První trať Funline byla v rámci ČR realizována v roce 2015 právě v Peci na sjezdovce Smrk, a se svojí délkou 500 m, několika klopenkami a unikátním 8 m dlouhým průjezdovým tunelem je zábavným doplňkem zimních aktivit malých i velkých návštěvníků. Hlavní dění Funline Tour v Peci se nicméně odehrávalo především na dojezdu sjezdovky Javor, zde vzniklo stanové městečko s několika stanovišti.

Výrazným prvkem letošní Funline Tour v Peci byl závodní kamion týmu KM Racing, se kterým Martin Macík letos absolvoval jakožto nejmladší řidič v této kategorii náročnou Dakarskou Rallye 2016. Návštěvníci Pece si mohli závodní kamion prohlédnout, a to i z pohledu řidiče, nechat se s Martinem vyfotit a třeba podepsat v rámci autogramiády, která se těšila velkému zájmu.

Mediálním partnerem Funline Tour 2016 je rádio Černá Hora, které do Pece dovezlo nejen dobrou muziku, ale také svůj demo team, který po celý den pořádal soutěže jako Bumber Ball - souboje ve velkých nafukovacích koulích, nebo třeba balónkové soutěže pro nejmenší.

Nejmladší účastníci Funline Tour v Peci mohli využít Burton Riglet Parku, který je zaměřený na výuku základů snowboardingu pro děti od 2-6 let, a to pod vedením zkušeného instruktora. Značka Burton současně dovezla testcentrum snowboardů a vázání nejen pro děti, ale také dospělé, kteří měli možnost otestovat kvalitní vybavení na svahu či ve snowparku. Další možností jak otestovat kvalitní produkty - tentokrát lyže a lyžařské boty nabídnul dovozce amerického výrobce lyží K2, kdy bylo možné otestovat více jak 30 párů modelů aktuální kolekce, a nutno podotknout, že technici K2 měli opravdu po celý den napilno.

[* *]

Pod patronací místní lyžařské školy Happy Hill probíhala pro děti v dopoledním a odpoledním bloku zdarma výuka lyžování a snowboardingu pod vedením profesionálních instruktorů. Škola Happy Hill současně na dojezdu sjezdovky Javor postavila menší slalom, který byl k dispozici všem návštěvníkům po celý den. V rámci výukové části programu probíhala pod patronací Freestyle Area Academy také bezplatná výuka základů freestyle, která probíhala ve funparku v horní části sjezdovky Javor.

Po celý den se po skiareálu v Peci pohyboval také profesionální fotograf a kameraman, díky kterým byla pořízena bohatá fotogalerie a také video, které mapuje veškeré dění na Funline Tour 2016 v Peci.Na závěr velké díky skiresortu Černá Hora-Pec, rádiu Černá Hora a projektu zábavných tratí Funline. Dále pak partnerům, jmenovitě pak zástupci distributora značek K2 a Burton, závodnímu týmu KM Racing potažmo Martinu Macíkovi, lyžařské škole a půjčovně Happy Hill Sochor, mediálnímu partneru časopisu SNOW a internetovému portálu www.snow.cz.

Více informací najdete:

www.Funline.cz
www.facebook.com/funline