Plešivec - aktuální report z 28.02.2019 - SNOW.CZ

Plešivec | aktuální report z 28.02.2019

Plešivec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Plešivec:
autor: Nojby
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2019 do: 28.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do mého domovského střediska zavítala SNOW tour. Současně jsem poprvé obul čerstvý přírůstek svého lyžařského setíku - sice starší, ale dosud neježděné obřačky italské značky Vist. Když k tomu připočtu slunečné počasí s únosnou zalidněností sjezdovek, byl to téměř dokonalý lyžařský den. Dojem kazil jen protivný vítr. Celkově návštěvu hodnotím čtyřmi vločkami.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V očekávání ranního zmrzlého firnového manšestru jsem na dopoledne zvolil v úvodu zmíněné GS Vist. Většinou kupuji lyže použité, nové méně často, takže to pro mě byla mimořádná událost sezóny. První jízdu jsem jel Hanu až do Pstruží. Na střední rovince byl znát brzdivý protivítr. Druhou jízdu jsem jel Milenu. I na ní byl v mírnějším úseku znát protivítr. Pak jsem jezdil Aidu.

Jedenkrát jsem jel Pavlu. Povrch sjezdovek byl o trochu měkčí, než jsem předpokládal, i tak jsem si s novými lyžemi užil parádní dopoledne.

Po dvanácté hodině jsem si vzal své širší allmountainy, které nakonec zůstaly stát ve stánku SNOW tour, kde jsem si půjčil nejširší z testovacích allmountainů. Na nich jsem nejprve sjel Milenu již s notně boulovatým začátkem. Pak jsem jezdil Aidu a jedenkrát jsem sjel zavřenou Jitku.

Přestože mi Jitka ke štěstí na Plešivci nechybí, několikrát jsem ji jel na prašanu a dnes jednou na povoleném firnu, v celkovém kontextu s jejím započatým zasněžováním i rolbováním považuji její nezprovoznění za kaňku střediska. Pochopitelně se jedná o kaňku černou.

Sněhové podmínky:

Ráno přimrzlý firnový manšestr, postupně měknoucí. Sněhu postupně ubývá, na Aidě nad zlomem v dolní polovině jsem zaznamenal hnědý flek možná i s pár kamínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě rychlé odpojitelné čtyřsedačky a jedna pomalejší fixní s nástupním pásem. Pěkné zázemí u dolní stanice lanovky ve Pstruží.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Dopolední zalidněnost byla ještě únosná. Nejdelší čekání na LD Modesgrund bylo asi pětiminutové. Jednou jsem kvůli frontě na Modesu raději jel po Daniele II do Pstruží. Po poledni lidí ubylo a i na Modesgrundu se jezdilo téměř bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Kromě občerstvení z vlastních zásob jsem ochutnal tyčinky a instantní čaj ve stánku SNOW tour.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd po suché silnici, jen těsně před Pstružím byla silnce mokrá. Na parkovišti ve Pstruží byly ještě sem tam zbytky zledovatělého sněhu.

+ plusy

  • solidně upravený přimrzlý povrch sjezdovek jen zvolna měknoucí
  • slunečné počasí s modrou oblohou
  • únosná návštěvnost
  • premiéra nových lyží
  • test helmy a brýlí Smith a lyží Fischer v rámci SNOW tour

- mínusy

  • nepříjemný vítr

Zajímavé odkazy

SNOW tour Plešivec 2019

Rozšířil jsem si obzory, otestoval jsem přilbu a brýle značky Smith. I když mi helma seděla dobře, proti mé stávající jiné značky mi přišla poněkud méně sofistikovaná, např. neměla možnost řízené ventilace. Brýle mě překvapily, zkusil jsem sluneční zelenomodrý zorník, ve kterém jsem viděl slušně i ve stínu. U svých brýlí sluneční zorník nasazuji jen výjimečně, protože mi ve stínu omezuje vidění.

Odpoledne jsem na hodinu zkusil allmountainy Fischer Pro MT 86 Ti v délce 175 cm. Škoda, že nebyly k dispozici v nejdelší vyráběné délce 182 cm.

Promotér mi dále nabízel odladěné slalomky, o kterých tvrdil, že jsou to velmi rychlé lyže. Protože jsem neměl rychlostní vaťák, po dopoledni na svých nových obřačkách jsem je raději neotestoval.

Jen mě trochu mrzela nepřítomnost tváří SNOW tour Andrey a Diany.

Testované lyže Fischer

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.02.2019  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

V podhůří Krušných hor panuje takřka jarní počasí. Po poledni jsem zvažoval, že vyrazím na kolo. Po zhlédnutí webové kamery jsem ale zvolil raději lyžování na Plešivci. Až překvapivě vydařené odpolední lyžování hodnotím čtyřmi vločkami.

zobrazit celý report

16.02.2019  | Plešivec

autor: doum25
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že meteorologové slibovali na sobotu pěkné počasí, rozhodli jsme se vyrazit na hory, a to na krušnohorský Plešivec, kde jsme předtím ještě nikdy nebyli. Vzhledem k pěknému počasí a začínajícím jarním prázdninám v tomto regionu jsme očekávali vysokou návštěvnost. To se potvrdilo, ovš...

zobrazit celý report

13.02.2019  | Plešivec

autor: sparrow1
hodnocení:

Jako vždy Plešivec potěšil nízkou návštěvnosti a fantastickou sjezdovkou Aida. Bohužel počasí nevyšlo - mlha, vítr a nakonec déšť. Lyžovali jsme od devíti do jedné a bohatě to stačilo.

zobrazit celý report

31.01.2019  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Do třetice mi návštěva Plešivce vyšla a dokonce tuplovaně. Nejprve jsem na Plešivci pobyl téměř přes celý denní provoz a jako nášup jsem si dal večerní lyžování na údajně nejdelší osvětlené sjezdovce v ČR obsluhované sedačkovou lanovkou. Suma sumárum mi z toho vychází pět vloček.

zobrazit celý report

30.01.2019  | Plešivec

autor: Jiřan84
hodnocení:

Plešivec je moderní lyžařské středisko, kde mají tři čtyřsedačkové lanovky. Paní u pokladny a celý personál byl příjemný. Přijeli jsme v cca 10:45 a sjezdovky byly v perfektním stavu, a to i po cca 3,5 hodinách.
Hlavně jsme využívali sjezdovku Aida, která je černo-červená a i příjemně dlouhá. ...

zobrazit celý report

27.01.2019  | Plešivec

autor: Milka
hodnocení:

Po delší době jsme se vrátili na Plešivec. Čekali jsme, až bude areál v provozu celý, ale upřímně by mě zajímalo, jestli ten stav vůbec kdy v minulosti nastal...
Pozitivně hodnotím přístup personálu - ráno paní na pokladně usměvavá, pozdravila (ano, to vůbec není samozřejmé), obsloužila rychle, po...

zobrazit celý report

27.01.2019  | Plešivec

autor: michaelam
hodnocení:

Na Plešivci jsme byli letos poprvé a celkový dojem je spíše kladný, vzhledem ke sněhové pokrývce a minimu zalidnění. Ranní rozhodování mezi Klínovcem a Plešivcem bylo jednoznačné, a to i díky časopisu SNOW s poukázkou na lyžování 1+1 zdarma na Plešivci. Jak je možné, že někde to jde vyjít vstříc lyž...

zobrazit celý report

25.01.2019  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Ráno jsem se musel rozhodnout, jestli opět pojedu na Klínovec, nebo pro změnu na Plešivec. Vzhledem k očekávatelné nižší zalidněnosti dostal přednost Plešivec. Ukázalo se, že to byla dobrá volba. Dnešní návštěvu Plešivce i bez sluníčka hodnotím s přihlédnutím k dokonalému urolbování sjezdovek na sam...

zobrazit celý report

22.01.2019  | Plešivec

autor: Čerňule
hodnocení:
Sjezdovky a celkově areál na výbornou. Dokonce i odpoledne až na jednu sjezdovku (spíše pár metrů sjezdovky) bez ledových ploten, super sníh, málo lidí... Jediné negativum je malé parkoviště a nehorázné ceny za občerstvení. Post mix za 50, svařáček za 70, polotovar za 150,-. Nabídka pro děti nula.... tedy pokud nechcete dát dítěti divný párek v rohlíku skoro za pade, ohřátou "pizzu" za bez pár korun dvě kilča... Musím říct, že oproti Klínovci super volba, jen ta gastronomie je na bodě nula. Buďto se nad tím majitelé zamyslí, nebo doporučuji klasický český řízek a termosku. A to jsem si myslela, že nikdy nic podobného nenapíšu. Bohužel, místní gastro mě přesvědčilo, že příště jedině vlastní termosku, protože svahy za to opravdu stojí.

18. - 19.01.2019  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Na Plešivci v pátek konečně pustili LD Modesgrund a otevřeli sjezdovku č. 2 Milenu. Na sobotu přichystali další dvě sjezdovky, č. 4 Aidu a č. 5 Pavlu. Po oba dny přálo polojasné mrazivé počasí, v sobotu probíhalo testování lyží Lusti. Návštěvu hodnotím čtyřmi a půl vločkami.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Plešivec

autor: plamice
hodnocení:
Sluníčko se dnes nekonalo, mráz lezl i za nehty. Parkoviště plný, parkovali jsme ve Pstruží úplně až dole a k pokladně nás vyvezl skibus. Fronta na lanovky cca 5 až 10 minut, na krátké modré dojezd až k lanovce. Sjezdovky jak mraveniště hlavně v horních částech, sníh spíš umrzlý, místy ledové plotny, nic moc. Jídelna Fabrika v poledne přeplněná, nebylo kam si sednout. Mile překvapil stánek u kulatého baru na modré, kde konečně prodávají aspoň ten párek v rohlíku a pizzu. Plno Němců. Černá stále uzavřená, koukala z ní tráva, ale občas si jí někdo sjel. Kdyby bylo aspoň trochu sluníčka, zážitek by byl o trochu lepší. :-)

06.01.2019  | Plešivec

autor: stimagmar
hodnocení:
Fungujou jen dvě sjezdovky. Těžký mokrý sníh. Prší a nahoře hodně fouká. Dnes nejezdit!

31.12.2018  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Vydařené silvestrovské lyžování na poloprázdném Plešivci přes nepřízeň počasí hodnotím třemi a půl vločkami.

zobrazit celý report

18.03.2018  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Na Plešivec jezdím poměrně často, dnes to byla moje pátá letošní návštěva. Tak luxusní podmínky jako dnes jsem tu ještě nezažil. Mrazivý polojasný den s minimem lidí na sjezdovkách, dopoledne převážně drživý manšestr na všech otevřených sjezdovkách, to je kombinace, kterou hodnotím plným počtem vloč...

zobrazit celý report

24.02.2018  | Plešivec

autor: plamice
hodnocení:

Letošní první návštěva Plešivce. Nějak se nic nezměnilo za poslední roky co sem jezdíme. Možná to, že sem za zimu jezdíme čím dál míň.

zobrazit celý report

19. - 20.02.2018  | Plešivec

autor: sparrow1
hodnocení:

Po dvou letech jsem opět zavítali na Plesivec. Počasí nám vyšlo, svítilo docela dost sluníčko, jen byla pěkná kosa. Sněhu bylo přiměřeně, hlavně tedy technický.

zobrazit celý report

16.02.2018  | Plešivec

autor: 0ndra
hodnocení:

Na Plešivec jsem se těšil dlouho, ale na den se mi sem z Prahy nikdy nechtělo, je to přes 160 km. Krátký pobyt v Krušných horách byl ale ideální záminkou pro jeho návštěvu. Sice jarní prázdniny, ale krásné slunečné počasí a říkal jsem si, že horší než předchozí den na Klínovci to být nemůže. A nebyl...

zobrazit celý report

04.02.2018  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Moje letošní první návštěva Plešivce. Kvůli lednovému omezenému provozu a týdennímu pobytu v Itálii jsem ani nestihl využít kupóny z časopisu SNOW.
První hodina lyžování neměla chybu. Pak se obloha pomalu začala zatahovat a lidí přibývalo. Navštívil jsem stánek SNOW tour u dolní stanice lanovky ve...

zobrazit celý report

27. - 28.01.2018  | Plešivec

autor: Lehla
hodnocení:

Plešivec je moc pěkné středisko díky svým zajímavým sjezdovkám a perfektním lanovkám. Zároveň zázemí je relativně slušné a dostupnost též. Nicméně ještě jsem snad neslyšel, že by byly otevřeny všechny sjezdovky. Při naší návštěvě to nebyla žádná sláva a vlastně byly 3 varianty, jak jezdit. Černá Jit...

zobrazit celý report

27.01.2018  | Plešivec

autor: nemozny
hodnocení:
Na sobotu byla předpověď dopolední mlha a celý den nízká oblačnost. Mlha byla nakonec jen opravdu místy, takže viditelnost bez problémů, jen slunce nezasvítilo ani jednou, vizte foto. Asi někdy pár dní dříve pršelo, protože podklad byl pevný a na něm vrstva vlhkého, těžkého asi technického sněhu, ale ne rozbředlého nebo že by tál. Tzn. ve výsledku pěkný carving, ale pro 100% zážitek jen na trvdých, těžkých lyžích (což mé nejsou). Skoro žádní lidé, čekání na lanovku jako v rakousku. Na české hory dobré polyžování, s 1+1 slevou z časopisu jsem rád, že jsem jel. Bez slevy bych raděj zůstal doma.
Další reporty ze střediska: Plešivec

Lyžařské zájezdy

Hotel Lac Salin Spa & Mountain Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 5 958 Kč/os.
Alpendorf Dachstein-West
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 656 Kč/os.
Residence Alpenrose
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 488 Kč/os.