Bad Kleinkirchheim - aktuální report z 10.02.2023 - SNOW.cz

Bad Kleinkirchheim aktuální report z 10.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Bad Kleinkirchheim - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.02.2023 do: 10.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Druhý den pobytu v Korutanech jsme zamířili možná do jejich nejmalebnější části - pohoří Nockberge, konkrétně do areálu, kam jsem se již několik let chtěl podívat, do Bad Kleinkirchheimu. Původ názvu tohoto pohoří snad netřeba vysvětlovat, z "lázeňských" svahů je každopádně na zaoblené vrcholky "noků" krásný výhled. Bohužel, panoramata byla v tento den asi tím nejlepším, co areál nabídl. Při ceně skipasu přes 56 € možná překvapí poměrně zastaralý přepravní park, leckde i na české poměry, nebo třeba celková nekompaktnost areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nad samotným lázeňským městem se rozprostírají spíše rudě červené, ale zpravidla přehledné sjezdovky, často skryté ve stínu. Výjimkou jsou sjezdy pod páteřní kabinkou Kaiserburgbahn, které naopak mají často charakter přejezdových cest, celkově jsou ale nezáludné a např. modrá č. 1 nabídne vyloženě mírné a lehce členité dlouhé svezení až k parkovišti.

Svahy směřující do St. Oswaldu nabídnou většinou také spíše červené sportovní svezení, avšak ty nejlepší svahy se jednoznačně rozkládají úplně nahoře, ať už jde o přívětivost, přehlednost či především výhledy do okolí. Vyloženě ploché modré č. 15 a 18 jsou vhodné pro výuku začátečníků, červené č. 20 až 23 nabídnou ideální svezení pro carvingový oblouk. Sjezdovka č. 13 je vyloženě propojovací a často traverzující cestou.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly jednou z pih na kráse. Stejně jako předchozí den se skvěle lyžovalo na prašanu v horních partiích, stinné a nižší partie však skrývaly mnoho ledových muld, což lyžování dost kazilo. Teploty již nebyly tak mrazivé jako předchozí den, stále však sahaly až k -8, ale díky celodennímu slunci zima nebyla.

Bahno ani kamínky se na svazích nevyskytovaly, zato především sjezdovky nad Bad Kleinkirchheimem byly často pokryté různými úlomky ze stromů, zřejmě větvičkami po nějakém silném větru.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nejmodernějším výstřelkem je asi kabinka vedoucí ze St. Oswaldu, která je však zhruba stejná jako třeba ta na Černé hoře. Naopak se v areálu svezete třemi neodpojitelnými dvousedačkami a dalším množstvím nevyhřívaných a nekrytých čtyř- a šestisedaček. Unikátní je kabinka Nockalmbahn, t. č. nejstarší provozuschopná v Rakousku, kterou jsem se bohužel z nedostatku času nestihl svézt - upřednostnil jsem alespoň několik jízd na sjezdovce č. 20, kterou jsem objevil až skoro nakonec.

Velkým problémem je také přejezd mezi oběma částmi areálu, zprostředkovaný krátkou procházkou podchodem pod hlavní silnicí. To je samo o sobě fajn řešení, jenže k návratu do Bad Kleinkirchheimu je třeba se ještě vyvézt 200 m dlouhou pomou(!), která logicky pro návrat i jen trochu větší skupiny lidí kapacitně nestačí. Při pohledu na asi dvacetimetrovou frontu v 15:54 jsme, stejně jako množství dalších lyžařů, vyhodnotili, že nezbyde než zkusit k navazující Maibrunnbahn dobruslit asi 450 m do mírného kopce. Pro sportovní jedince dodám, že vrcholovým tempem šlo nakonec tento úkon překonat asi za 2 minuty, ale turnikety u lanovky nakonec zůstávaly otevřené i pár minut po 16. hodině. Jestli ji však stihli všichni čekající na pomu, netuším.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po předchozím dni v Gerlitzenu jsem neměl velká očekávání a pomalu se smiřoval s tím, že jarní prázdniny už ani v Rakousku neznamenají lyžování bez front. Nakonec to nebylo špatné - u lanovek se prakticky nečekalo, občas do 2 minut pod nejlepšími svahy.

Skoro traumatizující zážitek jsme prožili ale hned ráno po příjezdu, a tak byla nálada už celkem pokažená. Na hlavním parkovišti u Thermal Römerbad, resp. kabinky Kaiserburgbahn byly otevřeny pouze 2 kasy, avšak ne s až tak hroznými frontami. My nicméně evidentně zvolili tu horší z nich a strávili čekáním na nákup skipasů asi půl hodiny. Informace, že společný lístek na lyžování a do lázní lze zakoupit jen po objednání do 15 hodin předchozího dne, byla již jen úsměvnou historkou. Škoda, že právě kvůli této kombinaci jsme přijeli až na tohle parkoviště. :-)

Vrcholem pak byla fronta na kabinku Kaiserburgbahn, sahající až pod přístupové schodiště, ve které jsme strávili další půl hodinu.

Občerstvení a aprés-ski:

Z dosavadního průběhu dne vyplývá, že nebyl čas se vyvalovat po restauracích, kterých je ale jinak u sjezdovek dostatek, především na vrcholcích.

Po zdárném výjezdu lanovkou Maibrunnbahn jsme zašli v 16:10 alespoň na drink do restaurace u její horní stanice, nicméně žádné aprés-ski se zde nekonalo, obsluha nás jen suše upozornila, že za 20 minut zavírá a terasa je již uzavřena. :-) Nakonec ale toto posezení nebylo špatné a my si pak mohli čistě pro sebe zabrat a sjet černou sjezdovku místního rodáka Franze Klammera, která po celé délce až tak černou není, ovšem poslední dvě "stěny" milovníky adrenalinu rozhodně nezklamou.

Doprava do střediska a parkování:

Hlavní silnice vedoucí do města je sice z obou směrů poměrně klikatá, ale bez problémů sjízdná. Parkování je samozřejmě zdarma, spojené bohužel s tradičním rakouským nešvarem - opravdu obrovskými mezerami mezi jednotlivými auty, zpravidla v šířce dalšího auta, které by však již nemohlo otevřít dveře. Místo na hlavním parkovišti u lázní a kabinky Kaiserburgbahn tak už v 10 hodin nebylo, ale poradili jsme si posunutím železného zábradlí a jedno místo skoro u kasy si vytvořili. :-)

Ve městě jsou jinak lázně rovnou dvoje - zde Römerbad, o pár stovek metrů dále pak St. Kathrein. Ceny jsou podobné, my navštívili první jmenované s tarifem od 17 hodin. Venkovní bazén je opravdu takřka přímo u sjezdovky, takže můžete za tmy sledovat práci rolbařů. Lehce nás ale překvapila teplota bazénů, odhadem jen 32 stupňů, což obzvlášť u venkovního nebylo pro delší pobyt moc komfortní. Sauny a jacuzzi jsou za příplatek, ale v areálu nechybí restaurace i s denním menu.

+ plusy

 • Krásné výhledy
 • Ideální počasí
 • Lázně přímo pod sjezdovkou
 • Sjezdovka Franze Klammera

- mínusy

 • Ranní zdržení
 • Horší sněhové podmínky v dolních partiích svahů
 • Zastaralý přepravní park
 • Spojení obou částí areálu pomou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.02.2024  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Na návštěvu tohoto střediska jsem se hrozně moc těšil. Nakonec bohužel přišlo zklamání. Když jsem projížděl střediskem, již byl problém zaparkovat. Nakonec jsem našel velké parkoviště až pod hotelem Cooee Alpin hotel. Čekala mě malá procházka ke kabince a tam jsem se zhrozil obrovského hroznu lidí,...

29.01. - 03.02.2024  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: petr.mastera
 • hodnocení:

Bad Kleinkircheim nebo jednoduše BKK je středisko, které nám maximálně vyhovuje - je tu výborná lyžovačka, termální bazény a cesta od nás ze Zlína cca 540 km... Sjezdovky jsou zde velmi dobře upravené, dlouhé a různě náročné, ale vždy celkem široké a většinou celý den na ně nesvítí tak ostře slunce, aby byly rozměklé, což je fakt paráda. O pomalých vlecích a sedačkách je to tu všeobecně známo, trochu retro i na české poměry. Ale když nefouká a není celodenní mráz, tak to nevadí, nohy si alespoň odpočinuly. Lyžování je v celém údolí vzájemně propojeno, a tak ráno můžete začít a v BKK odpoledne jste v St. Oswaldu - skibus jezdí každou půl hodinu, a tak dostat se zpět není problém. Nebo naopak ráno začít právě ve St. Oswaldu, tady je to trochu jiný svět, jednak modernější vleky a kabinka a suuuper širokánské sjezdovky, které sice nejsou tak dlouhé a příkré, ale dají se sjíždět daleko svižněji, bez zastávek. Od rána tady ale svítí sluníčko, takže pocit hezkého dne po poledni již mohou kazit rozměklé sjezdovky. Odpoledne od 17 hod. jsme chodili za výhodnější cenu do termálního bazénu, což je fajn relax - jsou tu dvoje lázně, a to St. Kathrin a Römerbad.

20.01.2024  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V Bad Kleinkirchheimu jsme v minulosti byli už v podzimním období, takže jsme nejeli do úplně neznámého prostředí. Počasí vypadalo vizuálně skvěle, ale pocitově už to bylo mnohem horší. Teploměr totiž při příjezdu ukazoval -13,5 stupně a to už mi upřímně moc nechutná. I sjezdovky odpovídaly teplotě ...

22. - 24.12.2023  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Bad Kleinkirchheim láká na spojení lyžování s termálními lázněmi a zřejmě právě díky lázeňskému duchu je tu i o svátcích a prázdninách poklidná atmosféra. Sněhovou nadílku z předvánočního období sice jako všude poznamenala obleva, ale sjezdovky v horních partiích svahů odolaly.

01. - 03.03.2023  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Toto bude asi moje první spíše negativní recenze. S velkým očekáváním jsem vyrazil na jarní lyžování do rakouského střediska Bad Kleinkirchheim v Korutanech. Středisko jsem si vybral z důvodu místních termálních lázní Thermal Römerbad, které opravdu doporučuji.

06. - 16.03.2022  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Toto středisko jsme si vybrali pro naši lyžařskou dovolenou již před covidem, bohužel kvůli němu se nám realizace trochu opozdila. Byli jsme vcelku spokojeni a naše očekávání pěkného zalyžování se vyplnilo. Jedinou, ale dost podstatnou nevýhodou tohoto střediska byly příšerně pomalé a staré lanovky....

04. - 06.03.2022  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: cico
 • hodnocení:

Bad Kleinkirchheim mě několik let lákal k návštěvě jako kombinace deklarující nadprůměrný lyžařský a wellness zážitek, odehrávající se v malebných kulisách okolních Nockberge. Po roční vynucené pauze jsem tedy neváhal a vyrazil jsem splnit si sen o jarním lyžování a saunovém oddechu do klidného láze...

24.02.2020  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: Dwamin
 • hodnocení:

Naši čtyřdenní návštěvu Rakouska jsme zahájili v Badu a byla to asi špatná volba. Teplé počasí, které se tady už nějakou dobu drží, pořád ještě neodeznělo a pořádné ochlazení přijde až od středy. Na sněhu a podmínkách je to bohužel strašně poznat a celkově jsme si dneska užili maximálně na jedné sje...

10.02.2020  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: vzdarsky
 • hodnocení:

Areál je poměrně velký, ale díky nižší poloze je závislý na technickém sněhu. Lanovky jsou poměrně retro a pomalé. Sjezdovky jsou užší. Líbila se mi více část Nockalmbahn. Z důvodu větru byly zavřeny některé sjezdovky a nemohu hodnotit vrchol Kaiserburg. Středisko bych doporučil pro 2denní návštěvu....

02.02.2020  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:

Tento způsob zimy je poněkud nešťastným, kdo by čekal na začátku února jarní lyžování. Krkolomně se vyslovující Bad Kleinkirchheim je poměrně rozlehlé středisko na dvou hřebenech, které již leccos pamatuje bez nějaké větší modernizace, s bonusem moderních i starších lázní. Po sobotním masakru lidí n...

20. - 23.12.2018  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: jazzman21
 • hodnocení:

Třídenní lyžování s rodinou. Resort je poměrně rozlehlý, což mám rád. Dá se z toho udělat taková dvouhodinová túra. Bohužel sněhu přírodního bylo nula cm, mimo sjezdovek zelené louky. Přestože bylo slunečno všechny tři lyžovací dny, tak nasvícená sjezdovka byla jen místy. Přece jen nejkratší dny v roce... Rozhodně je co se týče kvality kopců lepší strana nad lázněmi. St. Oswald byl zase takový více pohodový. Sníh kvalitní, sjezdovky v rámci možností zábavné a pestré. Teplota kolem nuly neměla naštěstí i díky výše zmíněnému zastínění vliv na kvalitu, i když níže do údolí už to bylo znát. Ale když to srovnám s Nassfeldem... zlaté. Co mi vyloženě vadilo, byly zasněžovací aparáty uprostřed i docela úzkých sjezdovek. Ve větším množství lidí už člověk musel přemýšlet hodně dopředu. Díky termínu jsem snad nikde nečekal déle než půl minuty na jakoukoli sedačku nebo kabinu. Ceny přiměřené, 3denní skipas se slevou z ubytování za 119 eur/os., jídlo na kopci kvalitní, cena normální. Za mě 7/10.

14. - 19.02.2016  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: Mmss
 • hodnocení:

Byli jsme v Bad Kleinkirchheimu se třemi dětmi, z toho jedno bylo čtyřleté, a tak nám většina sjezdovek přišla poměrně obtížných. Převládají červené, ale místy mají dosti strmý kus. Vzhledem k téměř absenci přírodního sněhu byly ráno sjezdovky hodně ledové a tvrdé a odpoledne při dojezdech jsme se brodili v kaši. Na vrcholku, kde je historická sedačka a krásná modrá sjezdovka s výhledem na celé hory, byl sníh nejlepší. Ovšem v obsazenosti areálu nemohu souhlasit se zdejšími komentáři. Lidí tam bylo jako much. V neděli to ještě šlo, ale jak přišlo pondělí, byl všude samý Polák a dokonce i početná skupinka lyžařů z UK. Na modré nahoře se nedalo kvůli frontám lyžovat. Často jsme zastihli mlhu a jeden den byla tak hustá, že jsme lyžování vzdali. Návštěva lázní ale stojí na jedno odpoledne za to, hlavně když stojíte v teplém bazénu venku a sledujete lyžaře na dosah ruky. Ovšem základní vstup je jen do malého bazénu uvnitř a bazénu ven, veškeré sauny a wellness se platí navíc.

31.01. - 02.02.2016  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: sipa32
 • hodnocení:

Hlavním důvodem, proč jsem se na závěr putování po střediscích Hauser Kaibling, Kreischberg a Katschberg vydal do Bad Kleinkirchheimu, byla nádherná akce: ranní lyžování s Franzem Klammerem. To byla opravdu parádní tečka za šestidenním lyžováním, kdy vyšlo po celou dobu parádní počasí, byl dostatek ...

21.01.2016  | Bad Kleinkirchheim

 • autor: fedex11
 • hodnocení:

Lázeňské středisko Bad Kleinkirchheim je ideálním spojením lyžování a relaxace. Jsou zde dvoje termální lázně a 100 km sjezdovek, širokých, červených dálnic. Vrcholy jsou obsluhovány postaršími lanovkami a kotvami.

13.01.2012  | Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim leží v Korutanech na jihu rakouských Alp. Samotný lyžařský areál je rozdělen do dvou lokalit - Bad Kleinkirchheim a St. Oswald. V tomto areálu je k dispozici 103 km upravených sjezdovek a 25 moderních lanovek a vleků. Milovníci wellness & spa si přijdou na své v termálních lázních...

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 35
Otevřené sjezdovky 0 z 185 km