Haider Alm - aktuální report z 05.02.2016 - SNOW.cz

Haider Alm aktuální report z 05.02.2016

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Haider Alm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: peko172
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.02.2016 do: 05.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší italské středisko u jezera nedaleko průsmyku Reschenpass. Je součástí oblasti Ski Paradise Reschenpass - kromě Haider Almu tam patří ještě Schöneben a Nauders. Je z nich jednoznačně nejmenší, nejméně navštěvované, a o to se zde lépe lyžuje!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areálek má v podstatě dvě patra. Spodní část od obce St. Valentin do horního patra ve výšce cca 2 100 m. Zde modro-červená páteřní sjezdovka prakticky celá v lese ve střední šíři. Dále horní část bezlesá, kde se nachází hlavně červená sjezdovka. Dá se kombinovat ještě s dalšími třemi tratěmi červené obtížnosti. Všechny sjezdovky mají standardní střední šířku cca 40 až 60 m.Vzhledem k velikosti je optimální návštěva 1 den. Dle mapy je zde i jedna černá sjezdovka, ale je to spíš ostřejší červená.

Sněhové podmínky:

V době naší návštěvy dole v 1 500 m asi 30 cm přírodního sněhu, nad 2 000 m cca 70 až 90 cm. Sjezdovky perfektně upraveny. Přes noc napadlo 10 až 15 cm prašanu a Italové upravovali ještě po 9. hod. ráno! Celkově na svazích směs technického a přírodního sněhu bez jakýchkoli vydřených míst či kamínků.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ze spodu klasická kabinka pro 6 osob, nahoře starší 3sedačka. Dále ještě 2 pomy a dětský park s pojízdným kobercem a dětskou pomou.

Zalidněnost:

Na pátek naprosto minimální. Prakticky jsme jezdili téměř sami. V kabince jsme vždy seděli pouze sami. Čili čekání slovo neznámé!

Občerstvení a aprés-ski:

K občerstvení tu jsou dvě klasické italské horské chaty, samoobslužná restaurace a bar. Dole menší stan. Spíš komornější prostředí vzhledem k minimu lidí.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava po hlavní silnici z rakouské strany od Landecku přes sedlo Reschenpass, z italské od Schluderns - naprosto bez problémů. Parkování přímo u nástupní stanice kabinky. Parkoviště menší, ale vzhledem k asi nižší návštěvnosti bohatě stačí.

+ plusy

 • Upravené svahy
 • Minimum lidí
 • Příjemné prostředí i okolní výhledy

- mínusy

 • Pro někoho nudnější komorní prostředí
 • Menší výběr sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.01.2014  | Haider Alm

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Na Haider Alm padla volba hlavně díky skipasu, který jsem měl zakoupený pro využití střediska Nauders a který platí také sem na Haider Alm.

Haider Alm je malý a velmi klidný areálek s celkem velkým převýšením, jednou kabinkovou lanovkou, dále jednou třísedačkou a několika vleky. Překvapený, a to...

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 12