Špindlerův Mlýn - aktuální report z 14.03.2017 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn aktuální report z 14.03.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Dája71
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.03.2017 do: 14.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tento pracovní týden jsme vyhodnotili jako asi poslední možnost si trochu slušně v této sezoně zalyžovat a navíc jsme měli skipasy do Špindlu díky časopisu SNOW zdarma, a tak nebylo co řešit, jen vybrat ten správný den. Jako nejoptimálnější se jevilo pondělí, ale o víkendu jsme oba dny strávili na běžkách a byli jsme dost unavení, a proto jsme lyžovačku s těžkým srdcem odložili až na úterý, kdy bohužel už nemělo být tak sluníčkové počasí, jako právě v pondělí. Ale možná to vlastně bylo i dobře. Máme raději Medvědín než okázalý Svatý Petr a v tomto jarním období je sluníčko na zdejších jihovýchodních svazích spíš na škodu. Ale nakonec jsme si ho i užili, svítilo celé ráno, pak se zatáhlo, kolem poledne bylo chvíli zase polojasno a pak se znovu zatáhlo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Původní plán byl začít lyžovat na Medvědíně a odpoledne se podle nálady a podmínek přesunout do Svatého Petra. Ve středisku jsme byli mezi prvními a dokonce jsme museli čekat 10 minut, než se otevřou pro nás, nedočkavce, turnikety. První čtyři jízdy po červené 12a byly luxusní. Pak se už spodní prudší část začala horšit, bylo znát, že ve spodních partiích není sníh tak promrzlý jako nahoře. Dali jsme i pár jízd po mírnější 12b, ale protože jsme se nechtěli ploužit na ultrapomalé kotvě, která tuto sjezdovku obsluhuje, zvládli jsme ještě pár sjezdů po spodní již značně rozorané spodní části červené k lanovce. Jednou jsme se místo ní rozhodli pokračovat po černé s nadějí, zda to tam nakonec nebude o trochu lepší, ale rozdíl nebyl až patrný. Přesunuli jsme proto na odvrácenou sjezdovku 13a vedoucí na Horní Mísečky a byla to skvělá volba, díky níž jsme ve středisku vydrželi skoro celý den. Tato sjezdovka byla i po jedenácté hodině ve skvělém stavu, bez muld, ty se tu začaly tvořit až tak kolem půl druhé, kdy se ukázaly i nějaké plotny v horní části. Když už jsme byli rozhodnutí, že asi skončíme, všimli jsme si, že několik lyžařů z této sjezdovky odbočuje někam doprava, tak jsme si tuto cestu, která je v mapě označená jako běžecká trať, projeli také a bylo to pro nás velmi příjemné překvapení, taková pohodová projížďka lesem, sníh držel jak přibitý, očekávali jsme podobnou hrůzu jako při průjezdu po Vodovodní, kdy se na jejím konci nedalo po těžkém mokrém sněhu vůbec dojet, ale tady to bylo jiný kafe, a navíc nás v poslední části čekalo překvapení v podobě úzké zkratky lesem, kde to byl takový trochu „skikross“, ale syna to bavilo a mě taky. Bylo to něco jiného než monotonní hoblování sjezdovky. Vyjeli jsme na Horních Mísečkách u cvičné louky, tam nasedli na krátkou kotvu a další kotvou jsme se dopravili zpět na vrchol Medvědína. Pro velký úspěch jsme se tuto trasu rozhodli zopakovat, nakonec jsme ji sjeli 4x. Vydrželi jsme tak lyžovat do 15:20, prostřídali jsme nakonec všechny sjezdovky, které Medvědín nabízí a na přejezd do Svaťáku jsme se nakonec úplně vykašlali. Lyžování musím zhodnotit jako super, ale lví podíl na tom má hlavně odpoledne strávené v části Horních Míseček. Když jsme se museli vrátit k autu po červené sjezdovce, byla to v její spodní části naprostá apokalypsa v podobě obrovských, snad půlmetrových muld, se kterými se většina lyžařů, kteří zde vydrželi lyžovat až do odpoledne, hodně prala.

Sněhové podmínky:

Sněhu je v areálu stále dostatek, nikde jsme nenarazili na žádné vydřené místa nebo kamínky, po ránu byl skvěle připravený, bohužel spodní dojezd na červené brzy začal měkknout. Zcela jiné to bylo na Mísečkách, tam jedním slovem paráda, slušně držící sníh i po obědě a i stromy zde byly pocukrované sněhem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dopoledne jsme využívali lanovku, odpoledne kotvy. Zázemí je v části Medvědína v pohodě, dostatek občerstvení i čistá WC, na Horních Mísečkách je to o dost horší, viděli jsme jen jeden stánek s hot dogy, ale nezahlédla jsem tu vůbec žádné WC, na občerstvení i na „odskočení“ jsme tak museli sjet po Vodovodní cestě zpět k dolní stanici lanovky a zase se vrátit.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V půl deváté se na lanovku hrnulo poměrně dost lidí, měla jsem trochu obavy, už vzhledem k probíhajícím prázdninám velké části Prahy. Lidi se ale nakonec po areálu rozptýlili, a tak jediná, trochu větší fronta se utvořila kolem půl jedenácté, to jsme čekali ale asi zhruba čtyři minuty. A pak paradoxně i více lidí odpoledne na krátké kotvě na cvičné louce, konal se tam navíc nějaký karneval, tak jsme stáli ve frontě třeba mezi tygrem a beruškou....

Občerstvení a aprés-ski:

Nejsme až takové socky, abychom si s sebou museli vozit vlastní jídlo. Pokud už vyrazím do takovéhoto střediska, jsem smířená s vyšší cenou občerstvení. O první pauze po desáté hodině jsme využili bufet u Zubra, kde jsme si dali zelňačku s pečivem za přijatelných 59,-, ale byla naprosto vynikající a bylo jí hodně. Pro srovnání – Na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí stojí polévka z polotovaru 49,-. O druhé pauze jsme sjeli ke kiosku u lávky, kde jsou naprosto normální ceny, párky na tácek 45,-, párek v rohlíku 25,- kofola do 0,5 l za 30,- Není potřeba si vozit batoh plný jídla. Uznávám ale, že v části Svatý Petr je to horší, i proto taky radši jezdíme sem.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava naprosto v pohodě, čistá suchá silnice přes Jičín a Novou Paku. Jen byl větší provoz vzhledem ke všednímu dni. Na neplaceném parkovišti jsme byli v osm mezi prvními. Když jsme odpoledne odjížděli, bylo plné kaluží a bahna. Navíc je to docela tankodrom, samá díra. Je to ostuda pro toto středisko. Za to jsem se rozhodla strhnout bod.

+ plusy

 • Otevřeny všechny sjezdovky, dostatek sněhu
 • Po ránu krásné svezení
 • Příjemná teplota, ráno i kolem poledne sluníčko
 • Krásné lyžování na Horních Mísečkách, i odpoledne
 • Výborná polévka
 • Méně lidí, než by se dalo o prázdninách čekat
 • Skipasy zdarma

- mínusy

 • Brzo se začaly dělat muldy v dolní části červené
 • Nedostatečné zázemí na Horních Mísečkách
 • Parkoviště na Medvědíně v hrozném stavu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26. - 27.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Na víkendové lyžování jsem neměla velká očekávání z důvodu vyšších teplot a očekávané vyšší zalidněnosti. Pozitivní bylo slunečné počasí, což ale mělo za následek rychlé měknutí sněhu, takže odpoledne bylo lyžování spíše za trest. V sobotu zklamání, ale neděle super bez lidí.

13. - 14.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Solidní lyžování v neděli i pondělí. Krásné jarní počasí - slunce a ráno tvrdá upravená pista. V neděli od pozdního rána do cca 13.00 fronty, ale pak už to bylo s čekáním do cca 5 minut, takže na Špindl super. V pondělí pak obecně méně lidí, i když v exponovaných časech fronty byly.

12.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Tomanuel
 • hodnocení:
Konečně jsme si spravili chuť na českých horách po minulé návštěvě Lysé hory. Jezdili jsme převažně na Hromovce, kde byla čekací doba max. 6 minut. Nejdelší fronta byla tradičně ve Svatém Petru. Na vedlejší černé dvojsedačce se nečekalo vůbec. Bohužel kotva na Hřišti nejezdila - veliký mínus. Počasí bylo naprosto luxusní. Na obloze ani mráček a teploty lehce nad nulou. Povrch držel krásně i odpoledne, dokonce i v nižších polohách sjezdovek. Jediným šrámkem na lyžování byl probíhající závod Krkonošská 70, který vedl přes obě Hromovky. Naštěstí organizátoři to perfektně zvládli. Po dlouhé době parádní lyžování v českých horách.

11.02.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na další lyžařské zážitky vyrážíme na večerní lyžování na Hromovku. Při příjezdu do Špindlerova Mlýna nejvíc řešíme, kolik bude lidí a jak dlouhá bude fronta. Nenaplňují se černé scénáře a trávíme tak večer pěkným poježděním.

19.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Středa, na lyže třeba. Vybírali jsme všední den podle předpovědi počasí a vyšlo to. Azuro celý den, bezvětří. Přijeli jsme na první lano na Medvědín a podle již vyzkoušené taktiky "dopoledne Medvědín a odpoledne Svaťák" perfektní lyžařský den. Dopolední Medvědín: víceméně jsme jezdili jen červenou a...

18.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejším odpoledni bez lidí v Nové Pace se dnes nedalo odolat slunečnému počasí a vyrazil jsem do Špindlu. Mrzlo a k tomu totální azuro, takže ten nápad jsem neměl jen já. Po příjezdu k parkovišti na Hromovce jsem se zhrozil, kolik už je tam aut, první lano už mě ani tak nezajímá. A tak jsem jel...

15. - 16.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další lednový víkend trávím v "jamě lvové" a je to až na ty strašidelné fronty, které zde byly hlavně v sobotu, celkem povedený víkend strávený na pořádně zmrzlém až ledovém kopci v obou hlavních areálech. V sobotu na prosluněném Medvědíně a v neděli ve stínu a ráno pořádném mrazu, ráno bylo -9 stup...

06.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Hezká předpověd lákala na lyžování ve Špindlu. Ráno cestou na Jičín bylo na silnicích už trochu sněhu a docela to klouzalo. Na otevřených polích i docela foukalo. Parkoviště pod Medvědínem poloprázdné, hodně SPZ "PL". Sjezdovky hezky upravené s pěticentimetrovou vrstvou prašanu. Začali jsme na Medvě...

29. - 30.12.2021  | Špindlerův Mlýn

 • autor: plamenomet
 • hodnocení:

Poprvé jsem zavítal do Špindlu. Bohužel zrovna v době, kdy se teploty ani přes noc nedostaly pod 0 stupňů. Od lyžovaní jsem nic moc neočekával, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Recenzi píšu jako člověk, co česká střediska moc v oblibě rád nemá a raději si zajede do Dolomitů.

19.12.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Na první lyžování tuto sezónu jsme neměli radši vůbec žádná očekávání, protože sněhová situace je dost zoufalá a skiareál už několik let ukazuje, že spokojený zákazník pro něj rozhodně není prioritou. Cílem bylo vyvenčit naše děti a se starší dcerkou párkrát sjet kopec, aby si oživila lyžařské pohyb...

12.12.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dneska jsem hory neměl v plánu, ale děti jinak nedaly, že se pojedeme mrknout někam na sníh. Vsadil jsem přímo na jámu lvovou Špindl. Udělal jsem z toho takový průřez. Začali jsme ve Svaťáku, kde jsou otevřené závory a dá se sjet až dolů, což oceňuji. :-D Ve Svaťáku je situace následující: na spodku...

23.02.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Totálně deštivý den přesně podle předpovědi. Doufala jsem, že bude lépe, než predikovali, ale tentokrát to vyšlo přesně. Od brzkého ráno mírně pršelo a po obědě déšť ještě zesílil. Moc se mi na svah nechtělo, ale od minulé sezóny vlastním kvalitní pláštěnku Vist, tak bylo načase otestovat materiál a...

24.01.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

V listopadu jsem si koupil za tři stovky permici na 24. 1. Doufal jsem, že by už mohla být v provozu většina sjezdovek a že by ve všední den nemuselo být přelidněno. Všechno se do puntíku splnilo. K tomu celodenní mráz a parádní inverze. Sněhové podmínky jsou teď možná nejlepší v této mizerné sezóně...

14.01.2020  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Dnes byl v plánu Špindlerův Mlýn, skipas přes Gopass v předprodej před týdnem za 500 Kč. Úprava sjezdovek jak kde, ale sněhu dostatek, kamínky nikde. Celkově rozporuplné zážitky z návštěvy střediska. Aby si člověk s sebou tahal bágl s jídlem a pitím...

23.12.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Vyzkoušel jsem nový systém prodeje skipasů a zakoupil už v listopadu skipas na dnešní den za velmi dobrou cenu. Doufal jsem, že bude v provozu o něco víc tratí, ale při tom letošním počasí to byla doslova z prdu kulička. Sice totálně promočený, ale šťastný jsem dnes odjížděl domů. Od rána mrholilo, ...

14.12.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Elmariacchi
 • hodnocení:

Čekali jsme více... Přijeli jsme v 9 hod. na parkoviště Hromovka, docela plno. Lanovka nejela, prý namrzlé lano. Přesun do Svatého Petra. Celý proces přesunu skibusem a fronta na lanovce znamenaly, že první jízda se nestihla před desátou. Kdo neměl skipas zakoupen předem online, strávil ve frontě u ...

16. - 18.03.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Celkový dojem je dosti smíšený, protože pozitivní zážitky jsou bohužel devalvovány negativními. Slunečné okamžiky jsou určitě velmi pozitivní, protože tuto sezónu jich opravdu moc nebylo. Hlavně v neděli svítilo celý den. Sice za cenu vysokých teplot, které se podepsaly na kvalitě sjezdovek, ale i t...

24.01.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Pěkný, ačkoliv mrazivý den nás vylákal do Špindlu, který nás tentokrát kromě teploty -15 °C přivítal i pěkným počasím a malým množstvím návštěvníků.

14.01.2019  | Špindlerův Mlýn

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Během pondělí jsme chtěli využít akci na lednové zvýhodněné skipasy. Silný vítr však naše plány pokazil a vypečený management areálu se postaral o zbytek. Abyste totiž mohli tento zvýhodněný skipas vůbec uplatnit, musíte si rezervovat v systému den, kdy ho využijete. Naplánovali jsme pondělí. Předpo...

12.04.2018  | Špindlerův Mlýn

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Na čtvrteční lyžování volím opět Špindlerův Mlýn. Střediska v Krkonoších už jsou skoro všechna zavřená, a tak mi ani moc příležitostí nezbývá, kam si zajet na lyže. Nicméně Labská, Stoh i Medvědín jsou již zavřeny a tak jediné středisko, které je ještě k dispozici s omezenou kapacitou provozu, tak j...

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn

Špičák na Šumavě

Špičák na Šumavě

Špičák na Šumavě

Špičák na Šumavě

Špičák na Šumavě

Špičák na Šumavě

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 16