Ze čtyř sjezdovek v Hlinsku není aktuálně v provozu jen jedna, a to černá „trojka“. Příjemně překvapí červená sjezdovka „dvojka“, která je vzhledem k mírné okolní krajině také poměrně prudká a navíc akorát široká, takže to na ní pěkně sviští. Je to šikovný svah, na kterém se dá i zapotit, zvlášť když vás doprovází místní závodnice Anežka Daňková. :-)


Co mě na pár jízd nečekaně zabavilo, byla hravá hranka, která tu vznikla díky tunelu pro auta, jež jím pod sjezdovkou projíždějí. Je samozřejmě potřeba, aby vám na hraně někdo ukazoval, pak poznáte, jak hranka pěkně vykopává...


Mírnější variantou „dvojky“ je modrá „jednička“, na kterou se dá přejet seshora i z kotvového vleku, jinak na ni vyváží pomalejší poma, vhodná hlavně pro děti. Díky mírnějšímu sklonu a dostatečné šířce je sjezdovka samozřejmě vhodná hlavně pro začátečníky nebo mírně pokročilé lyžaře, potkáte na ní tedy i často děti s instruktory.


Napravo od kotvového vleku, tedy v nejzadnější části střediska, se nachází dětský park, který má tři zóny – jednak krátkou pomu s výukovým svahem, jednak trať s napíchanými štětinami pro slalom a jednak zónu úplně pro ty nejmenší s různými výukovými prvky jako jsou míčky, volanty, nebo molitanové koberce s brankami. Děti se učí v lyžařské škole Ski Fanatic, kde si budou moct vést tzv. Kravíkův deníček, tedy záznamy svých lyžařských pokroků.


Ski areál Hlinsko disponuje i příjemně vyhlížejícím zázemím v podobě dětského hřiště, restaurace Ski Restaurant, toalet a stánku s trdelníkem. Po lyžování tu mnozí lyžaři i zůstávají a sluní se na lavičkách před restaurací.


V restauraci pořídíte polévku od 25 Kč a z jídel si můžete vybrat třeba svíčkovou, čevabčiči s bramborem nebo plněný bramborák. Ceny tu velmi příznivé a interiér útulný.


U velkého parkoviště v Hlinsku najdete i půjčovnu lyží, ve které lze pořídit lyže za 200 Kč na den. Půjčovna nabízí i servis a mazání lyží za přijatelné ceny.


Hlinsko v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 52 min
2 hodiny     180 Kč
4 hodiny     240 Kč
Parkování     zdarma v zázemí areáluV neděli jste mohli v Hlinsku zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a vozy HYUNDAI Tucson. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: