Tarvisio - aktuální report z 20. - 23.03.2014 - SNOW.CZ

Tarvisio | aktuální report z 20. - 23.03.2014

Tarvisio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

průměrné hodnocení Tarvisio:
autor: jenda0007
hodnocení:
návštěva od: 20.03.2014 do: 23.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Výborná dostupnost, nažehlené sjezdovky, upravené prostředí nejen v hotelích, ale i na veřejně přístupných místech. Pokud si chcete zvolit střední cestu ubytování, tak ani nemusíte sáhnout hluboko do kapsy a lyžujete. Jedná se o středisko na hranicích s Rakouskem a pokud jedete přes Vídeň, tak se vyhýbate placení průsmyků, takže "jen" zaplatíte za rakouskou dálniční známku a již nic dalšího.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ráno byly sjezdovky nažehlené, ale vzhledem k datumu v kalendáři sjezdovky na jižních stranách vydržely max. do oběda a poté jsme museli najít sjezdovku, která byla ve stínu a na ní se nachalo lyžovat do konce (bohužel se jednalo pouze o jednu sjezdovku). V době návštěvy se na věhlasné sjezdovce Prampero konal šampionát mládeže, tak spodní část byla uzavřena pro závodní účely. Nám to nevadilo, protože lyžaři už neměli moc zájem o lyžování, a proto jsme od 13.30 do16 hodin byli téměř sami na svazích Tarvisia a Camporussa.

Sjezdovky jsou rozmanitého charakteru, ve spodních částech Tarvisia se jedná o modré sjezdovky a čím výše, tím spíš červené a černé. Celková délka sjezdových tratí se pohybuje okolo 33 km. Je to tedy klidné menší středisko.

Sněhové podmínky:

O sníh jsme neměli nouzi, na vrcholcích okolo 250 cm, někde bylo vidět, že je nafoukáno i víc. Na spodku okolo 70 cm a někde bylo vyježděno více a tam bylo okolo 40 až 50 cm. Dle místních zdrojů si zdejší osazenstvo nestěžuje na nedostatek sněhu a někteří tvrdili, že tolik sněhu v Tarvisiu nepamatují.

Ve čtvrtek a v pátek jsme měli totální azuro, v sobotu do půl jedenácté polojasno, pak začalo pršet a střídal se déšt s mlhou, okolo 13 hodin oblačnost bez deště.

V neděli při našem odjezdu jsme litovali všechny, co si přijeli zalyžovat, protože to byly provazy deště.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na sjezdovku Prampero na hoře Monte Lussari jezdí 8kabinka, totožná jako na Černé hoře, dále zde naleznete na Monte Lussari 6místné vajíčko, 4sedačku na Priesnig nad Tarvisiem a po vrcholích Tarvisia taktéž 4sedačku a mnoho dalších (čtyřsedačky, dvojsedačky a jedna trojsedačka).

Zalidněnost:

Ráno jsme otevírali sjezdovky a na svazích se nechalo krásně zkoušet carving, do oběda nepatrně lidí, a po obědě skoro sami. Jednalo se o to, jakou sjezdovku si kdo zvolí, bylo také místo, kde se lidi "tlačili" na kopci a o sto metrů dál nikdo nebyl.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme restauraci na Monte Lussari, asi to nejkomfortnější místo s velkým kouzlem - bobmardino 3,5 eura, presso 1 euro, jídla začínala na 6,5 euro za těstoviny. Všechna občerstvovací zařízení byla otevřena.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska byla perfektní a zvládli bychom to i na letních gumách :-P, místa na parkování byla zadarmo, jak pod Pramperem, tak v Tarvisiu. Objevilo se i několik karavanistů na těchto parkovištích.

+ plusy

  • dostupnost
  • poměr cena x kvalita
  • z HK 630 km
  • málo lyžařů, kteří i přesto dokázali namuldovat sníh na sjezdovkách

- mínusy

  • vzhledem k počasí horší kvalita sněhu a v odpoledních hodinách muldy na Priesingu a pistě Prampero
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.01.2018  | Tarvisio

autor: zdenek.b
hodnocení:

Navštívili jsme lyžařské středisko Tarvisio ležící u dálnice hned za rakousko-italskými hranicemi. Sobotní pěkné počasí dávalo hned od zahájení provozu tušit, že návštěvnost bude spíše vyšší. Na svahu jsme byli mezi prvními, takže dopolední jízdy byly v pohodě. Oběd na vrcholu Monte Lussari byl příj...

zobrazit celý report

20.03.2016  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

Sjedete z dálnice a po 1 km zaparkujete auto, nazujete si lyže a jdete lyžovat. Nám je Tarvisio již známo pár let, rádi se sem vrácíme, neboť se zde nachází všehochuť sjezdovek.

zobrazit celý report

18.03.2016  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

Ještě jednou jsme v regionu Friuli Venezia Giulia zvolili již prověřené středisko, a to Tarvisio, které je zároveň hraničním přechodem Itálie Rakousko a nachází se cca 680 km od Hradce Králové. Již ráno, když jsme přejížděli z místa ubytování a teploměr ukazoval minus 5 stupňů a do toho svítilo slun...

zobrazit celý report

16.03.2016  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

Jako každý rok na závěr lyžařské sezony jsme se s manželkou rozhodli, že se opět podíváme do italského regionu Friulli Venezia Giulla, a to do střediska Tarvisio, kde jsme byli již parkrát a máme zde oblíbené sjezdovky, které nám vyhovují. Jedná se o menší středisko, kde najdete okolo 35 km sjezdove...

zobrazit celý report

07. - 11.02.2016  | Tarvisio

autor: emilio
hodnocení:

Tarvisio je turistické stredisko nachádzajúce sa v údolí Canale, v najkrajnejšej severovýchodnej časti Friuli Venezia Giulia, kde spolu súsedia Taliansko, Slovinsko a Rakúsko. Je to oblasť bohatá na prírodné krásy, ktoré ponúkajú možnosti na mnohé aktivity.

zobrazit celý report

22.03.2015  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

V rámci našeho italského turné jsme se rozhodli, že si půjdeme zase zalyžovat do střediska, kde jsme byli ubytováni, a to i vzhledem k tomu, že počasí neslibovalo nic valného.

zobrazit celý report

20.03.2015  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

Krásné svěží lyžování na italských perfektně připravených sjezdovkách ve středisku na hranicích Itálie a Rakouska, které je dobře dostupné z ČR - Tarvisio. Jedná se o malebné městečko s dobrým zázemím, které je vhodné k zimní i letní rekreaci.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Tarvisio

autor: jenda0007
hodnocení:

Pro naše jarní lyžování jsme si vybrali námi prověřené středisko, které se nachází v oblasti Friulli Regionu, které jsme navštívili již minulý rok, a jedná se o lyžařské středisko Tarvisio.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

OREA Resort Sklář
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 143 Kč/os.
Privátní apartmány Maishofen SKI OPENING
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 460 Kč/os.
Penzion Bergblick
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 973 Kč/os.