Paseky nad Jizerou - aktuální report z 04. - 05.01.2019 - SNOW.CZ

Paseky nad Jizerou | aktuální report z 04. - 05.01.2019

Paseky nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Paseky nad Jizerou:
autor: pedrod
hodnocení:
návštěva od: 04.01.2019 do: 05.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Akutální proměnlivé povětrnostní podmínky nám nemohly zkazit náš pozitivní názor na tento areál. Středisko známe a líbí se nám široké sjezdovky, dovolující v daném terénu více možností, jak se spustit dolů, většinou je to vhodné i pro menší děti. Za dva dny, které jsme zde strávili, se diametrálně změnilo počasí a sněhové podmínky. V pátek krásný prašan, do kterého přes noc na sobotu začalo pršet, nahoře občas déšť se sněhem. Pro naprostou pohodu by bylo lepší obléct neoprén nebo skafandr :-).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky dobře upravené všechny kromě horní části Potůčku, kde se ale zase dobře aspoň kousek sveze v boulích. V sobotu vlivem deště šla kvalita rychle dolů, počasí bylo skutečně extrémní, pro otrlé jezdit ale pořád šlo. Výhodou sjezdovek je jejich šíře a kombinace cca 8 různých tras, kterými se dá od horních stanic dvou sedačkových lanovek spustit dolů.

Sněhové podmínky:

V pátek téměř ideální, na sjezdovce zřejmě kombinace technický snih vespod, čerstvý prašan nahoře, v rámci možností celkem dobře utažený. Mimo sjezdovku šlo ráno v prašanu i hezky kreslit. Odpoledne se už hlásila obleva - sníh ještě držel, ale z dobného sněžení chrastily bundy a na brejlích ulpívala námraza. V sobotu bohužel děšť a plusové teploty rychle kvalitu zhoršovaly, mimo upravené trasy to bylo prakticky nesjízné, byla to klasická buchta. Na všem je třeba hledat +, na sjezdovce to aspoň pěkně vodilo, stopa byla hezky čitelná. Kdo neměl v pořádku lyže, tak mu to muselo tahat za nohy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z mého pohledu nová lanovka dost pomohla. Každý na to má asi jiný názor, viz dřívější report Danielly. Za nás převažují plusy (je rychlejší - asi i přes 4 m/s, má dosti velkou kapacitu, asi převezme část lyžařů z Pizáru, kde se tvořily dřív občas větší fronty, dá se bezpečněji přejíždět mezi jednotlivými sjezdovkami bez křižování stopy vleku) nad minusy (nahoře ve větší výšce více fouká).
Jednou jsme trochu znejistěli, když shodou okolností ihned po nasednutí se po ujetí 2 m celá obecní lanovka zastavila. Dalších asi 10 minut jsme byli svědky toho, jak se personál uvnitř velína i u nástupiště snažil přimět lanovku opět k činnosti mačkáním knoflíků a přepínačů a patrně restartováním nějakého řídícího počítače. Zřejmě nějaká záběhová moucha, lanovka zahájila normální provoz teprve před týdnem. Naštěstí se tento exces neopakoval a lanovka zastavovala jen zcela výjimečně kvůli nesnázím při nástupech nebo výstupech, mnohem méně než starší lanovka Pizár. Obsluha lanovek i vleků je z mého pohledu OK, ometali a snažili se stírat vodu ze sedaček, i když v sobotní slotě to bylo málo účinné. Na dětské pomě u Pizáru obsluha trpělivě vypuštěla mrňata na jejich první jízdy.
Malá kapacita pokladen asi může za občasné fronty, my sami jsme zdržení nezaznamenali.
Zázemí dole u obecní lanovky je zřejmě kapacitně dost na hraně. Nová lanovka si asi vyžádala dost sil a prostředků a na další akce zatím nezbylo, do budoucna je zřejmě co zlepšovat, věřím, že vůle k tomu je.
U Pizáru prostorné WC dle současných měřítek kvality, v objektu s pokladnou po rekonstrukci, to je asi už od minulého roku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přestože pro řadu dětí doznívaly ještě novoroční prázdniny, tak na zaplnění sjezdovek a frontách u lanovek se to moc neprojevilo. Parkoviště se postupně zcela zaplnila, u lanovek však prakticky vůbec nebyly fronty. Dost nás to překvapilo hlavně v pátek. V sobotu se na tom samozřejmě podepsalo počasí, když zejména odpoledne lyžovali asi jen ti největší náruživci. Sedačky byly zaplněny čím později, tím méně, možná i pod cca 30 %, je ale fakt, že plných 8 hodin lyžovat určitě nešlo, někdo se šel třeba přes poledne nebo odpoledne aspoň někam ohřát nebo usušit.

Občerstvení a aprés-ski:

Bufet dole u obecní lanovky je malý, uvnitř si sednout lze jen náhodou. Sortiment a kvalita slušná bufetová, ceny průměr, obsluha se snaží, v daných prostorách asi více dosáhnout nejde.
Na Hermíně uvnitř taky nabito, kvalita jídla výborná, ceny snesitelné. Částečně jsme využili obě uvedená zařízení, jinde jsme nebyli, nepočítám-li příjemné posezení u kamarádky na chatě - ale to není, pravda, veřejné ;-).

Doprava do střediska a parkování:

Ve čtvrtek večer to vypadalo trošku dramaticky, zváště při naší krátké 20km cestě po D6 nejprve do Prahy, kdy jsem to v bílé tmě skoro chtěl otočit zpět. Na D10 se to zlepšilo. Z Plav po souvislé vrstvě sněhu to byla trošku rallye, zejména pak ze Sklenařic do Pasek, ale se zvýšenou opatrností sjízdné. Zpět v sobotu břečka, místy ve sněhu vyjeté koleje až na asfalt, bez spěchu sjízdné bezpečně. Z Plav 100% po černém asfaltu.
Parkoviště bez placení, vlivem oblevy břečka, u Pizáru na častí vyhrnuté na trávě sněhová břečka s blátem - nastupovat bych tam nechtěl. My naštěstí bez starostí jsme parkovali u penzionu.

+ plusy

  • Příjemné a rozmanité sjezdovky
  • Nová rychlá lanovka
  • Obsluha lanovek a vleků

- mínusy

  • Počasí, obleva
  • Malá kapacita stravovacích zařízení uvnitř.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Návštěvu střediska jsme zcela úmyslně směřovali na všední den. O víkendu, zejména v kombinaci s pěkným počasím, to zde bývá poměrně masakr, zejména díky velké návštěvnosti lyžařů z Polska. Přesto jsou Paseky úžasným střediskem, od letošního roku s dvojicí lanovek a dvojicí dětských vleků.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Moc rád se vracím do tohoto krásného střediska, kde jsou hodně široké sjezdovky a velmi příznivé ceny. Také mám moc rád zdejší výhled na hlavní krkonošský hřeben. A ten slibovalo dnešní slunečné počasí.

zobrazit celý report

19.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Sparťan
hodnocení:

Konečně je pravý zimní den, ráno mrzne je jasno, sněhu je taky dost a tak co nejrychleji na lyže. Ráno chytám první lano a stojí to za to. Podmínky jsou skoro ideální. Sníh neuvěřitelně drží a na zdejších nadstandardně širokých plání se dají jet nejlepší oblouky této sezóny. Chce to mít dobře nabrou...

zobrazit celý report

18.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Jiřan84
hodnocení:
Hodnocení bohužel není žádné, jelikož jsme se do střediska nedostali, protože obě příjezdové cesty byly nesjízdné a ucpané stojícími auty. Jeli jsme kvůli tomu cca 300 km a z lyžování nic nebylo ☹️. Měl jsem aktivovaný skipas zdarma, který kvůli tomu propadl, jelikož nový termín už jsem dát nemohl.

12.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Lehla
hodnocení:

Po roce jsem zase díky časopisu SNOW a poukazu 1+1 vyrazil na Paseky. Tentokrát byla návštěva okořeněna novou lanovkou instalovanou před letošní sezónou. Areál se tím velice změnil, přibylo komfortu, možná i lidí, nicméně i tak to byla zase po roce radost. Paseky mohu vždy jen doporučit.

zobrazit celý report

10.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

S trochou zpoždění dnes zahájení nové sezóny 2019. Volba padla na sympatické rodinné středisko s pohodovými a širokými carvingovými sjezdovkami - Paseky.
Letošní sezóna je v Pasekách plná novinek, zejména jde o výstavbu pohodlné, odpojitelné a rychlé čtyřsedačky, která nahradila na delší straně ar...

zobrazit celý report

09.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: ataner2005
hodnocení:

Za me opet spokojenost. Malo lidi. Snehu hodne. Skoda jen teplot kolem nuly, stacilo by jen malinke ochlazeni. Pocasi se behem dne rychle menilo. Takze snezeni, chvili vitr se snehem. Odpoledne i chvili vysvitlo slunce.

zobrazit celý report

06.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Milka
hodnocení:

Z plánované výstavby lanovky nahrazující dva vleky jsem byla otrávená už dlouho dopředu. Když k výstavbě opravdu došlo, nezbylo, než se do Pasek vyjet podívat a osobně se přesvědčit, jak moc se naše předpoklady naplnily.

zobrazit celý report

31.12.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

Překvapivě pěkná silvestrovská lyžovačka. Ač jsem se chtěla o vánočních svátcích držet hesla "Když na hory, tak jedině na běžky", tak jsem nakonec vyměkla, nechala se synem ukecat a po třech běžkových výpravách jsem na poslední den v roce vymyslela pro celou rodinu kombinovaný výlet – dopoledne na l...

zobrazit celý report

28.12.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Na Štědrý den jsme lyžování v Pasekách nad Jizerou vzdali, i když jsme dojeli až na Čermákovy Rovně před sjezd do Pasek. Nechtělo se nám lyžovat v silném větru. Dnes se lyžování vydařilo. Hodnotím jen to naše, ranní. Problémem byl jen menší dopravní kolaps při odjezdu.

zobrazit celý report

01.04.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

Naše "Velikonoční tour" na lyžích pokračovala ve skiareálu Paseky nad Jizerou. Tento areál máme rádi a každoročně si zde musíme zalyžovat. V nadmořské výšce od 620 do 860 metrů nad mořem leží na rozlehlých stráním středisko pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Sjezdové tratě jsou ve stupni ob...

zobrazit celý report

15.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Javorník a Hromovka jsou názvy hor a zároveň známých lyžařských středisek. My se na dnešní lyžování vypravili mezi vrcholy Javorník a Hromovku na sjezdovky skiareálu Paseky nad Jizerou. Dvouhodinové ranní lyžování bylo vynikající. Dnes to ani počasí nekazilo. Sice bychom si za stejnou cenu se SNOW z...

zobrazit celý report

08.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Mám ráda dlouhé sjezdovky, ale nemám ráda ledové plotn ... dnes jsem se rozhodla pro osvědčené Paseky nad Jizerou, pro pětihvězdičkový areál. Promiň, Pizáre, ty za to nemůžeš, jednu hvězdičku jsem ubrala. Nebo vlastně můžeš. Při první jízdě po Turistické jsem si říkala: Kde je ten sloup? Kde je ten ...

zobrazit celý report

04.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Paseky, Ó Paseky, je na vás cosi krásného. Nerad jezdím stále na jedno místo, a to je taky důvod, proč jsem nezakoupil sezónku do nějakého z našich areálů. Ale přistihl jsem se, že jsem letos na Pasekách už po čtvrté. A zase absolutní spokojenost. Stýská se mi už ale po černé, příště zajedu asi něka...

zobrazit celý report

25.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Tak nevím, jestli to bylo tím avizovaným mrazem, nebo všichni seděli doma a sledovali olympiádu, ale neděle na kopci byla bombastická. Ráno -10 stupňů, potom k poledni se to vyšplhalo k -7. Bylo jasno, foukalo málo, takže na sluníčku bylo pocitově docela příjemně. A hlavně žádné fronty. Mráz nedovol...

zobrazit celý report

16.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

Páteční den vyšel ve volbě opět na oblíbené rodinné středisko v Pasekách. Při odjezdu lehce sněžilo a předpokládal jsem, že bude ve středisku mlha, ale nakonec počasí přálo, během dopoledne začalo i svítit slunce, technický sníh pokrylo pár centimetrů přírodního sněhu, takže vyrazit na lyže byl dobr...

zobrazit celý report

10.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

I další víkendová sobota byla strávena v pohodovém lyžařském areálu na pomezí Krkonoš a Jizerských hor, v Pasekách. Naladila nás předpověď počasí, meteorologové slibovali i sluníčko, to se ale nekonalo, bylo zataženo, mlha naštěstí spíš jen v povzdálí. Sobota bývá nejvytíženějším dnem, co se týká ná...

zobrazit celý report

10.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

Další lyžovačka v Pasekách. Letošní naše sedmá. Už bychom měli mít nějakou věrnostní slevu... Za dnešní lyžování uděluji čtyři hvězdičky, jezdilo se nám velmi pěkně, jen chybělo sluníčko. To sice předpovídala většina meteoserverů, včetně tolik oblíbeného norského yr.no, který podle mě ale patří k tě...

zobrazit celý report

04.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

V pátek se lyžování v Pasekách vydařilo, v sobotu jsme byli na běžkách a kam vyrazit v neděli? Navíc když předpověď byla velmi slibná – slunce a po ránu mráz. Manžel chtěl na běžky, já bych radši na sjezdovky a syn tak napůl. Tak se jelo napůl. Byla to sice trošku složitější logistická akce, ale nak...

zobrazit celý report

02.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

Pololetní prázdniny – a konečně návrat zimy. Jasná volba. Jedeme do Pasek. Včera víc pršelo, než sněžilo, a tak jsme si nedělali příliš velké naděje, že si pěkně zalyžujeme. Pro jistotu jsme do auta přihodili i běžky, kdyby bylo nejhůř. Ale nakonec to bylo docela vydařená lyžovačka.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Paseky nad Jizerou

Lyžařské zájezdy

Apartmány Alpenlandhof
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Hotel Molino
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 279 Kč/os.
Ski Skiarea Sole Alto
Orientační cena za noc 1 358 Kč/os.