test lyží - tématické články (strana: 2) - SNOW.cz

Test lyží Blizzard Thunderbird R15 Wide Body Ltd 2023/24: Ostrá duše, tolerantní tělo

Lyže Blizzard Thunderbird R15 Wide Body Ltd jsou na trhu již nějakou tu sezónu, a dokonce už proběhly i redakčními testy. Pro následující sezónu ale i ony dostaly dřevěné jádro Trueblend Piste, takže jsme byli zvědavi, jak se jejich charakter projeví.

Test lyží Augment RC 2023/24: pro vyspělé a sportovní lyžaře

Augment jsou ojedinělé lyže vyráběné v Rakousku, mimo jiné společně v jedné továrně spolu s legendárními Van Deer Marcela Hirschera. Model RC je prvním v kolekci, který můžeme označit jako komerční produkci. Nad ním jsou k dispozici ještě modely Pro určené pro závodníky masters a modely Worldcup FIS pro výkonnostní vrcholové lyžování.

World Ski Test 2023/24: test závodních obřaček

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Test lyží Atomic Redster S8 Revoshock C 2023/24: Klidný slalom

Jamile se v názvu objeví S, čekáme logicky slalomky. Agresivní, tuhé, na krátké oblouky, bez odpuštění. Ale v případě nových Atomic S8 se to od začátku vyvíjelo krapet jinak.

Test lyží Dynastar Speed Course Master GS Konect 2023/24: pravá komerční obřačka

Testéři nešetřili superlativy a popis „tohle je pravá komerční obřačka“ byl v testovacích kartách jeden z nejčastějších. A není rozhodně daleko od pravdy.

Test lyží Blossom N°1 XC 2023/24: pro ambiciózní, sportovní jezdce

Lyže Blossom Numero 1 XC je prezentována jako výkonná, avšak všestranná lyže s důrazem na závodní charakter, který je do ní otisknut jako DNA značky Blossom. Je navržena pro zkušené lyžaře, kteří hledají stabilní a výkonný nástroj pro rychlou, silovou jízdu. Jak se nám líbila?

World Ski Test 2023/24: jaké jsou nejlepší allmountain lyže?

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Test lyží Blizzard Firebird HRC 2023/24: Pro experta výborná, slabšímu nic neodpustí

Blizzard Firebird HRC je typickým představitelem nové štíhlé doby. Za poslední rok shodil celých 7 mm a zeštíhlel v pase na 69 mm. Výrobce ho logicky nazývá nejhravějším z celé kolekce modelů Firebird. A co na to redakční test?

Test lyží Lusti FIS SL 2023/24: slalomky se závodními parametry

Ostré slalomky od Lusti, s FIS parametry, nejsou žádnou novinkou. V kolekci krkonošského výrobce mají svoje pevné místo již řadu let. Čas od času se mění design, který je mimochodem pro nadcházející sezónu velmi povedený.

Test lyží Kästle RX12 SL 2023/24: slalomky pro dynamickou jízdu

Slalomky Kästle přišly s novým designem, kterým se podobně jako obřačky téže značky hlásí k tomu nejvýkonnějšímu, co Kästle nabízí. RX12 SL jsou určené pro vysoce sportovní použití na sjezdovkách všem lyžařům, kteří rádi zažívají slalomovou dynamiku mimo závodní brány.

Test lyží Kästle RX12 GS 2023/24: komfortní, ale výkonné obřačky

Lyže Kästle RX12 GS jsou již evergreenem určeným pro vysoce sportovní použití na sjezdovkách. V posledních letech pravidelně oslovují především sportovně založené pokročilé lyžaře, kteří preferují rychlé střední a delší oblouky.

Test lyží Fischer RC4 WC SC 2023/24: pro slalomáře i sportovní lyžaře

Na tyhle lyže jsme se hodně těšili. Model RC4 SC jsme měli v redakčním testu již v minulosti a nikdy nás nezklamal. Výrobcem jsou lyže zařazené na vrchol kolekce, který poznáme podle označení RC4 a dovětku World Cup. Patří do kategorie odladěných slalomek a od závodní slalomky se liší pouze pár detaily, například slabším vázáním, jinou deskou nebo ...

Test lyží Wedze Touring Cruiser 80: cenově dostupné skialpové lyže pro většinu túr

Značka Wedze patří pod koncern Decathlon, který tradičně nabízí sportovní vybavení v mimořádně zajímavém poměru kvalita/cena. Cílí ale především na širokou sportovní veřejnost, podobně jako model Touring Cruiser 80, který jsme testovali. Jsou to sice přiznané základní touringové lyže, avšak pokryjí většinu potřeb běžného skialpinisty. Začátečníkům ...

Test lyží Van Deer GS World Cup 2023/24: obřačky, které stavěl Marcel Hirscher

Jestli jsme se na letošním testu na něco těšili, byly to tyhle. Obřačky Van Deer, lyže pro královskou disciplínu postavené králem závodních tratí.

Test lyží Stöckli Laser SL 2023/24: Nová technologie Carbon Power Turn

Lyže Laser SL je již dávno legendou, nicméně i ona je součástí postupné evoluce celé rodiny Stöckli, takže stojí za to se na ni čas od času postavit (i kdyby mělo jít jen o to si ji užít). Pro letošek se chlubí novou technologií Carbon Power Turn, takže logicky vzbuzuje nový zájem.

Test lyží Völkl Racetiger RC Red 2023/24: Novinka z řady, která funguje už 50 let!

Racetiger právě slaví společně se svou značkou 100leté výročí. On sám je mladší, ale přesto už notný pamětník – narodil se roku 1973, takže právě slaví padesátku. Kam za ta léta dozrál?

Test lyží Salomon Addikt Pro 2023/24: Ojedinělá, zajímavá, a navíc skvěle funguje

Addict to Adikt: tato malá slovní hříčka docela přesně vyjadřuje pocity testérů, kteří měli s novinkou na sezónu 2023/24 co do činění. Na nových „addiktech“ se stane závislý kdekdo. Průměrný jezdec, sportovní lyžař, expert, ale i milovník kvalitního designu.

Test lyží Nordica Spitfire 68 DC 2023/24: Odtlumené dvojité jádro s pryží

Nordica Spitfire 68 DC je významná novinka, a to hlavně kvůli DC na konci svého názvu. Ten totiž označuje zcela nové jádro Double Core, které od letoška Nordica používá u svých nejlepších modelů. Double Core využívá tlumicích vlastností pryže, kterou implementuje do tradiční sendvičové konstrukce s titanalem.

Test lyží Augment SL FIS 2023/24: lyže pro silné jezdce

Poctivé závodní slalomky z rakouské fabriky Augment, která už dnes patří pod křídla Marcela Hirschera a Red Bull Sports (Van Deer), si rozhodně na nic nehrají. Jedná se o skutečně závodní náčiní se vším, co k tomu patří.

World Ski Test: Test skialpových lyží 2023 proběhl v Korutanech. Jak se povedl?

0

Na přelomu března a dubna 2023 se v rakouském areálu Falkert - Heidi Alm odehrál tradiční anonymizovaný test skialpových lyží. Lyže značek Atomic, Salomon, Kästle, Rossignol, Nordica, Elan, Dynastar, Völkl, Blizzard, Fischer, Hagan a Stöckli prošly testováním sjezdu i stoupání. Do testu se zapojili i členové redakce SNOW.

Komerční tipy