Haider Alm - aktuální report z 14.01.2014 - SNOW.cz

Haider Alm aktuální report z 14.01.2014

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Haider Alm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.01.2014 do: 14.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Haider Alm padla volba hlavně díky skipasu, který jsem měl zakoupený pro využití střediska Nauders a který platí také sem na Haider Alm.

Haider Alm je malý a velmi klidný areálek s celkem velkým převýšením, jednou kabinkovou lanovkou, dále jednou třísedačkou a několika vleky. Překvapený, a to příjemně bude asi každý lyžař, který na sjezdovce moc jiných lyžařů nepotká. To je asi hlavní velké plus tohoto malého, ale příjemného střediska.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovek zde moc nehledejte. Haider Alm dokáže nabídnout necelých dvacet km tratí, ale za to zcela prázdných a tak by určitě byla škoda se sem nepodívat.

Nejdelší sjezdovka je značená jako červená. Vede od horní stanice kabinky a klidně se stáčí lesem zpět k parkovišti. GPS mi ukázala délku kolem 6km, ale nevím, někde jsem četl, že její délka má být 11 km. Trať to není vůbec špatná - místy sice užší, ale po dojezdu ke kabince jsem pálení v nohou cítil. Dále je možné se vydat od konečné stanice kabinkové lanovky na sedačkovou lanovku, která vás vyveze do nadmořské výšky přes 2 400 m n. m. Odtud je možné pokračovat ještě výše, a to vlekem, nebo se spustit po černé sjezdovce číslo 11. V případě že se rozhodnete využít vleku typu poma, vyveze vás až do výšky přes 2 600 m n. m. Zde je možné si užít krásný pohled do údolí a na okolní zasněžené hory. Z vrcholu si lze vybrat buď černou sjezdovku kolem vleku, a nebo její vedlejší variantu značenou červeně. Ať si lyžař vybere jakoukoli z uvedených variant vždy, dojede ke spodní stanici sedačkové lanovky, kde může dále pokračovat a sjet až do údolí. Pokud zvolíte tuto variantu, překonáte více než 1 000 výškových metrů a to pro mě byl asi nejhezčí zážitek z Haider Almu, sjet v klidu a bez davů ve spojení s nádhernými výhledy z výšky přes 2 600 m n. m. až ke spodní stanici kabinkové lanovky.

Sněhové podmínky:

Na Haider Almu jsou v porovnání s ostatními středisky v Rakousku v tuto dobu sněhové podmínky exelentní. Nikde žádné kamínky a nic, co by potrápilo vaše skluznice.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky a vleky jsou sice starší, ale vzhledem k minimální návštěvnosti tohoto střediska absolutně dostačují a nevím, zda se zde někdy vůbec nějaká fronta vytvoří. Občas se stalo, že kabinková lanovka zastavila, ale nic hrozného.

Zalidněnost:

Možná by se v námi navštívený den dal počet lyžařů jednoduše spočítat. Alespoň auta na parkovišti bych napočítal na prstech obou rukou. Lidé spíše směřují do nedalekého Nauders a na Haider Alm se tak trošku zapomíná.

Občerstvení a aprés-ski:

Jedna příjemná hospůdka se nachází pod kabinkovou lanovkou na její konečné stanici. Výhdou je, že na objednané dobroty zde moc dlouho čekat nemusíte, a to především díky minimální návštěvnosti.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud jedete směrem od Nauders, je cesta velmi jednoduchá a rychlá - po přejetí hranice mezi Rakouskem a Itálií bude po vaši pravé straně jezero Reschensee, na jehož konci po pravé straně bude vidět kabinková lanovka, u které je možné zaparkovat bez poplatku.

+ plusy

 • Minimální návštěvnost
 • Dlouhá sjezdovka č. 10
 • Parádní výhled z horní stanice vleku
 • Společný skipas s Nauders a Schöneben + propojení skibusem
 • Parkování bez poplatku

- mínusy

 • Trošku starší přepravní zařízení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05.02.2016  | Haider Alm

 • autor: peko172
 • hodnocení:

Menší italské středisko u jezera nedaleko průsmyku Reschenpass. Je součástí oblasti Ski Paradise Reschenpass - kromě Haider Almu tam patří ještě Schöneben a Nauders. Je z nich jednoznačně nejmenší, nejméně navštěvované, a o to se zde lépe lyžuje!

Haider Alm

Haider Alm