Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 21. února 2015.

V době návštěvy byla v Miroslavi otevřená horní část červené sjezdovky Sport a celá modrá sjezdovka Family. Na oba svahy nás dopravovala dvousedačková lanovka, případně poma, pokud nám na sklouznutí stačila půlka kopce. Výhoda červené sjezdovky Sport je ta, že její horní část je dopoledne ve stínu, takže utažený manšestr tu poměrně dlouho vydrží. Od druhé poloviny kopce se sjezdovka sice zvolní, zato se více otevře do prostranství, takže se do oblouků můžete pokládat, co jen nohy ráčí.Něco pro holky vyznávající kromě sjezdovek i překážky a polety: předloni v Miroslavi vznikl první dívčí snowpark, ve kterém se pořádaly závody jako dělané pro slečny, co se na skocích vyznají. Letos sice zima větším skokům nepřeje, nicméně v Miroslavi přesto najdete po levé straně sjezdovky Family několik překážek, na kterých se dá leccos předvést.Zázemí střediska Miroslav je poměrně pohodlně uspořádané - vedle kasy sídlí půjčovna lyží Profi, kde vám zapůjčí modely značek Dynastar a Blizzard. Otevírací doba je tu od devíti ráno až do osmi večer a zapůjčení celého setu na den vyjde na 330 Kč.V rodinném středisku nemůže chybět ani výuka v lyžařské škole, jejíž instruktoři nosí modré mundúry, a tak jsou dětmi často nazýváni „šmoulové“. Hodinová výuka pro jedno dítě tu vyjde na 400 Kč, na 2 hodiny 780 Kč. Výuka zahrnuje instruktora, vstup do lyžařské školky, rozlišovací vestu a pojištění odpovědnosti. Pokud výbavu pro svou ratolest nemáte, za 500 Kč na hodinu získáte kompletní výuku ve školičce plus kompletní lyžařské vybavení (lyže, přezkáče a hůlky).K obědu se nabízí dvě možnosti – buď prostorná zastřešená terasa s rychlým občerstvením na způsob párku v rohlíku, nebo vedlejší restaurace, kde si vyberete z klasického jídelníčku. Náš tým se nakonec jednoznačně shodl na velmi chutných plněných knedlících s uzeným masem a zelím.V den naší návštěvy bylo ve středisku veselo i večer – konal se tu totiž Contrast on snow, což byla akce s hudebním programem, laserovou show a tancem na podiu. ;-)Protože jsme v Miroslavi nezůstali jen jeden den, využili jsme ubytování v Chatě Miroslav přímo pod sjezdovkou. Její apartmán je útulně vybavený a kromě samozřejmé kuchyňky má i saunu pro ty, co po lyžování rádi relax!

Proč do Miroslavi?

Celodenní skipas v Miroslavi vyjde na 440 Kč, a to od 9:00 až do 18:00 hod. Za celodenní rodinný skipas zaplatíte 940 Kč - platí pro dva dospělé a jedno dítě. Lyžování v Miroslavi můžete spojit s návštěvou lázeňského městečka Lipová lázně a nedalekého známého lesního baru, kde máte k jídlu, na co si vzpomenete – ovšem bez obsluhy a peníze sypete poctivě do kasičky.
Sobota byla v Miroslavi kromě Contrastu on snow zpestřená také návštěvou SNOW tour, kdy jste opět mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na sjezdovkách jim ruce zdobily hůlky KOMPERDELL a hodinky GARMIN a často jste je viděli ověnčené i kamerami GOPRO. V sobotu jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI a ve stejnojmenném slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou dravě soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: