Letos bruslařům počasí nepřálo, závody se odjely za deštivého počasí většinou na mokré trati. Přesto se díky sehranému týmu pořadatelů ze Ski klubu Kralupy podařilo odzávodit kompletní plánovaný program, a to bez vážných nehod a zranění. Nejmladším závodníkům bylo 6 let, nejstarší účastník již dosáhl věku 56 let, mezinárodní punc závodům dodaly početná družstva závodníků z Polska i Slovenska.

V sobotu se konaly dva slalomové závody, tedy celkem 4 závodní kola. První slalom, který byl vyhlášen jako mistrovství ČR a započítával se do světového žebříčku FIRS, vyhrála mezi ženami Gabriela Kudělásková (Bruslarna.cz) před Barborou Procházkovou (LK Jirkov) a Lenkou Keselou (Slovakia Team – Slovensko). Závod mužů ovládl Jan Moller (KL Turnov) před Boguslawem Topolskim (Topol Ski Team – Polsko) a Alexandrem Adamem (KL Turnov). Druhý slalom, pořádaný jako řadový závod CILA cupu, vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková a mezi muži opět Jan Moller (KL Turnov).

V neděli se konal čtvrtý ročník mistrovství ČR v inline obřím slalomu. Na velmi rychlé (a v prvním kole mokré) trati bylo umístěno 20 branek a závodníci dosahovali rychlosti až 50 km/h. V dramatickém závodě žen vítězka prvního kola Barbora Procházková v druhé kole zaváhala a vítězství tak přenechala opět Gabriele Kuděláskové. Sama pak skončila na druhém místě a třetí skončila Lenka Keselá. Mezi muži v dramatickém závodě zvítězil opět Jan Moller před Jindřich Krýdlem (Ski klub Krušnoborci) a Alexandrem Adamem. Jindřich Krýdl, který byl ve svých 56 letech nejstarším účastníkem závodů, zároveň vyhrál nově zavedenou a početně obsazenou kategorii Masters.

Pohár starosty města Kralup nad Vltavou 2016 si za nejlepší součet všech časů z šesti víkendových jízd odnesli mezi dospělými G. Kudělásková a J. Moller, mezi žáky pak stejnou cenu obdrželi Lukáš Policar (TJ Lokomotiva Teplice) a Ema Nogová (LK Baba Pezinok / Slovensko). Nejúspěšnějšími závodníky víkendu v předžákovských kategoriích se stali Tomáš Matoušek (LK Jirkov) a Katrin Kudělásková (Bruslarna.cz).

Jelikož byly kralupské závody posledními závody celého seriálu inline slalomových závodů, došlo i na vyhlášení celkových výsledků Českého poháru CILA cup 2016. Celkovými vítězi se stali Gabriela Kudělásková a Alexandr Adam.