Sella Nevea / Kanin - aktuální report z 10. - 17.03.2019 - SNOW.CZ

Sella Nevea / Kanin | aktuální report z 10. - 17.03.2019

Sella Nevea / Kanin - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

průměrné hodnocení Sella Nevea / Kanin:
autor: vasek4545
hodnocení:
návštěva od: 10.03.2019 do: 17.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po 2 letech jsme opět navštívili Sella Neveu. Malé středisko s pestrými sjezdovkami i volným terénem, kde můžete i s dětmi. Parádně jsme si to užili. Opět nezklamalo počasí, celý týden nádherné slunečno, jen ve čtvrtek odpoledne nad Bovcem mlha, kterou jsme ještě na horách nezažili, se čtyřmi dětmi hodně adrenalinový sjezd zpět do Itálie, když před sebou nevidíte vůbec nic... :-). V pondělí a v pátek nefungovala spojovací 4sedačka do Slovinska z důvodu silného větru.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Perfektně upravené sjezdovky, rano zmrzlé, později odpoledne dole na dojezdu měkká kaše a muldy. Jinak na vrcholu perfektní tvrdá pista i odpoledne. Ve Slovinsku taky, jen v sobotu už dopoledne rozježděný měkký sníh s muldami, bylo nejtepleji z celého týdne a taky více lidí. Uzavřená byla sportovní FIS sjezdovka z důvodu závodu Evropského poháru, fungovala ale souběžná dlouhá turistická červená, která se nám líbila nejvíc.

Sněhové podmínky:

Skvělé, oficiálně 40 až 200 cm. Spousta sněhu i ve volném terénu. Asi z důvodu nedostatku sněhu nad Bovcem nefungovala sjezdovka Skripi 3 až do mezistanice kabinkové lanovky, sjezdovka končila u trojsedačky. Ale takto to bylo i před 2 roky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ze Selly moderní kabinka, nahoře stará dvousedačková lanovka a dvě velké kabiny Funifor pro 100 lidí. Fungovala vždy jen jedna a jezdila poloprázdná, až v sobotu obě a celkem plné.
Ve Slovinsku 2 čtyřsedačkové, 1x trojsedačka a kabinka z Bovce. Dvojsedačka, která obsluhuje modrou sjezdovku, fungovala jen v sobotu.
V Selle u parkoviště ještě krytý dětský pás a poma, která nejela.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Od pondělí do pátku parkoviště zaplněné ani ne z poloviny, odpoledne poloprázdné, fronty žádné, lidí málo, ale dost slyšet čeština! :-) Začátkem týdne jsme nad Bovcem chvílemi lyžovali úplně sami... :-) I v odpoledních hodinách v Itálii.
Nebýt závodů a tedy závodníků a pomocného personálu, nebyl by tam skoro nikdo. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Oproti ostatním střediskům malá možnost občerstvení, dole na parkovišti bar, malý bar u nástupu do kabinky a nahoře při výstupu chata s terasou, ve Slovinsku pěkná samoobslužná restaurace a na sjezdovce Bum bar, který fungoval jen v sobotu. Ceny klasika: espresso 1 euro, cappuccino 2 eura, polévka a jídla od 6 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště zdarma v Sella Nevea. Cesta z Tarvisia z dálnice asi 30 minut.

+ plusy

  • Panoramata, vysokohorské středisko s výhledem na Jadran
  • Na polovinu března skvělé lyžařské podmínky
  • Možnost jízdy volným terénem
  • Blízkost z Moravy, jen něco přes 5 hodin
  • Málo lidí na sjezdovkách

- mínusy

  • Na týdenní pobyt malé středisko, hlavně když nefunguje spojení s Bovcem
  • Sjezdovky nejsou pro začínající lyžaře, kromě pásu a pomy u parkoviště
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.03.2019  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Na sobotní lyžování volíme Sella Neveu, kde v noci teploty byly docela pod nulou a tak se těšíme na krásně zmrzlé a upravené sjezdovky. Dal bych klidně pět hvězd, ale jednu dávám dolů za horší úpravu hlavní sjezdovky hlavně na dojezdu a větší počet lidí. Středisko má otevírací dobu od 8:45 do 16 hod...

zobrazit celý report

22.03.2019  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Na páteční lyžování volíme Sella Neveu, kterou známe již z minulosti a rádi se sem vracíme. Je to středisko, které nepatří mezi ty největší, ale lyžování je zde velmi hezké. Podle předpovědi počasí mělo být úplně jasno, což se vyplnilo a teploty již ráno byly nad nulou.

zobrazit celý report

29.03. - 01.04.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: Sany001
hodnocení:
Uz dva dny nam tu stale prsi. Ranni lyzovani v bource, bomba adrenalin. Celodenni freeride super. Na sjezdovkach minimalne 20 cm hlubokeho mokreho snehu. Jinak ubytovani i strava super.

24.03.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Sellu Neveu jsme navštívili hned ráno při přejezdu do Bovce, ale jelikož tam byla stále mlha, rozhodli jsme se, že se vrátíme právě do Selly Nevey, když zde u horní lanovky představovali značku Black Crown pro zde přítomné freridery.

zobrazit celý report

23.03.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Dnešního dne jsme vyrazili do střediska na hranicích mezi Itálii a Slovinskem. Jedná se o středisko Sella Nevea. Předpověď nás utvrdila, že noční teploty kolem minus 10 stupňů zadělají na pořádnou lyžovačku. Jednalo se o pátek a tak jsme i doufali, že bude málo lidí a my se pořádně svezeme. Pro mě ...

zobrazit celý report

19.01.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: zdenek.b
hodnocení:

Sella Nevea je menší italské středisko se sjezdovkami sportovnějšího rázu v krásném prostředí Julských Alp, které je propojeno visutou lanovkou se slovinským Bovcem. Menší počet lyžařů a pěkné počasí, až na výjimku po poledni, kdy nás hustá mlha a silný vítr vyhnaly ze slovinské části zpět na itals...

zobrazit celý report

03. - 07.04.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: TMa
hodnocení:

Malé středisko v krásném prostředí Julských Alp s ostrými sjezdovkami i možnostmi pro volné lyžování i skialpinismus. Přijatelné ceny skipasů, všechny děti do 10 let zdarma a dlouhá sezona. Při hlídání dětí se dají dospělé skipasy měnit, nepoužívají kamery při průchodu.

zobrazit celý report

12. - 17.03.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545
hodnocení:

Parádní malé středisko, pouhých 500 km z Moravy, cesta něco přes 5 hodin po dálnici až do Tarvisia, jen poslednich asi 20 km mimo dálnici. Lyžovali jsme od pondělí do pátku, žádné fronty, jen ráno pár minut u kabinky. Se 2 malými dětmi (7 a 5 let) jsme si to tu opravdu užili, děti do 10 let tu lyžuj...

zobrazit celý report

13.02.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: albert 19 62
hodnocení:
Sella Nevea čili Sněžné sedlo je bezesporu zasazeno do krásné přírody a letos již je v provozu i slovinská strana včetně všech služeb a perfektní úpravy sjezdovek jak na italské, tak i slovinské straně.

19.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:
Sella Nevea je obvykle zárukou toho, že zde bude méně lidí, jelikož toto malebné středisko neleží v přímé ose dálnice na jih. Když jsme se ráno probouzeli, tak jsme viděli, jak slunce osvěcuje nejvyšší vrcholky Monte Kaninu - nebylo již potřeba na nic čekat... Do rána bylo minus 4 stupně, takže ranní lyžování bylo něco nádherného, ranní mašestr vydržel do 10 hodin, pak bylo potřeba vyhledat sjezdovky, kde moc nesvítí slunce, aby pisty alespoň trochu držely a člověk v tom nenechal nohy. Sněhové podmínky byly skvělé, všude dostatek sněhu.Jelikož byla sobota, bylo zde lidí více, dopoledne jsme jezdili v kabinkách v 6 lidech, po obědě jsme jezdili skoro už zase jen sami. Využili jsme občerstvení dole pod lanovkou, kde za preso chtěli jedno euro, nahoře za bombardino 3 eura, obsluha vstřícná, snaží se domluvit anglicky, německy i rusky. Parkování je ve středisku zdarma.

17.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Společně s manželkou jsme navštívili malé středisko Sella Nevea v regionu Friuli Venezia Giulia, který se nachází téměř při vjezdu z Rakouska do Itálie přes hraniční přechod Tarvisio, který je vzdálen cca 25 km od dálnice.

zobrazit celý report

23.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Poslední den našeho Friuli lyžování jsem opět zamířil po nešťastné neděli do prověřeného střediska v tomto skiregionu a to do Selly Nevey, která nás učarovala lyžováním bez lidí a krásným počasím již v minulosti.

zobrazit celý report

21.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci našeho italského turné jsme zavítali opět do Selly Nevey. Ráno, když jsme se rozhodovali, kam jet, tak vzhledem k tomu, že byla sobota a předpověď počasí nebyla stoprocentní, tak jsme nechtěli cestovat nikam daleko, proto jsme se rozhodli pro ni.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci skipasu Friuli jsme navštívili další středisko, které spadá do této oblasti, a to Sella Nevea. Toto středisko se nachází na hranicích mezi Itálií a Slovinskem, kde v italské části je značeno jako Sella Nevea a ze slovinské části jako Bovec.

zobrazit celý report