Szczyrk - aktuální report z 08.01.2019 - SNOW.CZ

Szczyrk | aktuální report z 08.01.2019

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

Polsko Polsko - Beskidy

průměrné hodnocení Szczyrk:
autor: ondraszek
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2019 do: 08.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozhodování kam jet na večerní lyžování je vždy obtížné - buď pojedete někam blízko, kde jsou ale krátké svahy, nebo dál, kde se dobře lyžuje. Dnes vyhrála právě tato vzdálenější lokalita. Středisko je v loňském roce rekonstruované a nabízí poměrně kvalitní služby za levný peníz. Návštěva zde v neexponovanou dobu vždy stojí za to a nejinak tomu bylo dnes.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko na večerní lyžování nabízí celkem 4 km sjezdovek, což je na nejbližší okolí obdivuhodné číslo. Celkem se jedná o 2 sjezdovky - jednu červeně laděnou (1,8 km) a druhou mírnou modrou (2,2 km). Obě byly v době návštěvy v provozu a ve velmi dobré kondici (i přes trvající sněžení).

Sněhové podmínky:

Vzhledem k vytrvalému sněžení v posledních dnech a dostatečné zásobě umělého sněhu je na sjezdovkách i mimo vrstva minimálně 30 cm sněhu. Nikde nic nevylézalo, všude krásný bílý sníh.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pro večerní lyžování je vyhrazena kabinková 10místná lanovka. Průměrná doba jízdy byla v den návštěvy díky velmi silnému větru cca 10 minut, tedy +/- 2,5 m/s. Normální rychlost je cca dvojnásobná.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byl jsem překvapen celkem velkým množstvím lidí. Průměrná čekací doba byla 2 až 3 minuty. Na svahu toto množství ovšem nebylo vůbec znát, jelikož všichni lyžující byli zkušení a lidi "plácající se" na svahu bych napočítal na jedné ruce.

Občerstvení a aprés-ski:

Středisko nabízí občerstvení dole pod lanovkou. Několik drobných budek je po svahu. V době návštěvy jsme nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z ČR je vedena po dálnici až pár kilometrů před Szczyrk. V době příjezdu i odjezdu vytrvale sněžilo a cesta byla velmi zapadaná. Všichni jezdili krokem. Parkování je na místě zdarma pro určitý počet aut - naštěstí pro večerní lyžování dostatečné.

+ plusy

  • 2 dvoukilometrové sjezdovky na večerní lyžování
  • Dostatek parkovacích míst na večerní lyžování
  • Cena (290,- Kč)

- mínusy

  • Velmi pomalá lanovka (pravděpodobně důvodem byl silný vítr)

Zajímavé odkazy

www.szczyrkowski.pl

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04. - 06.02.2019  | Szczyrk

autor: tomas.hrabec
hodnocení:

Vynikající moderní lyžařské středisko zasazené nad horskou obec, která je zcela nepřipravena na nápor lyžařů - aut a autobusů. Vybavením a sjezdovkami Szczyrk těžko najde konkurenci v Jeseníkách nebo na moravské či slovenské straně Beskyd. Ani ceny nejsou nijak závratné. Problémem je obrovská vytíže...

zobrazit celý report

30.01.2019  | Szczyrk

autor: Ivošek
hodnocení:

Nádherné nové moderní středisko, které disponuje velkou porcí kilometrů sjezdovek. V Beskydech nemá konkurenci.

zobrazit celý report

05.01.2019  | Szczyrk

autor: KARELnnnnnn
hodnocení:
Děs v Polsku. Tak bych nazval cestu na sobotni lyžovačku. Kdybych neměl zaplacené skipasy přes Gopass, tak se na to vys… Už přes hodinu v koloně a ještě 6km dojezd na parkoviště kolonou. A to se vyplatí.

29. - 30.12.2018  | Szczyrk

autor: vzdarsky
hodnocení:
Návštěva střediska mě zklamala. Na příjezdu byly 30minutové zácpy, byl problém zaparkovat. Systém placení jízdného elektronicky GoPass je nepřehledný. Jezdilo jen 30 % sjezdovek a ty, co byly otevřené, byly přelidněné. Večerní lyžování bylo lepší, ale taky přelidněno.

15.12.2018  | Szczyrk

autor: cico
hodnocení:

Po necelých dvou letech jsme opět navštívili středisko Szczyrk v polských Beskydech. Zatímco před dvěma lety na člověka dýchl nefalšovaný závan 80. let a teprve se nesměle začínalo hovořit o ambiciózních změnách, které by měly celou oblast dostat na úroveň alpských resortů, letos již nebylo možné ma...

zobrazit celý report

11.03.2018  | Szczyrk

autor: ondraszek
hodnocení:

Středisko se nachází cca 45 minut od hranic a svou rozsáhlostí a přepravní kapacitou nabízí opravdu zajímavý lyžařský zážitek, na který v Jeseníkách či Beskydech nenarazíte. Středisko nabízí 22 km sjezdovek (40 km ve spojení s ostatními středisky v okolí - jeden společný skipas). V době návštěvy boh...

zobrazit celý report

11.03.2018  | Szczyrk

autor: cestmir
hodnocení:

Největší dojem zanechalo parkoviště, totální bahnitá břečka. Dalo nám nemalé úsilí děti dopravit pod lanovku a zpátky k autu, aniž by vypadaly jak čuníci. Po příchodu ke kase jsme zjistili, že neprodávají hodinové skipasy. Jen celodenní. Po šokujícím startu bylo ale jarní lyžování fajn.

zobrazit celý report

02.03.2018  | Szczyrk

autor: ondraszek
hodnocení:

Středisko prošlo od loňského roku obrovskou opravou, nové lanovky, sjezdovky, zasněžování. Pro večerní lyžování je otevřena kabinková lanovka, obsluhující dvě cca 2 km dlouhé sjezdovky. Díky tomu se lidi na svahu rozprostřou a není nikde přelidněno.

zobrazit celý report

09.02.2018  | Szczyrk

autor: Ivva
hodnocení:
Rozhodli jsme se vyzkoušet večerní lyžování a byla to katastrofa. Jely trasy č. 1 červená, slušně upravená a č. 3 modrá, která byla hrozná, jako by se vůbec neupravovala. Velké fronty na gondolu, ale co bylo nejhorší, ten vzduch, dusili jsme se smogem, který štípal v krku i v očích a to jsme na nějaký smog zvyklí z Karviné, ale byla to hrůza. Nahoře v 1 000 m n. m. to šlo, ale v polovině trasy jsme pomalu nemohli dýchat a ztratili se v mlze. Občerstvení také s velkou čekací dobou, obsluha nestíhá v dolním stanu, víc než 20 min. na 2 kavy a neochota. Jinak středisko slušné, vše nové, ale z důvodu katastrofálního vzduchu už nikdy. Nejedu na hory, abychom se zadusili.

22.12.2017  | Szczyrk

autor: Ivošek
hodnocení:

Nové středisko s potencionálem stáhnout k sobě veškeré lyžaře z Beskyd.

zobrazit celý report

24. - 26.02.2017  | Szczyrk

autor: cico
hodnocení:

Do Szczyrku, o němž jsem občas slýchával od známých již v 80. letech, jsem se dostal teprve na prahu čtyřicítky a musím konstatovat, že toho rozhodně nelituji. Areál, rozkládající se z převážné části na úbočích masivu vrcholu Skrzyczne (1 257 m n. m.) a o něco nižší Male Skrzyczne, má i sportovnímu ...

zobrazit celý report

04.02.2017  | Szczyrk

autor: ondraszek
hodnocení:

Středisko má příští rok projít obrovskou rekonstrukcí, při níž má být utraceno až 30 mil. € (3 nové, cca 1,5 km dlouhé lanovky). V dalších letech obdobná částka s rozšířením sjezdovek o 100 %. Z toho důvodu jsem sem zde dnes zavítal, abych mohl případnou proměnu příští rok ohodnotit.
Samotné střed...

zobrazit celý report

15.01.2017  | Szczyrk

autor: cestmir
hodnocení:

Malé středisko s kratšími sjezdovkami. Vhodné spíše pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře.

zobrazit celý report

14.01.2017  | Szczyrk

autor: LBS
hodnocení:

Szczyrk je lyžařské centrum nacházející se nedaleko města Bielsko-Biala. V okolí této vesničky se nachází množství sjezdovek a větších či menších areálů. Některé již jsou rekontruovány či nově vybudovány a najdeme v nich moderní 4- či 6sedačky. My jsme navštívili hlavní část, která však má být rekon...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Szczyrk

autor: cestmir
hodnocení:

Do tohoto střediska jsme se dlouho chystali. Něco jsem již o něm slyšel a protože to byla samá pozitiva, tak byla jen otázka času, kdy se sem vypravíme.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.