[Diskuze k článku]: HLEDÁ SE EXTRÉMNÍ TERÉN (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) [Diskuze k článku]: HLEDÁ SE EXTRÉMNÍ TERÉN

[Diskuze k článku]: HLEDÁ SE EXTRÉMNÍ TERÉN (strana: 2)

18.11.2009 14:14:05 #31 

Kiri

Ahoj.Nedala mi narazka na sjezd Axela Naglicha z Mt.Elias.Nahodou jsem ten film videl minuly tyden.Davaji ho treti den na outdoorovem festivalu.Bezi to po celych cechach a jestli muzete tak aspon na tento film urcite zajdete.Tady jsou stranky http://www.mfof.cz/ Sjezd byl na dve casti nevyslo jim to za jeden den a navic nahore stravily tyden v neskutecne bouri.Nakonec ale sjezd byl ze spicky kopce az po morskou hladinu :-). A ke sjezdovce Hara-kiri tu jsem jel nekolikrat a ze na ni neni mnoho lidi je velky omyl.Na vrsku sjezdovky totiz truni nekolika jazycna cedule s napisem jen pro velmi dobre lyzare a nejprudsi sjezdovka rakouska.To ale pusobi jako magnet a tak tam potkate desitky umelcu kterym po prvnich 5 metrech ujedou nenabrousene lyze a jedou po tlame az dolu…Aspon je co sledovat z lanovky.

18.11.2009 14:14:43 #32 

Martin47 muž

>> #29, HonzA_, 18. 11. 2009 12:42:07

Když namaloval Krab v jednom vláknu ty kolečka, říkal jsem si „Krabe, už ti hrabe“. I já sám na sobě pozoruji jisté symptomy a proto se pojedu od neděle do pátku léčit na Hintertux. Nepřidá se někdo?

P.S. Tachometr neberu, rychlost budu odhadovat, potom vše vynásobím bulharskou konstantou a výsledek zveřejním.

18.11.2009 14:21:25 #33 

˘Ö˘Krab muž

>> Martin47, 18. 11. 2009 14:14:43 No dobře, když jinak nedáš, tak já to zase smažu ;- )) Šlo mi jen o ten subjektivní pocit 15 m na SL. Přeji úspěšnou léčbu sněhem, my v Česku se budeme muset spokojit s doc. Chocholouškem.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

18.11.2009 14:39:33 #34 

Martin47 muž

>> #33, Krab, 18. 11. 2009 14:21:25

Koukej to tam nechat. Je to unikát a moc se mi líbí. Navíc ho někdo může použít do nějaké vědecké práce a udělat na tom titul. Já zas, když jsem se jako kluk učil zapamatovat slalom, tak jsem měl polystyrenovou desku a do tý jsem stavěl slalomy z barevnejch špejlí.

18.11.2009 17:37:10 #35 

ivan

>> #28, kumestrol, 18. 11. 2009 12:38:27

Lojzíku, ode mne máš bod za pokus o roztomilou provokaci. Holt ale smůla, žes narazil na starý skeptický fotry, který neberou fór (určitě ani nežerou maso) a krásnému vzletu free-ducha postaví zábranu v podobě racia. S takovými se radši nebavit a nechat je jejich vědě a vzorečkům.

Je zajímavý, že mezi týpky v Alpách, co fakt hodně rozumujou, patří třeba mnou už vzpomínaný Werner Nachbauer. Kluk, co uměl lyžovat líp než kdokoliv z nás, ale přesto to vyměnil za kariéru rozumbrady nonplusultra, tedy univerzitního profesora v Innsbrucku. A vážně to není Čech.

A já opravdu nemusím rozumovat, Za mě to provedli třeba moji oblíbenci Lind a Sanders, nazvali to The Physics of Skiing a na str. 85–90 je v kapitolce Dynamics of Straight Gliding tohle téma rozpitvané včetně vzorečků i grafu. A vážně to nejsou Češi, nýbrž Amíci.

Kdybys to nebyl ty, kterého si jako lyžaře i nadšence upřímně cením, možná bych připsal něco v tom smyslu, že prosťáčkovi připadá teorie, jíž nerozumí, podezřelá, a svou frustraci z nepochopení ventiluje zesměšňováním… Ale my si rozumíme, my se jen tak škádlíme. Udělals to hezky, akorát v osobě TomáSe jsi narazil na příliž těžký kalibr… (a TomáS má za svůj příměr „Když tě chytnu za prdel a vyhodím z letadla, tak se jen těžko dostaneš přes 180km/hod!!!!!“ můj potlesk: dovolím si jej zašpajchrovat do svého pisálkovského portfólia a příležitostně – rád s uvedením autora – použít)…

18.11.2009 18:41:14 #36 

TomáS muž

>> #35, ivan, 18. 11. 2009 17:37:10

Použij kdykoliv! Freerideři mají mnohdy můj zcela upřímný obdiv a tak trochu jim závidím. Škoda, že jsem svou životní dávku adrenalinu už vyplácal na deset let paraglidingu. Rozumem jsem pak přešel na větroně, kde je riziko úrazu či smrti mnohonásobně menší. Freeride je pro mě dneska už malinko za hranicí mé ochoty riskovat:-( Žeru skvělý lyžaře i freeridery, už ale míň ty co běžně jezdí od 110 do 180+:-)

18.11.2009 21:42:13 #37 

Mirek muž

>> #30, kumestrol, 18. 11. 2009 12:50:38

Měl jsem sebou GPS-ku a stejně nevěří. A to jsem jel jen kilo :-)

19.11.2009 08:30:35 #38 

ivan

Na ukázku čerstvý autentický příklad toho, jak si ze svých pitvačů dělají srandu Amíci (v originálu je to s využítím 4 barev):

Skiing = F1[Conditions] * F1[Terrain] * [f(Preparation) = [A(rt) + B(pvt) + C(sa) + D(g) + E(d) + F(sld) + G(slp)] + [H(i) + I© + J(ha) + K(ka) + L(sa) + M(bk) + N(co) + O(cu) + P(ct)] + [Q(uuw) + R(duw) + S(ex) + T(rct) + U(tuw) + V(ruw) + W(pc)] + [X(st) + Y(for) + Z(aft) + AA(lat) + AB(wt) + AC(bl) + AD(ant)]] +

F2[Conditions] * F2[Terrain] * [f(Initiation) = [A(rt) + B(pvt) + C(sa) + D(g) + E(d) + F(sld) + G(slp)] + [H(i) + I© + J(ha) + K(ka) + L(sa) + M(bk) + N(co) + O(cu) + P(ct)] + [Q(uuw) + R(duw) + S(ex) + T(rct) + U(tuw) + V(ruw) + W(pc)] + [X(st) + Y(for) + Z(aft) + AA(lat) + AB(wt) + AC(bl) + AD(ant)]] +

F3[Conditions] * F3[Terrain] * [f(Control) = [A(rt) + B(pvt) + C(sa) + D(g) + E(d) + F(sld) + G(slp)] + [H(i) + I© + J(ha) + K(ka) + L(sa) + M(bk) + N(co) + O(cu) + P(ct)] + [Q(uuw) + R(duw) + S(ex) + T(rct) + U(tuw) + V(ruw) + W(pc)] + [X(st) + Y(for) + Z(aft) + AA(lat) + AB(wt) + AC(bl) + AD(ant)]] + F4[Conditions] *

F4[Terrain] * [f(Finish) = [A(rt) + B(pvt) + C(sa) + D(g) + E(d) + F(sld) + G(slp)] + [H(i) + I© + J(ha) + K(ka) + L(sa) + M(bk) + N(co) + O(cu) + P(ct)] + [Q(uuw) + R(duw) + S(ex) + T(rct) + U(tuw) + V(ruw) + W(pc)] + [X(st) + Y(for) + Z(aft) + AA(lat) + AB(wt) + AC(bl) + AD(ant)]]

19.11.2009 09:18:30 #39 

slowthinker

Abyste věděli, tu entropii a cylindrické souřadnice myslel kumestrol zcela vážně. Tohle jsem u něj zažil už několikrát: Kumestrol je vypatlanej blbec, co rád machruje, a když ho někdo odhalí, zkouší to zamést pod stůl, většinou s tím, že šlo o „humor“.

Ivan tohle ví taky a jeho slovům o roztomilé provokaci nesmíte věřit. Ivan je oddaným služebníkem Tirthankary. Kumestrola nenávidí za to, že mu ve svém obvyklém nočním stavu (=totál namol) jednou přestřihl prodlužovačku do auta když bylo minus 20 a on skoro zmrzl. Jenomže učení jeho Pána mu nedovoluje kumestrola nenávidět, a ubohý Ivan se sám sebe pokouší pokrytecky přesvědčit, že kumestrola miluje stejně, jako každého mravenečka na této planetě.

19.11.2009 09:24:21 #40 

slowthinker

>>HonzA_, 18. 11. 2009 12:42:07</p>

Proč aby už napadlo? Já dokážu na sníh čekat ještě hodně dlouho a budu pořád v pohodě.

19.11.2009 09:49:43 #41 

kumestrol

tohle jsi rikat nemel.. tedka jsem jiz na veky odepsany a veskera snaha je fuc…

Jo jinak Ivan to ve svem prispevku vyse napsal docela hezky :-) – Na internetovych diskusich je hezke to, ze clovek je v bezpeci, jinak kdyby mne nekdo chytil za prdel, asi by si natahnul sval v ruce :))))

Jinak musim uznat, ze ten vyraz mne pobavil…

Navrhuji sraz nekde na kopci a experimentalne vse overit, jako vedec mam velmi rad empiricky vyzkum…

>> #39, slowthinker, 19. 11. 2009 09:18:30

19.11.2009 10:56:00 #42 

ivan

>> #41, kumestrol, 19. 11. 2009 09:49:43

Když jsem zpochybňoval 3000 vertikálních stop za 35 vteřin (odhadnutá rychlost 130 kmh, o té předtím 180 kmh snad mluvit ani nebudeme), napsal jsem na závěr: „Jestli se pletu a nemám pravdu, přesvědčte mě o tom.“

Očekával bych tedy místo nebo vedle více či méně vtipných vět právě něco exaktního. Když už jsi do věci tu vědu vnesl.

To se opravdu ještě nikdo nepokusil dostatečně objektivně změřit rychlost při takových sjezdech v terénu? Tak do toho a až to budete mít, můžeme se věcně bavit dál. Kolik se jezdí na sjezdovkách, je změřené dostatečně přesně, takže sraz na kopci by si měli dát freerideři s vědci a příslušným vybavením. Ve vlastním zájmu, aby z nich a jejich mnohdy obdivuhodných výkonů nedělali svými nerealistickými výroky a tvrzeními blbečky ředitelé marketingu a podobní.

19.11.2009 12:00:35 #43 

kumestrol

:) – jo jo, covece nejsem si jisty, zda to freerideri resi – tedy onu absolutni rychlost. Jak znamo, toto kriterium ani nefiguruje v hodnoceni.

Co ale freeriders velmi zajima a v tom se prekonavaji rekordy jsou skoky ze skal.. a meri se vyska od odrazu k dopadu.

Pravda je, ze obcas nejakou tu rychlost meri.. neni zadnym prekvapenim, ze nekteri tihle manici jezdi v prumeru stovkou v exponovanych terech – jak se rika susem.

Kazdopadne bychom mohli – spise meli udelat alespon improvizovany experiment a rychlost v nejakem zajimavem terenu zmerit. Jiste budu rad informovat a muzeme pak vest zajimavou polemiku.

Co ty Ivane? kolik mas km/hod na triku? to mne jen tak zajima – byvaly taky doby, kdy jsme se s klukama trumfovali, jak kdo jel asi rychle.. (ale ten odhad… :D)

PS: vam nechybi smajlici?? :(

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy