Hochficht - aktuální report z 14.03.2017 - SNOW.CZ

Hochficht | aktuální report z 14.03.2017

Hochficht - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Hochficht:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 14.03.2017 do: 14.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Hochficht je šumavské „alpské“ středisko, uspořádané do příjemné červeno-modré lyžařské houpačky a vzorně zařízené pro rodiny s dětmi. Unikátní je i svou polohou na rakousko-české hranici, která dělí dva jiné světy – na jedné straně prostorné lyžařské bulváry, na druhé lesní džungle, kam nesmí vkročit lidská noha. Z toho důvodu je poměrně komplikovaný i příjezd na Hochficht.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tři šumavské vrcholy – Hochficht, Reischlberg a Zwieselberg – jsou velmi plynule propojené přehlednými a poměrně širokými modrými a červenými sjezdovkami, směřujícími prakticky do všech světových stran. Bohužel chybí jen severní svah, který by na jaře udržel pevný sníh po celý den, není zde také žádná „pořádná“ černá (jen krátké slalomové úseky). Dálniční profil tratí místy zpestřují jemné terénní zlomy.


Červená dálnice č. 3 z Reischlbergu

Kromě dětské výukové zóny, soustředěné u hlavního parkoviště a veškerého zázemí (budova Skiarena Hochficht), jsou podél sjezdovek na více místech postavené i vlny a funslopové tratě, které zabaví i zdatnější děti.

Sněhové podmínky:

Díky nadmořské výšce je bílo i okolo sjezdovek, které jsou navíc zatím vysněžené a upravené v plné šířce. Ráno byl sníh zmrzlý – nešlo však o „beton“, ale poměrně tolerantní firn, během dne povolující až měknoucí. Nejdříve zkaškovatěly východně orientované sjezdovky na Zwieselbergu, déle držely tratě na západním svahu Hochfichtu a kupodivu až do brzkého odpoledne zůstala pevná červená č. 3 na jižním svahu Reischlbergu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní 4sedačka na Hochficht je sice letitá, ale rychlá, odpojitelná. Novější 4sedačky na Zwieselbergu jsou naproti tomu pomalé, neodpojitelné. Na Reischlberg šplhá dlouhá kotva, v příštím roce však už bude nahrazena 10místnou kabinkou. Na cvičných loukách se točí kotvy.


Nová 10místná kabinka napřesrok nahradí kotvu na Reischlberg

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V areálu bylo živo, ale prakticky bez omezení prostoru na sjezdovkách. Po skončení jarních prázdnin tu asi ve všední den bude liduprázdno – odhadem nejméně polovinu návštěvníků totiž tvořily české rodiny s dětmi.

Občerstvení a aprés-ski:

Kromě moderní a kapacitní samoobslužné restaurace v horním patře Skiareny Hochficht je ještě moderní restaurace na vrcholu Zwieselbergu a pak horská chata nad cvičnou loukou.


Moderní vstupní terminál s pokladnami, WC, samoobslužnou restaurací, ...

Doprava do střediska a parkování:

Z Česka lze přijet od západu buď přes Strážný a dále po německo-rakouském pomezí, nebo od severu od lipenské nádrže přes Zadní Zvonkovou po velmi úzké a místy rozbité silnici, příp. přes Kyselov. Nádrž se dá objet na západní straně v Nové Peci anebo na východní v Lipně.
U Skiareny Hochficht je kapacitní kaskádové štěrkové a bezplatné parkoviště – odtud je přímý přístup jak ke 4sedačce Hochfichtbahn, tak na cvičnou louku nebo vlek Reischlberglift. Parkovat lze i u nástupní stanice 4sedačky Schwarzenbergbahn pod Zwieselbergem.

+ plusy

  • široké modré a červené sjezdovky
  • hravé atrakce pro děti
  • lyžařská houpačka na Šumavě
  • solidní nadmořská výška
  • perfektní zázemí

- mínusy

  • žádná opravdu černá sjezdovka
  • dvě pomalé lanovky na Zwieselbergu
  • příjezd z české strany
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.02.2017 - 26.02.207  | Hochficht

autor: plamice
hodnocení:

Zde jsme byli poprve nekdy pred deseti roky coby zacinajici lyzari a uz tenkrat se nam libilo. Letos jsme vyzkousely i s dcerou. A rozhodne to stalo za to. Vyslo pocasi. Lidi tak akorat. Super vsechny sjezdovky. Proste skvela dvoudenni lyzovacka s ubytkem v Horni Plane.

zobrazit celý report

23. - 27.01.2017  | Hochficht

autor: Andy18
hodnocení:

Za šest let, co tam jezdíme, nejlepší lyžování. Výborné sněhové podmínky, snad kromě středy, kdy odpoledne byly některé sjezdovky odpoledne z části vyfoukané na tvrdý ledovatý základ. Počasí také celkem dobré, teploty pod nulou, jen ve středu byl vítr s mlhou, ve čtvrtek vítr, což při teplotách kole...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Hochficht

autor: Ondřej Hunt
hodnocení:

Je to už pár let, co jsme podnikli poslední cestu na rakouskou stranu Šumavy. To jistě není případ náruživých lyžařů z jižních Čech, ti na Hochficht většinou nedají dopustit a také ho více méně pravidelně navštěvují. No a dlužno podotknout, že se jim vůbec nedivíme. Zásadní sdělení pro ty, co lyžová...

zobrazit celý report

01.01.2017  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Původně jsme měli v plánu na Hochficht vyrazit až následující víkend, ale vzhledem k pěknému počasí a předpokladu menšího počtu lyžařů po silvestrovské noci jsme vyrazili již na Nový rok a chyba to rozhodně nebyla.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Konec letošní lyžařské sezóny se pomalu, ale jistě blíží, a tak jsme si pro lyžování o druhé březnové sobotě vybrali příhraniční skiareál Hochficht, který se nachází na rakouské straně Šumavy, přibližně 10 km od hraničního přechodu. Předpověď počasí slibovala polojasnou oblohu, což sice úplně nevyšl...

zobrazit celý report

27. - 28.02.2016  | Hochficht

autor: Sabulka
hodnocení:
Po týdnu jsme opět vyrazili na víkendovou lyžovačku do Hochfichtu. Situace byla v podstatě stejná jako minulý víkend. Lidí přiměřeně: čekání do 10 minut, někde méně. Kolem oběda a po 15. hod. do 5 minut. Jak začalo foukat a přišla mlha - skoro bez čekání. Sněhu dostatek, za nás opět spokojenost. Jednu hvězdu "strhávám" za lanovky - třeba do příští sezóny něco vymyslí.

20. - 21.02.2016  | Hochficht

autor: Sabulka
hodnocení:

Byla to naše první návštěva Hochfichtu. Původně jsme chtěli jet do Rokytnice, ale když jsme zjistili, že je v provozu v podstatě jen jedna sjezdovka, začali jsme se poohlížet jinde. Napadl nás Hochficht, sněhu tam bylo dost a skipasy pro celou rodinu na 2 dny dražší jen o 160 Kč než v Rokytnici a o ...

zobrazit celý report

04.12.2015  | Hochficht

autor: Pepig
hodnocení:
Za daných možností maximum, co na jihu Čech je asi možné: liduprázdno, 14,50 eur za celodenní tiket, jedna sjezdovka v provozu.

15. - 18.02.2015  | Hochficht

autor: Ferry
hodnocení:

Toto středisko známe dobře. Již od revoluce sem rádi jezdíme, a dokonce to byla naše první zahraniční destinace po pádu opony, kterou jsme navštívili, a již tehdy jsme nevěřili vlastním očím, že na Šumavě může takový areál existovat. Lyžování jest naše velké hobby, a tak jsme náš zájem dále orientov...

zobrazit celý report

12.02.2015  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Předpověď na čtvrteční den slibovala na Hochfichtu krásné počasí, a tak jsme se rozhodli vyrazit z inverzního počasí v české kotlině na hory za sluníčkem. Prognóza se vyplnila beze zbytku a k vidění tak za inverzní oblačností byly i alpské vrcholky. Areál disponuje 20 kilometry sjezdovek, které jsou...

zobrazit celý report

02.01.2015  | Hochficht

autor: nemozny
hodnocení:
Rychlá novoroční návštěva Hochfichtu, byli jsme zde poprvé. Ve směru od Krumlova je od Lipna až po hranici cesta vcelku rally, kdy je silnice čistá jen místy a na šířku pneumatiky, jinak prohrnuta pluhem, ale pokryta vrstvou sněhu. Od hranice na rakouské straně silnice současně širší i čistá. Sněhu na Hochfichtu asi těch udavanych 30 čísel, mimo sjezdovky tak 15 cm, ale v pohodě na sjezdovce stačí. Červená nad parkovistem perfektní, široká a výborně upravena. Modrá také, ale s jednou či dvěma výjimkami poměrně úzká a v dolní části na dvou místech ledové hroudy. Jinde jsme nejezdili, v provozu byla ale i kotva a za kopcem nevím. Lidi málo, jen 11:15 přijel nějaký zájezd, ale sjezdovky jej spolkly. Kromě cesty lze doporučit.

25.01.2014  | Hochficht

autor: eva
hodnocení:

Toto šumavské středisko u Lipna má celkem 20,8 km sjezdovek a nabízí zajímavou „lyžařskou houpačku“ mezi vrcholy Hochficht (1 338 m), Reischelberg (1 281 m) a Zwieselberg (1 163 m).

zobrazit celý report

31.12.2013  | Hochficht

autor: woltage
hodnocení:

Dopoledne dost lidí, ne však tolik jako o 2 dny dříve. K odpoledni postupně ubývání hlavně kvůli nadcházející silvestrovské noci. Ve středisku jsem byl poprvé a poměr cena/výkon je každopádně lepší než například ve Špindlu. Zaměstnanci statečně a usilovně bojovali s nepřízní počasí, bohužel hlavně o...

zobrazit celý report

26.02.2011  | Hochficht

Rakouský Hochficht lze bez nadsázky nazvat šumavským Špindlem. V daných poměrech má téměř ideální parametry. Tři sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků společně s 11 značenými sjezdovými tratěmi vzájemně propojují tři vrcholy: Hochficht (1 338 m), Reischlberg (1 281 m), Zwieselberg (1 163 m), které ...

zobrazit celý report

14.01.2010  | Hochficht

Šumavský Hochficht se obecně považuje za špičku toho, jaké úrovně lze v podmínkách „našich“ hor dosáhnout. Tomu plně odpovídá i cena, která je jen těsně pod hranicí alpského standardu. A překvapivě silná byla ve všední lednový den i jeho návštěvnost.

Nejsilnější dojmy:

Sjezd...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Rond Point des Pistes
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 123 Kč/os.
JUFA Hotel Altenmarkt - Zauchensee
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 630 Kč/os.
L
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 154 Kč/os.