Stubaier Gletscher - aktuální report z 01. - 04.11.2018 - SNOW.CZ

Stubaier Gletscher | aktuální report z 01. - 04.11.2018

Stubaier Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Stubaier Gletscher:
autor: HH
hodnocení:
návštěva od: 01.11.2018 do: 04.11.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Bylo to naše první lyžování v nové sezóně, takže nohy nás bolely už po 2 jízdách. Největší z pěti tyrolských ledovců ale tradičně nezkamal a první sníh jsme si užili. Aktuálně je otevřeno 12 sjezdovek z celkových 37, k dispozici je tak něco málo přes 20 kilometrů sjezdovek. Z parkoviště se na ledovec dostanete buď moderní kabinkou 3S Eisgrat, nebo pomalejší gondolou Gamsgarten.

Na sjezdovkách leží čerstvý sníh (na začátku týdne nasněžilo cca 80 cm) a sjezdovky jsou kvalitně upravené a bez problému sjízdné.

Během našeho pobytu vyšlo perfektně počasí, téměř nefoukal vítr a svítilo sluničko. Bohužel bylo celkem plno, neboť minulý týden měli prázdniny snad v celé Evropě.

Výraznou výhodou pro rodiny jsou skipasy zdarma pro děti do 10 let.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejlepší podmínky jsou na sjezdovkách na ledovcích Eisjoch, Fernau a Daun. Jezdili jsme s dětmi ve věku 6 a 8 let a ty nejradši jezdily po sjezdovce Gamsgarten III z horní stanice Gamsgarten k horské chatě Dresdner Huette, kde je spousta skokánků, přírodní u-rampa a sjezdovka je asi nejvíce členitá. Bohužel po obědě v dolních partiích sníh roztál a začaly vylézat kameny. Do mezistanice se dalo jezdit i z horní stanice Eisgrat po modré sjezdovce Falwesuna.

Sněhové podmínky:

Po třech dnech sněžení a silného větru napadlo 80 centimetrů sněhu. Od čtvrtka do neděle panovaly ideální podmínky na lyžování. Dokonce jsme postavili téměř 2metrového sněhuláka.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vyhřívaná osmisedačka s bublinou Rotadl, lanovka s wifi 3S Eisgrat a všudepřitomné eskalátory činí ze Stubaijského ledovce jedno z nejkomfortnějších středisek pro lyžování s dětmi.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V pátek ráno se na ledovci setkaly snad všechny závodní týmy z Evropy. Zejména v 8 ráno, kdy na ledovec vyjížděli všichni závodníci, byla situace kritická. Postupně se ale lepšila. V sobotu bylo překvapivě volněji než v pátek.

Občerstvení a aprés-ski:

Typické samoobslužné restaurace na stanicích lanovek Gamsgarten a Eisgrat zajišťují perfektní servis. Oproti loňskému roku se lehce zdražilo - řízek s hranolky vyšel na 14,40 euro a polévka na 4,50 euro. Pokuď jste gurmáni, můžete místo samoobslužné restaurace vyzkoušet Schaufelspitz, nejvýše položenou restauraci oceněnou gurmánským průvodcem Gault Millau. Naopak pokud nechcete utrácet, můžete v teple posvačit vlastní řízky a čaj z termosky ve velké místnosti se stoly a židlemi určené zejména pro lyžařské týmy.

Po lyžování jsme zajeli do aquaparku Stubay, kde mají výbornou nabídku pro rodiny. Vstupné po 18.30 do zavírací doby činí 19,90 euro (cca 500 Kč) za celou rodinu - 2 dospělí + děti.

Doprava do střediska a parkování:

Na ledovec se jede klasicky přes Mnichov, Kufstein a Innsbruck. Z mostu Europabruecke sjedete do údolí Stubaital a po okresce stoupáte více než 30 minut k ledovci. Tato cesta znamená náklady cca 15 euro navíc za dálniční známku a mýtné. Variantou je cesta přes Garmisch a z Innsbrucku po okresce směrem na Matrei am Brenner, kdy se vyhnete placení dálniční známky a mýtného.

+ plusy

  • skipasy zdarma pro děti do 10 let
  • garance sněhu
  • super rychlá a pohodlná lanovka 3S Eisgrat, která vás z parkoviště vyveze na ledovec za 12 minut
  • krásné výhledy
  • Stubay - luxusní aquapark s tobogány, venkovním slaným bazénem a dalšími atrakcemi

- mínusy

  • pokud netrefíte termín poměrně vysoká zalidněnost střediska
  • nestálost počasí - 3 dny před příjezdem nejezdili lanovky, my naopak měli krásné počasí a super sníh
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11. - 12.03.2018  | Stubaier Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Pro jarní lyžování jsem si vybral ledovec Stubai ležící kousek za Innsbruckem. Středisko je moderně vybaveno kabinovými a sedačkovými lanovkami. Bohužel je potíž s počasím. Střídá se pravidelně mlha, nárazový vítr a slunce. V neděli polovina střediska nefungovala především z důvodu nárazového větru.

zobrazit celý report

17. - 23.02.2018  | Stubaier Gletscher

autor: Tomrob
hodnocení:

Stubaiský ledovec v plné parádě. Na vrcholech přes 4 metry sněhu, pěkné ledovcové počasí - v údolí nízká oblačnost, na vrcholech azuro. Lyžovali jsme od neděle do čtvrtku. Pro mě jeden z nejlepších lyžařských zážitků.

zobrazit celý report

14. - 17.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: korsičan
hodnocení:

Stubai prostě nikdy nezklame. Parádní středisko, které má k dokonalosti jen kousek.

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:
Pátek ještě fajn, ale sobota zprvu hrůza. Nečekal bych takový nával před sezonou. Bohužel jsme vyjeli trochu později, v 9:30 již nepouštěli nahoru, ale auta byla odkláněna na parkoviště asi o 10 km níže. Pak nával do skibusů. Naštěstí vše pak logisticky klapalo. Nahoru jsme se dostali. Fronty na hlavní sedačky do 10 min, ale na sjezdovkách přeplněno. Sněhu dostatek, občas trochu plotny a brzy muldy.

12. - 15.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše tradiční zahájení lyžařské sezony na ledovci Stubai se opět vydařilo. Ze čtyř lyžařských dní bylo špatné počasí pouze jeden den a vzhledem k pobytu v pracovní dny probíhal provoz střediska v poklidné atmosféře.

zobrazit celý report

08.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: skiwelt
hodnocení:

Celkem ujetý nápad vyrazit na jeden den na Stubai, ale i přes najetých více než 1 200 km za 24 hodin byl tento spontální výlet vlastně i parádní. Lyžování sice nebylo na jedničku jako v září, kdy jsem si s přítelkyní skvěle zalyžoval, ale i tak to stálo za to. Bohužel to lehce odnesl můj palec po ně...

zobrazit celý report

23. - 24.10.2017  | Stubaier Gletscher

autor: HH
hodnocení:

Podzimní lyžování na ledovci výrazně ovlivňuje počasí. Zatímco v pondělí foukal silný vítr, sněžilo a byla špatná viditelnost, v úterý bylo krásně jasno, svítilo sluníčko a lyžovalo se na čerstvě napadaném prašanu.

V provozu je horní ledovcová část areálu, dohromady cca 20 kilometrů sjezdovek. Vý...

zobrazit celý report

21.09.2017  | Stubaier Gletscher

autor: skiwelt
hodnocení:

Naše návštěva ledovce s lyžema byla dosti nečekaná, ale o to více nás překvapilo, jaké skvělé podmínky ledovec Stubai momentálně pro lyžaře nachystal, tedy hlavně počasí. Dovolenou jsme s přítelkyní plánovali u jezera Lago di Garda, ale vzhledem k vzdálenosti z ČR a jenom několika dnům volna jsme se...

zobrazit celý report

14. - 16.04.2017  | Stubaier Gletscher

autor: rradek
hodnocení:

Jelikož se jednalo o první návštěvu střediska, tak byla očekávání vysoká, bohužel jedna z nejdůležitějších věcí, a to úprava sjezdovek, pro mě byla zklamáním. Jinak je to pěkné moderně vybavné středisko a služby jsou na vysoké úrovni.

zobrazit celý report

23. - 26.03.2017  | Stubaier Gletscher

autor: Bez přezdívky
hodnocení:
Dlouhá léta mé nejoblíbenější středisko na ledovci v Rakousku, bohužel po této návštěvě obrovské zklamání. V březnu bych kameny na sjezdovce nečekala. Pravda, jenom na dvou sjezdovkách, ale i to stačilo. Na černé 22 vydřeno až na skálu, sice vidíte už z lanovky, ale nelze objet (jediná sjezdovka u lanovky) a i když jsme ji v očekávání vydřených míst jeli krokem, díry ve skluznici jsme měli všichni. Na červené 11 byl cca 100m úsek s drobnými kameny, nečekaně za zatáčkou. Měla jsem zrovna nové, docela drahé lyže, takže to dost zamrzelo. Na tohle nejsem v Rakousku zvyklá. Jinak je to úžasné středisko s krásnými sjezdovkami a výhledy. Vždycky jsme jezdili na 9. hod. a parkovali jsme téměř u lanovky. V restauracích na ledovci mají širokou nabídku jídel (i pro vegetariány), na lanovkách se nečekalo, prostě nebýt těch poničených nových lyží, tak úžasná lyžovačka.

09.03.2017  | Stubaier Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Stubai asi netřeba dlouze představovat. Pro mne to ale byla první návštěva, kterou jsem si chtěl užít. Bohužel jsem měl naprostou smůlu na špatné počasí a mlhu. :-(

zobrazit celý report

11. - 12.12.2016  | Stubaier Gletscher

autor: Darja
hodnocení:
Známí někdy o tomto středisku hovořili i kladně, tak jsme ho cestou na letošní předvánoční dovolenou v Itálii navštívili. Středisko zřejmě vítá daleko větší množství lyžařů různých dovedností, než je možné pojmout, o děti bychom se tam snad v tom zmatku i báli, o hrany a skluznici přijdete na ledových plotnách plných šutrů během dopoledne. Sjezdovky nekvalitně upravené a nejistota počasí. Velká reklama na novou maxikabinu Eisgrat, která v plné sezoně bude dodávat další množství lyžařů... Jinak personál a obsluha vstříčná, ale upřímně řečeno - za hodně peněz prostě málo muziky. Ještě stále sedačky, kotvy a pomy a zdaleka ne v vše v pořádku či provozu. Jednou stačilo.

27. - 30.11.2016  | Stubaier Gletscher

autor: Krumpi
hodnocení:

Základ byl slunečné počasí a pobyt v pracovní dny = skvělé. Málo lidí, rozmanitost, dostupnost (na rozdíl od Francie a Itálie).

zobrazit celý report

15. - 17.11.2015  | Stubaier Gletscher

autor: sněžný sobík
hodnocení:

Český lyžař těšící se na předvánoční lyžování dokáže situaci s nedostatkem sněhu na innsbruckých horách překousnout. O to více je napnutý, jak to bude vypadat na ledovci. Parkoviště plné aut, a to i s českými značkami dává tušit, že si státní svátek naplánovalo hodně Čechů. A to je dobře. Ledovec ne...

zobrazit celý report

06. - 07.03.2015  | Stubaier Gletscher

autor: hopp
hodnocení:

Příjemné lyžování na ledovci. Nahoře spíše ploché sjezdovky modré a červené. Když se vyjede hodně na vrchol, tak často fouká. Jinak i přes velkou obsazenost se lidi různě rozptýlí a fronty se netvoří.

zobrazit celý report

21.12.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes hodne foukalo, takze nektere mista byly vyfoukane az na led, respektive drobne sutriky. Navstevnost velka, takze uz na prijezdu na parkoviste se dnes kolem pul desate stala fronta kolem 20 minut. Dalsi fronta na minimalne 15 minut u kas. U exponovanych vleku fronta na cca 15 minut. K veceru se kratila. Pozitivni byl naopak snih, ktery byl na nevyfoukanych mistech super a slunicko, ktere po vetsinu dne svitilo.

11. - 14.12.2014  | Stubaier Gletscher

autor: vojvas
hodnocení:

Na Stubaiském ledovci jsme byli poprvé, názory a doporučení od známých se lišily, tak jsme byli zvědaví, čím nás překvapí. A překvapil velmi mile! Tak dobře jsme si v prosinci už dlouho nezalyžovali! Všechna "dolní" střediska v Rakousku urputně zasněžují, na ledovcích je něco přes metr prašanu, tak ...

zobrazit celý report

17. - 20.04.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Vačák
hodnocení:

Napadají mne jen a jen superlativy. Perfektně zorganizovaný přesun lyžařů z parkovišť k lanovkám a pak jste bez přestupování za pár minut na ledovci ve výšce 2 900 m. Děti do 10 let jezdí zdarma.

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Stubai je moderní lyžařská kolonie na ledovci se silnou vysokohorskou kulisou – je to jedna z lyžařsky dostupných střech Tyrolska s opravdu dalekým výhledem. Na přelomu února a března nepřekvapí, že je sněhu dostatek a ve výborné kvalitě. A asi ani fakt, že je zde stále rušno. Děti mají skipas zdarm...

zobrazit celý report

23. - 25.11.2013  | Stubaier Gletscher

autor: vachusarka
hodnocení:

Na Stubai jsem přejižděla z Kaprunu a upřímně jsem se tam těšila, jak si na rozmanitých sjezdovkách ledovce zajezdíme. A možná by tomu tak i bylo, nebýt dvoudenní mlhy, ve které se člověk střediska ne úplně znalý těžko orientuje, a kterou v poslední den vystřídalo sice azuro, zato s teplotou -18 °C ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Stubaier Gletscher