test lyží - tématické články (strana: 3) - SNOW.cz

Test lyží Kästle RX12 SL 2023/24: slalomky pro dynamickou jízdu

Slalomky Kästle přišly s novým designem, kterým se podobně jako obřačky téže značky hlásí k tomu nejvýkonnějšímu, co Kästle nabízí. RX12 SL jsou určené pro vysoce sportovní použití na sjezdovkách všem lyžařům, kteří rádi zažívají slalomovou dynamiku mimo závodní brány.

Test lyží Kästle RX12 GS 2023/24: komfortní, ale výkonné obřačky

Lyže Kästle RX12 GS jsou již evergreenem určeným pro vysoce sportovní použití na sjezdovkách. V posledních letech pravidelně oslovují především sportovně založené pokročilé lyžaře, kteří preferují rychlé střední a delší oblouky.

Test lyží Fischer RC4 WC SC 2023/24: pro slalomáře i sportovní lyžaře

Na tyhle lyže jsme se hodně těšili. Model RC4 SC jsme měli v redakčním testu již v minulosti a nikdy nás nezklamal. Výrobcem jsou lyže zařazené na vrchol kolekce, který poznáme podle označení RC4 a dovětku World Cup. Patří do kategorie odladěných slalomek a od závodní slalomky se liší pouze pár detaily, například slabším vázáním, jinou deskou nebo ...

Test lyží Wedze Touring Cruiser 80: cenově dostupné skialpové lyže pro většinu túr

Značka Wedze patří pod koncern Decathlon, který tradičně nabízí sportovní vybavení v mimořádně zajímavém poměru kvalita/cena. Cílí ale především na širokou sportovní veřejnost, podobně jako model Touring Cruiser 80, který jsme testovali. Jsou to sice přiznané základní touringové lyže, avšak pokryjí většinu potřeb běžného skialpinisty. Začátečníkům ...

Test lyží Van Deer GS World Cup 2023/24: obřačky, které stavěl Marcel Hirscher

Jestli jsme se na letošním testu na něco těšili, byly to tyhle. Obřačky Van Deer, lyže pro královskou disciplínu postavené králem závodních tratí.

Test lyží Stöckli Laser SL 2023/24: Nová technologie Carbon Power Turn

Lyže Laser SL je již dávno legendou, nicméně i ona je součástí postupné evoluce celé rodiny Stöckli, takže stojí za to se na ni čas od času postavit (i kdyby mělo jít jen o to si ji užít). Pro letošek se chlubí novou technologií Carbon Power Turn, takže logicky vzbuzuje nový zájem.

Test lyží Völkl Racetiger RC Red 2023/24: Novinka z řady, která funguje už 50 let!

Racetiger právě slaví společně se svou značkou 100leté výročí. On sám je mladší, ale přesto už notný pamětník – narodil se roku 1973, takže právě slaví padesátku. Kam za ta léta dozrál?

Test lyží Salomon Addikt Pro 2023/24: Ojedinělá, zajímavá, a navíc skvěle funguje

Addict to Adikt: tato malá slovní hříčka docela přesně vyjadřuje pocity testérů, kteří měli s novinkou na sezónu 2023/24 co do činění. Na nových „addiktech“ se stane závislý kdekdo. Průměrný jezdec, sportovní lyžař, expert, ale i milovník kvalitního designu.

Test lyží Nordica Spitfire 68 DC 2023/24: Odtlumené dvojité jádro s pryží

Nordica Spitfire 68 DC je významná novinka, a to hlavně kvůli DC na konci svého názvu. Ten totiž označuje zcela nové jádro Double Core, které od letoška Nordica používá u svých nejlepších modelů. Double Core využívá tlumicích vlastností pryže, kterou implementuje do tradiční sendvičové konstrukce s titanalem.

Test lyží Augment SL FIS 2023/24: lyže pro silné jezdce

Poctivé závodní slalomky z rakouské fabriky Augment, která už dnes patří pod křídla Marcela Hirschera a Red Bull Sports (Van Deer), si rozhodně na nic nehrají. Jedná se o skutečně závodní náčiní se vším, co k tomu patří.

World Ski Test: Test skialpových lyží 2023 proběhl v Korutanech. Jak se povedl?

0

Na přelomu března a dubna 2023 se v rakouském areálu Falkert - Heidi Alm odehrál tradiční anonymizovaný test skialpových lyží. Lyže značek Atomic, Salomon, Kästle, Rossignol, Nordica, Elan, Dynastar, Völkl, Blizzard, Fischer, Hagan a Stöckli prošly testováním sjezdu i stoupání. Do testu se zapojili i členové redakce SNOW.

Otestováno: K2 Disruption, kolekce lyží pro všechny sjezdaře

No dobře, pro téměř všechny, ale to už nepřeháním. K2 mám, možná jako mnoho čtenářů, zafixovanou jako freeski americkou značku, která do sjezdového lyžování až tak nepasuje. Že to není pravda, mi našeptaly už před několika lety ozkoušené modely Charger, Supercharger a Turbocharger. A na těchto modelech vystavěla kultovní K2 novou kapitolu své výrob...

World Ski Test 2021: Jak jsme testovali lyže na Mölltalu

Po loňské sezóně, která lyžování zrovna nepřála, jsme byli v květnu pořádně hladoví a natěšení. Pozvání, abychom se jako redakce zúčastnili World Ski Testu na Mölltalském ledovci, tak nemohlo přijít víc vhod. V životě jsou chvíle (byť jich není mnoho), kdy ani budíček nařízený, aby zazvonil před pátou hodinou ranní, nezkazí skvělou náladu, a tak to...

Nové Kästle: jak se ukázaly v testu?

Těsně před Vánocemi se mi podařil brilantní únik z covidem zmítané republiky, abych po delší době mohl otestovat nějaké prima lyže. Do Davosu jsem chtěl vyrazit s něčím opravdu reprezentativním, Kästle mi tedy přišly jako dobrý nápad a pánové z firmy, která Kästle v Česku prodává, mi vyšli vstříc.

Harfasport - otestujte lyže zdarma - 2020/21

Pro čtenáře SNOW nabízí testcentrum HARFASPORT půjčení lyží na jeden den zdarma!

World Skitest 2019: Allmoutainy spíš pro sjezdovku

Jakkoliv jsme si kvality širších lyží zvykli hodnotit jak na sjezdovce, tak v terénu, letošní World Skitest kategorii allmountain pojal jako univerzálky vhodné především pro pistu. Těžko proti tomu něco namítat, vždyť po lépe nebo hůře upravených tratích jezdí i tyto lyže nakonec nejčastěji. A jde jim to náramně.

World Skitest 2019: Allroundy - škodovky lyžařského průmyslu

Allroundy nic nezkazíte. Pokud tedy nečekáte výbušnost, extrémní stabilitu ve vysokých rychlostech a zabijácky agresivní hranění. S takovým očekáváním byste ale jistě měli i dostatek informací na to, abyste lyže hledali mezi závodními nebo alespoň top sportovními modely. Allroundy mají jiné přednosti. Třeba tu, že je zvládnou začátečníci, ale s cel...

World Skitest 2019: srozumitelnost, popularita i serióznost

V průběhu jara 2019 se redakce SNOW už poněkolikáté zúčastnila World Skitestu, který se po letech zase vrátil do korutanského střediska Bed Kleinkirchheim. Akce se postupně stala poměrně prestižním podnikem, na němž se v přátelském duchu setkávají bývalí i současní vrcholoví lyžaři, občas také sportovci z jiných odvětví, zástupci lyžařského průmysl...

World Skitest 2019: lyže High Performance akcentují všestrannost

World Skitest letos při testování sportovních lyží poněkud ubral z plynu, přinejmenším v kategorii High Performance. Najdete zde převážně univerzálky, a to jak ve smyslu krojení, které jen zřídka odpovídá hodnotám, jaké hledáme u GS lyží, tak i ve smyslu výkonnosti, chcete-li sportovního naladění.

World Skitest 2019: Chcete slalomky? Máte je mít!

Slalomky nejsou lyžemi pro každého, píšou autoři snad všech lyžařských testů na světě. A přesto stále patří mezi absolutně nejprodávanější lyže na trhu. Je to proto, že se krátké lyže dobře vejdou do auta?

Komerční tipy