Paganella - aktuální report z 26.02.2014 - SNOW.CZ

Paganella | aktuální report z 26.02.2014

Paganella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Paganella:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 26.02.2014 do: 26.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Paganella je výrazná hora tyčící se nad Trentem, ale abyste se dostali do lyžařského areálu, musíte jí alespoň z části objet.
Sjezdovky jsou tu převážně červené a hlavní přepravní zařízení jsou převážně pohodlná a rychlá, na druhou stranu zde i přes nepřízeň počasí bylo docela dost lidí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Všechny hlavní sjezdovky jsou značeny červeně.
 • Modré najdeme koncentrované v horní části areálu okolo sedaček S. Antonio a Salare Conca. Pěkná modrá vede od mezistanice kabinkové lanovky Andalo-Doss Pelà do Andala, je však hodně frekventovaná.
 • Černá, i když docela pěkná, je zde jen jedna – Olimpionica 1.

Sněhové podmínky:

Při našem příjezdu byly sjezdovky pěkně pravené, pevné, přes noc umrzlé. V docela dobrém stavu vydržely asi do oběda, kdy začalo sněžit, a v dolní polovině areálu přecházel sníh v déšť, takže sníh na sjezdovkách rychle ztěžknul. Sněhu bylo v horních pasážích dost i mimo sjezdovky. Na dojezdech byly jarní podmínky a třeba v dolním úseku červené sjezdovky La Rocca byla spousta ledových ploten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Andala vyrážejí k vrcholu dvě kabinkové lanovky, obě ale končí v polovině kopce a dále na ně navazují čtyřsedačkové lanovky s bublinami. Ostatně čtyřsedaček s bublinou jsem napočítala hned pět, všechny dost dlouhé, určitě přes kilometr, jedna z nich vede z Fai della Paganella, což je další nástupní bod. Ty zastrčenější a kratší sedačky jsou většinou čtyřsedačky bez bublin (čtyři). Jinak zde najdeme také tři staré dvousedačky – „výuková“ Laghet a Meriz a od pohledu poměrně dlouhá Malga Zambana-La Salletta, která však v době naší návštěvy nebyla v provozu.

Zalidněnost:

 • U kabinky Laghet-Prati di Gaggia byla menší, ale docela rychle ubývající fronta, u kabinky Andalo-Doss Pelà malá fronta jen nárazově třeba když dojelo více skupinek lyžařské školy. Největší fronta byla po celou dobu u čtyřsedačky S. Antonio. Naopak zcela liduprázdno bylo například u sedačky Santel-Meriz (příliš nízko, odpoledne déšť) nebo u Albi de Mez-Cima Paganella (příliš vysoko, od rána mlha/mraky).
 • Hodně frekventované byly v podstatě všechny modré sjezdovky, naopak liduprázdná byla například červená La Rocca nebo Nuvola Rossa.

Občerstvení a aprés-ski:

Po celém areálu je rozprostřeno několik různých občerstvovacích zařízení. Jídelní lístek v Malga Terlaga se snahou o český překlad, jídlo od 8 € (špagety, spätzle) do 18 € (hovězí steak).

Doprava do střediska a parkování:

 • Příjezd v podstatě nekomplikovaný, jen hodně „točení volantem“ – na silnicích do Andala i Fai di Paganella je mnoho serpentýn.
 • Parkování u dolních stanic, parkovali jsme v Andalu u dolní stanice kabinky Andalo-Doss Pelà, parkoviště bez sněhu a zdarma.

+ plusy

 • dlouhé červené sjezdovky
 • modré sjezdovky koncentrované v jedné lokalitě, což může vyhovovat začátečníkům
 • za hezkého počasí prý úžasný výhled – bohužel jsme neviděli :-(

- mínusy

 • málo modrých sjezdovek, které jsou kvůli tomu přelidněné
 • málo terénů pro zkušené lyžaře
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11. - 14.02.2017  | Paganella

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Paganella je oblíbené a cenově dostupné rodinné středisko, připomínající líheň malých lyžařů. O víkendech a prázdninách můžete mít z množství lyžařských kurzů, svíjejících se jako hadi po všech zdejších sjezdovkách, pocit, že bez dětí je sem vstup zakázán.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Paganella

autor: Nuxe
hodnocení:

Příjemné středisko, menší, ale našim potřebám (s dětmi mladšího školního věku) naprosto vyhovovalo. Při příjezdu hojně nasněžilo. Počasí, které je pro lyžařskou dovolenou to nejdůležitější, nám vyšlo, takže dojem je velmi dobrý. :-) Škála obtížnosti sjezdovek pro každého. Hodně Čechů a Poláků.

zobrazit celý report

15. - 20.01.2017  | Paganella

autor: Lehla
hodnocení:

S přáteli jsme vyrazili na týden do Paganelly. Bydleli jsme kousek od sjezdovky, tak jsme mohli chodit pěšky (cca 5 minut) na lyžování. Celý týden nám vyšlo počasí, udělali jsme si výlet k Lago di Garda (doporučuji, pouze 1:20 hodiny jízdy). V úterý a pátek je i večerní lyžování (19:30 - 22:30), kte...

zobrazit celý report

07. - 14.01.2017  | Paganella

autor: ViktorVan
hodnocení:

Menší, ale moc příjemné lyžařské středisko v Itálii. Ubytovaní jsme byli v Andalu, přímo před vilou má zastávku skibus, který během pár minut doveze lyžaře ke kabině, mířící k vrcholu.
Je zajímavé, že každý národ si vybere středisko, které pak preferuje. Andalo evidentně přirostlo k srdci Chorvatů...

zobrazit celý report

24. - 29.03.2016  | Paganella

autor: HH
hodnocení:

Široké červené sjezdovky, nádherné výhledy na Lago di Garda a ostré vrcholky pohoří Brenta, bombardino a modrá obloha. Jarní lyžování na Paganelle je prostě pohoda. Skákací hrady a vysoký podíl modrých a červených sjezdovek dělá z Paganelly ideální středisko pro lyžování s dětmi, a to i přes skutečn...

zobrazit celý report

31.01. - 02.02.2016  | Paganella

autor: salomon skart
hodnocení:

O jarních prázdninách jsme se po minulých nezdařilých zimách rozhodli navštívit Alpy v Itálii, konkrétně středisko Paganella. Letos se ale situace obrátila tak, že u nás bylo sněhu relativně dost a v Itálii panovala "suchá zima". Ovšem smekám před vlekaři a rolbaři v Paganelle, že i za extrémních po...

zobrazit celý report

12. - 19.12.2015  | Paganella

autor: Laco Chlumec
hodnocení:
Moc mě to překvapilo: pěkný upravený sjezdovky, super počasí, parádní skibary. Moc se nám líbilo... Doporučuji!

12. - 14.03.2015  | Paganella

autor: Alex07
hodnocení:

Paganellu jsem navštívil poprvé a celkový dojem z návštěvy byl i díky počasí výborný. Středisko nás všechny překvapilo velikostí, která se z mapky zdála menší, než byla skutečná. Za celé tři dny jsem se zde nenudil. Díky slunečnému počasí jsme si užívali neuvěřitelné výhledy. Středisko je na náhorní...

zobrazit celý report

15. - 17.03.2014  | Paganella

autor: kolovoz
hodnocení:

Vynikající úroveň střediska jak z hlediska vybavenosti tak i úpravy sjezdovek a jejich profilu. Ráno a dopoledne špičkově upravené sjezdovky, později během dne vlivem vyšší teploty povrch sjezdovek ztrácel parametry a lyžování bylo poměrně obtížné, zejména v rychlejších pasážích. Přepravní kapacita ...

zobrazit celý report

17. - 19.03.2013  | Paganella

autor: eva

Malé, ale příjemné středisko s poklidnou atmosférou. Sjezdovky jsou rozdělené do dvou částí a spojuje je vrchol s nadmořskou výškou 2 125m. 50 km sjezdovek je většinou střední obtížnosti.

zobrazit celý report

16. - 18.12.2012  | Paganella

autor: V0174

Sjezdovky dobře upravené, o víkendu i s občasným čekáním na lanovku cca 5 minut, ve všední dny krásně vyprázdněné.

zobrazit celý report

17. - 19.12.2011  | Paganella

autor: fildasmahy

Poprvé jsem využil nabídky slevových serverů a koupil jsme zde předvánoční zájezd do italských Alp. Původně jsme měli jet do jiného střediska, ale kvůli tehdy špatným sněhovým podmínkám byl zájezd přeložen do Paganelly, o které jsem toho do té doby moc neslyšel. Ale na místě jsem byl mile překvapen ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpine Lodge Trübsee
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 032 Kč/os.
Apartmány Casa Margherite
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 053 Kč/os.
Apartmány Eberharter
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 045 Kč/os.