Les Arcs - aktuální report z 16.03.2023 - SNOW.cz

Les Arcs aktuální report z 16.03.2023

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Les Arcs - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2023 do: 16.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ve čtvrtek si rozšiřuji na jeden den skipas za 22 euro a mířím ze střediska La Plagne dvoupatrovou kabinou Vanoise Express do střediska Les Arcs a stálo to za to! Již ten přejezd lanovkou je úžasný - v lanovce máte prosklenou podlahu a můžete sledovat, co se vám děje pod nohama při přejezdu údolí. Cesta je ale velmi krátká, protože lanovka jede dost rychle.

Toto středisko nedaleko od Mont Blancu se skladá ze vesniček Les Arcs 1600, 1800, 1950 a 2000 a dále k nim patří ještě v lese ukryté vesnice Valandry, Piesey-Nancroix a Villaroger. Lyžovat se zde může od nadmořské výšky 1 200 až do nejvyššího bodu areálu, a to vrcholu Aiguille Rouge ve výšce 3 226 m n. m. Za mě to bylo lepší lyžování než v sousedním středisku La Plagne. Takže za rok sem, a to rovnou na týden!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí celkem 200 km sjezdovek všech obtížností, z nichž převažují modré a červené carvingové dálnice. Nejlepší pisty jsou podle mě v oblasti Vallandry - Aigle, Morey, Combe a Ours a nad Arkem 1600 a 1800 pak sjezdovky Vagére, Golf, Grand Remarda další.

Co mě trochu zklamalo, že sjezdovky nad Arkem 2000 z vrcholu Col de la Chal mají dosti sportovní začátek, ale dojezd je velmi pozvolný, a tak se k lanovkám sotva dojede.

Dosti náročné sjezdy jsou pod vrcholem Grand Col, kde jsou dvě sjezdovky Grand Col a černá neupravovaná Refuge a kolem nich spousta volného terénu. Škoda jen, že jsou obsluhovány pomalou 4sedačkou.

Velká škoda, že se nadalo dostat kvůli poruše lanovky na nejvyšší bod střediska Aiguille Rouge, odkud vede 7kilometrová sjezdovka s převýšením 2 kilometry do vesničky Villaroger.

Další velmi náročné sjezdovky jsou z výstupu lanovky Varet 40, která kopíruje bývalý letmý kilometr, který již není několik let v provozu, ale můžete si ho dát jako freeride.

Zdejší sjezdovky jsou oproti sousednímu středisku La PLagne více sportovní a náročnější a za mě to je jedině dobře!

Sněhové podmínky:

Se sněhem to je podobné jako v Pláních - od cca 1 600 m n. m. je ho dost po úterním sněžení. Ráno to je skvěle upraveno a sjezdovky drží v perfektní kondici na většině míst celý den a to i díky severní orientaci. Na jih natočených sjezdovek je zde minimum. Nejhorší to je v nejníže položených částech střediska, tam ale nemusíte vůbec zavítat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je 50 dopravních zařízení, a to především expresních 6sedaček. Ta nejnovější je dokonce i s bublinou - Pre Saint Esprit, kdy sedíte hezky v kožených sedačkách a po celou dobu jízdy hezky na slunci, což je večer na obličeji znát, jak krásně svítí.

Na vrchol Auiguille Rouge vede z Arku 2000 nejdříve kabinka Varet 40 a pak velkokapacitní kabina - bývají velmi vytížené, když jsou v provozu.

Z Vallandry se nejrychleji do Arku dostanete kabinkou Vallandry 74, která je nedávného data výroby.

Z Arc 1600 jsou dvě sekce starší kabinek Transarcs I a II, kdy převýšení u této lanovky je slušných 800 metrů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí zde bylo o něco méně než v Pláních. Na Vanoise Express jsem nečekali vůbec a dokonce jela, už když nás v ní bylo asi 20! Menší fronty byly mezi 11. a 12. hodinou na hlavních šestisedačkách. Nejdelší fronta byla jako již tradičně v Les Arcs 2000, a to u lanovky Varet 40 a šestisedačky Arcabulle 48, kde se čekalo něco kolem 5 minut. Jinak všude bez front, ale lidí na sjezdovkách bylo kvůli velké kapacitě lanovek dost.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny jsou zde srovnatelné jako v sousedním středisku, tedy celkem vysoké. Míst k zastavení a odpočinku na slunci je zde dost, ale kolem oběda jsou dosti zaplněná.

Doprava do střediska a parkování:

Na lyžích se sem dostanete z Plagne Bellecote výjezdem 8sedačkou Arpette, pak vás čeká 6kilometrový sjezd nejlépe po sjezdovce Pierre Blanchets k nástupu na lanovku Vanoise Express.

Zpět do Plání je cesta složitější a časově náročnější, protože musíte zdolat po výstupu z dvoupatrové kabiny Vanoise Express tři lanovky, a to nejlépe 6sedačky Plan Bois, Bijoulin a Crozats, abyste se dostali zpátky ke svému ubytování. Kdo pokračuje do Plagne Centre, tak musí přidat ještě jednu 8sedačku z La Plagne Bellecote, a to Colosses, u které bývá celkem fronta mezi 16. a 17. hodinou. Tak to chce dobře naplánovat čas návratu!

+ plusy

 • Velmi rozlehlý areál
 • Vysoko položené středisko
 • Super červené carvingové dálnice
 • Sportovnější sjezdovky
 • Většina sjezdovek odkloněná od slunce
 • Velmi dobré propojení lanovkami
 • Moderní dopravní zařízení
 • Velmi dobrá úprava sjezdovek
 • Velké množství volného terénu

- mínusy

 • Místy fronty na lanovky max. do 5 minut
 • Zavřená kabinka na Aiguille Rouge
 • V nejnižších částech areálu horší sněhové podmínky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05. - 12.03.2016  | Les Arcs

 • autor: eva
 • hodnocení:

Rozlehlé středisko v Savojských Alpách má dohromady 215 km sjezdovek propojených na lyžích. Pokud si přikoupíte rozšířený skipas Paradiski, máte celkem 425 km. Určitě se to na týdenní pobyt vyplatí, návštěva sousedního La Plagne stojí za to a vše lze bez problémů projet. Oba areály patří ve Francii ...

09. - 16.01.2016  | Les Arcs

 • autor: bq
 • hodnocení:
Modlili jsme se, aby napadl sníh. A on napadl a padal a padal, k tomu se přidal silný vítr, takže byly dva dny zavřené veškeré lanovky nad 2 300 m n. m. a z Arc 2000 se muselo jezdit do Arc 1600 narvaným skibusem. V půlce pobytu se počasí umoudřilo, začalo svítit i slunce a dárek v podobě více než metru prašanu stál opravdu za poježdění. Škoda jen, že oba ledovce zůstaly po celý týden zavřené kvůli silnému větru a velkému riziku lavin. Na oplátku se ovšem dalo sjíždět i do nejnižších zákoutí areálu bez rizika zničení lyží. Nejvíce jsme si oblíbili červené sjezdovky nad vesnicemi Peisey a Vallandry, dostalo se i na návštěvu vedlejšího střediska La Plagne. Příště bych jako strategičtější viděl ubytování v Arc 1800. Sněhové podmínky - naprosto ideální, skoro každou noc připadlo 20 až 50cm sněhu. Zaplněnost lanovek a sjezdovek - fronty žádné, semtam čekání u sjezdů a návratovek do tří minut. Sjezdovky poloprázdné, v zapadlejších lokalitách skoro liduprázdné.

12.03.2015  | Les Arcs

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Obrovský lyžařský areál, který bohatě vystačí na týdenní dovolenou, obzvlášť, využijete-li propojení se sousedním La Plagne. Ale i v samotném Les Arcs máte v podstatě nekončící výběr sjezdovek všech obtížností a délek, v centrálních částech navíc s rychlými přepravními zařízeními.

07. - 14.03.2015  | Les Arcs

 • autor: Tesna
 • hodnocení:

Po 11 letech jsme pro hlavní zimní dovolenou, kterou již dlouhé roky trávíme ve Francii, opět zvolili francouzské top středisko Les Arcs, které se nám již před lety po lyžařské stránce velmi líbilo a které se mezitím díky propojením s La Plagne unikátní dvoupatrovou lanovkou Vanoise Express stalo so...

15. - 24.03.2013  | Les Arcs

Touto návštěvou jsme se utvrdili v tom, že Les Arc nepatří mezi špičková francouzská střediska nadarmo - přes 200 km sjezdových tratí, výborné zázemí, bydlení ve výšce okolo 2 000 m a k tomu výhled na Mont Blanc. Středisko je navíc vhodné pro všechny lyžaře a snowboardisty včetně úplných začátečníků...

13. - 19.01.2013  | Les Arcs

Se skipasem na celé Paradiski se vám otevře neprojezditelná oblast cca 420 km prevazne modrých a červených tratí. Výhodou je výšková rozmanitost terénu od 1 200 do 3 200 m n. m. Ubytování klasické francouzké (minimalistické buňky v panelákovitém typu budovy) hned u sjezdovky.

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 30
Otevřené sjezdovky 0 z 110 km