Hochficht - aktuální report z 21. - 25.01.2019 - SNOW.CZ

Hochficht | aktuální report z 21. - 25.01.2019

Hochficht - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Hochficht:
autor: Andy18
hodnocení:
návštěva od: 21.01.2019 do: 25.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

5 hvězdiček snad hovoří za vše. Hochficht je středisko, které nám vyhovuje. Jak skladbou sjezdovek, tak v období, kdy tam jezdíme, relativně nízkou zalidněností. Jedině ta doprava na české straně... Když jsme přijížděli na ubytování, tak bylo kousek před Bližší Lhotou auto v příkopu - vyhýbal se protijedoucímu, neodhadl okraj silnice a sesunul se na bok. Byla tam odtahovka, dumali, jak auto vytáhnout s co nejmenším poškozením.
Ve 4. týdnu téměř výborné podmínky. Přírodní sníh, dobře upraveno, jen počasí mohlo být lepší, ale s tím nikdo nic nenadělá - pondělí a úterý slunečno, další dny částečně mlha. Ale zase žádná hrůza, dalo se to.
Celkově velká spokojenost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V letošní sezóně přečíslovali sjezdovky na webu a na aktuálním letáčku. Na sjezdovkách ještě bylo staré číslování. Alespoň pro nás je rozsah a typ sjezdovek plně vyhovující. Máme v oblibě hlavně modrou 3, pak červené 7 (ta je kousek značená jako černá) a 8. Manželka dost preferuje modrou 1.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky excelentní. Přírodní sníh, dobře upravený. Dobré podmínky vydržely celý den. odpoledne místy nahrnutý sníh, ale nebyla to žádná hrůza, o muldách se vůbec nedalo mluvit. Nikde jsem nenarazil ani na kousek ledové plotny.
Jen perlička: uváděli 175 cm sněhu v údolí a 195 cm na vrcholu. Na modré 3 jsem potkal v úterý jedno místo vydřené až na hlínu... V tom místě jestli byla vrstva tak 25 cm. Ale to bylo fakt jen jedno místo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky: 1x kabinka, 3x 4sedačka bez bublin, 2x souběžná kotva, 2x dětský koberec. Nejvíce využívaná kabinka na Reischlberg a 4sedačka na Hochficht. Trochu vyšší čekací doba nárazově, většinou i zde se člověk plynule přesunul k dopravnímu zařízení. 4sedačky na Zwieselberg byly neustále volné, nečekalo se tam.
Zázemí: velká restaurace u hlavního parkoviště, pak bufet a restaurace u mezistanice kabinky a restaurace na Zwieselbergu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občas se zaplnil nástup na kabinku a na 4sedačku na sjezdovky 1 a 2 (na Hochficht). Sjezdovky většinou volné, někdy je místně zaplnily školní kurzy. Ale dalo se je objet, jen na 1 modré to bylo složitější - ta je celkem úzká.

Občerstvení a aprés-ski:

Možnosti občerstvení uvedeny. Pro Čecha ceny samozřejmě vyšší, ale co už, když tam jste.

Doprava do střediska a parkování:

Dojížděli jsme z Česka, cva 4 km k hranicím. Jak je obecně známo, na české straně od Nové Pece cesta vhodná k urychlené amortizaci podvozku, na rakouské straně hned od hranic normální udržovaná silnice. Asi trochu rozšířili cestu od Zvonkové k hranici, bylo tam i více míst na vyhnutí. Připravuje se nová silnice z Nové Pece, jsou nachystané betonové pilíře na mosty nedaleko od staré cesty.
Parkovali jsme vždy na hlavním parkovišti, bez problémů.

+ plusy

  • Výborné sněhové podmínky
  • Doře upravené sjezdovky vydržely v solidní kvalitě celý den
  • Nízká zalidněnost
  • Kabinková lanovka

- mínusy

  • Cesta na české straně, ale to není problém střediska
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.01.2019  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Na první lyžovačku v novém roce jsem vyrazil na příhraniční Hochficht. Záměrně jsem vyrazil v neděli, jelikož dle předpovědi nemělo již příliš sněžit. To se vyplnilo, ovšem přes noc na sobotu napadlo dalších cca 20 cm, takže o ranním manšestru nemohla být ani řeč.

zobrazit celý report

01.01.2019  | Hochficht

autor: tereskaska
hodnocení:

Středisko Hochficht na rakouské straně Šumavy nabízí velký výběr sjezdovek a moderní lanovky, od minulé sezóny je v provozu nová kabina na vrchol Reischlberg. Dojem nám zkazilo špatné počasí - mlha a déšť, takže jme možnosti areálu bohužel využili jen v omezené míře.

zobrazit celý report

29. - 31.12.2018  | Hochficht

autor: plamice
hodnocení:

Jako vloni jsme se rozhodli pro silvestrovskou lyžovačku na Hochfichtu. Počasí teda moc nepřálo. Lyžovavali jsme v sobotu a pondělí. V sobotu bylo plno lidí, fronty na dvou hlavních lanovkách, přeplněné sjezdovky a tvrdé sjezdovky. V pondělí již málo lidí, v neděli napadl čerstvý sníh, tak to bylo l...

zobrazit celý report

18.12.2018  | Hochficht

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Na Hochfichtu se v předvánočním týdnu lyžuje zatím v omezeném provozu, na víkend se ale už otevřou všechny sjezdovky. Krajina je pohádkově zasněžená a sjezdovky ve velmi dobrém stavu až do odpoledne.

zobrazit celý report

24.02.2018  | Hochficht

autor: eva
hodnocení:

Přestože jsem na Hochfichtu už byla, středisko na mě působilo nově, skoro jsem ho nepoznávala. Letošní kabinková lanovka je velké plus přispívající k pohodlí lyžařů a rychlejšímu odbavení. Vede na vrcholek Reischlberg, odtud lze buď po červené nebo modré zpátky, anebo se přemístit na protější svah. ...

zobrazit celý report

04. - 06.02.2018  | Hochficht

autor: moloch
hodnocení:

Ač z Krkonoš, jeli jsme vyzkoušet rakouskou stranu Šumavy. S tímto střediskem mohou soupeřit jen největší střediska Krkonoš, snad i Ještěd a Klínovec a i nám blízký německý Arber. Moravská střediska jsem nenavštívil, nemohu porovnat.

zobrazit celý report

29.01. - 02.02.2018  | Hochficht

autor: Andy18
hodnocení:

Celkový celkem dobrý dojem kazilo počasí, kdy v mlze a při mrholení byla špatná viditelnost. Pro nás je to solidní lyžařské středisko s dostatečným výběrem sjezdovek. I díky výběru termínu s nízkou zalidněností bez čekání na vleky a lanovky. Dokonce i v pátek 2. 2. (pololetní prázdniny v Česku) byly...

zobrazit celý report

25.01.2018  | Hochficht

autor: Dušanbe
hodnocení:

Plnohodnotné středisko pro každodenní lyžování. Téhož dne byl prý, dle slov místních, u kterých jsme byli ubytovaní, první slunečný den tohoto roku. Bylo to ráno cítit na vlastní kůži. Krátce po půl deváté již bylo obtížné zaparkovat v blízkosti vstupu do areálu. Lyžování bylo možné od 8:30 do 16 h....

zobrazit celý report

13.01.2018  | Hochficht

autor: Atrej
hodnocení:

Prijeli sme v 11:00, cestou Rakouskem nikde nebyl snih, ale na Hochfichtu a okolnich trinactistovkach i mimo sjezdovky lezi asi 30 az 40 cm přírodního, ale starého sněhu, takže to je možná i jediné misto českého masivu, kde jde v momentální ultra teple zimě i běžkovat. Lidí zde bylo od začátku mnoho...

zobrazit celý report

01.01.2018  | Hochficht

autor: tereskaska
hodnocení:

Mezi moje hlavní dojmy patří dostatek prostoru na svahu oproti tuzemským střediskům, téměř žádné fronty, velká kapacita v zázemí, relativně kvalitní sníh s ohledem na aktuální počasí a usměvavý a ochotný personál.

zobrazit celý report

28. - 29.12.2017  | Hochficht

autor: Mit
hodnocení:
Tak 29.12.2017 jízda na Hochficht katastrofa, čekání skoro 1 hod., pak couvání, 28.12. to bylo trochu lepší. Na Vánoce už nikdy, permici jsem měl koupenou dopředu, ale dnes jsem ji nechal propadnout, nešlo se na Hochficht dostat - škoda.

30. - 31.12.2017  | Hochficht

autor: plamice
hodnocení:

Dvoudenni navsteva Hochfichtu. Pocasi teda moc nepralo. V sobotu byla mlha, foukalo a snezilo. Trocha slunicka se ukazala az odpoledne. Dnes pro zmenu jak jarni obleva. Mlha prsacka a na vrcholech poradny ficak. Dnes se velkou vyhodou ukazala nova kabinkovka, ktera ochranila pred neprizni pocasi.

zobrazit celý report

18.12.2017  | Hochficht

autor: sparrow1
hodnocení:

Na Hochficht jsem se dostal uplně náhodou cestou na Hinterstoder, kam jsme kvůli zablokovanému tahu na Dvořiště nedojeli. Středisko mě velice příjemně překvapilo svojí velkou rozlohou a pěknými sjezdovkami. Na to, že je to Šumava, jsem měl pocit, že jsem v Alpách.

zobrazit celý report

15.12.2017  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Vzhledem k vydatné předvánoční sněhové nadílce jsme se v pátek rozhodli vyrazit na šumavský Hochficht. V pátečním termínu jsme předpokládali malé množství návštěvníku, což se ukázalo jako dobrý odhad. Hlavní novinkou této sezony je na Hochfichtu bezesporu nová desetimístná kabinová lanovka, která na...

zobrazit celý report

14.03.2017  | Hochficht

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Hochficht je šumavské „alpské“ středisko, uspořádané do příjemné červeno-modré lyžařské houpačky a vzorně zařízené pro rodiny s dětmi. Unikátní je i svou polohou na rakousko-české hranici, která dělí dva jiné světy – na jedné straně prostorné lyžařské bulváry, na druhé lesní džungle, kam nesmí vkroč...

zobrazit celý report

25.02.2017 - 26.02.207  | Hochficht

autor: plamice
hodnocení:

Zde jsme byli poprve nekdy pred deseti roky coby zacinajici lyzari a uz tenkrat se nam libilo. Letos jsme vyzkousely i s dcerou. A rozhodne to stalo za to. Vyslo pocasi. Lidi tak akorat. Super vsechny sjezdovky. Proste skvela dvoudenni lyzovacka s ubytkem v Horni Plane.

zobrazit celý report

23. - 27.01.2017  | Hochficht

autor: Andy18
hodnocení:

Za šest let, co tam jezdíme, nejlepší lyžování. Výborné sněhové podmínky, snad kromě středy, kdy odpoledne byly některé sjezdovky odpoledne z části vyfoukané na tvrdý ledovatý základ. Počasí také celkem dobré, teploty pod nulou, jen ve středu byl vítr s mlhou, ve čtvrtek vítr, což při teplotách kole...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Hochficht

autor: Ondřej Hunt
hodnocení:

Je to už pár let, co jsme podnikli poslední cestu na rakouskou stranu Šumavy. To jistě není případ náruživých lyžařů z jižních Čech, ti na Hochficht většinou nedají dopustit a také ho více méně pravidelně navštěvují. No a dlužno podotknout, že se jim vůbec nedivíme. Zásadní sdělení pro ty, co lyžová...

zobrazit celý report

01.01.2017  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Původně jsme měli v plánu na Hochficht vyrazit až následující víkend, ale vzhledem k pěknému počasí a předpokladu menšího počtu lyžařů po silvestrovské noci jsme vyrazili již na Nový rok a chyba to rozhodně nebyla.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Hochficht

autor: doum25
hodnocení:

Konec letošní lyžařské sezóny se pomalu, ale jistě blíží, a tak jsme si pro lyžování o druhé březnové sobotě vybrali příhraniční skiareál Hochficht, který se nachází na rakouské straně Šumavy, přibližně 10 km od hraničního přechodu. Předpověď počasí slibovala polojasnou oblohu, což sice úplně nevyšl...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Hochficht

Lyžařské zájezdy

Hotel Ladinia
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 298 Kč/os.
Sporthotel Di Piancavallo
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 101 Kč/os.
Landhaus Alpenherz
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 967 Kč/os.