Již při cestě tam na nás zlehka dýchla zimní atmosféra, které je letos tak pomálu. A to v podobě bílé pokrývky vedle silnice. Klínovec je dobře dostupný a auto můžete zanechat na parkovištích v areálu zdarma.

O víkendu byly na Klínovci v podstatě ideální lyžařské podmínky. Přivítalo nás sluníčko a výborně upravené pisty bez trávy a kamínků, na kterých leželo okolo půl metru technického sněhu. Středisko leží v těsné blízkosti německých hranic a hned za nimi Fichtelberg. S tímto areálem společně vytváří InterSki region Fichtelberg-Klínovec, který lyžařům otevře celkem 27 km sjezdovek, což je v našich poměrech opravdu dost pro každého.Pro milovníky freestylu je k dispozici upravený snowpark s překážkami.

Klínovec jde s dobou a v posledních třech letech výrazně modernizuje vybavení areálu. Od předloňska tady mají novou čtyřsedačku s nepřehlédnutelnými oranžovými krycími bublinami, loni navázali novou lanovkou na sjezdovce Přemostěná, kterou i v mezích možností rozšířili a posilnili zasněžovací arzenál.Jak na Klínovci myslí na rodiny s dětmi? Právě pro ně a všechny méně zdatné lyžaře je určen miniareál s vlekem F, který je gratis. O vaše děcka se vám postarají školení instruktoři s licencemi APUL. Po dřině při lyžařských začátcích se děti mohou vyřádit dosyta na sáňkařské dráze. Každý malý soutěživec se navíc může zúčastnit KIDS CUPu, dětské soutěže složené z „obřáku“, paralelního slalomu a skicrossu. U něj ještě chvíli zůstaneme.Tento víkend také probíhal na Klínovci další díl ski reality show s ČT Sport Až na vrchol. Amatérských závodů se mohl zúčastnit každý. Od nebojácných malých závodníků po zkušené lyžaře. Téměř celý náš SNOW team se šel statečně postavit na start a čelit nástrahám skicrossové trati plné branek a skoků. Chvíle na startu patřily k těm pernějším, nicméně v cíli byl člověk omámen silným zážitkem a doufal, že postoupil do dalšího kola. Naši agenti se závodění rozhodně zhostili se ctí.Když po skicrossu vyhládne, nejlepší volba je poctivá česnečka či kuřecí tortilla. My jsme si po závodění dopřáli na oslavu i panáka výborné hruškovice.Během dne se lyžaři mohli zahřát u nás ve stanu Horkým Francouzem, který může popíjet každý, neboť se jedná o nealkoholický svařák. Mimo občerstvení návštěvníci areálu mohli testovat lyže Fischer a hůlky Leki. Klínovec dostál toho, co slibuje na svých stránkách. Pro nás to byl den plný zážitků a parádní lyžovačka!Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!