Rokytnice nad Jizerou - aktuální report z 30.12.2017 - SNOW.CZ

Rokytnice nad Jizerou | aktuální report z 30.12.2017

Rokytnice nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Rokytnice nad Jizerou:
autor: fish33
hodnocení:
návštěva od: 30.12.2017 do: 30.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší areál Studenov není propojen s Horními Domky, a tak je méně navštěvován a mnohdy přehlížen. Nabízí příjemné ježdění na širokých a přehledných sjezdovkách hlavně v obdobích top sezóny, kdy jsou okolní areály narvané k prasknutí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál je tvořen jedním relativně mírným svahem, na kterém jsou umístěny 3 sjezdovky: široká, přehledná červená magistrála, která je v dolní části mírnější, dále pak 2 modré sjezdovky na opačné straně od vleků, které jsou členitější. Všechny sjezdovky mají až do spodní stanice více než 1 km a nabízí tak příjemné svezení.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k aktuálnímu počasí ještě poměrně dobré. Většina sjezdovek pokryta přírodním sněhem. Bohužel ho nebylo příliš a místy odhaloval zledovatělý podklad, ojediněle i vydařená místa tam, kde podklad nebyl.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní sjezdovky obsluhuje rychlá pomalu a pomalejší kotva. Podobnou, ale kratší kotvu najdeme i na okraji areálu a třetí sjezdovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k období svátků a víkendu se dala očekávat velká zalidněnost, která se i potvrdila, ale rozhodně nedosáhla na přelidněnost velkých areálů. Fronty u pomy naštěstí nepřesáhly 10 min a pohybovaly se většinou kolem 5 minut. Velké množství lidí bylo poznat spíše na společném parkovišti a občerstvení ve spodní části.

Občerstvení a aprés-ski:

Jednoduchý bar ve spodní části, které nabízí základní nápoje a občerstvení za vice než příznivé ceny. Nedaleko jsou pak restaurace Řezáč či Roxana, z nichž lze určitě doporučit Řezáč na hodnotnější a výborné jídlo.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště ve spodní části areálu, do nějž je ale mnohdy komplikovanější příjezd vzhledem ke sněhu a ledu. Areál je trochu více vzdálen od hlavní silnice v Rokytnici a tím i více odříznut.

+ plusy

  • Široké, dlouhé a přehledné sjezdovky
  • Méně lidí než v Horních Domkách
  • Občerstvení za velmi dobré ceny

- mínusy

  • Horší přístupnost
  • Pomalejší kotvy
  • Horší sněhové podmínky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Tak Rokytnici bych nazval českou hvězdou tohoto víkendu. Krásné jarní počasí úplně vybízelo začít s prací na zahrádce, ale pro nás lyžaře existuje v těchto dnech něco daleko lákavějšího. Včera, při plánování víkendu, se zastavila ručička rulety nad Rokytnicí. Tento krásný slunečný víkend tam je pro ...

zobrazit celý report

23.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: skart
hodnocení:

Letošní zima bohužel odešla stejně rychle, jak přišla. Sněhu každým dnem ubývá a tak jsme chtěli využít jednu z posledních příležitostí k lyžování. Tentokrát jsme zkusili Rokytnici nad Jizerou, kde jsme byli jen jednou před několika lety. Vybrali jsme ji hlavně proto, že místním provozovatelům asi j...

zobrazit celý report

21.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: andy97
hodnocení:

Vzhledem k nižší poloze některých pasáží a naklonění svahu na jihozápad jsem se trochu obával kvality v tento jarní den. Ačkoliv ani okolo 8. hodiny nebyla sjezdovka od půlky dolů umrzlá, vydržela poměrně dlouho v dobrém stavu, a to i díky skvělé úpravě. Obavy byly tedy zbytečné a Rokytnice nabídla ...

zobrazit celý report

19.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: tomtvaroha
hodnocení:

Krkonoše mají ještě dostatek sněhu, tak jsem v týdnu vyrazil na lyže. Prázdné sjezdovky a ucházející terén. Jedno z nejlepších lyžování v sezóně. Počasí bylo aprílové, chvíli sněžilo, pak azuro a pořád dokola. Sezóna skončí asi 31. 3.

zobrazit celý report

16.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: hokre
hodnocení:

Předpověď počasí slibovala lepší podmínky na dopoledne a tak jsem se přinutil přijet již na osmou. A vyplatilo se to. Až do oběda výborné lyžování. Bylo nutné ale vybírat terén a samozřejmě užily se dobře i trošku širší lyže. FIS byla již ráno v 9 rozrytá, jako by na ni vjel školní výcvik hned po ro...

zobrazit celý report

10.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Omut83
hodnocení:

Měli jsme koupené skipasy ze Skipasomatu už od prosince, ale celou zimu nám návštěva nevyšla, a tak jsme to chtěli teď skoro na jaře napravit. Bohužel počasí bylo proti nám. Vítr se sice ráno uklidnil, ale celé dopoledne pršelo, později hustě sněžilo a Lysou horu neopustila celý den mlha hustá tak, ...

zobrazit celý report

25.02.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

Ráno jsem vyjel autem a až v průběhu cesty jsem se rozhodl, kde zakotvím na další letošní lyžařský den. I když jsem v Harrachově 2 roky nelyžoval, odbočil jsem dříve a zajel po týdnu opět na výborné rokytnické sjezdovky, s nejvyšším převýšením v České republice, což činí více než 600 metrů.
Dnes ...

zobrazit celý report

16.02.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Marek Malinka
hodnocení:
V Rokytnici v sobotu panovalo opravdu jarní počasí, ptáci zpívali, hmyz se probouzel. A podle toho taky vypadaly sněhové podmínky. Ráno zmrzlý sníh, odpoledne velmi mokrý a těžký. Lidí bylo poměrně hodně a odpoledne se již začaly dělat muldy. Takže to už bylo tak na opalování a drink, protože počasí bylo opravdu úžasné. Video na https://www.youtube.com/watch?v=ISwVdVfrNLQ

19.02.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

Dle předpovědi to měl být dnes zas na čas poslední krásný lyžařský den, měl jsem volno, tak z toho byla první návštěva v této sezóně v jednom z nejlepších lyžařských středisku v České republice - tak trochu srdcová záležitost, skiareál Rokytnice nad Jizerou. Dlouhé, většinou široké a členité sjezdov...

zobrazit celý report

30.01. - 03.02.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:

Tak až na sobotní mlhu a nedělní déšť, kde jinde v republice i v nížinách napadlo až 20 cm sněhu a tady celej den prší, to bylo parádní ježdění.

zobrazit celý report

31.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Richard55
hodnocení:
Akce 1+1 výborná, středisko má hezké široké sjezdovky, problém je s parkováním a s velmi pomalou hlavní sedačkou od parkoviště, a tudíž patřičnou frontou. S dalším problémem jsem se setkal na sjezdovce, kdy proti mně jel prostředkem sjezdovky skútr horské služby, nehoukal, jen svítil, myslím, že by mohli jezdit po kraji. V Rakousku ani v Itálii jsem se se skútrem (natož rolbou) na sjezdovce nikdy nesetkal, kdyby se něco stalo, řekli by, že máme jezdit, tak abychom to ubrzdili (trochu mlha, na ledu, jedete cca 50 km/hod, proti Vám skútr taky 50 km/hod.). Celkově mi ale cena permice připadá nepřiměřená (tady 710, v Itálii cca 1 000) vzhledem k množství sjezdovek, odpoledne boule a plotny, fronty u lanovek, plus ještě placené parkoviště - na den 250 Kč...

30.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Dwamin
hodnocení:

Krkonošskou tour končíme v Rokytnici. Podle zdejších recenzí jsme měli velké očekávání, které nám vesměs vyplnila. Navíc nás čekalo luxusní počasí, od rána krásně svítilo sluníčko. Největší kaňkou celého areálu je nedostatečná kapacita lanovky na Lysou, jelikož za celý den neklesla čekací doba pod 1...

zobrazit celý report

30.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:
Tak to byla dneska úplná paráda. Celej den to perfektně drželo, počasí bylo geniální, lidí teda o trošku víc, ale vykompenzovala to akce 1+1 zdarma. Po ránu sjezdovky perfektně upravené. Kazilo to teda asi 5 zapnutejch děl, ale dalo se tomu vyhnout a během dne je postupně vypínali. Tvrdý podklad bez ploten, až na jediný úsek pod Světlankou, jinak naprostá paráda. Přes metr prachového sněhu a navíc v dohledné době žádná extra obleva, takže vyhlídky jsou parádní. Na Lysou fronta ve špičce cca 15 minut, jinak skoro nikde nikdo. Modrá sjezdovka byla asi nejlidnatější, na červený výrazně volněji. Svačinka u Prokopa: vynikající hrachovka za 30 Kč (!!!). Oběd v Garáži do 200 Kč. Parkování na P1 za 150 na den, P2 zdarma, ale jen denní, P3, P4 za 100 na noc, přes den zdarma.

28.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: 0ndra
hodnocení:

Po roce zase v Rokytnici - po přečtení předchozích reportů raději v pondělí. Zalidněnost byla skutečně nízká, škoda ale mlhy, která lyžování ve vrchních partiích kazila až znemožňovala.

zobrazit celý report

25.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: mys.lenka
hodnocení:

Báječná lednová lyžovačka na přírodním sněhu, málo lidí, upravené sjezdovky, moc jsme si to užili. :-)

zobrazit celý report

27.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: doum25
hodnocení:

Po čtyřech letech jsem i vzhledem k možnosti využít skipas 1+1 ze SNOW navštívil skiareál Rokytnice nad Jizerou. Trochu jsem se obával vysoké návštěvnosti, ale vzhledem k nepříliš příznivému počasí to z této stránky bylo docela dobré.

zobrazit celý report

25.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

V Rokytnici vás vyveze lanovka až do 1 312 m n. m. Odtud se můžete pustit buď po modré v délce 2 920 m, nebo po červené 2 543 m. To je na české poměry opravdu nádhera. Všude kolem krásná panenská příroda, krásně zaváté stromy, jak ledové sochy připomínající lidské postavy.

zobrazit celý report

23.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Vynikající. Kombinace špičkového počasí a přece jen trochu volnějších sjezdovek udělala své. Navíc jsme, kromě základního areálu Horní Domky, poprvé vyzkoušeli i "přidružený" areál Studenov a není nač si stěžovat.

zobrazit celý report

24.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Na Skiroky.cz jsem se dočetla, že slunečné počasí pokračuje a že na svazích Lysé hory jsou skvělé podmínky. Předpověď počasí už tak slibná nebyla, přesto jsme za svitu měsíce vyrazili. Osudným se mi stal časopis SNOW. Když jsem ho nesla od pokladny zpět k autu, na uklouzané lyžařské cestě jsem dosta...

zobrazit celý report

22.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: pedrod
hodnocení:

Předpověď tlakové výše nad Českem, mrazu, inverze a zprávy o mimořádných sněhových podmínkách - jedinečná příležitost využít jakýkoli den mimo víkend pro výjezd. Zrál u mne tento nápad už od minulého týdne. Inspirován mj. skipasem 1+1 ze SNOW jsem volil Rokytnici n. J., kde jsem kdysi býval i několi...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Rokytnice nad Jizerou

Lyžařské zájezdy

Gasthof & Depandance Spullersee
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 546 Kč/os.
Résidence L
Orientační cena za noc 1 374 Kč/os.
Hotel & Chalet Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 721 Kč/os.