Sella Nevea / Kanin - aktuální report z 22.03.2019 - Sella Nevea / Kanin - - SNOW.cz

Sella Nevea / Kanin | aktuální report z 22.03.2019

Sella Nevea / Kanin - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

průměrné hodnocení Sella Nevea / Kanin:
autor: jenda0007
hodnocení:
návštěva od: 22.03.2019 do: 22.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na páteční lyžování volíme Sella Neveu, kterou známe již z minulosti a rádi se sem vracíme. Je to středisko, které nepatří mezi ty největší, ale lyžování je zde velmi hezké. Podle předpovědi počasí mělo být úplně jasno, což se vyplnilo a teploty již ráno byly nad nulou.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky ráno byly perfektně nažehlené, nejvíce jsme jezdili sjezdovku pod lanovkou, která patří mezi nejdelší a je lyžaři nejvíce využívána. Vyjíždíme poté do 2 000 metrů, kde je na sjezdovkách stále prašan a je to krásné lyžování. Pěkná je i sjezdovka pod kabinou pro sto lidí, na té je ještě kolem 14. hodiny manšestr.

Sněhové podmínky:

Sněhu je dostatek, na vrcholu je prachový, dolů do údolí je měkčí, ale nic hrozného.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu celé středisko, kabinka pro šestnáct, ale pohodlné je jezdit v osmi, dále 4sedačka a dvousedačková lanovka, dále využíváme kabiny pro sto lyžařů směrem do Slovinska a v provozu jsou i posuvné pásy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na páteční lyžování je lidí tak akorát, nejvíce je u první kabinky, to byla fronta tak na 3 minuty, a to je dopoledne, poté bez front a v horní partii úplně sami. Hodně lidí si kupuje 4hodinovou permici.

Občerstvení a aprés-ski:

Využíváme restaurace Gilberti, kde si dáváme cappuccino a bombardino.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování u spodní lanovky zdarma.

+ plusy

  • Málo lidí
  • Azuro
  • Dobrá úprava sjezdovek

- mínusy

  • Nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.03.2019  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Na sobotní lyžování volíme Sella Neveu, kde v noci teploty byly docela pod nulou a tak se těšíme na krásně zmrzlé a upravené sjezdovky. Dal bych klidně pět hvězd, ale jednu dávám dolů za horší úpravu hlavní sjezdovky hlavně na dojezdu a větší počet lidí. Středisko má otevírací dobu od 8:45 do 16 hod...

zobrazit celý report

10. - 17.03.2019  | Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545
hodnocení:

Po 2 letech jsme opět navštívili Sella Neveu. Malé středisko s pestrými sjezdovkami i volným terénem, kde můžete i s dětmi. Parádně jsme si to užili. Opět nezklamalo počasí, celý týden nádherné slunečno, jen ve čtvrtek odpoledne nad Bovcem mlha, kterou jsme ještě na horách nezažili, se čtyřmi dětmi ...

zobrazit celý report

29.03. - 01.04.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: Sany001
hodnocení:
Uz dva dny nam tu stale prsi. Ranni lyzovani v bource, bomba adrenalin. Celodenni freeride super. Na sjezdovkach minimalne 20 cm hlubokeho mokreho snehu. Jinak ubytovani i strava super.

24.03.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Sellu Neveu jsme navštívili hned ráno při přejezdu do Bovce, ale jelikož tam byla stále mlha, rozhodli jsme se, že se vrátíme právě do Selly Nevey, když zde u horní lanovky představovali značku Black Crown pro zde přítomné freridery.

zobrazit celý report

23.03.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Dnešního dne jsme vyrazili do střediska na hranicích mezi Itálii a Slovinskem. Jedná se o středisko Sella Nevea. Předpověď nás utvrdila, že noční teploty kolem minus 10 stupňů zadělají na pořádnou lyžovačku. Jednalo se o pátek a tak jsme i doufali, že bude málo lidí a my se pořádně svezeme. Pro mě ...

zobrazit celý report

19.01.2018  | Sella Nevea / Kanin

autor: zdenek.b
hodnocení:

Sella Nevea je menší italské středisko se sjezdovkami sportovnějšího rázu v krásném prostředí Julských Alp, které je propojeno visutou lanovkou se slovinským Bovcem. Menší počet lyžařů a pěkné počasí, až na výjimku po poledni, kdy nás hustá mlha a silný vítr vyhnaly ze slovinské části zpět na itals...

zobrazit celý report

03. - 07.04.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: TMa
hodnocení:

Malé středisko v krásném prostředí Julských Alp s ostrými sjezdovkami i možnostmi pro volné lyžování i skialpinismus. Přijatelné ceny skipasů, všechny děti do 10 let zdarma a dlouhá sezona. Při hlídání dětí se dají dospělé skipasy měnit, nepoužívají kamery při průchodu.

zobrazit celý report

12. - 17.03.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545
hodnocení:

Parádní malé středisko, pouhých 500 km z Moravy, cesta něco přes 5 hodin po dálnici až do Tarvisia, jen poslednich asi 20 km mimo dálnici. Lyžovali jsme od pondělí do pátku, žádné fronty, jen ráno pár minut u kabinky. Se 2 malými dětmi (7 a 5 let) jsme si to tu opravdu užili, děti do 10 let tu lyžuj...

zobrazit celý report

13.02.2017  | Sella Nevea / Kanin

autor: albert 19 62
hodnocení:
Sella Nevea čili Sněžné sedlo je bezesporu zasazeno do krásné přírody a letos již je v provozu i slovinská strana včetně všech služeb a perfektní úpravy sjezdovek jak na italské, tak i slovinské straně.

19.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:
Sella Nevea je obvykle zárukou toho, že zde bude méně lidí, jelikož toto malebné středisko neleží v přímé ose dálnice na jih. Když jsme se ráno probouzeli, tak jsme viděli, jak slunce osvěcuje nejvyšší vrcholky Monte Kaninu - nebylo již potřeba na nic čekat... Do rána bylo minus 4 stupně, takže ranní lyžování bylo něco nádherného, ranní mašestr vydržel do 10 hodin, pak bylo potřeba vyhledat sjezdovky, kde moc nesvítí slunce, aby pisty alespoň trochu držely a člověk v tom nenechal nohy. Sněhové podmínky byly skvělé, všude dostatek sněhu.Jelikož byla sobota, bylo zde lidí více, dopoledne jsme jezdili v kabinkách v 6 lidech, po obědě jsme jezdili skoro už zase jen sami. Využili jsme občerstvení dole pod lanovkou, kde za preso chtěli jedno euro, nahoře za bombardino 3 eura, obsluha vstřícná, snaží se domluvit anglicky, německy i rusky. Parkování je ve středisku zdarma.

17.03.2016  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Společně s manželkou jsme navštívili malé středisko Sella Nevea v regionu Friuli Venezia Giulia, který se nachází téměř při vjezdu z Rakouska do Itálie přes hraniční přechod Tarvisio, který je vzdálen cca 25 km od dálnice.

zobrazit celý report

23.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

Poslední den našeho Friuli lyžování jsem opět zamířil po nešťastné neděli do prověřeného střediska v tomto skiregionu a to do Selly Nevey, která nás učarovala lyžováním bez lidí a krásným počasím již v minulosti.

zobrazit celý report

21.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci našeho italského turné jsme zavítali opět do Selly Nevey. Ráno, když jsme se rozhodovali, kam jet, tak vzhledem k tomu, že byla sobota a předpověď počasí nebyla stoprocentní, tak jsme nechtěli cestovat nikam daleko, proto jsme se rozhodli pro ni.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Sella Nevea / Kanin

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci skipasu Friuli jsme navštívili další středisko, které spadá do této oblasti, a to Sella Nevea. Toto středisko se nachází na hranicích mezi Itálií a Slovinskem, kde v italské části je značeno jako Sella Nevea a ze slovinské části jako Bovec.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Meublè Sci Sport Hotel & Residence
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 129 Kč/os.
Hotel Alpina Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 010 Kč/os.
Hotel Bruno
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 902 Kč/os.