Rokytnice nad Jizerou - aktuální report z 15.03.2023 - SNOW.cz

Rokytnice nad Jizerou aktuální report z 15.03.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 15.03.2023 do: 15.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Počasí se dost možná na pár posledních dní v březnu umoudřilo, a tak nezbývalo než využít některé ze skipasů, které mi ještě leží doma. Tentokrát do Rokytnice, kde jsem nebyl už asi 4 roky. I přes občas svítící slunce a modrou oblohu se jednalo o lyžování spíše podprůměrné, bohužel již třetí po sobě, které musím hodnotit jen třemi vločkami. Nemít skipasy za polovinu (cena jednoho dne je zde úsměvných 980 korun), musel bych udělit už jen kvůli poměru cena / výkon pouhé dvě.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřena je bohužel pouze levá polovina areálu (pohledem zdola), a to ještě s rezervou. Nebál bych se tipnout, že v neděli zde provoz ukončí. Třeba se ale ještě počasí umoudří a místo dešťů přijde i sníh. Lyžovalo se na sjezdovkách č. 1, 2 a 3 a po obědě byl zapnutý také vlek na Dvoračkách.

Sněhové podmínky:

Velká bída. Horní cesta od LD ještě víceméně v pořádku, samotná modrá sjezdovka je pak na prvním půl kilometru pouze čistý led. Bylo "výhodou", že šlo v podstatě o úplně čistý led bez poprašku sněhu - ten přibyl až po odpoledním sněžení, takže se zde netvořily muldy a stačilo tento úsek sklouznout a začít zatáčet až níže. Nicméně nezkušení lyžaři měli z tohoto úseku oprávněně hrůzu.

Následovala druhá třetina svahu představující relativně fajn úsek, avšak spíš jen dopoledne. Zde se dalo carvovat bez ledu a muld, odpoledne už včetně obojího.

Spodní třetina svahu měkla již od rána a když se k tomu přičte prudký sklon, je jasné, že o muldy bylo rychle postaráno.

Zkusili jsme samozřejmě i oficiálně zavřenou FIS červenou a ta byla hodně tvrdá a přimrzlá, nicméně alespoň ne vyloženě ledová. Stačilo by ohradit pár vytátých míst a dalo by se zde jezdit, možná lépe než na modré.

Na Dvoračkách asi nejlepší kvalita, tvrdě vymrzlý a urolbovaný povrch, avšak bez ledu.

Na sjezdovkách občas koukala tráva, výjimkou bohužel rozhodně nebyly ani kameny a hlína. Nicméně na oficiálně otevřených svazích ještě v rámci mezí v pořádku - adekvátně lyžovačce tak v polovině dubna. S tím souvisí i nutnost "přeskočit" zdejší potůček na jedné z přejezdových cest.

Dojezd od LD k bezplatným parkovištím už v podstatě není možný, leda byste své lyže plánovali po sezoně vyhodit. Hlína již vykukuje a s ní i spousta kamínků.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zde se nic nemění, spodní LD velmi pomalá a neodpojitelná, vrchní odpojitelná a slušně rychlá. V provozu dále vleky na Kaprunu, LV Zalomený a Poma na Dvoračkách. Zalomený je pravá nostalgie, jezdí však velmi rychle a spolehlivě.

Zdejší zázemí i po letech stále vysoce převyšuje standard na českých horách - dvoje jezdící schody k dolní stanici LD jsou fajn, vykompenzuje je nicméně extrémně nepohodlný výšlap od bezplatných parkovišť.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Bohužel klasický kámen úraz lyžování v Rokytnici. I ve všední den v polovině března zde stále není vylidněno, ba spíš naopak. Jarní prázdniny bohužel končí až v neděli. Asi do 12:30 se u LD na Lysou čekalo někdy až k turniketům, což není úplně blízko a nějakých 5 minut to zabere. Jedna jízda nahoru - dolů tak zabrala až ke 20 minutám. Od 12:30 vyrazili zřejmě všichni na oběd, ale pak už se spíše nevrátili, a tak se jezdilo v podstatě přímo na sedačku. Může to být také tím, že si hodně lidí kupovalo pouze 3hodinové skipasy. Na Zalomeném a spodní sedačce se jezdilo bez front celou dobu.

Bohužel jediná otevřená sjezdovka z vrcholu Lysé hory byla pro kapacitu LD málo, a tak se hlavně dopoledne moc jezdit volně nedalo. I přes slušnou šíři sjezdovky se stále někdo pletl a obstojněji se jezdilo až v odpoledních hodinách.

Občerstvení a aprés-ski:

Zajeli jsme tradičně na Dvoračky, před lety nám zde ceny přišly jako vyšší, nicméně nyní zde dochází k paradoxu - ceny zůstávají po celou dobu stále stejné (nebo se navyšují opravdu jen o pár korun), a tudíž bych zdejší restauraci dnes řadil naopak k nejlevnějším v areálu. Guláš byl tradičně dobrý a i s pitím a spropitným se pohodlně vejdete do 250 korun.

Cesta sem ze zavřené červené sjezdovky byla v pořádku, povrch pevný a celkem rovný. Osazenstvo tradičně tvořili z většiny běžkaři, což ještě umocnil právě oficiálně uzavřený příjezd ze sjezdovek. Cesta zpět stezkou pod zdejším vlekem byla ale tradičně hororová - mnoho různě velkých hupů, hodně tvrdý a zmrzlý povrch, prudký svah pod vámi a na několika místech i skoro chybějící sníh. Šikovný lyžař to nicméně zvládne bez sundání lyží.

Možnost aprés-ski je v areálu na naše poměry celkem bohatá, mnoho restaurací u sjezdovek disponuje terasami. Nicméně i přes sílící slunce se teplota držela pod nulou a tak se asi nikomu nechtělo venku dlouho posedávat. Další možnosti jsou pak v samotné Rokytnici, kde centrum města poskytuje i noční vyžití, podobně jako sousední Harrachov.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy přes Železný Brod, Zlatou Olešnici a Paseky plynulá, za hoďku a půl pod svahem. Dokonce se v posledních letech zkvalitnil i povrch místních komunikací a tak je cesta již skoro bez výmolů. Bonusem byla i takřka úplná absence sněhu a ledu v okolí Pasek.

Zpět jsem to zkusil přes Vysoké, Semily a Sobotku, kilometrově stejné, samozřejmě o trochu pomalejší, ale cesty také překvapivě v dobré kvalitě.

S parkováním zde panuje stále stejná potíž, nejbližší parkoviště je zpoplatněno, dnes již 200 Kč na den (před pár lety ještě tuším 120,-), ostatní - vzdálená jsou zdarma. Kapacita je bohatá a nikdy jsem nestál jinde než na P2. Dnes bylo plné asi jen ze čtvrtiny. P1 se zdálo býti plné, tak se asi najde hodně zákazníků, kteří cenu akceptují. Lze využít i vjezd zdarma na 30 min, třeba k vyložení rodiny. Parkoviště je navíc vedeno jako bezplatné od 17 h, tak třeba zůstávají následně již závory zvednuté, jako tomu zde bývá třeba v dubnu i po celý den.

Mezi centrem města, parkovišti a areálem pendluje v obstojných intervalech i skibus, nikdy jsem ho ale nevyužil a i dnes nám bohužel ujel.

+ plusy

 • Zřejmě jeden z posledních hezkých dnů v březnovém výhledu
 • Občerstvení a sjezdovka na Dvoračkách
 • Skipas pořízený za půlku

- mínusy

 • Zdejší poměr cena - výkon
 • Otevřená pouze polovina areálu
 • Spíše špatné sněhové podmínky
 • Zpoplatněné parkoviště a nutnost 300 m výšlapu od těch bezplatných
 • Vysoká zalidněnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 23.02.2024  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Matouš K
 • hodnocení:

Do Rokytnice nad Jizerou jezdíme už třetím rokem a nikdy jsme nezažili horší sněhové podmínky. Je škoda, že půlka ski areálu je uzavřena. Bylo smutné vidět Rokytnici takhle v půlce února. Ale i tak jsme si lyžování užili a na hlavních sjezdovkách bylo dost sněhu. Občerstvení bylo skoro na každé sjez...

30.01.2024  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Začátek týdne byl stvořený na to si vzít dovolenou a jet na hory na lyže. To se mi sice nepodařilo, ale alespoň jsem stihnul před deštěm (a výraznou oblevou i na horách) zajet na sjezdovky jedno odpoledne. A to rokytnické bylo parádní, v provozu byl komplet areál včetně špičkové červené FIS sjezdovk...

15. - 19.01.2024  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Po velké vánoční oblevě konečně začalo mrznout a sněžit. Za týden napadlo přes 50 cm. Celkem spokojenost - málo lidí. Ceny skipasů až 1 290 Kč, což absolutně neodpovídá. Online s předstihem, někdy i v týž den 600 až 1 000 Kč.

10.01.2024  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

I když najdeme v České republice modernější areály, genius loci je pro mě č. 1 právě v Rokytnici nad Jizerou - atraktivní a dlouhé sjezdové tratě, převýšení kolem 600 m, oproti Špindlu nebo Peci levnější možnosti občerstvení, blízké Dvoračky... Na středu hlásili parádní slunečné a bezvětrné počasí, ...

16.03.2023  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Čtvrteční reklama na jarní březnové lyžování. Parádní počasí, dlouhé sjezdovky, lidí tak akorát, genius loci na Dvoračkách. Volba padla ráno na skiareál Horní Domky v Rokytnici. Ráno jsem si nabil on-line skipas a jako přeučený běžkař vyrazil na první letošní sjezdovky. :-) Chválím zachování hodinov...

08.03.2023  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Zakoupený voucher ze Skipasomatu jsem se rozhodl využít tento týden. Předpověď počasí se každou hodinu měnila, a tak nakonec padla volba na středu. A povedlo se, bylo to mé nejlepší lyžování u nás v této sezóně. V areálu Horní domky jsou jedny z nejdelších sjezdovek v ČR, ale musí být dostatek příro...

23.02.2023  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: kuba75
 • hodnocení:

Po roce jsem se opět vydal na sjezdovky v Rokytnici. Ovšem vzhledem k tragickým sněhovým podmínkám a nedostatku sněhu na tratích to byla vcelku bída. Už od rána byla na svazích spousta vytátých a vydřených míst a větší muldy se ve spodních částech sjezdovek začaly tvořit už před desátou hodinou.

04. - 08.02.2023  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: ondrejj
 • hodnocení:

Ideální počasí pro lyžaře a upravené sjezdovky přispěly k prožití krásného prodlouženého víkendu v Rokytnici nad Jizerou. Bonusem byla možnost vyzkoušet lyže Rossignol a Dynastar za asistence "Viky Cabadaje".

27.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: gajetanos
 • hodnocení:

Do Rokytnice jsem se vypravil v neděli ukončit sezonu. Vyšlo krásné počasí, trochu sněhu a překvapivě i hodně málo lidí. Prostě jarní lyžování je top. Sjezdovky jsou v Rokytnici super - široké, dlouhé a členité. Na sjezdovkách se povaloval jarní mokrý sníh. Muldy se ale tvořily jen na pár místech - dalo se to i docela rozjet. FISka již bohužel ofc zavřená, dala se ale jezdit, dole ale byla už dost vytátá. Přibližovák prostě jen přibližoval. Lanovka na Lysou jela naplno rychle. Občas pouze zpomalila, protože nahoře nastupovali turisti. Přibližovák vozil vzduch, na Lysou byla každá druhá sedačka prázdná. Bufet u Kaprunu - párek v rohlíku stál 55,-. To je na můj vkus docela drahé. Bufet U Zalomeného byl bohužel zavřený. Busem do Horní Rokytnice, dál pěšky.

19.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

V sobotu jsem vyrazil do Rokytnice a čekalo mě velmi dobré lyžování - 4 h za 470 Kč. Návštěvnost bohužel trošku vyšší, ale na sjezdovkách bylo prázdno a byly konečně umrzlé a dobře upravené. Sníh ale mizí před očima a jestli vydrží do 3.4., jak plánují, tj. ještě 2 týdny, si nejsem jistý - místy už ...

12. - 15.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: ondrejj
 • hodnocení:

Jarní lyžování v Rokytnici za slunečného počasí. První jízda na prázdní červené FIS, poté modrá, Slalomák a černá. Vše ráno krásně upraveno. Jezdili jsme každý den na 3hodinovou jízdenku. Dle Rokypass nalyžováno 39 jízd - 70 km na sjezdovce, 60 km na lanovce.

26.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Pro víkendovou lyžovačku jsem zvolil Rokytnici - vysoko položené středisko s dostatkem sněhu. Čím níže, tím větší bída se sněhem. Myslel jsem, že to bude víc umrzlé, ale v noci sněžilo, tak na vrchu bylo asi 5 cm vlhkého prašanu, který když vysvitlo slunce, rychle změknul i s podkladem a sjezdovka b...

19.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: covex
 • hodnocení:

Velke spatne. Snehove podminky na hranici pouzitelnosti, misty hlina, Lysa hora dnes rano spis ledova hora, samozrejme vichr, snad to odpoledne zmeklo, ale jinak hruza. Rolbari to nemaji urcite jednoduche, ale misty uprava nebezpecna - hrby, zlomy, ledove hroudy, diry. LD Horni Domky jezdi snecim tempem, cestou nahoru usnete, sjezdovka k ni dole jen cesta na jednu rolbu. Vleky ledove koleje. Kvanta lyzaru. Dohromady zcela nevhodne pro deti. Parkovani katastrofa - led, bordel - Rokytnice neni mesto, ale jedno velke parkoviste, po 10 h auta stala uz uplne vsude a porad prijizdela dalsi. Cena 590,-/3 h je nestydata. Rossignol Demo/Dynastar Big Test smutne - meli samozrejme jen konfekci. Jedte radsi na vodu, usetrite si nepekny zazitek.

19.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Větrná sobota v Rokytnici. V provozu všechno vyjma Funparku (A8) a vleku Křížek (A2). Tratě byly ráno velmi tvrdé, v době mého odjezdu (cca 13:00) změkla jen Dojezdová (1g); některé sjezdovky (Padák (1d), rozcestí Červené FIS (5), Dědka (5a) a Prudké (5c) vyfoukané silným větrem. Obleva se podepsala zejména na Dědkovi (5a) a na úpravě většiny tratí. Odpojitelné pomy Zalomený (A3) a Montaz (A4) jsou velkou devizou střediska - žádné fronty, rychlý výjezd, obsáhnou většinu svahů. Déle se dnes čekalo jen u lanovky na Lysou horu (A5). Celkově fajn dopolední lyžování.

12.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Tomanuel
 • hodnocení:

Zdravíme z přeplněné Rokytnice. Počasí je luxusní, lidí mraky. Koupili jsme si 3hodinový skipas a stihli jsme si to vyjet 5krát. Rozhodně doporučuji si předem na webu koupit permici a vyzvednout ji pomocí QR kódu v automatu za kasama. Vyhnete se frontě. Povrch byl už od 9 h rozvoraný, ale docela to šlo. Sněhu je dostatek. Průměrný čekání ve frontě je 20 minut, a to i přesto, že jsme si pomohli doplněním 4 osob na lanovce v rychleji postupující frontě po levé straně na lanovce na Lysou. Nechápu, proč vlekaři neusměrňují lidi, aby využívali plnou kapacitu lanovek. Přijde mi to neslušný, když na 4sedačce jedou 2 osoby po 25minutovém čekání ve frontě. Dávám 3 hvězdy jenom kvůli počasí.

26. - 28.01.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Po vánoční oblevě je konečně na horách zase sníh. Pořád je to ale bída, v horní části areálu místy kameny. Celkově rozporuplné zážitky, kdyby se trochu areál snažil, bylo by to lepší. Horší úprava sjezdovek, asi neupravují každý den vše.

15.01.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Dája71
 • hodnocení:

Na sobotní lyžovačku jsme váhali, zda vyrazit do Pasek, nebo zda nepopojet o kousek dál do Rokytnice, kde konečně v pátek spustili provoz na lanovce na Lysou. Nakonec tato varianta vyhrála vzhledem ke krásné předpovědi počasí. Ale byla to bohužel chyba. Ranní odjezd už nezačal dobře, na dálnici si s...

26.12.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Slunečný a mrazivý den s krásnými výhledy v krkonošské Rokytnici sliboval i parádní lyžování. To sice hodně ovlivnily sněhové podmínky "skleněné" Lysé hory, ale nakonec převážily příjemné dojmy z nízké zalidněnosti a technický prašánek na právě zasněžovaném Slalomáku. Celkově je tu stále taková přív...

22.03.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Tři týdny jsem se dívala na hory jen prostřednictvím kamer nebo hodně z dálky, abych nemusela platit pokuty za překročení hranic vlastní obce, za pohyb na horském vzduchu. Od 22. 3. bylo českému národu laskavě povoleno sportování v domovských okresech. Předchozí den sněžilo, předpověď počasí na dalš...

16.01.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Nedá se nic dělat a i přes stále zavřené skiareály se na hory holt musí každý víkend, i když dnes byla slušná zima, ráno -9 stupňů a do toho ještě skoro celý den sněžilo. Holt je zima a tak to má být. Je neskutečná škoda, že se nedá lyžovat v těchto skvělých podmínkách, kdy napadlo dost prašanu. S...

Další reporty ze střediska: Rokytnice nad Jizerou

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy