SNOWbiz - články (strana: 5) - SNOW.cz

Americký magazín SKI jde do důchodu

Nikdo mu ještě nestrojí funus, nicméně: nejslavnější a největší lyžařský magazín na světě – americký SKI – po 86 letech dominance na oborovém trhu razantně snižuje svůj tištěný náklad a doufá, že se udrží na internetu.

Backcountry: běžkaření nadivoko

0

Běžkařské backcountry (dále jen BC) je nejblíže příbuzné prapůvodnímu stylu lyžování, jehož kořeny sahají do Skandinávie zpřed tisíce let. Tehdy šlo o jediný možný způsob pohybu divokou zimní krajinou, bez ohledu na to, zda byla rovinatá, zvlněná nebo hornatá.

Lyžaři a chlad: když je zima

0

Běžci na lyžích jsou odolným lidským druhem. Pro svou vášeň neváhají vydržet mrazivé teploty znecitlivující konečky prstů i dechberoucí ostré vichry. Když je dobrý sníh, protažené tratě a slunce na obloze, ani silné mrazy neodradí většinu rekreačních lyžařů od toho, aby se ukázali ve stopě – protože chlad je vítanou součástí jejich světa.

Thomas Wassberg: The King

0

Na nejednoho pamětníka, vybavujícího si snad až neférově věčně mladou vizáž kudrnatého dělníka běžkařských tratí Wassberga, může zapůsobit připomínka, že Thomas jede sedmý gumy, jako těžko uvěřitelný šok.

Komerční tipy