Špindlerův Mlýn - aktuální report z 10. - 15.01.2016 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn aktuální report z 10. - 15.01.2016

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Acassi
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.01.2016 do: 15.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na můj první lyžařský výcvik na Horní Mísečky jsem vyjížděla s předsudky o českých lyžařských střediscích a smíšenými pocity. Vracela jsem se ale s přesvědčením, že i u nás se dá doopravdy zalyžovat.

Lyžovali jsme jen na Medvědíně, do Svatého Petra se nedala zajistit logistika tak, aby se pro tak velkou skupinu lidí cesta vyplatila.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jezdili jsme prakticky jen Červenou z Medvědína, která je profilově pěkná, řekla bych spíš nenáročnější červená. První tři čtvrtiny jsou opravdu mírné, poslední hang u příjezdu k lanovce je trochu prudší, a tudíž mnohem hezčí. Dá se na něm zkoušet pěkný slalomový oblouk. ;-) Bohužel ne všichni lyžaři jsou tak odvážní, což se místy projevovalo na povrchu této části, objevily se dokonce i menší ledové plotny, i když by se dalo říci spíše "plotničky". Je škoda, že byla zavřená Černá, která je prý taky pěkná (i když já zastávám názor, že nejlépe si zalyžujete většinou na červených). Modrá Turistická, po které jsme přijížděli ke kotvě na Medvědín, je hezky široká, ale spíš pro začátečnické lyžaře.

Sněhové podmínky:

Sníh byl převážně technický. I když celý týden vydatně sněžilo ve dne i v noci, stejně si nasněžovali další zásoby skoro nepřetržitě. Je škoda, že sjezdovky nebyly lépe upravené, na medvědínské červené se často nahrnoval sníh, tak to byla trochu makačka na nohy. S nově namazanými lyžemi to bylo docela těžké udržet, ale boule ani ledové plotny se nijak zvlášť netvořily.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od parkoviště na Horních Mísečkách vede příjemná kotva, na kterou navazuje další, s níž dojedete na vrchol Medvědín. Tam se jezdí zmíněná Červená se starší čtyřsedačkou z roku 94. Povrch má pěkný, žádná ledová koženka, nýbrž takový ten nestudící "polystyren". Bohužel to stejně byl neuvěřitelný mrazák, protože pořád sněžilo, foukalo, vlekaři "ometali" sedačky tak, že to nebylo vidět, a navíc lanovka je poměrně dlouhá.

Zalidněnost:

V polovině ledna tu nebyl skoro nikdo, až na náš lyžák a lyžák druhé pobočky naší školy. Jinak občas projela menší skupinka snowboardistů. Sjezdovky se zaplnily jen trochu ve čtvrtek, když se udělalo hezky. Ale ani v tento den se u lanovky a kotev skoro vůbec netvořily fronty.

Občerstvení a aprés-ski:

U horní stanice lanovky na Medvědín je bistro/restaurace, kam jsme několikrát (někteří to vítali, pro někoho to bylo - ehm ehm - silně nedobrovolné) zavítali ohřát se. Součástí budovy je také lyžařský obchod a servis.
Ceny v bistru jsou bohužel poněkud přemrštěné - čaj za 50 Kč. No jo, ta vysokohorská přirážka... :-? Asi uprostřed medvědínské červené je po pravé ruce další restaurace, tam jsme ale nebyli.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice na Horní Mísečky jsou v pořádku sjízdné i autobusem, parkoviště u spodní kotvy nevypadalo moc přeplněně.

+ plusy

 • Pěkná červená
 • Intenzivní zasněžování
 • Ochotné zpomalování lanovky při výstupu s běžkami
 • Malá zalidněnost

- mínusy

 • Hůře upravené sjezdovky
 • Zřejmá neochota upravit a otevřít černou
 • Studená zastaralá lanovka na Medvědín
 • Nezájem vlekařů o komfort lyžařů na lanovce (mrzneme!)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19.12.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Na první lyžování tuto sezónu jsme neměli radši vůbec žádná očekávání, protože sněhová situace je dost zoufalá a skiareál už několik let ukazuje, že spokojený zákazník pro něj rozhodně není prioritou. Cílem bylo vyvenčit naše děti a se starší dcerkou párkrát sjet kopec, aby si oživila lyžařské pohyb...

12.12.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dneska jsem hory neměl v plánu, ale děti jinak nedaly, že se pojedeme mrknout někam na sníh. Vsadil jsem přímo na jámu lvovou Špindl. Udělal jsem z toho takový průřez. Začali jsme ve Svaťáku, kde jsou otevřené závory a dá se sjet až dolů, což oceňuji. :-D Ve Svaťáku je situace následující: na spodku...

23.02.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Totálně deštivý den přesně podle předpovědi. Doufala jsem, že bude lépe, než predikovali, ale tentokrát to vyšlo přesně. Od brzkého ráno mírně pršelo a po obědě déšť ještě zesílil. Moc se mi na svah nechtělo, ale od minulé sezóny vlastním kvalitní pláštěnku Vist, tak bylo načase otestovat materiál a...

24.01.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

V listopadu jsem si koupil za tři stovky permici na 24. 1. Doufal jsem, že by už mohla být v provozu většina sjezdovek a že by ve všední den nemuselo být přelidněno. Všechno se do puntíku splnilo. K tomu celodenní mráz a parádní inverze. Sněhové podmínky jsou teď možná nejlepší v této mizerné sezóně...

14.01.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Dnes byl v plánu Špindlerův Mlýn, skipas přes Gopass v předprodej před týdnem za 500 Kč. Úprava sjezdovek jak kde, ale sněhu dostatek, kamínky nikde. Celkově rozporuplné zážitky z návštěvy střediska. Aby si člověk s sebou tahal bágl s jídlem a pitím...

23.12.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Vyzkoušel jsem nový systém prodeje skipasů a zakoupil už v listopadu skipas na dnešní den za velmi dobrou cenu. Doufal jsem, že bude v provozu o něco víc tratí, ale při tom letošním počasí to byla doslova z prdu kulička. Sice totálně promočený, ale šťastný jsem dnes odjížděl domů. Od rána mrholilo, ...

14.12.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Elmariacchi
 • hodnocení:

Čekali jsme více... Přijeli jsme v 9 hod. na parkoviště Hromovka, docela plno. Lanovka nejela, prý namrzlé lano. Přesun do Svatého Petra. Celý proces přesunu skibusem a fronta na lanovce znamenaly, že první jízda se nestihla před desátou. Kdo neměl skipas zakoupen předem online, strávil ve frontě u ...

16. - 18.03.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Celkový dojem je dosti smíšený, protože pozitivní zážitky jsou bohužel devalvovány negativními. Slunečné okamžiky jsou určitě velmi pozitivní, protože tuto sezónu jich opravdu moc nebylo. Hlavně v neděli svítilo celý den. Sice za cenu vysokých teplot, které se podepsaly na kvalitě sjezdovek, ale i t...

24.01.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Pěkný, ačkoliv mrazivý den nás vylákal do Špindlu, který nás tentokrát kromě teploty -15 °C přivítal i pěkným počasím a malým množstvím návštěvníků.

14.01.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Během pondělí jsme chtěli využít akci na lednové zvýhodněné skipasy. Silný vítr však naše plány pokazil a vypečený management areálu se postaral o zbytek. Abyste totiž mohli tento zvýhodněný skipas vůbec uplatnit, musíte si rezervovat v systému den, kdy ho využijete. Naplánovali jsme pondělí. Předpo...

12.04.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Na čtvrteční lyžování volím opět Špindlerův Mlýn. Střediska v Krkonoších už jsou skoro všechna zavřená, a tak mi ani moc příležitostí nezbývá, kam si zajet na lyže. Nicméně Labská, Stoh i Medvědín jsou již zavřeny a tak jediné středisko, které je ještě k dispozici s omezenou kapacitou provozu, tak j...

27. - 28.03.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Po delsi dobe lyzovani absolutne bez front, coz je ve Spindlu velmi vzacne, takze vysoka efektivita lyzovani. V utery jsem brousil Medvedin a ve stredu Svaty Petr. Snehove podminky solidni - snehu je vsude dostatek, ale jeho kvalita odpovida aktualnim teplotam a bohuzel koncici sezone.

20.03.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Vzhledem k tomu, že na Innogy se špatně jezdí s prknem, vydal jsem se ráno na Medvědín a po obědě přejel na Hromovku. Meteorologům předpověď tentokrát vyšla, takže celý den krásně mrazivě slunečno, jen ten vítr mohl být slabší, hlavně na Medvědíně. Pista krásně tvrdá, jen místy v nižších partiích Me...

27.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Celkovy dojem bohuzel odpovida volebnimu vysledku - zacinal jsem sice den s velkou nadeji na zlepseni situace, ale bohuzel k tomu nedoslo. Pocasi se zachovalo velmi arogantne a vulgarne, nebylo tu pro lidi, ale jen pro sve ego a nohsledy, plizivou mlhu a vlezly dest. Ale rekl jsem si, ze me nezlomi ...

23.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Po necelém týdnu další návštěva Špindlerova Mlýna přinesla mnoho podobného té předešlé (podobné fronty u vleků, jedna sjezdovka zavřená), ale taky změny (otevřený měřený slalom, tvrdší pista). Celkově převažuje spokojenost, zvlášť při stále výhodné ceně přes Gopass.

22.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po včerejším dni stáveném s rodinkou v Pasekách nad Jizerou dnes vyrážím již bez dětiček za dalším skvělým lyžováním. Podmínky se k tomu přímo nabízí. Ráno pořádně mrzne, je -10st. Nefouká a je celekm dobrá viditelnost a ta se po celý den zlepšovala a dokonce i svítilo slunce. To by bylo to lepší. O...

22.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Tak víkend skončil a pro mě to znamená, že se vydám si zalyžovat do Špindlerova Mlýna, a to do Sv. Petra provětrat Ch. sezónku. Počasí bylo celkem ucházející, nechumelilo, mha se po ránu držela pouze v horní části kopce.

22.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Přestože dnes nemělo svítit v Krkonoších slunce, jsem se rozhodl, že se zajedu podívat do Špindlerova Mlýna, ať zase trochu provětrám sezónku. Ráno v Hradci Králové byla teplota minus 5 stupňů, takže se dalo předpokládat, že nahoře budou krásně utažené sjezdovky a bude to krásný lyžařský zážitek.

20. - 21.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Atrej
 • hodnocení:

Tak po pořadě, městečko je krásné i okolí, panorama krása. Sjezdovky jsou zde široké a dlouhé až 2 700 metrů.
Přijeli jsme s brachou v sobotu ráno na náš prvni a nejspíš take poslední Špindl! Začali sme na Svatem Petru, kde uz v 10:00 vsechny parkoviště hlásí plny stav! Jesteze nehledime na koruny...

20.01.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Když už jsem měl sobotní lyžovačku ve Zdobnici za sebou, tak se mi ozval kamarád, jestli bych s ním nechtěl jet někam na večerní lyžování. Rozhodovali jsme se, kam vyrazit, zda Krkonoše či Orlické hory, ale volba padla na Špindlerův Mlýn na Hromovku, kde by mělo být jedno z nejlepších nočních. Jen j...

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 20