POC: Layer

Vysoce funkční spodní vrstva firmy POC získala ocenění zlatý vítěz díky pohodlí, prodyšnosti, skladnosti, tepelnému komfortu a technologii pletení WICKIng: vlákna z materiálu Dyneema jsou strategicky umístěna okolo trikotu JERSEY a pasu a zajišťují odolnost nejnamáhanějších částí a chrání před prořezem hranami lyží.

THERM-IC: Warmer Ready Socks

Nové lyžařské ponožky s integrovaným ohřívačem, který je poohodlně uložen, takže nepřekáží a zajišťuje lepší a rovnoměrnější prohřátí nohy.

THERM-IC: Ski Double Insulation

Inovativní lyžařské ponožky, vyrobené ze dvou vrstev různých přírodních materiálů. Poskytují kvalitní ochranu jak proti zimě, tak proti vzniku puchýřů.

Salomon: S/LAB Caramic Suit

Závodní oblek, který zlepšuje pohodlí, tepelný komfort, podporuje lepší držení těla a balanc i lepší regeneraci těla pro nejlepší lyžařské prožitky.

Colmar: G+ Graphene Thermocolmar Insultation jacket

Zlatý vítěz ISPO. Bunda, vyrobená ze čtyřvrstvé roztažitelné tkaniny. Voděvzdorná a prodyšná membrána Colmar Prooftech a zateplení G+ Thermocolmar s obsahem Graphenu rovnoměrně rozvádí tělesné teplo. Skrz tenkou vrstvu barvy prosvítá struktura Graphenu, což spolu s dalšími detaily vytváří stylový moderní design.

Picture Organic Clothing: Iceland ProKnit Jacket

Lyžařská a snowboardová bunda, která je jako první na světě ušita z vláken různé hustoty. Výroba tímto způsobem nabízí benefity v podobě lepší prodyšnosti, neutrálního komfortního unisex střihu, odolnosti vůči oděru a také je výrazně ekologičtější. Porota ocenila také netradičně trendy vzhled.

KJUS: Freelite Jacket

Bunda, vyrobená ze tří strečových vrstev, uspořádaných do panelové konstrukce. Zajišťuje perfektní tepelnou pohodu a prodyšnost. Maximální svoboda a úplná ochrana.

Rossignol: Atelier Course JKT

Bunda plná technologií – čtyřvrstvé strečové vlákno s hranolovým designem. Základní vlákno je ze směsi uhlíku a basaltu, který vyztužuje namáhaná místa a napomáhá větrání. Exkluzivní patentovaná technologie Sensor Support spočívá v systému podpory "svalů" v bundě, které mohou být individuálně aktivovány. Zlatým vítězem ISPO se stala hlavně díky inovativnímu přístupu a vysoké funkčnosti a estetice.

Norrøna: Lofoten ACE Gore-Tex Pro Jacket

Extrémně odolná, lehká a prodyšná bunda s nově vyvinutým Gore-texem s vlákny Vectranu získala na ISPO ocenění zlatý vítěz. Jednou z vychytávek této bundy je kapuce, do které se díky speciálnímu tvaru vejde helma, a navíc lze nastavit jednou rukou. Dle poroty je tato bunda nejodolnějším kusem oblečení, který se na trhu vyskytuje a vydrží dekády sjezdů i výstupů.

Toread: Backpack Fashion Ski Jacket

Batoh, integrovaný v bundě z vláken Twill (s kombinací polyesteru a vlny) s voděodolným krytím. Prodyšný, větruvzdorný a velmi odolný.

Eider: Shaper JKT W

Vyvinuto pro běžkaře – bunda Shaper zastupuje novou generaci technologií v lyžařském oblečení.

Arc´teryx: Women’s Shaska ski touring pant

Dámská vrchní vrstva si zasloužila ocenění zlatý vítěz ISPO díky tomu, že je navržena firemními atletkami, které spojily funkčnost se stylovostí těchto skialpových kalhot. Jsou vyrobeny ze softshellových a Gore-texových C-knit materiálů a jsou velmi lehké, přitom však poskytují úplnou ochranu proti vlivům počasí a mnoho praktických detailů, které skialpinisté jistě ocení. Porota se vyjádřila prostě: líbí se jednoduchý design, dobrý střih a praktičnost.

Level: NFC Gloves

Rukavice, které umožňují používat chytré telefony a dotykové kamery bez sundání, díky vložené sadě materiálů, na které dotykové přístroje reagují stejně jako na prst.

Black Diamond: Helio Gloves

Rukavice Helio jsou univerzálním pomocníkem pro horské aktivity. Systém tři v jednom kloubí dohromady odolnou softshellovou vnitřní vložku a lehkou vyztuženou vnější rukavici, díky čemuž je superlehká a neobjemná. Umožňuje výměnu lehké vnitřní vložky pro výstup za zateplenou vložku pro sjezd a zajištění ideálního tepelného komfortu. Díky odolnosti je vhodná zejména pro výstupy, doprovázené lezením a pro alpinismus při různorodých podmínkách.