Je technika správná? (strana: 39) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy Je technika správná?

Je technika správná? (strana: 39)

17.01.2020 12:36:19 #1141 

Harry žena

>> #1140, jurol, 17. 01. 2020 12:18:18

:-D

Upresnujem. Ja sa posuvam.

Ked spominas ten pocet prispevkov, tebe asi nechodi zvezok vsetkych Snow z celeho roka s osobnym venovanim? :}

Ano,nedeje sa „len“ predozadnym pohybom sustavy, tak ako sa nedeje „len“ cisto rotacnym pohybom sustavy.

K tomuto nic?

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

17.01.2020 13:12:47 #1142 

jurol

>> #1141, Harry, 17. 01. 2020 12:36:19

1. Ak je dôvodom tvojich príspevkov získať ďalší zväzok Snow za sezónu 2019/2020 aspoň sa vyjasňuje príčina tohto kolotoča.
  2. Neviem k tomu povedať nič nové, nemá zmysel dookola opakovať už povedané, teda okrem získania zväzku Snow :-)
  3. Neotvoríš novú tému? Pestrosť robí život lepším a veselším.

Čau

17.01.2020 13:34:37 #1143 

IIIvan muž

>> #1136, Harry, 17. 01. 2020 11:47:03

Zaujal zatial pribeh maleho?

Neviem, je práve na svahu :-)

>> #1137, Harry, 17. 01. 2020 11:48:03

nahodou chalani carvuju paradne "instruktorsky " carving velmi slusny

Niektoré pasáže teda riadny paragraf a „r“ ako na Super G…prečo sa asi všetci na svete inšpirujú Japoncami a ich „kraso-lyžovaním“ so statickými pozíciami v jazde(napr. ruky majú ako naklonovaní)?

>> #1140, jurol, 17. 01. 2020 12:18:18

Posúvame sa jedine tak v počte príspevkov

:-) Nezdá sa aj Tebe, že môj ctený menovec si robí z nás prdel? :-)

17.01.2020 13:44:23 #1144 

jurol

>> #1143, IIIvan, 17. 01. 2020 13:34:37

Nezdá sa aj Tebe, že môj ctený menovec si robí z nás prdel?

Začínam si tým byť istý :-)

17.01.2020 13:48:24 #1145 

Harry žena

>> #1142, jurol, 17. 01. 2020 13:12:47

Prepac Duri.Ten rotacny pohyb som zobral od Oblouka v inej zalezitosti.

Zmotal som to dohromady z inej temy.

Vedel by si mi prosim opisat, akym sposobom dokazem rozbehnut skate z kludoveho stavu, s nohami na doske?

Pises, ze zrychlovanie sa deje len pomocou rozdielnosti valiveho a smykoveho odporu.

Ako sa dokazem rozbehnut z miesta bez pohybu tela v predozadnom sme­re?

Diky.

caute Harry

P.S. Mam toho moc, kruci, ale so mnou cvicite… Pri Vas fyzikoch musim byt opatrny. :}

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

17.01.2020 13:52:50 #1146 

Harry žena

>> #1143, IIIvan, 17. 01. 2020 13:34:37

Niektoré pasáže teda riadny paragraf a „r“ ako na Super G…prečo sa asi všetci na svete inšpirujú Japoncami a ich „kraso-lyžovaním“ so statickými pozíciami v jazde(napr. ruky majú ako naklonovaní)?

Zacinas byt pomerne nebezpecne kriticky.:}

Uz som pozeral cestu na tu Oravu, dobehnem na vecerko ked pojdem okolo. Musim si Ta obzriet zblizka.Aj v jazde.:}

so statickými pozíciami v jazde(napr. ruky majú ako naklonovaní)?

Ty si este nevidel Krabicata a ich polohu ruk v jazde? A jak jazdi tata?

Ja som si spravil novy avatar, som po prvej pololyzovacke. Mariu, ato som si myslel minuly rok po stvrtej hodine jazdenia ze uz horsie to byt nemoze.

Ale moze.Moze.

caute Harry

17.01.2020 14:07:49 #1147 

IIIvan muž

>> #1146, Harry, 17. 01. 2020 13:52:50

Zacinas byt pomerne nebezpecne kriticky

Neboj, nie je to samoúčelné,tak sa človek najviac naučí(aj hodnotiaci aj hodnotený). Keby si videl rozbory chalanov okolo mňa a hlavne aké kapky dávam sám sebe :-)

Prídi, obzri, uvidíš vzorový inštruktorský race oblúk :-)

17.01.2020 15:18:49 #1148 

jurol

>> #1145, Harry, 17. 01. 2020 13:48:24

Pozri obrázok, je úplne bez vzorcov :-) Mimochodom, aj ja uprednostňujem obrázkové knihy pred písmenkami a vzorcami, komu by sa už páčilo pozerať na divné písmená, navyše v mŕtvych a cudzokrajných jazykoch :-)

Zjednodušene, základom je (neprekvapivo) weighting a un-weighting, čím pri zatlačením skater posúva dosku vpred (tlak do boku sa pohybovo neprejaví, tam je to trenie moc veľké). Požičaj si od dieťa autíčko a skús naň zatlačiť šikmo vpred.

Ťažisko sa pohybuje aj do strán a predo-zadne (to je tá elipsa na obrázku) aby si energiu k zrýchleniu pri zatlačení nasmeroval vždy správnym smerom.

P.S. Nie som fyzik, len mi aplikácia aj fyziky slúži ako zdroj príjmu :-)

Fotky

17.01.2020 16:07:46 #1149 

Harry žena

>> #1148, jurol, 17. 01. 2020 15:18:49

Pozri obrázok, je úplne bez vzorcov :-) Mimochodom, aj ja uprednostňujem obrázkové knihy pred písmenkami a vzorcami, komu by sa už páčilo pozerať na divné písmená, navyše v mŕtvych a cudzokrajných jazykoch :-)

:-)

Cely cas sa Vam snazim povedat ze sa bavite s dementom. Tak musite ku mne aj pristupovat.

Pomaly, citlivo a s pochopenim.

Ja viem, vlakno vyzera ze je dobre len pre mna. Ale jak hovori biblia, miluj… Na to staviam a ziadam obety.:}

Ťažisko sa pohybuje aj do strán a predo-zadne (to je tá elipsa na obrázku) aby si energiu k zrýchleniu pri zatlačení nasmeroval vždy správnym smerom.

No, a ked Vam napisem, ze sa volade hybeme, budete mi to stale rozporovat.:}

Takze aj „predozadne“ hovoris?Lezes mi do kapusty.:}

To som sa snazil povedat, ze nielen doboku, stranovo, rotacne ci jak to tu vselijak padlo, ale ten pohyb je kombinovany.

Takze, Duri, mozem to brat tak, ze uz ked je skejt rozbehnuty a ja „zrychlujem“ len vyuzivanim rozdielnych hodnot valiveho a smykaneho odporu, nemusim uz vyuzivat " predozadny " pohyb? Staci ten bocny ci jak si mi to pisal?

caute Harry

P.S. Donutil si ma ten „pumping“ vrazit do translatoru, to neboj. A ten obrazok je dobry,dovysvetlil mi to nedokonale prelozene.:}

17.01.2020 16:25:39 #1150 

jurol

>> #1149, Harry, 17. 01. 2020 16:07:46

Óooo, už tu bolo všetko napísané a nie raz. Naozaj si nerobíš srandu?

1. Samotný predozadný pohyb (či podkopávanie lyží) ti je na lyžiach na … Pohyb vpred na lyži ti umožní len vďaka tomu, že lyža je vpredu zahnutá a vzadu nie a tak sa vpred šmýka lepši ako vzad. Hrozne neefektívne vynaložená energia. Aj klasický beh na lyžiach pridáva zaťažovanie a odľahčovanie lyže (teda vertikálny pohyb) a voskovanie.
  2. Keď to znova hrubo zjednoduším, kde to je možné sa pridáva v zábere (pri pohybe ťažiska voči nohe) „opora“ o dačo lepšie, korčule a lyže ponúkajú hranu. Porovnaj si klasický beh na lyžiach a voľnú techniku, čo je ako rýchle.
  3. Áno, máš pravdu, vykonáva sa tu aj predzadný pohyb, ale ten samostatný je nedostatočný (bod 1.).
  4. Myslíš že benefit čistého predozadného urýchľovania vyváži rozhodenie vyváženého predozadného postavenia? Navyše si uvedom že to zaťažovanie a odľahčovanie lyže by si musel podriadiť tomu podkopávaniu lyže a nie časovaniu oblúka.

17.01.2020 16:36:42 #1151 

valerius

>> #1150, jurol, 17. 01. 2020 16:25:39

Obcas sem i stihnu nakouknout a…nez si Harry zacne sypat popel na hlavu, jaky je to natvrdly jouda, tak me prijde, ze se uz jen pta na potvrzeni/vyvraceni

„ked je skejt rozbehnuty a ja „zrychlujem“ len vyuzivanim rozdielnych hodnot valiveho a smykaneho odporu, nemusim uz vyuzivat " predozadny " pohyb?“

coz zajima i me

>> #1149, Harry, 17. 01. 2020 16:07:46

Harry, me prijde ze soucasti vyse nakresleneho pohybu – elispy – je i predozadni pohyb.

17.01.2020 16:41:03 #1152 

Harry žena

>> #1150, jurol, 17. 01. 2020 16:25:39

Duri, ja viem ze mi neveris, ale nerobim.

Zatial sme pri skate, ale ked uz si zas dalej,pri lyzovani, mas pocit ze ja za celu dobu odkedy som tu hovorim o nejakom „predozadnom“ smere a pohybe cisto v zmysle spadnice?

Ze to „vykopnutie“ lyzi v zavere obluku davam do uvodzoviek lebo je to ciste vykopnutie lyziarom noh dopredu, bez vplyvu vsetkych tych sil co su okolo kazdeho obluku?

caute Harry

P.S. Myslíš že benefit čistého predozadného urýchľovania vyváži rozhodenie vyváženého predozadného postavenia? Navyše si uvedom že to zaťažovanie a odľahčovanie lyže by si musel podriadiť tomu podkopávaniu lyže a nie časovaniu oblúka.

Tak myslis aj to „ciste predozadne urychlovanie“, vykopnut po spadnici?

18.01.2020 21:05:56 #1153 

jurol

>> #1152, Harry, 17. 01. 2020 16:41:03

Pojmom "predozadné“, myslím predo-zadné z pohľadu lyží bez ohľadu na to ako sú lyže orientované na svahu, či po spádnici alebo po vrstevnici. Po spádnici je u mňa nadol :-)

Či ani tu sa nezhodneme?

18.01.2020 22:31:56 #1154 

MPS

Tvl kluci zkraťte tooo

19.01.2020 09:59:01 #1155 

Harry žena

Jebne ma. desat minut zivota v ri..

Skusim spisat znovu.

>> #1153, jurol, 18. 01. 2020 21:05:56

:-)

Ale ano.

>> #1151, valerius, 17. 01. 2020 16:36:42

Harry, me prijde ze soucasti vyse nakresleneho pohybu – elispy – je i predozadni po­hyb.

Na skejte mam pomerne dost nabehane, sam som si ho musel aj urobit, a ked boli majstrovstva vsehomira a nasho bloku, musel som sa par veci naucit ked som chcel vyhravat.

Ano, sucastou bol predozadny pohyb,dolezitou, so zvysujucou sa rychlostou sa utlmoval.Na rovine jazda na cas v slalome, kto nemakal spravne,bez sanci.

Takisto pri jazde z kopca,praca s taziskom na miernom,pomahala.

A sypat si popol musim, chalani ma ucia pozerat na obluk tak ako som to nikdy nerobil.Znovu opakujem, pre mna prinosna debata, pre nich strata casu, ale tak to byvalo a bude s trojkarmi.:}

Ak chcem zladit to svoje esperanto „predozadneho“ pohybu ako to lyziari v branach pouzivaju a vedia co tym myslia, musim sa snazit zladit nahlad aby som mohol vysvetlit svoj nahlad na deje v ukonceni obluku, co sa deje v prehraneni na odlahcenych lyziach, ci je mozné porusenie predozadnej rovnovahy vyhodny prvok, alebo sa len mylim a ide o dokladne dorovnavanie centralne predozadneho postoja jazdca.

No nic, debatu potiahnem s 3Ickom na sedacke, odtial mi neujde a vyhodit ma nemoze, ved budem mat platny listok.:}}

caute Harry

P.S. MPS a nech niekto povie ze Harry „neni slusny clovek“,vyhovie kazdemu.:}

19.01.2020 12:57:07 #1156 

IIIvan muž

>> #1154, MPS, 18. 01. 2020 22:31:56

„Kluci skraťte to“… „Necháme to na leto“ :-) (trochu poézie)

>> #1155, Harry, 19. 01. 2020 09:59:01

No nic, debatu potiahnem s 3Ickom na sedacke, odtial mi neujde a vyhodit ma nemoze, ved budem mat platny listok

Ešte, že na večerku je tam pustená len Poma :-)

19.01.2020 13:03:12 #1157 

Harry žena

>> #1156, IIIvan, 19. 01. 2020 12:57:07

Ešte, že na večerku je tam pustená len Poma :-)

:-D :-D

Tak to je problem.

Pojde to ale medzi nohy, mozes si vybrat poziciu.Ta tema ma fakt zaujima.:}

caute Harry

19.01.2020 17:02:51 #1158 

M.art.in muž

Jako hoši vy by jste dokázali v pohodě namazat z jednoho másla 35678 rohlíků. Otázkou je, kdo by to žral :-)

Rock 'n' Roll Forever...

19.01.2020 17:04:34 #1159 

IIIvan muž

>> #1157, Harry, 19. 01. 2020 13:03:12

Keby si bol dobre jazdiaca juniorka, tak by som o tom porozmýšľal , takto ostáva ti posilniť ruky a ťahať sa na nejakej šnúre :-)

Ale aby sme sa držali našej Nobelovej kandidatúry: prečo myslíš, že tie štúdie vyšli tak ako vyšli, tj. že tí čo najmenej „lietali“ dopredu a dozadu v oblúku boli najrýchlejší? Žeby preto, že udržovanie tej vyváženosti bolo aj teoreticky oddôvodnené(fyzika apod.) a zároveň prakticky potvrdené(časo­miera)?

Ja viem, vo verejnosti panuje skepsa, keď čítajú „vedci zistili, že…“ a jeden deň je káva(doplň hociaký iný nápoj/potravinu) najlepší nápoj na svete a o týždeň zase najväčšie svinstvo. Len sa treba vždy pozrieť takým vedcom „na zúbky“ – prvá štúdia bola platená napr. Jacobsom a druhá napodiv Liptonom(v topkách alebo idnes to samozrejme nespomenú).

Detto, tzv. vedecké štúdie platené z rôznych grantov na tému zmeny klímy(pre alebo proti niečomu/niekomu), kde sa vo veľkom falšujú údaje, upravujú dodatočne výsledky(„opravné merania“ s presunom napr. meračov teploty z „vesnice“ na asfaltovú plochu bývalého letiska).

A s cieľom splniť zadanie grantu za každú cenu a nedodržuje sa základná metodika vedeckých prác(divná štatistika: škrtnúť všetky sondy s ochladením a nechali len tie s oteplením a vypočítať „priemer“), ale namiesto toho „politika“ a biznis.

Ako napr. Al Gore s Barackom ako investori do „zelených“ startupov už roky propagujú katastrofické dvíhanie hladín oceánov lebo „vedci povedali“. Len žiadne 3m dvíhanie sa opakovane nekonalo a čo je najväčšia sranda, tak si obaja medzitým kúpili viacero „domčekov“ na pieskovej pláži za desiatky miliónov usd(asi moc neveria tomu, čo hovoria, že jo?).

A len tak na okraj – celá klima lobby operuje štýlom – „máme 100 štúdii, tak vyberieme 30 z nich , tie ktoré sa nám v OSN páčia/vyhovujú a spravíme z nich priemer budúcich teplôt a môžeme tvoriť budúce daňovo-spoločenské politiky“ – čo absolútne popiera zásady akejkoľvek serióznej vedy.

Takže chápem, možno aj pre Teba je tá štúdia o lyžiaroch z EC a WC irelevantná(vinou takých rôznych vedcov motivovaných ideologicky alebo len sprosto ekonomicky), ale môžem Ťa uistiť, že v týchto ski štúdiach som nenašiel v ich metodike/prevedení nič závadné, ani dôvod prečo by to nekorešpondovalo s realitou – a to som ku.wa z princípu vždy skeptik voči akémukoľvek rezolútnemu tvrdeniu(ak sa jedná o vecnú debatu o faktoch, tak odfiltrujem vplyv môjho subjektívneho pohľadu)

19.01.2020 19:55:16 #1160 

Harry žena

>> #1159, IIIvan, 19. 01. 2020 17:04:34

Nie, ta studia nie je pre mna irelevantna.Skor ja lietam v pojmoch a dojmoch.

Stretneme sa, pokecame.

caute Harry

P..S Klimaticka agenda je len puhe prevzatie moci.Dlho sa na tom pracuje.Aj o tom mozme pokecat na tom vleku so zle jazdiacim seniorom.:}

20.01.2020 12:25:00 #1161 

IIIvan muž

Len taká všeobecná úvaha k téme(pre všetkých, nie len Harryho). Pozeral som včera pár starších rozborov tu na fóre(hobbíkov) a jedna z vecí čo mi okrem „klasiky“ v technike jazdy(vnútorná moc, „vzadu“, „nasadanie do auta“..) udrelo do očí, je až príliš častá nedostatočná fyzická pripravenosť adeptov.

Konkrétne sa jedná o „kyčle“ – ich stranové rozsahy(abduk­cia/addukcia) a rozsah rotácií(stehennej kosti v kyč. kĺbe) a zároveň schopnosť potreby určitej sily v plnom rozsahu pohybu. A v neposlednej rade schopnosť koordinácie pohybov v celej tej rýchlosti apod.

Vyzerá to tak, že kolegovia z race oddelenia, čo sa učili lyžovať „race“ oblúk od decka majú v tomto sakra náskok, lebo vtedy zafixované vzory sa omnoho ľahšie udržujú(ak človek furt aspoň dačo lyžuje), ako prerábať dospelého hobbíka a učiť ho skutočne neprirodzeným pohybom/pozíciam.

„A-frame“ a podobné prvky – čo myslíte, prečo to tam je tak často k videniu? Pre pozorných čitateľov mojich článkov napoviem – TFL a synergistická dominancia…a čoraz viac sa utužujem v názore, že ak sa chce cieľová skupina naučiť ozaj seriózne lyžovať na tvrdej piste(„po hrane“), tak bez tej špecifickej fyzickej prípravy to nevidím ružovo, proste sa im tá vnútorná bude furt motať inde než je potrebné(tj. spojené nádoby – telo vs technika).

A nie, klasická posilka 3× týždenne, bežný strečing(statický) alebo nebodaj „kolo“ to nespraví ani náhodou. Človek musí o.i. prehodnotiť ako vlastne celý deň chodí, sedí, ohýba sa zaviazať si šnúrky na botách apod. Napríklad kolega Michal spomínal dávnejšie, že môj test na „anguláciu“(na­sucho) mu vyšiel tak, že „môže lyžovať/zatáčať len na jednu stranu“.

Alebo rovnováha – nech si niekto skúsi postaviť sa v izbe na 1 nohu a zavrieť oči a ako dlho to udrží bez nejakého mávania rukami apod. Závodník, ak to aj nedokáže teraz z fleku, tak to s veľkou pravdepodobnosťou dokáže po krátkom zvyknutí si – ale čo kolegovia hobbíci? Detto preskoky na 1 nohe medzi 2 Bosu, hneď s odrazom tam a späť…

20.01.2020 13:29:31 #1162 

Martin1978

>> #1161, IIIvan, 20. 01. 2020 12:25:00

Fakt „vnutorna“ moc vzadu? Nemyslels vnejsi???

20.01.2020 13:36:10 #1163 

IIIvan muž

>> #1162, Martin1978, 20. 01. 2020 13:29:31

To sú samostatné veci(oddelené čiarkou): A. moc vnútroná, B. „vzadu“ C. nasadanie… :-)

20.01.2020 15:01:06 #1164 

20.01.2020 21:12:58 #1165 

MichalW

>> #1161, IIIvan, 20. 01. 2020 12:25:00

Ivane vidím, že v Tobě má rádoby vtipná hláška zanechala hlubokou rýhu :)

Hele nemusíš psát jenom pravdu (o té fyzické nedokonalosti). Zkus se vcítit do mých pocitů. Než jsem objevil snow, myslel jsem si o sobě, jaký nejsem lyžař. Tady jsem zjistil, že vlastně jenom umím sjet kopec. Začal jsem drtit nové informace. První jsem pořídil nové boty. Flexi 65 o dvě čísla větší vyměněno za padnoucí 110 s ortopedickou vložkou. Zjištění, že komerční GS 182 R19,5 je neuvěřitelně univerzální lyží. Poježdění s instruktorem a prý to se mnou není tak strašný :-)

Skok do letoška. Předsevzetí, jak budu přes léto makat na fyzičce, zase nevyšlo. Přes vánoční svátky jsem se jenom válel a cpal. Dalších +5 kg navrch… Na Ježíška jsem si nadělil zánovní Volkl Code 184 cm R20+. Minulý pátek jsem nás s rodinou konečně vyvezl na kopec. Lyžáky tlačily, nohy si ještě neměly šanci zvyknout. Stál jsem na tom jak debil. Pomalu jsem začal předpisovým smýkaným s poctivým přenášením váhy, jak radíte Adamovi. Později jsem se odhodlal na hrany. Naprostá katastrofa. Řítil jsem se ukrutnou rychlostí od lesa k lesu, ty bestie vůbec nechtěly zkracovat oblouk :-) Po čtvrtém (oblouku) to raději vzdávám a dál si jen tak šoupu, jak 95% ostatních návštěvníků. Pak ještě proběhlo pár pokusů, možná jsem i něco zkrátil, ale za cenu skrčení jak paragraf, postoj úplně v háji :-D

No a Ty tu napíšeš, že to vlastně ani nemá cenu :-D Ale neboj, jednou za Tebou na tu Oravu přijedu…

21.01.2020 07:54:31 #1166 

IIIvan muž

>> #1165, MichalW, 20. 01. 2020 21:12:58

Než jsem objevil snow, myslel jsem si o sobě, jaký nejsem lyžař. Tady jsem zjistil, že vlastně jenom umím sjet kopec

To nie si sám, ja som bol tiež kedysi už na 95% sveťákovej úrovne v zjazde na penovkách r10 na čiernej ľadovej piste, a boty fl.50 s 4,5cm rezervou v skelete :-)

Předsevzetí, jak budu přes léto makat na fyzičce, zase nevyšlo. Přes vánoční svátky jsem se jenom válel a cpal. Dalších +5 kg navrch

No, chce to trochu disciplíny aj s tým jedlom aj s cvičením :-)

K tomu častému „nohy do X“ je to pritom často riešiteľné úplne malými úpravami napr. chôdze a uvoľňovaním určitých svalov(TFL…) na rolleri. A to nevyžaduje nejaké veľké sebazaprenie, ani čas.

A pre úplnosť, zároveň posilniť druhú stranu pohybového vzoru, tj. hýžde(gluteus medius) – a posilnením nemyslím nejaké fitko a tony železa, ale denne 5–10 minút s vlastnou váhou(napr. viz 6. diel môjho blogu tu na snow).

Mne o.i. takéto „zrovnanie TFL“ pri ski hodne pomohlo s „uprataním“ tej nešťastnej vnútornej a so zalamovaním kolena vonkajšej(neži­adúcim) – proste predtým to tam ten sprostý sval furt „vlamoval“.

Tým sa mi na lyžiach hodne „odľahčila“ vnútorná = vyšší tlak do vonkajšej automaticky, redukcia protirotácie a „nasadania do auta“. Ale to by bolo na dlhšiu debatu…a neboj, vždy to má cenu, moje heslo je „train smart, not hard“. A prísť môžeš hocikedy :-)

Som názoru, že každý z adeptov by mal poriešiť najskôr také problémové pohybové vzory ako tie Xáče a podobne, ideálne v lete, nemusí drepovaTˇ200kg, ale mať „rovné nohy“ napríklad(v po­hybe).

Čo sa týka techniky, tak bez zvládnutia šmýkaného oblúku štýlu ako tu bol prezentovaný Henrikom a Davom, to bude mať hobbík čo sa učí v dospelosti(alebo lyžuje od decka, ale chce to „prerobiť“) hooodne ťažké – tam sa získavajú totiž „dovednosti“ aj na carving, boule apod.

A ten šmýkaný sa dá zvládnuť! A dá sa tak jazdiť aj dosť rýchlo(a pritom bezpečne a užitˇsi to), viď modrák Talian…

26.01.2020 18:19:31 #1167 

Filip-SL

Zdravím chalani,

Po delší odmlce zas néco hodím,smýkaný oblouk mě bohužel moc neučaroval a nebo ho neumím,pravidelně ho každé lyžování zkouším,ale stejně nakonec přejdu na hrany.Hrany se snažím co nejvíce zlepšit,chtěl jsem hodit i video,ale po nékolika přenesení vah byl „kameraman“ asi 200m za mnou:-(.Tak aspoň pár fotek.

Fotky

26.01.2020 18:49:02 #1168 

Harry žena

>> #1167, Filip-SL, 26. 01. 2020 18:19:31

Ahoj.

Preto som Ta prosil o ten smykany aby si pochopil ze nieco nie je v poriadku.

A preto Ti ani nejde. Posli video ako pojde kameraman za tebou, tak ako ho spravil Adam1 v inom vlakne.

caute Harry

26.01.2020 18:56:51 #1169 

MPS

>> #1167, Filip-SL, 26. 01. 2020 18:19:31

Jsi hlavně vzadu a protirotaci, proto tě ani smykany oblouk jít nemůže

26.01.2020 19:13:46 #1170 

Filip-SL

>> #1168, Harry, 26. 01. 2020 18:49:02

Nevím co,ale je nějaká věc,která mi na tom smýkaném nesedí,mám pocit,že se to i přes to snažím falešně napodobovat a něcím to dotahovat,aby to bylo lepší.Až budu ins Berge,tak natočím.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy