Sella Nevea / Kanin - aktuální report z 03. - 07.04.2017 - SNOW.CZ

Sella Nevea / Kanin | aktuální report z 03. - 07.04.2017

Sella Nevea / Kanin - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

průměrné hodnocení Sella Nevea / Kanin:
autor: TMa
hodnocení:
návštěva od: 03.04.2017 do: 07.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé středisko v krásném prostředí Julských Alp s ostrými sjezdovkami i možnostmi pro volné lyžování i skialpinismus. Přijatelné ceny skipasů, všechny děti do 10 let zdarma a dlouhá sezona. Při hlídání dětí se dají dospělé skipasy měnit, nepoužívají kamery při průchodu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve spodním patře ostré sjezdovky s prudkým hangem na začátku můžou malým dětem a začátečníkům dělat problémy. Nedá se to rozumně objet. V horním patře svižné sjezdovky. Dojezd téměř po rovině ze sjezdovky pod velkou kabinou k sedačce zpět ke kabince. U sedačky i sjezdovky pro začátečníky, další jsou na slovinské straně u konce kabiny z Bovce, kde je i krátká kotvička. Kolem sedačky Prevala mnoho možností volného terénu.

Sněhové podmínky:

Na duben a neledovcové středisko dobré sněhové podmínky. Mimo spodní části sníh i mimo sjezdovky. Ráno tvrdý zmrzlý povrch, postupně podle rozježděnosti v průběhu dopoledne rozbředával. Školní sjezdovky u parkoviště bez sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Funguje opět i slovinská část. První tři dny ale nejezdila klíčová sedačka Prevala přes hřeben. Podle obsluhy v pondělí pro vítr, ale podle mě se ráno, když trochu fouklo, na to vykašlali. Ale obsluha asi přijíždí ze Slovinska. Velká 100místná kabina jezdila jen jedna a v intervalech. Na konci týdne už zavřená spodní "turistická", ale dala se bez problémů projet, byla totiž celkem upravená. Na slovinské straně zavřeno vše kromě čtyřsedačky Prevala a pomičky (a dlouhé kabinky bez otevřené sjezdovky). Nefunkční informační tabule, kde svítilo více otevřených zařízení, než ve skutečnosti bylo.
Na slovinské straně 2 staré sedačky (nejezdily) a návratová dvojsedačka ke kabince by zasloužily upgrade.
Odpoledne zkrácená provozní doba, ale to při velikosti střediska nevadilo a navíc byl už rozbředlý sníh.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Minimálně lidí, ve 100místné kabině jsem jezdil i sám. Na spodní FIS sjezdovce závody a v dalších dnech překvapivě ještě dopolední i tréninky. Na konci týdne před víkendem přibyli trochu lidé.

Občerstvení a aprés-ski:

Chata na italské straně chata s terasou u horní stanice lanovky: pivo 4,5 €, polévka 6 €, jídlo 10 až 12 €, návštěvné 1 €. Poměrně zaplněno.
Sella Nevea je místo s několika poměrně vybydlenými komplexy a hotely bez normální infrastruktury jako obchod, půjčovna, pizzeria (alespoň mimo sezonu). Jsou zde asi 2 až 3 místa, kde se dá najíst a večer napít. Možnost výletů na Altopiano dell Montassio, k jezeru Lago del Predil atd., přírodní naučná stezka i s lezeckou skálou.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování u kabinky zdarma. Silnice z Tarvisia široká, postupně stoupající, z druhé strany od Chiusaforte atraktivní silnice, v závěru stoupání se zatáčkami, pozor výjezd z dálnice jsou vzdálené u Pontebba a na Tolmezzo. Dojezd na lyžích k parkovišti, ale od lanovky poměrně daleko a do kopce. K dolní stanici se dá ale zajet a nabrat lyžaře (přes zákaz vjezdu).

+ plusy

  • tmavě červené sjezdovky i volný terén
  • cenová politika (děti, nízká sezona, ...)
  • dlouhá sezona
  • okolní příroda

- mínusy

  • od kabiny daleko zpět na parkoviště
  • informační systém
  • nějaké dny zavřená sedačka Prevala
  • díra, kde lišky dávají dobrou noc
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 17.03.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545
hodnocení:

Parádní malé středisko, pouhých 500 km z Moravy, cesta něco přes 5 hodin po dálnici až do Tarvisia, jen poslednich asi 20 km mimo dálnici. Lyžovali jsme od pondělí do pátku, žádné fronty, jen ráno pár minut u kabinky. Se 2 malými dětmi (7 a 5 let) jsme si to tu opravdu užili, děti do 10 let tu lyžuj...

zobrazit celý report

13.02.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: albert 19 62
hodnocení:
Sella Nevea čili Sněžné sedlo je bezesporu zasazeno do krásné přírody a letos již je v provozu i slovinská strana včetně všech služeb a perfektní úpravy sjezdovek jak na italské, tak i slovinské straně.

19.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:
Sella Nevea je obvykle zárukou toho, že zde bude méně lidí, jelikož toto malebné středisko neleží v přímé ose dálnice na jih. Když jsme se ráno probouzeli, tak jsme viděli, jak slunce osvěcuje nejvyšší vrcholky Monte Kaninu - nebylo již potřeba na nic čekat... Do rána bylo minus 4 stupně, takže ranní lyžování bylo něco nádherného, ranní mašestr vydržel do 10 hodin, pak bylo potřeba vyhledat sjezdovky, kde moc nesvítí slunce, aby pisty alespoň trochu držely a člověk v tom nenechal nohy. Sněhové podmínky byly skvělé, všude dostatek sněhu.Jelikož byla sobota, bylo zde lidí více, dopoledne jsme jezdili v kabinkách v 6 lidech, po obědě jsme jezdili skoro už zase jen sami. Využili jsme občerstvení dole pod lanovkou, kde za preso chtěli jedno euro, nahoře za bombardino 3 eura, obsluha vstřícná, snaží se domluvit anglicky, německy i rusky. Parkování je ve středisku zdarma.

17.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Společně s manželkou jsme navštívili malé středisko Sella Nevea v regionu Friuli Venezia Giulia, který se nachází téměř při vjezdu z Rakouska do Itálie přes hraniční přechod Tarvisio, který je vzdálen cca 25 km od dálnice.

zobrazit celý report

23.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Poslední den našeho Friuli lyžování jsem opět zamířil po nešťastné neděli do prověřeného střediska v tomto skiregionu a to do Selly Nevey, která nás učarovala lyžováním bez lidí a krásným počasím již v minulosti.

zobrazit celý report

21.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci našeho italského turné jsme zavítali opět do Selly Nevey. Ráno, když jsme se rozhodovali, kam jet, tak vzhledem k tomu, že byla sobota a předpověď počasí nebyla stoprocentní, tak jsme nechtěli cestovat nikam daleko, proto jsme se rozhodli pro ni.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci skipasu Friuli jsme navštívili další středisko, které spadá do této oblasti, a to Sella Nevea. Toto středisko se nachází na hranicích mezi Itálií a Slovinskem, kde v italské části je značeno jako Sella Nevea a ze slovinské části jako Bovec.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Mason Mëisules
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 566 Kč/os.
Residence Bergers Resort
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 522 Kč/os.
Rezidence Castello
Orientační cena za noc 1 228 Kč/os.