V areálu najdete celkem čtyři sjezdovky, které obsluhují dvě pomy a jedna dvousedačková lanovka. Nejčastěji však jsou v provozu sjezdovky dvě s lanovkou a jednou pomou. Lanovkou se můžete vyvézt na nejvyšší bod, odkud se vám naskytne téměř kilometrový sjezd.


Předností Miroslavi jsou velmi přehledné a široké svahy, na kterých se krásně rozprostřou lyžařské školy i ostatní lyžaři. Máte pak pocit, že svahy jsou poloprázdné a můžete si naplno užít široké oblouky.


Večerní lyžování v Miroslavi plynule navazuje na to denní, jezdí se tedy nepřetržitě od 9 do 21 hod. večer. A navíc vám i na večer platí denní skipas.


Středisko je situováno v údolíčku mezi dvěma kopci, na jednom kopci se lyžuje a druhý kopec je ukrývá před zbytkem světa. V klidu tak můžete na svah pustit své děti či se rozdělit s přáteli a vždy budete mít jistotu, že se potkáte dolu pod svahem.


Samozřejmostí rodinného střediska je zázemí pro děti a dospělé. V centru dění tak najdete hezky vybavenou dětskou školičku s tahátkem. Ve školičce se o vaše děti postarají zkušení instruktoři, kteří zajistí výuku na lyžích pro ty nejmenší, ale zároveň se s nimi můžou vydat na velký svah na pilování lyžařské techniky.


Hned na sjezdovce narazíte na lyžařskou půjčovnu se servisem. K zapůjčení je tu kompletní lyžařská výbava včetně snowboardů, ale i běžecké vybavení a sněžnice. Servis lyží tu zvládají také na počkání, avšak na složitější úkony se většinou čeká do druhé dne.


Naproti svahům najdete restauraci, bufet a i ubytování. Pokud se chcete zahřát a v klidu posedět u piva, tak se určitě zastavte v restauraci Miroslav. Pokud chcete jen něco rychlého do ruky a rychle zpět na lyže, využijte bufetu se zastřešenou terasou.


V chatě Miroslav můžete bydlet přímo pod svahem s vyhlídkou na sjezdovky.
Miroslav v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 16 min
Celodenní skipas dospělí     480 Kč (do 18 hod)
Celodenní skipas děti (do 140 cm)     340 Kč
Děti do 5 let     50 Kč
Provozní doba lanovky     9:00–21:00
Webové stránky     www.rsmiroslav.cz
Parkování     bezplatné parkoviště u Lipové Lázně, odkud vyváží zdarma skibusPartneři SNOW tour:


Ve skiareálu Miroslav se také odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.