Courchevel - aktuální report z 08.01.2022 - SNOW.cz

Courchevel aktuální report z 08.01.2022

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Courchevel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.01.2022 do: 08.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Předpověď počasí (a sobota) nás přivedla zpět do Courchevelu dříve, než jsme měli v plánu. Zatímco pro Les Menuires a Méribel bylo hlášeno sněžení, pro Val Thorens a Courchevel polojasno s lehkým sněžením. Kvůli příznivějším teplotám jsme zvolili právě Courchevel. Jelikož ale v noci sněžilo, byl problém se přes hřebeny do Courchevelu vůbec dostat, a to ačkoli napadlo na hřebenech slabých 20 cm, lanovky byly uváděny do provozu s podstatným zpožděním.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tentokrát jsme se drželi převážně v oblasti mezi La Tania, Le Praz, Village, Courchevel a vrcholkem Biollay, protože na výše položených sjezdovkách byla zhoršená viditelnost. Sjezdovky jsou tu z větší části pod hranicí lesa a tedy před nepříznivým počasím trochu více chráněné.

Z Col de la Loze do Le Praz vedou dvě na sebe navazující černé sjezdovky Dou des lanches a L´Eclispe s celkovým převýšením přesahujícím 1 000 metrů. Kvůli horší návaznosti obou sjezdovek ve střední části je lepší využít L´Eclipse v její plné délce z vrcholku Chenus. Převýšení 940 metrů je i tak slušné. Výjezd na Chenus je dvěma na sebe navazujícími sedačkovými lanovkami, takže se sjezdovka dá pohodlně jezdit i opakovaně. Nicméně my jsme kvůli čerstvě napadlému sněhu a nejezdící lanovce tento sjezd vynechali...

Z vrcholku Chenus stékají do Chrouchevelu, Village, Le Praz a La Tania početné červené sjezdovky, jen na dojezdech jsou trochu plošší a některé (např. Amoureux) hodně úzké.

Do La Tania a Chourchevelu vede i několik modrých a zelených sjezdovek. Do La Tania modré Arolles a Folyéres a zelená Plan fontaine. Do Courchevelu modrá Anémones a zelená Loze est.

Za vyzkoušení možná stojí i sjezd s převýšením 1 440 metrů. Začíná na Saulire, odkud vede po červené Saulire a Combe saulire, pokračuje plošší částí po zelené Verdons a Plantrey a následně po červené Brigues a Amoureux až do cíle v Le Praz.

Sněhové podmínky:

Za dva dny došlo k podstatné změně, a tou je čerstvě napadlý sníh. Zatímco v horních partiích je ho odhadem 20 cm, v těch nejnižších asi nesněžilo vůbec. Výrazně se to podepsalo i na stavu sjezdovek, pod sněhem zmizely kamínky. Zatím je to ale jen vizuální efekt, protože po sněžení byly upraveny jen sjezdovky zelené a modré, zbytek byl ponechán lyžařům v původním stavu. Červené Saulire a Combe saulire byly bez zledovatělých částí a tedy pohodově sjízdné.

Totéž se bohužel nedá říct o sjezdovkách níže položených. Brigues nebo Amoureux jsou jedna velká ledová hora. Totéž platí třeba pro modré Tovets a Arolles, kde měli začátečníci dost co dělat. Snad se tedy následnou úpravou sníh technický spojí s přírodním a sjezdovky budou lépe sjízdné.

Stupeň lavinového nebezpečí: 3.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedním z důvodů, proč jsme vyrazili do Courchevelu, je sobotní střídání turnusů. Jelikož Courchevel nám přišel ve Třech údolích vždy nejvíce zalidněný, chtěli jsme využít volnějšího dne. Bohužel, s úbytkem lidí a nově napadlým sněhem se Francouzi vypořádali tak, že některé lanovky vůbec nespustili - třeba kabinu na Saulire nebo sedačky Coqs a Foret. Zkomplikovala se tak možnost jezdit opakovaně černou sjezdovku L´Eclipse a také návrat do Méribelu, kdy jediná zpáteční cesta vedla přes Col de la Loze. Na ten se dá z Chourchevelu dostat prastarou kabinkou Chenus a pak sedačkou Dou des Lanches. Během dne navíc došlo k poruše kabinky Verdons, uvízli jsme v ní skoro na půl hodiny (podle fotek 28 minut). V důsledku toho se všichni rozhodli využít Chenus, u které se tvořila fronta asi na 10 minut.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Překvapivě se od minulé návštěvy zas tak moc nezměnilo. V okrajových částech areálu La Tania, Le Praz a Village bylo v podstatě vylidněno, nástup na přepravní zařízení okamžitý, bez čekání, i sjezdovky byly docela prázdné.

O poznání horší byla situace v samotném Courchevelu, kde se sobotní střídání turnusů projevilo jen nepatrně - třeba menší frontou na Biollay. Sjezdovky ale byly zalidněné docela slušně.

Menší novinkou jsou protikoronavirová opatření. V samotném Courchevelu to nikdo moc neřeší, ale při přejezdu přes Méribel nám ráno cestou tam i odpoledne cestou zpět skenovali QR kód.

+ plusy

 • Rozlehlý areál
 • Liduprázdné odlehlé části areálu
 • Sjezdovky vedoucí lesem poslouží při horším počasí

- mínusy

 • Provoz až od 9:00
 • Omezený provoz lanovek a komplikovaný výjezd - spousta lanovek nejezdila
 • Některé sjezdovky zledovatělé
 • Vyšší zalidněnost centrální části areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.03.2022  | Courchevel

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Druhý den trávím v nejodlehlejší části Třech údolí od našeho ubytováni v Les Menuiers, a to v Couchervelu, kam se dostávám pouze dvěma vyjetími lanovkou přes Col de la Chambre 2 850 m n. m. a Saulire 2 740 m n. m., takže jsem zde cca za hodinku. Couchervel se skládá z několika menších vesniček, a t...

12.01.2022  | Courchevel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

V následujících dnech se má oteplit, na dojezdech lanovek by mělo být dokonce nad nulou. A protože údolí, ve kterém leží Courchevel, je otevřenější a tedy podle mého i slunnější, rozhodli jsme se využít mrazivých teplot a znovu vyrazit do Courchevelu. Podmínky se mění ze dne na den a každé další lyž...

06.01.2022  | Courchevel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Alpské země v poslední době zpřísňovaly opatření, takže jsme se sbalili a vyrazili do Francie, kde kromě „Health Passu“ nic nechtějí. Příjezd byl bezproblémový, průjezd přes všechny hranice bez zastávek, nikdo po nás nic nechtěl. Naše první oblouky vedly do rozlehlého Courchevelu, kde se nám při min...

03. - 10.02.2019  | Courchevel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Courchevel sestává z několika menších částí rozprostřených v různých částech údolí a navzájem propojených lanovkami a sjezdovkami. Díky tomu působí sám o sobě dost rozlehle a umožňuje si vybrat mezi rušnými částmi stejně jako najít zcela odlehlé lokality.

04. - 11.03.2017  | Courchevel

 • autor: Tesna
 • hodnocení:

V rámci našich pobytů ve Třech údolí obvykle vždy strávíme dva dny lyžování v Couchevelu, který je, co se týká členitosti, lyžařsky nejzajímavější a nejmalebnější částí tohoto megaareálu. A většinou volíme dny, kdy lze čekat nižší teploty, jelikož tato část 3V je nejníže položená. I tentokrát jsme ...

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 3