Les Arcs - aktuální report z 05. - 12.03.2016 - SNOW.cz

Les Arcs aktuální report z 05. - 12.03.2016

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Les Arcs - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: eva
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.03.2016 do: 12.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozlehlé středisko v Savojských Alpách má dohromady 215 km sjezdovek propojených na lyžích. Pokud si přikoupíte rozšířený skipas Paradiski, máte celkem 425 km. Určitě se to na týdenní pobyt vyplatí, návštěva sousedního La Plagne stojí za to a vše lze bez problémů projet. Oba areály patří ve Francii k těm lepším, jak vybaveností, tak i většina lanovek patří k moderním. I ceny jsou bohužel vyšší. Dále se budu zabývat jen oblastí Le Arcs, kde jsme byli ubytováni. Samotné Le Arcs má několik oblastí pojmenovaných podle ubytovacích kapacit postavených na různých místech – lyžařských minivesniček. Nejnižší Villaroger v 1 200m, Le Arc 1 950, Le Arc 2 000, Le Arc 1 800, Vallandry a Pan Peisey. Dominantou Le Arcs je vrchol Aiguille Rouge ve výšce 3 226m.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky nádherné, oproti La Plagne jsem si zde zalyžovala líp (ale La Plagne je zase rozlehlejší a víc se mi líbilo na pohled). Nejlepší je několik souběžných červených sjezdovek vedoucích do Vallandry při lanovce Grizzly 68 a potom sjezdovka podél sedačkové lanovky Derby, která je také nad Vallandry a obojí lze střídat. Dále nelze opomenout Arc 1600 – tamější dvě sedačkové lanovky a přilehlé červené sjezdovky mě nadchly zejména tím, že zde bylo málo lidí a kvalita povrchu až do odpoledne vynikající. Rozlehlé prostory se sjezdovkami nad Arc 2 000 a Arc 1 800 byly poznamenány velkým množstvím lidí. Dále je nutné dát pozor, zejména ve vyšších nadmořských výškách, na sjezdovky s označením Natur. Jedinečný zážitek je sjezd z Aiguille Rouge, vyvezete se nahoru dvěma kabinovými lanovkami a odtud se lze pustit dvěma směry - dolů do Arc 2 000 nebo do Villaroger. Sjezdovky až na výjimku jednoho dne byly denně upravené.

Sněhové podmínky:

Vynikající, sněhu dostatek, kvalita sněhu také vynikající. Těsně před příjezdem totiž napadl, začátkem týdne mrzlo a až v druhé půlce týdne se počasí změnilo na jarní. Ale i tak kvalita sjezdovek byla dobrá až do odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky na důležitých místech moderní a rychlé. Dvouposchoďová kabina Vanoise Express zprostředkovává spojení s La Plagne. Přejezd přes údolí mě příjemně překvapil - vše probíhá rychle a časová ztráta minimální.

Zalidněnost:

Průměrná, větší fronty se tvořily pouze u kabinové lanovky na vrchol Aiguille Rouge. Sněhové pláně nad Arcs 2 000 a Arcs 1 800 byly více zalidněné než sjezdovky v lese.

Občerstvení a aprés-ski:

Zastavit na občerstvení lze všude možně po areálu, restaurací plno, ceny vysoké: jídla nad 10 eur, káva okolo 2 eur, pivo 7 až 8 eur. V Arcs 1 800 byl veřejný bazén, mnoho půjčoven lyží, možnosti zábavy atd.

Doprava do střediska a parkování:

Sněhová kalamita zkomplikovala příjezd autobusu, jinak doprava by měla být bezproblémová a středisko nabízí velké kryté i venkovní parkoviště.

+ plusy

 • Moderní středisko
 • Přepravní zařízení - nadprůměr ve Francii
 • Možnost spojení s La Plagne
 • Krásné dlouhé sjezdovky

- mínusy

 • Typické francouzské ubytování v "panelácích" - měli jsme smůlu, naše trochu dál od sjezdovky
 • Ubytování v Le Grand Arbois - vybavení pokoje horší a ne plně fungující
 • Ceny

Zajímavé odkazy

http://www.lesarcsnet.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.03.2023  | Les Arcs

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Ve čtvrtek si rozšiřuji na jeden den skipas za 22 euro a mířím ze střediska La Plagne dvoupatrovou kabinou Vanoise Express do střediska Les Arcs a stálo to za to! Již ten přejezd lanovkou je úžasný - v lanovce máte prosklenou podlahu a můžete sledovat, co se vám děje pod nohama při přejezdu údolí. C...

09. - 16.01.2016  | Les Arcs

 • autor: bq
 • hodnocení:

Modlili jsme se, aby napadl sníh. A on napadl a padal a padal, k tomu se přidal silný vítr, takže byly dva dny zavřené veškeré lanovky nad 2 300 m n. m. a z Arc 2000 se muselo jezdit do Arc 1600 narvaným skibusem. V půlce pobytu se počasí umoudřilo, začalo svítit i slunce a dárek v podobě více než metru prašanu stál opravdu za poježdění. Škoda jen, že oba ledovce zůstaly po celý týden zavřené kvůli silnému větru a velkému riziku lavin. Na oplátku se ovšem dalo sjíždět i do nejnižších zákoutí areálu bez rizika zničení lyží. Nejvíce jsme si oblíbili červené sjezdovky nad vesnicemi Peisey a Vallandry, dostalo se i na návštěvu vedlejšího střediska La Plagne. Příště bych jako strategičtější viděl ubytování v Arc 1800.

Sněhové podmínky - naprosto ideální, skoro každou noc připadlo 20 až 50cm sněhu. Zaplněnost lanovek a sjezdovek - fronty žádné, semtam čekání u sjezdů a návratovek do tří minut. Sjezdovky poloprázdné, v zapadlejších lokalitách skoro liduprázdné.

12.03.2015  | Les Arcs

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Obrovský lyžařský areál, který bohatě vystačí na týdenní dovolenou, obzvlášť, využijete-li propojení se sousedním La Plagne. Ale i v samotném Les Arcs máte v podstatě nekončící výběr sjezdovek všech obtížností a délek, v centrálních částech navíc s rychlými přepravními zařízeními.

07. - 14.03.2015  | Les Arcs

 • autor: Tesna
 • hodnocení:

Po 11 letech jsme pro hlavní zimní dovolenou, kterou již dlouhé roky trávíme ve Francii, opět zvolili francouzské top středisko Les Arcs, které se nám již před lety po lyžařské stránce velmi líbilo a které se mezitím díky propojením s La Plagne unikátní dvoupatrovou lanovkou Vanoise Express stalo so...

15. - 24.03.2013  | Les Arcs

Touto návštěvou jsme se utvrdili v tom, že Les Arc nepatří mezi špičková francouzská střediska nadarmo - přes 200 km sjezdových tratí, výborné zázemí, bydlení ve výšce okolo 2 000 m a k tomu výhled na Mont Blanc. Středisko je navíc vhodné pro všechny lyžaře a snowboardisty včetně úplných začátečníků...

13. - 19.01.2013  | Les Arcs

Se skipasem na celé Paradiski se vám otevře neprojezditelná oblast cca 420 km prevazne modrých a červených tratí. Výhodou je výšková rozmanitost terénu od 1 200 do 3 200 m n. m. Ubytování klasické francouzké (minimalistické buňky v panelákovitém typu budovy) hned u sjezdovky.

Weisssee

Weisssee

Weisssee

Weisssee

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 23 km