Nástupní místa na Plešivec jsou dvě – buď z parkoviště na Loukách pod Plešivcem ze směru od Abertam a Božího Daru, nebo parkoviště v Pstruží, jedete-li ze směru Karlovy Vary či Chomutov. Obě nástupní místa jsou vybavená pokladnami, toaletami, občerstvením i půjčovnou lyží.


Z parkoviště v Pstruží na svahy vyráží nejdelší lanovka v areálu, sledovaná jednou z nejdelších zdejších sjezdovek Hanou (1 820 m). Začátek Hany představuje pěkný červený sešup do mírné pravotočivé zatáčky, který v kombinaci s dostatečnou šířkou vytváří jeden z nejatraktivnějších úseků, aspoň tedy pro nás. Zbytek tratě se sice trochu zmírňuje, stále ale jde o jezdivou širokou sjezdovku, kde se dalo krásně pokládat do oblouků.


Další jízda mířila na trať Aida, která začíná zostra černým sklonem, v druhé zatáčce už se ale příjemně červená, přitom si stále zachovává dostatečnou šířku i přehlednost. Totéž se dá říct i o zbytku sjezdovek, především Pavle a Renatě – nikde nenatrefíte na nějaký krkolomný nebo nebezpečný úsek, areál je celkově velmi přehledný a jízda může mít sportovní charakter i na mírnějších modrých.


V provozu nebyla akorát černá sjezdovka Jitka a snowpark, jinak byly všechny sjezdovky perfektně upravené. Výhodou tohoto únorového týdne bylo naprosto bezchybné počasí – modrá obloha, sluníčko, příjemně nad nulou. Jen ty teploty se projevily i na sjezdovkách, takže tratě začaly kolem půl jedenácté měknout, nicméně díky „jetelným“ sklonům sjezdovek, kdy není moc pasáží, kde by se muselo „šoupat“, se nenahrnovaly nijak extra velké boule.


Na Plešivci oceňuju i rychlost sedačkových lanovek, které jsou tu na jeden kopec celkem tři. Rychle dolů, rychle nahoru – nemáte tak pocit, že trávíte ve středisku víc času na lanovkách než na sjezdovkách.


Ve středisku jsou dětské zóny naprosto oddělené od ostatních sjezdovek, takže střet lyžaře ze sjezdovek s učícím se dítětem jednoduše není možný. Dětský park se nachází u parkoviště na Loukách pod Plešivcem a svou rozlohou i výbavou patří mezi největší dětské parky v České republice. K dispozici jsou 4 pojízdné pásy, slalomová zvířata, kolotoč, a také další atrakce, které se hodí i pro malé nelyžaře. U dětského parku se nachází i bistro s toaletami, půjčovnou lyží a také dětská herna.

Občerstvit se na Plešivci můžete jak bufetech, apres-ski stanu nebo v restauraci. My jsme zamířili do té nejvýše položené na vrcholu Plešivce, kam sice běžně lyžaře vyveze pojízdný pás, v době naší návštěvy byl ale mimo provoz, a tak jsme si těch několik metrů museli vyběhnout po svých. Restaurant Plešivec potěšil moderním dřevěným interiérem a i netradiční nabídkou jídel, jako třeba kančí kýtou se šípkovou omáčkou, pečenou červenou řepou s kozím sýrem nebo bramborovými taštičkami plněnými povidly s oříškovým máslem. Delikatesy se připomněly i vyšší cenou, nejčastěji mezi 200 až 300 Kč – i tak jsme ale byli opravdu spokojení.


Plešivec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 16 min
Celodenní skipas dospělý     620 Kč
Celodenní skipas dítě (7 – 16 let)     460 Kč
Celodenní skipas student     570 Kč
Celodenní skipas senioři (nad 63 let)     570 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Webové stránky střediska     www.skiarealplesivec.com
Parkování:     bezplatná velkokapacitní parkoviště na Loukách pod Plešivcem a v PstružíNa Plešivci jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.

Na Plešivci se měla 14. února konat i akce SNOW tour, ale technické komplikace při cestě do střediska v noci z pondělí na úterý nám ji neumožnily připravit. Kolem druhé hodiny ráno jsme totiž přišli o kolo u přívěsného vozíku s veškerým materiálem a bohužel se nám do druhého dne kolo nepodařilo opravit (všechny pneuservisy byly v noci zavřené). Tímto se omlouváme všem, kteří za námi přijeli! Rádi se vám budeme věnovat na dalších akcích SNOW tour!Partneři SNOW tour: