Paseky nad Jizerou - aktuální report z 04. - 05.01.2019 - SNOW.cz

Paseky nad Jizerou aktuální report z 04. - 05.01.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Paseky nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: pedrod
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.01.2019 do: 05.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Akutální proměnlivé povětrnostní podmínky nám nemohly zkazit náš pozitivní názor na tento areál. Středisko známe a líbí se nám široké sjezdovky, dovolující v daném terénu více možností, jak se spustit dolů, většinou je to vhodné i pro menší děti. Za dva dny, které jsme zde strávili, se diametrálně změnilo počasí a sněhové podmínky. V pátek krásný prašan, do kterého přes noc na sobotu začalo pršet, nahoře občas déšť se sněhem. Pro naprostou pohodu by bylo lepší obléct neoprén nebo skafandr :-).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky dobře upravené všechny kromě horní části Potůčku, kde se ale zase dobře aspoň kousek sveze v boulích. V sobotu vlivem deště šla kvalita rychle dolů, počasí bylo skutečně extrémní, pro otrlé jezdit ale pořád šlo. Výhodou sjezdovek je jejich šíře a kombinace cca 8 různých tras, kterými se dá od horních stanic dvou sedačkových lanovek spustit dolů.

Sněhové podmínky:

V pátek téměř ideální, na sjezdovce zřejmě kombinace technický snih vespod, čerstvý prašan nahoře, v rámci možností celkem dobře utažený. Mimo sjezdovku šlo ráno v prašanu i hezky kreslit. Odpoledne se už hlásila obleva - sníh ještě držel, ale z dobného sněžení chrastily bundy a na brejlích ulpívala námraza. V sobotu bohužel děšť a plusové teploty rychle kvalitu zhoršovaly, mimo upravené trasy to bylo prakticky nesjízné, byla to klasická buchta. Na všem je třeba hledat +, na sjezdovce to aspoň pěkně vodilo, stopa byla hezky čitelná. Kdo neměl v pořádku lyže, tak mu to muselo tahat za nohy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z mého pohledu nová lanovka dost pomohla. Každý na to má asi jiný názor, viz dřívější report Danielly. Za nás převažují plusy (je rychlejší - asi i přes 4 m/s, má dosti velkou kapacitu, asi převezme část lyžařů z Pizáru, kde se tvořily dřív občas větší fronty, dá se bezpečněji přejíždět mezi jednotlivými sjezdovkami bez křižování stopy vleku) nad minusy (nahoře ve větší výšce více fouká).
Jednou jsme trochu znejistěli, když shodou okolností ihned po nasednutí se po ujetí 2 m celá obecní lanovka zastavila. Dalších asi 10 minut jsme byli svědky toho, jak se personál uvnitř velína i u nástupiště snažil přimět lanovku opět k činnosti mačkáním knoflíků a přepínačů a patrně restartováním nějakého řídícího počítače. Zřejmě nějaká záběhová moucha, lanovka zahájila normální provoz teprve před týdnem. Naštěstí se tento exces neopakoval a lanovka zastavovala jen zcela výjimečně kvůli nesnázím při nástupech nebo výstupech, mnohem méně než starší lanovka Pizár. Obsluha lanovek i vleků je z mého pohledu OK, ometali a snažili se stírat vodu ze sedaček, i když v sobotní slotě to bylo málo účinné. Na dětské pomě u Pizáru obsluha trpělivě vypuštěla mrňata na jejich první jízdy.
Malá kapacita pokladen asi může za občasné fronty, my sami jsme zdržení nezaznamenali.
Zázemí dole u obecní lanovky je zřejmě kapacitně dost na hraně. Nová lanovka si asi vyžádala dost sil a prostředků a na další akce zatím nezbylo, do budoucna je zřejmě co zlepšovat, věřím, že vůle k tomu je.
U Pizáru prostorné WC dle současných měřítek kvality, v objektu s pokladnou po rekonstrukci, to je asi už od minulého roku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přestože pro řadu dětí doznívaly ještě novoroční prázdniny, tak na zaplnění sjezdovek a frontách u lanovek se to moc neprojevilo. Parkoviště se postupně zcela zaplnila, u lanovek však prakticky vůbec nebyly fronty. Dost nás to překvapilo hlavně v pátek. V sobotu se na tom samozřejmě podepsalo počasí, když zejména odpoledne lyžovali asi jen ti největší náruživci. Sedačky byly zaplněny čím později, tím méně, možná i pod cca 30 %, je ale fakt, že plných 8 hodin lyžovat určitě nešlo, někdo se šel třeba přes poledne nebo odpoledne aspoň někam ohřát nebo usušit.

Občerstvení a aprés-ski:

Bufet dole u obecní lanovky je malý, uvnitř si sednout lze jen náhodou. Sortiment a kvalita slušná bufetová, ceny průměr, obsluha se snaží, v daných prostorách asi více dosáhnout nejde.
Na Hermíně uvnitř taky nabito, kvalita jídla výborná, ceny snesitelné. Částečně jsme využili obě uvedená zařízení, jinde jsme nebyli, nepočítám-li příjemné posezení u kamarádky na chatě - ale to není, pravda, veřejné ;-).

Doprava do střediska a parkování:

Ve čtvrtek večer to vypadalo trošku dramaticky, zváště při naší krátké 20km cestě po D6 nejprve do Prahy, kdy jsem to v bílé tmě skoro chtěl otočit zpět. Na D10 se to zlepšilo. Z Plav po souvislé vrstvě sněhu to byla trošku rallye, zejména pak ze Sklenařic do Pasek, ale se zvýšenou opatrností sjízdné. Zpět v sobotu břečka, místy ve sněhu vyjeté koleje až na asfalt, bez spěchu sjízdné bezpečně. Z Plav 100% po černém asfaltu.
Parkoviště bez placení, vlivem oblevy břečka, u Pizáru na častí vyhrnuté na trávě sněhová břečka s blátem - nastupovat bych tam nechtěl. My naštěstí bez starostí jsme parkovali u penzionu.

+ plusy

 • Příjemné a rozmanité sjezdovky
 • Nová rychlá lanovka
 • Obsluha lanovek a vleků

- mínusy

 • Počasí, obleva
 • Malá kapacita stravovacích zařízení uvnitř.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.02.2021  | Paseky nad Jizerou

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy lyžařského střediska byl samozřejmě hodně smutný. Od poloviny března 2020 nesmějí být v České republice kvůli čínskému viru se světovými mutacemi v provozu vleky a lanovky, takže je vlastně zákaz provozovat sjezdové lyžování. Je paradoxní, že vir řádí čím dál tím více. Vládn...

29.02.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Druhá letošní návštěva rodinného areálu na pomezí Krkonoš a Jizerských hor připadla na sobotu 29. února. I přes ne zrovna vlídné počasí bylo parkoviště již v 8:15 hodin téměř plné. Po nočním sněžení nás ráno přivítal prachový sníh, ale vzhledem k teplé frontě již v 11 hodin byl sníh velmi měkký.

14.02.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: xnv
 • hodnocení:

Tak jsme se v pátek vydali po roce vyzkoušet, co je nového v Pasekách. Rádi jsme sem vždy jezdili. Až do loňského roku, kdy sem dali místo kotvy postarší 4sedačku, a tak se na kopec během hodiny vyhrnou tisíce lyžařů navíc, pro které tady prostě není místo. Od loňska se změnilo jen to, že se zde mlu...

09.02.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Nedělní volba padla na oblíbené rodinné středisko v Pasekách nad Jizero, na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Měl jsem trochu strach z kombinace hezkého počasí, jarních prázdnin a víkendu, ale zejména ranní lyžování první dvě hodiny bylo bez front a poskytlo velmi slušné poježdění.

30.01.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Třetí den z návštěvy Jizerek jsem věnoval odpolednímu lyžování na Pasekách. V Liberci po tři dny téměř jen pršelo, zato ve vyšších polohách napadla i slušná vrstva sněhu. Paseky dle všeho patřily k nim, a tak jsem měl místo o nedostatku sněhu trochu starost o sjízdnost silnice k areálu a úpravu park...

25.01.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Každoroční výprava na Paseky se letos uskutečnila již bez slevenek z časopisu SNOW, i tak jsme si ale celý den lyžování moc užili. Je vidět, že se na novou sezonu na Pasekách připravili, přijde mi, že mají nový zasněžovací systém a ačkoliv není moc sněhu, tak sjezdovky byly ve velice dobrém stavu.

19.01.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Ben2010
 • hodnocení:
Ve středisku jsem se objevil letos poprvé. Jely jen tři sjezdovky, a to červené Víťova a Jindrovka 1 a pak modrá Johanka. Jindrovka u čtyřsedačky Pizár (na ní bylo více sněhu, min, 15 cm) držela a byla dobře na letošní sněhové podmínky upravena. Bohužel Víťova se ráno také tvářila hezky, ale po třech jízdách už byly vidět hnědé fleky a kamínky a vydřené plochy. V horní části je ledovatá a je na ní málo sněhu. Rozhodně bych na ní nebral nové lyže. Od 10. hod. se celkově zvedla zalidněnost na obou sjezdovkách. Parkování nebyl problém ani na jednom ze dvou parkovišť, již v 10 hod. někteří návštěvníci odjížděli. Pokud nepustí zasněžování nebo nepřipadne trochu sněhu, tak už tam letos nepojedu.

02.01.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: mis32
 • hodnocení:

Byla to moje vůbec první návštěva tohoto střediska. Celkově ji hodnotím pozitivně, i když nedostatek sněhu se projevil také na kvalitě lyžování. Málo lidí a dostatečná kapacita lanovky přispěly k celkově dobrému dojmu z dnešního lyžování. Trochu mě překvapil poměrně špatný přístup z parkoviště k pok...

03.01.2020  | Paseky nad Jizerou

 • autor: mariezprerie
 • hodnocení:
Dnes ráno jsme vyrazili na 8:00 do Pasek, protože jsme se báli davů lidí v ostatních významnějších střediscích. V Pasekách se lyžuje za cenu hlavní sezóny, ale otevřená je jen čtyřsedačka Leitner. Od parkoviště vypadá sjezdovka v dobrém stavu, ale pravda je, že v horních pasážích je asi na třech místech ještě opravdu nedostatečně zasněžená. Vykukuje tráva a hlína, takže i sem tam nějaký kamínek. Ještě tak týden zasněžování by to chtělo. Takhle jsme to (i kvůli novým lyžím) vzdali po 30 minutách. A nebyli jsme jediní. S nějakými kameňačkami bychom ale asi do těch 10:00 vydrželi. Spodní část sjezdovky je zasněžená poměrně dobře a stále se zasněžuje. Plusy: Lyžování bez front, parkování zdarma. Těšíme se, až bude sníh, aby to stálo za to!

30.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Joho
 • hodnocení:

Pro ukončení lyžařské sezóny jsem si s dětmi vybral areál Paseky nad Jizerou. Předpověď počasí byla slunečno a teploty odpoledne okolo 10 stupňů. Do areálu jsme dorazili před 10. hodinou a na parkovišti bylo cca 40 aut. Převlékli jsme se a vyrazili na svah. U pokladny nikdo a to samé u turniketů. La...

18.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Březnové pondělí - prázdné upravené svahy a teplota celý den okolo nuly, k tomu dvě lanovky a mnoho možností, jak se z nich spustit dolů. Alespoň tak jsem si dnešní lyžování představoval. Bohužel jsem byl zklamaný, a to hned po příjezdu na místo. Přijel jsem na prázdné parkoviště pod novou LD přesn...

17.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: ataner2005
 • hodnocení:

Dneska na pohodu. Počasí úplně luxusní, zvláště na opalování. :) Bohužel teploty se samozřejmě promítají do kvality sněhu a jeho úbytku. Zřejmě brzy konec sezony. Na druhou stranu jsem byla překvapená, že sněhu na sjezdovkách bylo ještě poměrně dost. Pro vyznavače agresivní jízdy v carvovem oblouku ...

11.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: jb
 • hodnocení:

Jezdíme sem opakovaně a letos jsme byli již potřetí. Většinou sem jezdíme pouze ve všední den a mimo jarní prázdniny, protože je jinak středisko dost oblíbené. Konečně se podařilo vyměnit staré vleky za novou sedačkovou lanovku a tím se dost kapacitně odlehčilo druhé starší lanovce. Bohužel nám nepř...

07.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Časopis SNOW mi udělal radost. Přečtený ho ještě nemám, ale už mi v něm chybí Paseky nad Jizerou. Dnes ráno byly na paseckých stráních vlnky jako na titulní straně časopisu. K našemu oblíbenému skiareálu jsme občas už nějaké výhrady měli, ale dnešní lyžování nemělo chybu, i když slunce se ráno brzo ...

02.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

V pátek večer jsem otevřel seznam zbývajících skipasů zdarma. Nejvíce se mi zamlouvaly Paseky. Po zaregistrování jsem marně hledal výtisk časopisu s kupónem. Až jsem si všiml, že se jedná o číslo 116, které vyšlo ve čtvrtek a do schránky patrně dorazí až začátkem příštího týdne. Nastalo tedy hledání...

02.03.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Daniella
 • hodnocení:

Původně jsme dneska ani lyžovat jet nechtěli, měli jsme naplánovanou běžkovou výpravu, ale nakonec jsme usoudili, že bychom mohli spojit obě zimní aktivity, a vyrazili do Pasek na kombinovaný výlet. Tušili jsme, že lyžování nebude nic extra, a tušili jsme správně. Ale ani na běžkách to nebyla žádná ...

27.02.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: skart
 • hodnocení:

Dnes jsme vyrazili do Pasek, abychom vyzkoušeli novou lanovku, která areál hodně pozvedla a výrazně se tak zvýšil komfort pro návštěvníky. Teplé počasí sice moc lyžování nepřeje, ale díky poměrně malé zalidněnosti se dá do 13:00 celkem dobře jezdit. I přes drobné nedostatky hodnotím dnešní návštěvu ...

24.02.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: sylva2005
 • hodnocení:

Po měsíci jsme se opět rozhodli s dětmi navštívit naše oblíbené Paseky. Upřímně? Neumím si představit, co se tu děje v sobotu, když to v neděli vypadá tak, jak to vypadalo dneska. Kolem deváté narvané parkoviště, ještě nikdy jsem neparkovala na Pasekách tak vysoko (rozuměj daleko od sjezdovky). Cháp...

23.02.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Daniella
 • hodnocení:

Po paseckém masakru z minulé soboty jsme se ho dnes rozhodli dobrovolně zopakovat, v naději, že dnes to třeba nebude tak hrozné. Člověk je prostě nepoučitelný. No, nakonec to bylo lepší, ale jen o fous. Do idylických podmínek, které jsme tu zažívali za minulých sezon, to mělo hódně daleko. Ranní pří...

17.02.2019  | Paseky nad Jizerou

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Moje již třetí návštěva Pasek v letošní sezoně a počasí vyšlo opravdu náramně. To s sebou přineslo i davy lyžařů, nicméně kupodivu to areál zvládl a nestály se žádné dramatické fronty (pouze dramaticky vypadaly). Díky vysoké teplotě samozřejmě kvalita sněhu v odpoledních hodinách silně upadala, nicm...

Další reporty ze střediska: Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 12