření informací o nejnovějších lyžařských trendech
 • podpora těchto nových trendů
 • sdružování sympatizantů z řad fyzických i právnických osob
 • podpora programů realizujících výše uvedené aktivity“

Tyto stanovy jsem jménem přípravného výboru (v počítači mám „Sosna, Polášková, Šebek, Trnka“, na odevzdaném papíru byla možná změna, ale fyzický exemplář teď hledat nebudu) odevzdal na MV. Vrátily se s drobnou připomínkou, ale pak jsem to už kvůli nějakému dalšímu vývoji opravené neodevzdal a věc usnula.

O málo později jsme projekt chtěli oživit v sestavě Strejček ml., Fryš, Brejša, Sosna, ale kluci se nakonec rozhodli ne pro o.s., nýbrž pro klasickou s.r.o., což je dodnes EFA (Márou prosazovaný název „Edge for All“ dokumentuje „carvingovou“ dobu vzniku).

Neboli vědomí potřebnosti a snad i životaschopnosti takové aktivity je staré a já ho nevymyslel, nýbrž viděl v cizině, např. německý („Kuchlerův“) SPORTS, jehož jsem také jeden čas byl členem.

Patří ti nesporně dík a sláva za to, že jsi tyto dávné nedomrlé představy dokázal ve funkční podobě zrealizovat. Mám dokonce pocit, že jsme o něčem takovém mluvili i okolo roku 2003, kdy jsme + s Milanem chystali i jiné věci. Takže geneze nezačíná u kohosi před 3 lety se zde v diskusi dožadujícího „akce místo keců“, byť to určitě byl dobrý impuls. Ale to není podstatné, nerozhodují staré úvahy a plány, nýbrž fungující realita.

Last but not least, když jsi projekt letního VL hodil do placu k diskusi a připomínkám, dostáváš je. Je to i pro tebe cenný Feedback (čím víc Intensive, tím cennější), tak bys ho podle mě měl s přiměřeným vděkem brát.

05.04.2011 13:36:08 #36 

Příspěvků: 300

rADEk

zdravim , hezky tema, jen se bojim , ze se pripadne „posilovaci schuzky“ nekde na chate zvrtnou v pravidelne vecerni opilstvi a obzerstvi a jediny sval (organ) , ktery dostane zabrat budou jatra. jako se mi to stalo vzdy. proto si myslim, ze se schazet na podobna cviceni je prilis velke riziko. ja osobne svoji letni pripravu provadim temer vyhradne na inline bruslich a sice: a)nacvik techniky rezaneho oblouku (snaha o nepredsouvani vnitrni nohy, spravna rotace trupu apod.) na chodnicich a jednosmernych silnicich v Plzni na lochotinskem kopci (sjezd cca.6km na jednu jizdu- nahoru me vyveze tramvaj)

 1. cilenym polykanim kilometru na inline ovalu, coz je na fyzicku a zaroven podruznym efektem je, ze mi v plavkach u vody v lete nic nepretejka kolem
Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

05.04.2011 15:20:22 #37 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #34, ivan, 04. 04. 2011 19:12:49

Nepochybně jsem nebyl první a jedinej, koho napadlo podobnej záměr jako je VL uskutečnit a ani nepochybuju o tom, že budu jedinej i nadále :-). Ano, jsem za ty odezvy vděčnej a děkuji za ně! Zároveň si myslím, že zdaleka neslouží jenom mně – podobně jako ostatně celá diskuse k řadě jiných témat na tomto fóru.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

05.04.2011 15:48:45 #38 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #33, ˘Ö˘Krab, 04. 04. 2011 17:34:06

Děkuju za názor. Kdybych si ho přečetl a nezúčastnil se a neznal reakce lidí, kteří se těch už asi patnácti VL zůčastnili, už bych o žádném dalším neuvažoval. Takto, přinejmenším, váhám… Rozhodně se ale těm, které účast na VL zklamala, omlouvám.

Toto vlákno je ale o nabídce akce, která má naučit vhodné cviky ke zlepšení fyzičky. Kdo si myslí, že mu může být jeden – dva – tři víkendové pobyty užitečné, ten se přihlásí a přijede. Nebude to zadarmo – bude se muset do Jizerek dopravit, přespat tam a jíst (zaručeně v nejlevnější cenové kategorii). Účastnický poplatek bude stanoven ve výši odpovídající úhradě cestovného a noclehu 2 lektorům – předpokládám, že nebude vyšší než 200 Kč/den. Prostor a program bude i pro rodinné příslušníky :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

05.04.2011 16:02:58 #39 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #36, rADEk, 05. 04. 2011 13:36:08

Zátěž na játra si volí každej sám a podle zkušenosti s lidmi, se kterými jsem se na VL setkal, by stížnost mohla být spíš na zanedbávání zátěže pro játra (výjimky se ovšem našly). Inlajny jsou sice bezvadný cvičení a podle mě i nepochybně nejbližší k zatáčení na lyžích, ale nám jde především o cvičení, která nám po pravidelném provádění umožní dostat se do daleko větších rozsahů a pozic.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

14.04.2011 12:33:22 #40 

Příspěvků: 653

mski muž

dobry den,

rozhodl jsem se dnes pri nataceni klipu o provadeni pluhu na plazi pridelat par obrazku uvolnovacich cviceni a kratkych klipu..

a tak to zde prikladam do vinku Vl pro zacatek..

jen neco malo..

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.04.2011 12:34:41 #41 

Příspěvků: 653

mski muž

ze predu…

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.04.2011 12:37:32 #42 

Příspěvků: 653

mski muž

je to jen rychla ukazka, normalne provadeni a drzeni teto jedne pozice trva 2 az 3 minuty na kazdou stranu…

http://www.youtube.com/watch?…

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.04.2011 12:38:21 #43 

Příspěvků: 653

mski muž

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.04.2011 14:24:13 #44 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #41, mski, 14. 04. 2011 12:34:41

>> #42, mski, 14. 04. 2011 12:37:32

>> #43, mski, 14. 04. 2011 12:38:21

Pěkně děkuju – teda možná spíš – no pěkně děkuju! :-).

To cos poslal je vrcholná forma, ale jak se k ní dopracovat? Je nás tady víc takovejch, že bys mě mohl vzít jako etalon – no a o mně máš docela dobrou představu jak svoje tělo „ovládám“… Takže co takhle několik postupnejch – před toto předřazenejch cviků? – mohu-li prosit.

Jinak jsem Milane rád, že i bez jedinýho připomenutí jsi sám od sebe na tohle vlákno tak pozitivně zareagoval – díky.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

14.04.2011 16:53:09 #45 

Příspěvků: 653

mski muž

>> #44, HOnza, 14. 04. 2011 14:24:13

no…rado se stalo…

i zzelelo se mi soucasneho stavu lyzarske techniky obecne, a celkovou nepodporu v priprave a ziskavani specificke fyzicke kondice pro lyzovani v uzkem spojeni prave s tou zminenou „spravnou“ (optimalni, efektivni) technikou,.., vas diskutujicich…,

i kdyz jak se dozvidam, vetsina zde ctoucich clanku, se vubec do diskuze nezapojuje.. ale to je v poradku, vim ted tedy o vas, lyzarskych instruktorech, trenerech a dalsich co se zajimaji o dane tema..

Ke svym poznatkum jsem dosel kompilaci zkusenostti jako zavodnik, instruktor a trener. Ve vsech trech smerech se mi podarilo pusobit v dosti vysokych sferach i pres puvodne nevalne okolnosti, jako ze kluk z Kladna daleko od hor bez hlubsich lyzarskych tradic, ( prvni treninkove slalomy jsem zacal jezdit az ve svych 15 letech).

Nasledne spojeni moji buldoci vule lyzovat a neskromnych cilu, vydobyvani si prilezitosti za kazdou cenu, viz ma emigrace v 19 letech, okraslena o spoustu stastnych nahod po celou tu dlouhou cesty za poznanim!

Pred odjezdem pred 2 roky jsem prodaval sve know how jednotlivcum i zavodnim klubum, vcetne toho podstatneho prvniho kroku, cimz je fyzicka priprava a alespon zakladni porozumeni jak to vse funguje, proc, tak abych byl vnitrne presvedcen o spravnosti sveho pocinani a vytvarel tak neustale toho sveho nejlepsiho vnitrniho trenera ci ucitele, cimz jest sve vlastni uvedomovani si, sebereflexe, (feedback), vedouci k optimalni uprave a nasmerovani cilu i metod.

Videl jsem ted uz dosti videodokumentace nekterych diskutujicich, videa z Apul a jeho clenu, Interski, Richieho Bergra a samozrejme jsem dopodrobna obeznamen o stavu soucasne nejlepsi techniky svetoveho poharu.. Udelal jsem si z toho celkem dobry, pro me uspokojujici obrazek) tim nic nenaznacuji jako ze dobre nebo spatne.. jen tim chci zdelit ze mam o vas pro sebe utvorenou predstavu…

ve clanku od Ondry ktery byl publikovan ve Snow serialu verim, „Trochu jiny uhel pohledu“ v pasazi o :„Od racecarvingu k pluhu“..

hned v te prvni pasazi pise: „Ne nadarmo se říká, že i dobrý trenér sám od sebe nic nevymyslel, ale vždy jen analyzoval závodníka, rozpitval nějaký nový prvek jeho techniky a vysvětlil jemu i okolnímu světu, co že to vlastně při tom lyžování dělá.“

Ano naprosta pravda, drtiva vetsina instruktoru, treneru a pedagogu v branzi „pouze“ posuzuje dany stav a porovnava ty absolutne nejlepsi s mene uspesnejsimi a vyvadi tak urcite trendy a prvky ktere spojuji a oddeluji a sem tam proto hledaji sva opodstatneni u Biomechaniky cloveka.

V tom pripade ovsem ja pracuji na originalnim a zrejme troufalem principu stavet Biomechaniku cloveka na plnopravnou rovinu s vyvojem fyzickych predpokladu spolu s fyzikalnimi zakony a naroky s lyzovanim a stavu techniky,( pripadne take jeji upravy), viz vlastni konstrukce a aplikace lyzi a podlozek, ktere umoznili do te doby nerealne zlepseni ve vsech ostatnich prvcich urovne lyzovani. A ty nasledne byli prevzaty vyrobci a zmeny se ustalily v teritoriu bezneho stavu techniky. Mozna s nejvetsi pravdepodobnosti mnoho jinych firem a jednotlivcu smyslelo podobne, pokud se ovsem alespon jednomu nepodari provezt prulom a dokazat tak nejen sobe ale i vsem ostatnim o realnosti tohoto projektu, stav techniky muze jinak ze setrvacnosti skomirat peknou radku i dekadu let.

To stejne plati i v evoluci pohybu a zakonite ovlivni i fyzickou pripravu a pochopeni ceho,ceho ze se idealne snazime dobrat!

Lyzovani si sebou nese ze sve nedavne historie spoustu nedomyslenych dogmat, bachorek a mytu kteym se az zazracne dari prezit svuj archaicky puvod! To pak nadale ovlivnuje a brzdi selou radu velmi nadanych a pilnych jedincu tak ze ani jeden z nich neni schopen naplnit svuj potencial, nebot limit zasadni si nesou sebou vsichni stejny a tim jsou neoptimalni, ne zcela efektivni a tim tedy i „nespravne“ nazory- porozumeni o"technice" lyzovani///

Jsem presvedcen ze by pro zde sem zavitajici profiky z rad Apulu a jinych lyzarskych skol bylo unikatni prilezitosti a stejne tak ve vysledku pro cely vyukovy program ceske lyzarske skoly , Interski program CR, velmi prinosne, vzejit spolu se mnou do konkretni dohody spoluprace.

A to je samozrejme nad ramec zdejsiho fora …

To HOnza…

A to je taky jeden z hlavnich duvodu proc sem poustim sem tam i nejakou tu perlu a stedre prokladam obsah svych zdeleni trochu exhibicionistickym spekem zabarvenym o trochu legracek a exotickych skoro primych prenosu o aktualnim stavu nasi mistni plaze…

ale komplexni vize a navody, obvzlast z oblasti definovani hlavnich pohybu,(kloubnich rozsahu, spolu se stezejnim zapojeni svalovych skupin) a nasledne cilene pripravy tela si prozatimmu chci strezit a mezicase vnitrne sam pro sebe rozvijet. ( treba moje vlastni deti budou jeste lyzovat)…

doba ani podminky na full sharing jeste nenastala…-))

MTS

jen mrtva ryba plave s proudem...

06.06.2011 06:04:12 #46 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

Tak jsem se včera vrátil z prvního letošního lyžařského soustředění na kolech. Výběr počasí a místa vynikající, účast velmi dobrá, hodně potěšilo, že všichni přítomní přijeli nejen dobře technicky vybaveni, ale i kondičně připraveni, což v některých případech prokazatelně znamenalo téměř 1000 km najetých na kole jen v květnu.

Za předvedené výkony se nemusí rozhodně stydět ani přítomné dámy a talentované naděje, díky laskavému a kvalifikovanému vedení a výběru trasy jsme, přes drobné rozdíly ve věku, působili dojmem soudržné a homogenní skupiny, která si to -hlavně k jejich překvapení- „rozdávala“ i s partičkami od pohledu mnohem ostřílenějších bikerů.

Večerní posezení bylo doplněno debatatmi o taktice i technice jízdy, údržbě kola, stravovacích návycích, pitném režimu, vše doplněno praktickými ukázkami.

Poděkovat musím především M430 za organizaci celé akce a azyl pro přítomné, jeho rodině za bezmeznou snášenlivost. Určitě nesmím opomenout ani Kokoskovy odborné rady a dohled. Uznání si však zaslouží všichni bez rozdílu, zejména za překonání četných brodů a nástrah technických úseků trati.

Doufám, že se zase brzy v podobném složení setkáme a posuneme se opět o kousek dál „od slov k činům“, abychom do zimy vstupovali v co nejlepší kondici :-D .

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.06.2011 08:52:13 #47 

Příspěvků: 365

kokoska.rokoska muž

>> #46, ˘Ö˘Krab, 06. 06. 2011 06:04:12

Ano, akce byla povedena. A M430 si opravdu zaslouzi mimoradne diky za planovani, realizaci i trpelivost. Ale rad bych take vyzdvihl Krabovy zasluhy – nejen, ze do kopce tahne jako kun a tim posiluje moral nas ostatnich, ale jeho neuveritelne zkusenosti se servisem kol jsou k nezaplaceni.

Zkratka a dobre, akce se vydarila.

Na vlastni kuzi jsme si vyzkouseli nejen aktualni kondici, ale i techniku a odvahu:
Pocinaje rychlym sprintem na 2 kilometry pri vice nez 40 km/h po rozbite polni ceste s kadenci vysoko nad 120, pokracujic mnozstvim brodu, kde jsme si overili, ze kdo se boji se.e v sini, aneb projede jen ten, kdo do vody vleti v plne rychlosti, a konce prujezdem regulerni DH trati nad prehradou pri „predhaneni“ cizich bikeru zbabele objizdejich kozi stezky nad utesy parnikem.
V zaverecnem kopci po 1400 nastoupanych metrech jsme jeste vsichni nasli dost sil, abychom „se trhli“ zbylym „cizakum“ a nikym neruseni jsme dojeli do cile.


Za mesic nazdar!

kokoska.rokoska

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

07.06.2011 22:04:46 #48 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #46, ˘Ö˘Krab, 06. 06. 2011 06:04:12

>> #47, kokoska.rokoska, 07. 06. 2011 08:52:13

Díky všem za pochvalu – byť silně nadsazenou. Co ale docela jistě nadsazené není, je skutečně vynikající připravenost všech účastníků kempu. A následné velmi jednoduché rozřazení do pouhých dvou skupin, podle výkonnosti a cílů.

Tato výtečná připravenost ale nespadla z nebe a je potřebné ocenit dlouhodobý pravidelný trénink všech účastníků. Bezezbytku všech – a to pro mne bylo mimořádně potěšující. Osobně to částečně přikládám faktu, že se zapojili do pilotního motivačního teamového programu, prostřednictvím svých individuálních internetových accountů. Díky tady zaslouží pro změnu Krab a kokoska.rokoska za neocenitelnou pomoc při jeho realizaci a testovacím provozu.

Veliký dík ovšem patří jednomu člověku, jehož jméno zde dosud nepadlo a padnout by určitě mělo. Je to Dali, který v motivačním programu vzal na svoje bedra nejen těžkou roli kondičního konzultanta, ale i rádce v otázkách výživy a stravovacích návyků. A že to není role jednoduchá, víme všichni, kdo se na něj rádi – a často – obracíme. O to větší škoda je, že mu jeho aktuální rekonvalescence zabránila v účasti na prvním letošním kempu.

A když jsme v tom děkování, dík patří taky HOnzovi, který nás tímto vláknem na myšlenku skutečně kvalitní kondiční letní přípravy přivedl. Myslím, že můžu takto veřejně poděkovat za všechny, tedy nejen za organizační a realizační tým, ale určitě i jménem všech účastníků.

No – společně s oběma výše diskutujícími se těším na setkání na následujícím z pravidelných kontrolních campů. A protože mottem je „level-up“, tak o 1000 najetých km dál a v nadmořské výšce o 1000 m vyšší oproti úvodnímu Brnu.

Tak, dámy a pánové – do sedel! Level-up !

08.06.2011 08:30:44 #49 

Příspěvků: 15

SNOWRIDER GIRL žena

>> #47, kokoska.rokoska, 07. 06. 2011 08:52:13 Ahoj, tak po zkusenostech z letosni zimni sezony, jsem se i ja rozhodla, ze se svoji fyzickou musim rozhodne neco udelat. Volba nakonec padla na kolo. Pri konzultacich s kamaradama s lyzi, mi kluci prozradili, ze chystaji na leto motivacni-kondicni program. Puvodne jsem se zapojit nechtela, ale zmenila jsem nazor a udelala jsem velice dobre. S individualnim planem jsem si najezdila kilometry, s Dalim jsem se poradila o jidelnicku a vyzivovych doplncich. Po teto dukladne priprave jsem uz nemela obavy jet na kontrolni kemp do Brna. Byla jsem zarazena do silnejsi skupiny, z toho jsem tedy nemela uplne dobry pocit, ale byla jsem ujistena, ze jsou pripravene unikove varianty. Ale protoze cela skupina vzorne spolupracovala, do cile jsme dojeli vsichni spolecne. A vsichni, i ja, jsme predjeli parnik s ostatnimi bikery :). Jsem velice rada, ze jsem se zucastnila, moc se mi to libilo a budu se tesit na dalsi pripravne kempy. Dalsi bude uz za mesic. Dekuji vsem zucastnenym za cenne rady a M430 za azyl. Vzhuru do pedalu!

A member of the SNOWRIDER-TEAM CZECH™.

11.06.2011 22:39:45 #50 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

Tak to netrvalo ani celý měsíc a znovu jsme se setkali, sice v poněkud omezené sestavě, na kolech – tentokrát na výletě z Prahy do Mikešových Mnichovic. S potěšením mohu oznámit,že se konečně osobně zúčastnil i sám Dali a spolupodílel se na objevování kouzla bicyklů malosériové české značky RB. Krom toho nás častoval svými obvyklými trefnými postřehy a užitečnými radami, ovšem. Na závěr jsme skoro nezmokli, proteiny i sacharidy doplnili z Janzových zásob a vlakem dojeli skoro včas skoro do Prahy.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.06.2011 00:05:36 #51 

Příspěvků: 365

kokoska.rokoska muž

>> #50, ˘Ö˘Krab, 11. 06. 2011 22:39:45

Ano, i tentokrat se vylet – pres veskerou snahu CD – vydaril. Dekuji vsem za ucast, RB za skvely zavodni material a Janzovi za azyl.

BTW: Tentokrat byly na poradu dne singliky a sjezdy. Vsem patri uznani za odvahu a pochvala za rozum, ze to nikde nepolozili. Krabuv casne-ranni Makot (Malostransky kotrmelec) jsme bohuzel nevideli, takze ho nepocitam.

Za ctrnact dni na horach nazdar!

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

12.06.2011 19:20:42 #52 

Příspěvků: 4955

oblouk

S potěšením se tu dočítám o již probíhajících letních akcích. Možná je škoda, že se o nich ti, kteří by mohli mít zájem o účast, předem nedozvědí :-). Pokusím se tedy o pozvání všech kdo by měli zájem na akci, kterou jsem vznik tohoto vlákna odstartoval. Tedy s odkazem na zde diskutované a už i probíhající letní přípravné akce lyžařů si dovoluji VŠECHNY pozvat na přátelské setkání 1. – 3.7. 2011 v Jizerských horách, kousek od Krkonoš i od Českého ráje za účelem jen tak se uvidět a poklábosit, hlavně ale si společně i trošku zasportovat – tedy nikoli se zničit, ale předat si vzájemně zkušenosti s letní fyzickou přípravou hobby a sportovního lyžaře. Hlavním záměrem je tedy, pochopitelně, nikoli nahonit fyzičku, ale získat spolehlivé a kvalitní návody ke cvičení, jeho organizaci a dávkování (tedy i pro nezbytnou regeneraci…). Nebylo úplně jednoduché sladit vhodný termín abych mohl získat Mgr. Jana Štejfu – absolventa FTVS, bývalého atletického mistra republiky a trenéra lyžování 1. třídy (podílel se m.j. na kondiční přípravě Š.Záhrobské, B.Zemana a dalších reprezentantů…). Já se, po desítkách let závodnických a trenérských zkušeností (včetně nově získaných poznatků), pokusím přispět těm z nás, kdo máme nějaká zdravotní omezení, cvičeními získanými od léčitele Borise Tichanovského… Také tam budu mít s sebou svůj „lyžařský trenažér“ inspirovaný cvičeními Milana Trnky… Využijem poznatky i dalších lyžařů, kteří budiž pro nás, zatím, překvapením – a věřím, že i mnozí z nás přispějí svou trochou do mlýna :-). Pro nás všechny vylepšující se lyžaře připravíme cviky umožňující získání větších rozsahů celého pohybového aparátu, pro zvýšení pružnosti, pevnosti a síly potřebné pro moderní lyžování.

PROGRAM:

 • pátek 16 – 21h. = příjezd, ubytování a klábosení u ohně (hudební nástroje vítány) – ubytování v mém skromném domku, je ale možno spát i venku ve veliké zahradě (doporučuju vlastní spacáky)
 • sobota 6 – 9h. = individuelní způsob buzení-vstávání-ranního protahování, neboť v čase 9 – 11h proběhne první odborná lekce (Štejfa = souhrnná informace o formách sportovního a specielně lyžařského tréninku formou provádění praktických cvičení ). V čase 11 – 15h., podle počasí, budou testy, koupání, event. jiná oddechová činnost. V čase 15 – 17h. bude in-line trénink (Jizerky). V čase 19 – 21h. proběhne druhá odborná lekce zaměřená na praktické příklady cviků – poté klidný večer u ohně
 • neděle 6 – 9h. = individuelní způsob buzení-vstávání-ranního protahování. V čase 9 – 11h proběhne třetí odborná lekce (sestavení individuálního tréninkového programu každého účastníka …). V čase 11 – 15h. bude cyklistický výjezd do okolí (Jizerky). Po návratu odjezd domů.

Co s sebou: Kolo (silniční nebo horské), inlajny, lyžáky, plavky …

V případě eventuelního zájmu může být můj domek na polosamotě u pramene Nisy k dispozici po celý týden před i po konání této akce komukoli z vás. Akce je sice určena všem lyžařům, kteří se chtějí fyzicky zlepšovat, ale s vědomím, že všichni máme rodiny které nás více či méně postrádají, uvítáme účast všech rodinných příslušníků, přítelkyň a přítelů… Na setkání si prodiskutujem i případné srpnové a podzimní pokračování této nové mimosezónní akcičky. S pozdravem Skol se na setkání s vámi těší HOnza – 608968234 info@vl-snow.cz PS: bylo by fajn, kdybyste se předem ohlásili na uvedený e-mail… :-) – díky

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

13.06.2011 14:03:58 #53 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #52, HOnza, 12. 06. 2011 19:20:42
Ahoj, upřesněný program je lákavý, ale bohužel asi nestihnu se zúčastnit.
Trochu se také musím ohradit ke Tvému postoji, protože proběhlé akce neměly ani v nejmenším ambice jakkoliv konkurovat Tvému pečlivě a dlouhodobě připravovanému campu, nejvýše mu předskakovaly. Z tohoto důvodu byly tyto lehce neveřejné, ale rozhodně ne tajné a uzavřené – všichni, kteří měli pocit, že by tam měli být, se jednoduše pozvali. (Pokud v sobě našli odvahu následovat avizované Kokoskovo ďábelské tempo.)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.06.2011 16:39:03 #54 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #53, ˘Ö˘Krab, 13. 06. 2011 14:03:58

Ale já to přece vůbec nevnímám jako konkurenci, ale naopak, jako zdařilou součást naší zde diskutované letní cvičební mozaiky :-) a díky za info, byť expost. Jen je třeba v té souvislosti konstatovat, že většina z účastníků této diskuse nemohla tušit, že se něco eventuelně chystá a nemohli se tudíž, ani při nejlepší vůli, sami pozvat :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

13.06.2011 21:39:43 #55 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #54, HOnza, 13. 06. 2011 16:39:03
Obávám se, že zdejší mlčící většině neúčastníků je to evidentně zcela šumafuk – nebo se spíše tiše zařídila po svém.
Což prokazuje minimálně to, že, alespoň u mě, se, vyjma pár nadšenců, nikdo po ničem nepídil. A projevit aktivně zájem, zjistit si a pozvat se, považuji za zdvořilé minimum pro zdar akce. Navíc jsme si dezorganizaci pěkně prostřídali, což považuji za vynikající ukázku vzájemnosti.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.06.2011 09:19:36 #56 

Příspěvků: 881

Martin430

Ahoj.

Bonus v podobě testovacího víkendu byl moc prima. Já si ho užil parádně. Proč ?

 1. Perfektní plánování neuvěřitelné trasy – kokoska-rokoska
 2. Zajištění testovacího top race materiálu RB – Dali
 3. Luxusní (after) garden-party s možností noclehu – Janza
 4. Znalost terénu a spoluvedení peletonu – tempař Krab

Děkuju, kluci ! Díky firmě RB a osobně panu majiteli!

V souladu s Krabem v předchozím příspěvku konstatuji, že se bezpochyby jedná o skutečnou vzájemnost, nikoliv typ akce „tady-mě-máte-dělejte-se-mnou-něco“.

K tomu zvaní jen velmi stručně.

Můj názor na formu přípravy se s HOnzovým velmi ostře rozchází. Viz tohle vlákno. Zato se velmi blíží názorům jiným. Program, který tudíž společně ladíme, má s letním VL společné pouze téma – letní příprava. Nechceme být konkurencí, nechceme jít stejnou cestou, neusilujeme o stejnou cílovou skupinu. A samozřejmě nechceme nikoho poškodit, HOnzu už vůbec ne.

Už jsem (možná málo zřetelně) uvedl, že se jedná o testování pilotního programu, jak lidi motivovat k posouvání vlastních možností. Pokud se idea osvědčí v praxi, uvažujeme o jejím rozvíjení dále.

O připravovaném programu jsme otevřeně řekli každému, kdo projevil zájem a obrátil se na kohokoli z nás. Ti, jež projevili zájem, nebyli odmítnuti. Ti, jež zájem neprojevili, v programu prostě nejsou. (Schválně to nepíšu verzálkami, ale důraz bych na to přesto položil)

Kontrolní kempy jsou součástí tréningových plánů a jsou výhradně pro účastníky programu. Tak to striktně zůstane.

Testovací fáze je nekomerční a neveřejná. Běží od dubna, proto již nelze do skupinky „pokusných králíků“ nikoho smysluplně zařadit.

Informujeme zde (zcela záměrně)ex-post proto, že :

 1. skupina v testu je ucelená a nepotřebujeme ji doplnit
 2. zařadili jsme tam pouze lidi, co sami aktivně projevili zájem, což je pro nás důkazem toho, že to myslí vážně.
 3. informací o dění oživujeme vlákno s komerční formou letního VL (viz první příspěvek) pro ty, kteří potřebují do přípravy nahánět organizátorem – je to asi lepší takhle, než se sebou nedělat vůbec nic.(?)
 4. k případné annonci o konání nějaké akce bychom si nedovolili zneužívat tento kanál (diskuzi) – pro aktivní účastníky je zvolena jiná, dle našeho názoru vhodnější, forma komunikace.
 5. naše info má za cíl povzbudit zájem lyžařů o přípravné letní aktivity, přesto, že názor na ně nemusí být vždy jednotný. A samozřejmě ukázat, že to jde a může to být fajn.

Tak hezké léto všem ! Skol!

25.06.2011 08:14:53 #57 

Příspěvků: 4048

Martin47 muž

Ahoj, někdy od půlky července dál (podle počasí) chci jít s dvěma dětma z Hřenska na Sněžku přes Labské pískovce, Lužické a Jizerské hory. Nechcete se někdo přidat? Případná domluva mailem. Zdravím, Martin

28.06.2011 13:44:05 #58 

Příspěvků: 4955

oblouk

>> #57, Martin47, 25. 06. 2011 08:14:53

Jejda, to je pěknej vejlet – pokud to nevyjde do termínu, kdy bych měl bejt s BorisemT (mimochodem téměř na trase – ve Sloupu v Čechách), tak bych se rád zúčastnil…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

28.06.2011 13:49:42 #59 

Příspěvků: 4955

oblouk

Dovoluju si připomenout těm, kteří se nerozhodli nebo ještě nevědí – první již ohlašované setkání zaměřené na letní přípravu lyžaře se koný tento víkend na mém baráčku ve Smržovce – info na http://www. vl-snow.cz/news/fy­zicka-pres-leto-1–3–7-/. Kdokoli bude chtít, bude vítán – místa je dost :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

11.07.2011 13:19:17 #60 

Příspěvků: 30

DarkLord

Tak chlapi – pochlubte se jak dopadlo letní VL soustředění. Nápad se mi moc líbil a i anoncovaný lektor (Honza Štejfa) vypadal hodně lákavě. Ale byl jsem dlouhodobě v zahraničí, vracel jsem se až teď a tak jsem nemohl přijet. Budu rád i za nějaké zprostředkované dojmy. Děkuji moc.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy