Původní jednosedačková lanovka z Jáchymova na Klínovec se rozjela 15. října 1965. Jejím dodavatelem byla, tak jako u všech ostatních lanovek z té doby, firma Transporta Chrudim. Dráha s délkou 1 685 metrů při převýšená 428 m neoplývala zrovna oslnivou přepravní kapacitou – ta činila pouhých 234 osob za hodinu. V průběhu dalších let se na severním i jižním svahu Klínovce vystřídala celá řada lyžařských vleků, nové lanovky se Krušným horám dlouhá léta poněkud vyhýbaly. Své druhé lanovky se ovšem Klínovec dočkal teprve v roce 2005, když byl zastaralý vlek u sjezdovky Dámská nahrazen použitou trojsedačkovou lanovkou.


Původní jednosedačková lanovka výrobce Transporta Chrudim z roku 1965 by v letošním roce oslavila 55 let provozu

Neodpojitelná trojsedačka firmy Graffer Seggiovie byla dovezena z italské Marillevy a již v zimní sezóně 2004/05 měla nahradit kotvový vlek na severních svazích Klínovce, který je se svou nadmořskou výškou 1 244 m n. m. nejvyšším vrcholem Krušných hor. Kvůli průtahům s administrativou projektu byla uvedena do provozu až zimní sezóně 2005/ 06. Dolní stanice lanovky byla oproti původnímu vleku posunuta níže k hotelu Nástup, díky čemuž se nyní nachází jen pár desítek metrů od centrálních parkovišť u příjezdové komunikace. Trojsedačka byla vybavena rozběhovým pásem, který zajišťoval větší komfort pro lyžaře při nástupu. Nové hydraulické napínání v horní stanici vyprojektovala a dodala firma Michálek Chrudim. Šlo o druhou lanovku značky Graffer v České republice. Tou první byla jednosedačková lanovka v Harrachově, která byla postavena v roce 2001 pro obsluhu skokanských můstků.


Dolní stanice původní trojsedačkové lanovky Dámská od firmy Graffer

Rok 2011 pak znamenal počátek masivních investic, který postupně vyústil v kompletní proměnu lyžařského areálu na Klínovci. Jeho páteří se stala moderní odpojitelná čtyřsedačková lanovka Doppelmayr s oranžovými bublinami a příznačným názvem Centrální vedoucí ze současného miniareálu až na vrchol Klínovce, která nahradila lyžařský vlek Pařezovka a společně s lanovou dráhou ve SKI PARKu Červená Voda se staly prvními čtyřsedačkovými lanovkami s bublinami na území České republiky. Dráha s délkou 1 235 metrů disponuje přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu a depem pro všech 89 sedaček umístěným v dolní stanici. V dolní stanici je nástup z prostorových důvodů řešen jako kolmý k ose trati, jednalo se tak v pořadí již o 4. lanovku s tímto řešením na území České republiky.


Trasa čtyřsedačkové lanovky Centrální s oranžovými bublinami

Generálním dodavatelem celé stavby byla osvědčená stavební firma KERS. Součástí první etapy bylo i prodloužení sjezdovky Pařezovka na celkovou délku 1 500 m (nová lanovka obslouží ale i stávající sjezdovky U zabitého a Přemostěná) s vybudováním přemostění přes silnici z Loučné pod Klínovcem na Boží Dar, rozšíření a prodloužení zasněžovacího systému včetně výstavby nové retenční nádrže s celkovou kapacitou 15 tisíc m3 a pořízení 25 nových sněhových děl, náhrada dvou původních lyžařských vleků v miniareálu za nový výkonnější, navýšení počtu bezpečnostních prvků a sítí a nový odbavovací systém umožňující společný skipas se sousedním německým lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tím vznikla Skiaréna Fichtelberg - Klínovec s 27 kilometry sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 5 sedačkovými lanovkami a 10 lyžařskými vleky, dvou- a vícedenní skipasy jsou automaticky platné v obou střediscích.


Poslední podpěra čtyřsedačky Centrální

Výstavba na Klínovci byla zahájena 10. července 2011 a již koncem srpna bylo na své místo usazeno všech 11 podpěr. Čtyři podpěry č. 4, 6, 7 a 8 v těžko přístupném terénu byly usazeny za pomocí vrtulníku Mi-8 slovenské firmy Techmont, pro ostatní podpěry v méně náročném terénu postačil autojeřáb. Na přelomu září a října byly smontovány obě stanice (napřed horní vratná, poté dolní poháněcí a napínací) v designu UNI-G se slušivým černo-oranžovo-šedým barevným provedením. V říjnu již bylo rozvinováno a zaplétáno dopravní lano Fatzer a na parkoviště byly z firmy Doppelmayr dodávány další a další zabalené sedačky s bublinami, pravidelný provoz nové lanové dráhy pak byl zahájen 16. prosince 2011. Součástí první etapy byl také rozvoj letních aktivit. Celková hodnota investice v roce 2011 dosáhla 140 milionů korun.


Horní stanice čtyřsedačky Centrální