Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 4) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek]

Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 4)

08.01.2020 18:16:28 #91 

johnycek muž

>> #90, korsičan, 08. 01. 2020 16:58:42

A ještě jednu poznámku bych měl. Pokus se zamyslet nad tím, proč v Ratajově Molltalském středisku neprodává předbíhací skipas a proč tam nejsou fresch tracky ??? Co myslíš, že je tím důvodem ??? Odpovím za sebe : Není o to zájem nejspíš(ať ze strany provozovatele, tak možná i ze strany kupujícího). To je každopádně jejich věc. Nebo o tom víš něco bližšího?? :-)

p.s. podle tvých příspěvků je vidět, že se s tím stavem Špindlu budeš muset ještě chvíli vyrovnávat, až se z tebe stane vyrovnaný muž, který může zcela upřímně prohlásit : Ale znova říkám, ať si tam Igor dělá co chce. Když se najde takové stádo ovcí co mu to bude žrát, tak proč ne. :-) :-)

panta rhei

08.01.2020 18:59:28 #92 

Harry žena

>> #91, johnycek, 08. 01. 2020 18:16:28

U korsiho ani nebude az tak problem s tym ze mu ukradli Spindl a urobili z neho tovaren na peniaze, problem je v tom, ze mu ukradli pocit ktory ho vzdy na srdci hrial ked v Spindli bol.

A s nim odplavala aj korsiho mladost.

To je problem tych co v svojom zivote neuprednostnuju materiu.

Ale mozem sa mylit…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

08.01.2020 20:41:06 #93 

korsičan muž

>> #91, johnycek, 08. 01. 2020 18:16:28

Odpovím za sebe : Není o to zájem nejspíš(ať ze strany provozovatele, tak možná i ze strany kupujícího). To je každopádně jejich věc. Nebo o tom víš něco bližšího??

V Rakousku by to neprošlo, protože je to tam společensky nepřijatelné. Až tam pojedeš lyžovat, stačí se zeptat kohokoli, klidně ubytovatele, co si o předbíhacím skipasu myslí. Já jsem se tam na toto téma bavil několikrát. Ale nebudu ti nic vnucovat. Zeptej se a uvidíš sám.

p.s. podle tvých příspěvků je vidět, že se s tím stavem Špindlu budeš muset ještě chvíli vyrovnávat, až se z tebe stane vyrovnaný muž, který může zcela upřímně prohlásit : Ale znova říkám, ať si tam Igor dělá co chce. Když se najde takové stádo ovcí co mu to bude žrát, tak proč ne. :-) :-)

Omyl. S tím jsem se už dávno vyrovnal. Jsem srovnaný jak polena v lese.

Ovšem když můžu, tak se vyjádřím. A možná ti to přijde směšné, ale v reálu a mé sociální bublině, už mám celkem slušnou úspěšnost. Musím přiznat že to zahřeje, když po letech jeden za druhým přichází s přiznáním, že není všechno zlato co se třpytí. A i těch sezonkářů kolem mě ubylo. Asi jako smrkových lesů kolem. Ta poslední zkušenost je stará týden, kdy mě jistá dvojice MUSELA přiznat, že jsem měl pravdu. Bylo to pro ně bolestivé, lezlo to z nich jak z chlupaté deky, ale jinou možnost neměli. Zažili fantastický týden plný slunce a lyžování, že to překonalo i moje černé předpovědi. A to se mě ta silnější polovička z této dvojice poslední dva roky jen posmívala, protože káááámoši říkali ..... :-)

No, ale bažanti se počítají až po honu !

Ale je fakt, že je v tom z mé strany i pěkná hromádka škodolibosti.

>> #92, Harry, 08. 01. 2020 18:59:28

Lépe bych to nevyjádřil. 1*

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

09.01.2020 08:38:23 #94 

Pavlos muž

>> #93, korsičan, 08. 01. 2020 20:41:06

Přesně tak. U nás je prostě celospolečenské poptávka na „výrobu“ VIP.

A všechno souvisí s tím, že jsme pořád ještě mladá demokracie a spoustě lidí se úspěch vrazil do hlavy. Mají pocit, že když mají víc, tak jsou taky víc.

Asi před rokem mi kamarád vyprávěl o tom, jak byl lyžovat v Courchevelu a potkal na sjezdovce Vincenta Cassela (pro neznalé – TOP francouzsý herec) a byl překvapený, že se choval úplně normálně. Žádné VIP vstupy, hvězdné manýry, zaplacení novináři, kteří jsou tam zrovna „náhodou“. Úplně normální chlap si jel zalyžovat.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

09.01.2020 09:42:18 #95 

korsičan muž

>> #94, Pavlos, 09. 01. 2020 08:38:23

Je to celé o stavu společnosti.

Vincent Cassel by si předbíhací skipas nikdy nekoupil, protože by se doma navždy společensky znemožnil. Proto Rataj na Molltalu tyto skipasy neprodává. Jediné co by tím dokázal by bylo, že by si udělal ostudu.

Já mám podobnou příhodu, kdy jsem na chatě Petra Piana potkal člověka, který mi byl hodně povědomí. Jen jsem si ho nedokázal zařadit. Na chatě bylo asi 20 lidí a tento člověk stál ve frontě na sprchu, jak obyčejný trhan (jako my všichni ostatní). Nijak nevybočoval, byl stejně špinavý, stejně sedřené kožené boty, na nohách škrábance od jalovců, oblečení zmačkané ......... prostě vandrák.

A pak mě to za pár dní v Bonifaciu došlo. Jednak měl v přístavu zaparkovanou svojí jachtu (v malém přístavu vypadala spíš jak letadlová loď … :-) ) a druhak byl na titulní straně místních novin.

Byl to Richard Branson.

Ten pán by si nás koupil všechny i s veškerým příbuzenstvem a tam v horách na chatě stál ve frontě na studenou sprchu, jak nějaký skladník z Kauflandu. Byl jsem tam asi dvě hodiny a ten člověk nijak z toho vandráckého koloritu nevyčníval.

09.01.2020 10:14:02 #96 

Harry žena

>> #95, korsičan, 09. 01. 2020 09:42:18

Ťažkosti sveta spočívajú v tom, že hlúpi sú sebavedomí a inteligentní plní pochybností

Ja som sice vynimka potvrdzujuca pravidlo, aj hlupi dokazu byt plni pochybnosti, ale aj tuto v tomto vyroku niekde lezi logika dejov okolo nas.

Ludia sa citia strateni a bezcenni kym si nemozu nasadit pekny obal a pricapovat nalepky sebe aj ostatnym.

V tom je ta bieda mysle a dejov okolo nas. Len chudobni /duchom aj materiou/ potrebuju zvysovat svoje sebavedomie.

Toto so Spindlom je jedna z ciest. A Rattaj vie ako na to.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.01.2020 10:35:52 #97 

valerius

Premyslim, jestli je lepsi davat priklady… Jak moc zalezi, jak je to jinde a jindy?

>> #90, korsičan, 08. 01. 2020 16:58:42

Ja se ptal spis obecneji, kde vidis problem – poruseni zakona, poruseni mravu, ci je to nespravne nastaveni hodnot nasi spolecnosti, podobne jako Rataje, ci jeste vice spolecnosti, nez Rataje? A jake zvolene prostredky ti prijdou adekvatni?

Takze odkazani me na jejich facebook (tva prvni odpoved) ani vyjmenovani toho, co se ti nelibi, neni uplne to, nac jsem se ptal. I kdyz vyjmenovani tebou pozorovanych negativ me take zajima, za to dik.

Nektere vykriky – netvrdim, ze primo od tebe a jsem liny to hledat. Lec nekdy znis take pomerne striktne a neni mi jasne, vuci komu a jak by sis predstavoval napravu – totiz skutecne budi dojem volani po centralne rizene ekonomice i toho, co je spravne, moralne i pravne. V takovem pripade si myslim, ze by bylo, treba az po delsim case, o hodne hure.

09.01.2020 11:10:51 #98 

Harry žena

>> #97, valerius, 09. 01. 2020 10:35:52

Caues.

Len mala odbocka.

Trochu nam aj priroda potvrdzuje, ze prezivaju skor organizovane spolocenstva ako silny individualizmus­./mravce,vcely…/

Ale ak berieme, ze cielom ludstva je to aby mu bolo za kazdu cenu lepsie, bolo by dobre vediet co si predstavujeme pod tym pojmom „lepsie“. Clovek je v podstate destruktivny tvor. Plne brucho a naplnovanie svojho zivota pre prezitie nepodstatnymi cinnostami tu destrukciu schovavaju.

To je ale len do casu.

Tolko hlasim tuto z lazov k tej centralnosti.

caute Harry

09.01.2020 11:46:48 #99 

korsičan muž

>> #97, valerius, 09. 01. 2020 10:35:52

Evidentně jsem tvojí otázku nepochopil. Tak se pokusím znova.

Jak já bych si to představoval ??? :-) :-) No tak to snad ani nebudu publikovat. Navíc to vůbec není o mě.

Ale asi by to mělo být jako v životě. Každá změna by měla být k lepšímu. Nikdy ne naopak. Když vyměnit byt, tak za větší a světlejší. Když vyměnit auto, tak za lepší a méně poruchové. Když vyměnit ženu, tak rozhodně za milejší, hodnější a minimálně stejně pěknou.

Nemyslím si, že je pro muže životní výhrou, vyměnit krásnou a hodnou ženy za šerednou a sprostou megeru.

Špindl měl nějakou úroveň a ta je dnes hluboko pod čarou. Přes všechnu tu načančanou parádu, je to jen tmavé sklepení bez světla na konci tunelu. Je to přesný opak posunu k lepšímu.

V čem vidím problém ?

Tak porušení zákona to asi nebude. Porušení mravů – to si musí každý zodpovědět sám a či je to nesprávné nastavení hodnot ?? Tak podle mne rozhodně.

Já bych se styděl, koupit si předbíhací skipas. Styděl bych se nevrátit peníze za neposkytnutou službu. Styděl bych se nabízet něco, co v reálu neexistuje a ještě víc bych se styděl něco takového za pár zlaťáků propagovat.

Znáš mě, víš co tady píšu a jaký mám názor. Netajím se tím.

A teď si představ, že tady najednou začnu psát pochvalné články a zvát tam lidi na skvělé služby. Schválně, co by sis ty osobně myslel ??? Dovolím si odhadnout. Byl bych v tom lepším případě minimálně za blbce a prodejnou lamu.

Naši VIPáci se nestydí ani trochu. A nestydí se, protože to společnost toleruje, ba dokonce částečně obhajuje.

No a zda je Rataje málo ?

Já si myslím že ne. Je třeba ho být víc, aby se stádo probralo. Je třeba, aby ho začali ostatní kopírovat a mělo to dopad na větší část spotřebitelů. Je třeba ten ekonomický zázrak roztahat na všechny naše kopce. Je třeba, vysypat co nejvíc co největší počet peněženek. A je třeba je v co největším počtu vysypat za něco, co v reálu není. Pak to bude mít ten správný dopad. Teprve potom se třeba něco změní.

Žádný sousedův problém tě nepálí, dokud nepřeskočí plot a nezačne tě pálit osobně.

Ale to jsou jen takové plky, na hodně dlouhou trať.

09.01.2020 12:16:33 #100 

Nojby

Ovšem když můžu, tak se vyjádřím. A možná ti to přijde směšné, ale v reálu a mé sociální bublině, už mám celkem slušnou úspěšnost. Musím přiznat že to zahřeje, když po letech jeden za druhým přichází s přiznáním, že není všechno zlato co se třpytí. A i těch sezonkářů kolem mě ubylo. Asi jako smrkových lesů kolem. Ta poslední zkušenost je stará týden, kdy mě jistá dvojice MUSELA přiznat, že jsem měl pravdu. Bylo to pro ně bolestivé, lezlo to z nich jak z chlupaté deky, ale jinou možnost neměli. Zažili fantastický týden plný slunce a lyžování, že to překonalo i moje černé předpovědi. A to se mě ta silnější polovička z této dvojice poslední dva roky jen posmívala, protože káááámoši říkali ..... :-)

Dali na tebe a jeli jinam?

Jinak když píšeš o škodolibosti, vyprávěl jsi jim o svém nedávném pobytu v Jugošce? :-D

S tebou se, korsi, docela špatně diskutuje. Vedeš si stále svou, nebereš v potaz předložené argumenty. Ohledně namrzajícího lana ti tu už někdo oponoval. A fresh tracky nabízí i některá alpská střediska. Jestli mě paměť neklame, psalo se tady kdysi o tom.

Dycky Vist!

09.01.2020 12:20:54 #101 

Nojby

>> #94, Pavlos, 09. 01. 2020 08:38:23

A proto jel VC lyžovat do Courchevelu. :-D

Dycky Vist!

09.01.2020 12:52:40 #102 

korsičan muž

>> #100, Nojby, 09. 01. 2020 12:16:33

Dali na tebe a jeli jinam?

Ne, právě že jeli do střediska zaslíbeného. Opět. A tato jejich zkušenost byla tou poslední kapkou, kdy se ucho utrhlo. Oni už ty negativa vnímali dřív, ale společenský status z Hlavního města je přece jenom stále táhl tím směrem.

Ale to už je minulost ..... :-) Dnes se vyjadřují daleko hůř, než já. Přesně jako když o škodlivosti kouření přednáší bývalý kuřák.

Jinak když píšeš o škodolibosti, vyprávěl jsi jim o svém nedávném pobytu v Jugošce? :-D

Tak to víš že jsem to schytal, ale já se tím zážitkem nijak netajím a HLAVNĚ, primární účelem těchto našich výletů není lyžování !!! Já tam jezdím v tomto termínu kvůli úplně jiným důvodům. Lyžování je jen bonus plánovaný tak na 2–3 dny. To že z toho letos nebylo nic, se nedá nic dělat.

Pokud bych to chtěl tajit, tak žádný report nepíšu a pak ti klidně můžu básnit o tom, jak to bylo super. Ale tohle já nedělám. Já se klidně podělím, ale podle skutečnosti, ne podle společenské objednávky. To bych raději nic nepsal.

Ale té škodolibosti se mi dostalo samozřejmě měrou vrchovatou. Ale to už je blbej osud. :-)

S tebou se, korsi, docela špatně diskutuje. Vedeš si stále svou, nebereš v potaz předložené argumenty. Ohledně namrzajícího lana ti tu už někdo oponoval. A fresh tracky nabízí i některá alpská střediska. Jestli mě paměť neklame, psalo se tady kdysi o tom.

A jaké předložené argumenty myslíš ??? Ale konkrétně !

Namrznuté lano – Za řekněme skoro 20 let jsem namrznuté lano ve Špindlu nezažil. Sorry, ale nezažil. Co ti k tomu mám víc říct ???

Je naprostým amatérismem nynějšího osazenstva, že nejsou schopni tento problém vyřešit. Třeba tím, že prostě vylezou z kanafasu o dvě hodiny dříve a lanovku řádně připraví na hodinu otevření. Nezlob se na mě, ale jako spotřebitele mě vůbec nezajímá, že namrzlo lano. To jako fakt ne. To je jejich problém a oni ho musí řešit. A oni to vyřeší tím, že to začnou řešit 5 minut před otevírací dobou. To je jako když přijde kuchař do závodní jídelny v 10:55 a od 11:00 má začít vydávat obědy.

Před lety jsem byl lyžovat v Chamonix a tam by o namrzání lana mohli sepsat bible pro všechna náboženství. Měli jsme zakoupený skipas na Midi, hned na první lano, aby jsme mohli jet dolů o samotě. A na druhém úseku bylo namrznuté lano o síle tak 20cm. Jak si myslíš že to místní borci vyřešili ??? No jednoduše. Prostě vylezli z pelechu o dvě hodiny dřív a lanovku připravili. Zdržení bylo 10 minut a to se nám ještě v předklonu celou dobu omlouvali. A srovnávat námrazu na Midi s tou ve Špindlu, je jako rovnat Tatru hnoje a bobek od čivavy. Na fcb mají na toto téma taky pár řádků.

Takže asi tak, co se argumentů týče. Je argument a argument.

A fresh tracky ??? Děláš si srandu ???

Jmenuj jediné Alpské středisko které prodává fresh track na 3km sjezdovek ze 3km otevřených ??? On je celkem rozdíl prodávat fresh track na 3km, když v 8:30 otevírá 150km sjezdovek. A to kolikrát ještě ty 3 použité kilometry přejedou rolbou, než tam pustí davy. Tak jak jsem to zažil kdysi na Schladmingu. Nemůžu přece prodávat večeře pro autobus, když mám uvařené jedno vejce.

09.01.2020 12:55:18 #103 

IIIvan muž

No vidíte chalani! Máme tu ďalší neverending story – a mne sa niekto čuduje, keď riešime rovnako nekonečne a pre niekoho moc zložito techniku lyžovania :-) O tom je debata – len neviem, v ktorom vlákne sa skôr dopátrame k nejakému záveru, či ja s Harrym o predozadnom urýchľovaní či ako to voláme teraz, alebo či tu (oprávnene) zdravo nasraní anti-švindlovci :-)

Korsi má pravdu v tom, že osobný príklad a neúnavné presvedčovanie svojho okolia pomaličky zmení názory aspoň pár ľudí a tí môžu potiahnuť ďalších. Jasné, že zrazu nejaký blb tam neskrachuje(davy oviec sú dostatočne veľké vždy a všade), ale ja v tom vidím prínos, že sa rozšíri komunita „normálejších“ – a mám si s kým pokecať na rovnakej hladine a ešte lepšie prípadne aj zalyžovať(aj o tomto je takáto komunita), teda asi nie zrovna v TMR rezorte…

09.01.2020 13:44:54 #104 

oblouk

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

09.01.2020 13:53:10 #105 

Nojby

>> #102, korsičan, 09. 01. 2020 12:52:40

Zažili fantastický týden plný slunce a lyžování, že to překonalo i moje černé předpovědi. Aha. To byla ironie.

Jinak jsem se jen utvrdil, že s tebou nemá smysl diskutovat. ;-)

Já Špindl vůbec neobhajuju. Sice jsem tam několikrát byl, v mládí ještě za sociku jsem tam prožil dvoje super jarňáky a pak ještě jeden vydařený pobyt těsně po revoluci. Takže nostalgické vzpomínky mám na Špindl taky. Naposledy jsem tam byl dvakrát na VL ještě s HOnzou, nynějším obloukem. Ale to jsme jezdili jen na Mísečkách a na Medvědíně, do Svaťáku jsme se nedostali. Teď bych tam nejel, i když mám Czech Skipass.

Dycky Vist!

09.01.2020 14:26:15 #106 

oblouk

Tohle vlákno je pekelný – pekelný… Protože je o něčem jíném než o co tu opravdu jde. Nejblíž je Harry v #96 .

Je to všechno o nastavení hodnot.

Zmíněný Richard Branson je dobrej příklad – nadělal šílený prachy ale jemu nešlo tolik o ty prachy jako o hru života. Holt ho baví dokazovat SÁM SOBĚ že „tohle zvládne“. Jistě má z toho vnitřní radost.

No a holt všude na světě jsou lidi, který si uměj prožít tuhle vnitřní radost v sobě a všude jsou lidi, kterejm tenhle pocit vlastního úspěchu nějací koumáci zprostředkují nabídkou „prestižních“ atributů „úspěchu“ = a je to nejen lyžování ve Špindlu o Vánocích nebo předbíhací permice pro ty movitější. Jsou to třeba i ty gatě s draze zaplacenejma dírama pro ty chudší (stejně blbé)…

No a jsou podnikavci, kteří dobře vědí jakou pitomost nabízejí (a sami by si jí třeba ani nikdy nekoupili), ale zároveň umí takovou potřebu vysledovat, případně jí vytvářet a živit její přitažlivost pro ty ubožáky co se s ní pak budou ještě chlubit.

Tak to je – bylo – a bude.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

09.01.2020 17:03:48 #107 

korsičan muž

>> #105, Nojby, 09. 01. 2020 13:53:10

Jinak jsem se jen utvrdil, že s tebou nemá smysl diskutovat. ;-)

To je logické že ne, protože ty nediskutuješ. Ty pouze položíš dotaz, argument žádný a když na tvoje dotazy odpovím vyčerpávajícím způsobem, tak nereaguješ.

Odpověď jsi dostal a dokonce jsem tě požádal o TY argumenty na které podle tebe nereaguji. Já totiž nevím na JAKÉ argumenty nereaguji, proto se tě na ně ptám. Namrzlé lano jsi přešel s grácií a na fresh track jsi taky nějak zapomněl.

Diskuse je o tom, že předložíš své argumenty a čekáš na argumenty druhých. Ty ale pouze čerpáš vstupy, žádný výstup z tebe zatím nevypadl.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse

09.01.2020 17:14:29 #108 

korsičan muž

>> #106, oblouk, 09. 01. 2020 14:26:15

Je to všechno o nastavení hodnot. Zmíněný Richard Branson je dobrej příklad – nadělal šílený prachy ale jemu nešlo tolik o ty prachy jako o hru života. Holt ho baví dokazovat SÁM SOBĚ že „tohle zvládne“. Jistě má z toho vnitřní radost.

Ta zkušenost byla fakt k neuvěření, zvlášť při vědomí, co je to za člověka. Parádní člověk.

09.01.2020 17:38:18 #109 

johnycek muž

>> #107, korsičan, 09. 01. 2020 17:03:48

Ale ty žádný argumenty taky nepředkládáš. To se musím Nojbyho zastat. Ty pouze píšeš vyčerpávací odpovědi(hlavně pro mě, kdo má ty tvoje litanie číst). Píšeš tady něco o tom, že někdo někde. žádná čísla, žádná data. např. Musím přiznat že to zahřeje, když po letech jeden za druhým přichází s přiznáním, že není všechno zlato co se třpytí. V Rakousku by to neprošlo, protože je to tam společensky nepřijatelné. Až tam pojedeš lyžovat, stačí se zeptat kohokoli, klidně ubytovatele, co si o předbíhacím skipasu myslí a další a další a další atd. atd. tenhle výčet trval by věčnost jako tvé příspěvky. Naprosto bez argumentů na 150 stránek. nejlepší byla hláška Namrznuté lano – Za řekněme skoro 20 let jsem namrznuté lano ve Špindlu nezažil. Sorry, ale nezažil. Co ti k tomu mám víc říct ??? Když to korsičan nezažil tak to neexistuje...­......fertig

panta rhei

09.01.2020 18:16:58 #110 

korsičan muž

>> #109, johnycek, 09. 01. 2020 17:38:18

A jaká čísla a data by sis jako konkrétně představoval ??? :-) :-)

Neznám žádné Alpské středisko, které by prodávalo předbíhací skipas. Dokonce ani Rataj, takové středisko v Alpách nemá. A v případě Rataje je to neoddiskutovatelný fakt, takže z MÉ strany je to ten nejpádnější argument, jaký jde vůbec předložit. Ty a Nojby by si chtěl po mě nějaký argument, nebo dokonce snad číslo, ale jaké ???

To je snad na vás dvou, předložit pádný argument podložený čísly a daty, kde že se tento produkt v Alpách prodává a jaký je tam o to zájem.

Z toho co se dá najít, tak tam o takový produkt zájem není, tudíž ho nikdo neprodává (ani ten Rataj ho neprodává !!!). A z toho tedy logicky vyplývá, že je tam takový produkt společensky nepřijatelný.

Já žádné takové Alpské středisko neznám. TO JE MŮJ ARGUMENT. Pokud ty ano, tak ho tady můžeš jmenovat. To zase bude TVŮJ argument.

Namrznuté lano.

No jasně, já ho nikdy ve Špindlu za těch 20 let nezažil, tak co mám dělat ??? Jaký konkrétní datum nebo číslo by jsi po mě tedy chtěl ??? Mám si vymyslet datum ??? Ale datum čeho ???

Je snad na tobě, aby jsi předložil čísla a data, kdy tam za těch 20 let to lano bylo namrzlé a kdy se kvůli tomu nelyžovalo. Proč to chceš po mě ??? To musí být tvoje argumentace, ne moje. Já namrzlé lano nezažil. A nelžu !! Tečka.

Je zřejmé, že tam to lano namrzalo vždy, ALE OBSLUHA LANOVKY TO VYŘEŠILA dávno před tím, než přijel první lyžař. Dost těžko tam začalo namrzat lano až za Rataje.

Je nás tady spousty. Takový Oblouk (Honza, Tomas .....) tam také za ty desítky let párkrát byl a zatím jsem od něj na toto téma nečetl ani popel. Takže z toho soudím, že ani on se s tím nesetkal. Ale třeba mě opraví.

09.01.2020 19:12:56 #111 

Nojby

>> #107, korsičan, 09. 01. 2020 17:03:48

Fakt perlíš, korsi. :-D V #90 jsi napsal: Stejně tak je naprostým světovým unikátem, pouze Špindlerovské namrzání lana, které ovšem nikdy nenamrzalo. Já ve Špindlu odlyžoval desítku let a NIKDY jsem namrzlé lano nezažil,…

Potom najednou lano namrzalo i v Chamonix. Jen ho stihli včas rozmrazit.

Takže jsme se trošku posunuli. :-)

S namrzáním lana bojovali loni třeba u nás v Krušných horách na Plešivci. Myslím, že i na Klínovci, ale tam psali obecně o technických problémech. Protože mě Plešivec enormně zajímá, dohledal jsem si na jejich webu vysvětlení. Problém s namrzáním lana se podle nich komplikuje u odpojitelných sedaček. Byly už před 20 lety ve Špindlu takové lanovky? Nejsou novější?

Jinak mně by se taky líbilo, aby lano na Plešivci rozmrazovali včas, ale protože trošku znám zákulisí střediska, takovéto provozní problémy chápu.

Dycky Vist!

09.01.2020 19:41:33 #112 

korsičan muž

>> #111, Nojby, 09. 01. 2020 19:12:56

Už to přeháníte pánové. Já vydržím dost, ale toto už je z vaší strany čistá demagogie.

Lano namrzá všude na světě, ale kromě Špindlu, to řeší PŘED spuštěním vleků. A pokud ne, tak se jedná o provinční pidi středisko vesnického formátu. Ovšem tady je řeč o výkladní skříni Česko Slovenského lyžařského byznysu.

Tady je řeč o Českém Aspenu !!! Tedy něco jako Tignes ve Francii. Řeč je o špičce, aspoň tedy provozovatelem publikované. Ne o provinčním středisku na chvostu žebříčku.

Tady se bavíme o tom, že jim tam namrzá lano, na svém fcb napíšou, že je to světový unikát ( a to jsou jejich slova, ne moje) , aby svojí neschopnost omluvili a oni kvůli tomu nepustí lanovky včas a lidem ani nevrátí peníze za skipasy.

Právě díky tomu jsem tě odkazoval na jejich stránky, kde se o tom debatovalo a kde se oni snažili obhájit.

Moje argumentace je o tom, že jsem tam za těch 20 let nezažil, že by středisko nejelo kvůli namrzlému lanu. Proč se tak dělo, je otázka. Nepřekrucuj moje slova, moje sdělení jsou naprosto srozumitelná.

Stejně tak fres tracky jsou i v Alpách, ale za úplně jiných podmínek. Nikdo z vás nedokáže jmenovat středisko, kde se ft provozuje na 3km při plných 3km sjezdovek v provozu. To je totiž jako holky a vdolky.

A tak dále.

Každopádně mě tato hra na „nechápavou a slovíčkaření“ už nebaví a tak v tom nehodlám pokračovat. Stejně tak už nikoho nehodlám obtěžovat otravnou litanií.

GAME OVER.

09.01.2020 19:51:34 #113 

IIIvan muž

Chlapi nenasierajte sa :-)

Mne je Korsiho odkaz jasný – nie je namrzlé lano ako namrzlé lano(z kontextu bolo jasné, že „zmrzlé lano ešte nezažil“ v zmysle „nezažil, že by kvoli tomu nešli vleky“) a freš ako freš(celé stredisko versus 1 zjazdovka), zjavne u nás je to „špecifikum Karpatskej kotliny“…

No nie je lepšie písať nezáväzne o technike alebo v dákej poradni lyží pre decká ako si tu robiť nervy kvôli nejakému Igorkovi? Pripomínate mi staré „divide et impera“ a Igorko sa dakde na Floride zase nafúkaný bielym práškom podobným technickému snehu smeje…

09.01.2020 19:57:20 #114 

Nojby

>> #113, IIIvan, 09. 01. 2020 19:51:34

V pohodě, iLivane. Tedy problém je v chápání psaného textu. Aspoň že tak. :-)

Dycky Vist!

09.01.2020 20:07:03 #115 

IIIvan muž

>> #114, Nojby, 09. 01. 2020 19:57:20

:-)

Btw. to sú 3 veľké „íčka“, nie „iL Ivan“… :-)

09.01.2020 20:08:01 #116 

Harry žena

>> #111, Nojby, 09. 01. 2020 19:12:56

Problém s namrzáním lana se podle nich komplikuje u odpojitelných sedaček. Byly už před 20 lety ve Špindlu takové lanovky? Nejsou novější?

Toto som chcel podotknut. Zmena lanovky, do toho zmena atmosferickych pomerov v poslednej dobe… Az tak by som do nich nekopal, ale nepoznam podmienky v Spindli.

Ale chystam sa tam,nahodim motyla, oblek a budem hrat formu. Snad sa nestratim v dave…

caute Harry

09.01.2020 20:08:57 #117 

Harry žena

>> #115, IIIvan, 09. 01. 2020 20:07:03

A mas to tu. Diskusia prekvita…:}

caute Harry

09.01.2020 20:11:30 #118 

Harry žena

>> #112, korsičan, 09. 01. 2020 19:41:33

Stejně tak už nikoho nehodlám obtěžovat otravnou litanií.

Zas mozem na tebe varit vajcia. Natvrdo./kruci,zas si to niekto vysvetli po svojom/.

Mne tu nevadis,kludne pis dalej. Staci Ti to tak???

caute Harry

09.01.2020 20:42:39 #119 

Nojby

>> #118, Harry, 09. 01. 2020 20:11:30

+1. Mně taky korsiho litanie nevadí, jsou zpestřením, kolikrát se i něco zajímavého dozvím. Jen je s ním podle mě těžko diskutovat. Naštěstí je to zjevně oboustranné.

Dycky Vist!

09.01.2020 23:07:08 #120 

HonzA_ muž

>> #115, IIIvan, 09. 01. 2020 20:07:03

Vidíš, a já myslel že „Lííčka“…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy