Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek]

Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 2)

05.01.2020 16:50:41 #31 

M.art.in muž

>> #27, oblouk, 05. 01. 2020 15:47:46

Nojo dyť to vím, tak proto :-) Bylo azůro, kydlo 10 novýho, u Karla štrůdl, to se pak mění pohled na věc a než se jeden naděje, tak.....

Rock 'n' Roll Forever...

05.01.2020 20:00:24 #32 

VojtěchV muž

>> #24, HonzA_, 05. 01. 2020 13:20:06

Kam to hoši jezdíte? :-D Já se dnes pěkně povozil na GS i SL.

Fotky

05.01.2020 20:45:28 #33 

oblouk

>> #32, VojtěchV, 05. 01. 2020 20:00:24

Místo odpovědi kladeš otázku…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

05.01.2020 22:07:11 #34 

pivko1

>> #6, Tomáš Roba – SNOW, 04. 01. 2020 12:32:06

Ať si nabízí, co chce. Pro mě jen další důvod se této parodii na lyžařské středisko vyhnout obloukem.

05.01.2020 22:51:16 #35 

MichalW

>> #32, VojtěchV, 05. 01. 2020 20:00:24

Kotva v Herlíkovicích?

06.01.2020 09:16:17 #36 

VojtěchV muž

>> #35, MichalW, 05. 01. 2020 22:51:16

Máš to v oku. Je to tak.

07.01.2020 08:19:43 #37 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #34, pivko1, 05. 01. 2020 22:07:11

Přesně takhle funguje tržní hospodářství. Nelíbí se mi tam, nelíbí se mi nabídka služeb… nejedu tam. ;-)

Potká Venuše Zemi a ptá se: "Proč se drbeš?", "Ále, chytil jsem lidi!", "Neboj, to přejde...". :-)

07.01.2020 08:50:13 #38 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #14, adam 1, 04. 01. 2020 17:38:15

Pokud hrozí riziko, že si „předbíhací“ permici koupí víc zákazníků než by bylo ideální, tak to už záleží na provozovateli, jak si to nastaví. Buď dá do prodeje omezený počet takových skipasů, anebo to nechá bez omezení a pak riskuje, že si to koupí moc lidí a bude se stát fronta i tam. Což je dost velké riziko, o to víc, že přesně o tyhle zákazníky Rataj nechce přijít.
Ale všeobecně mi vadí odsuzování něčeho, co je dobrovolné. Nikdo nikoho nenutí službu koupit a využít. A nazývat něco prasárnou je sice vyjádření názoru, ale kde je hranice co už je a co ještě není prasárna? Každý to má nastavené jinak. Tuhle jsem na FB viděl fotku, jak někdo prodává jahody za 600 Kč/kg. (Podle mě to bylo někde v centru Prahy. Nikdo jiný než turisté by to nekoupil…) Spousta lidí se tam v diskuzi rozčilovalo, že to je zlodějina, a že to támhle stojí 50 Kč/kg, a že si to na zahrádce natrhají zadarmo, a kde si cosi… Kde je hranice co je už zlodějina a co ještě ne? Nikde není napsané, že že si to za tu cenu musíme koupit, nebo že by všichni měli mít nárok koupit si jahody za 50 Kč/kg. Stejně jako nikdo nemá daný nárok na lyžování ve Špindlu za třeba 500 Kč/den a bez front. Jinak se vracíme do centrálně plánované ekonomiky, a to věřím, že nikdo z nás nechce.
Chci to zboží/službu? Jsem ochoten za to zaplatit nabízenou cenu? Pokud ano, není problém. Pokud ne, zboží/službu nekoupím. Taky v tom nevidím problém. ;-)
Jen dodávám, že neobhajuji Rataje a celý Špindl, ale bráním svobodné podnikání a svobodu volby. :-)

Potká Venuše Zemi a ptá se: "Proč se drbeš?", "Ále, chytil jsem lidi!", "Neboj, to přejde...". :-)

07.01.2020 10:22:19 #39 

johnycek muž

panta rhei

07.01.2020 10:38:05 #40 

irmi

>> #38, Tomáš Roba – SNOW, 07. 01. 2020 08:50:13

Tak to je silně jednostranné stanovisko zaměřené jen na toho, kdo si uvažuje o koupi této permanentky – je skutečně na jeho volbě, zda vyšší cena mu tuto výhodu (=předbíhání) vyváží a jde do toho. Ale co zájemce o normální skipas? Informuje ho snad provozovatel ve smyslu: nehleď na to, že vidíš jen 20-ti hlavou frontu a skvěle si zalyžuješ – to se sakra pleteš, protože než se v té 20-ti hlavé frontě dostaneš na řadu, předběhne tě další x- lidí s touto permanentkou, takže fronta není to, co vidíš – dokonce se můžeš dostat do situace, že na lanovce se budou točit jen majitelé „předbíhacích“ skipasů a ty si nezalyžuješ vůbec. Toto na rozdíl do vás za seriozní nepovažuju a nakolik je to tržní? Je věc pohledu, co je tržní – „šmejdi“ (s energiemi….) taky své podnikání považují za tržní.

07.01.2020 11:24:17 #41 

Pavlos muž

Je „super“, že za peníze už budeme brzo mít úplně všechno.

Začneme předbíháním ve frontách na lanovku. Co bude pak? Vyhrazené rychlé pruhy pro bohaté jako v Rusku? Přednostní ošetření/operace? Kvalitnější potraviny pro milionáře a horší kvalita pro plebs?

Nebo rovnou uděláme superměsta pro ty, co na to mají a ostatní budou žít mimo tyto aglomerace?

Je to prostě sviňárna. Tečka.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

07.01.2020 12:03:26 #42 

korsičan muž

>> #38, Tomáš Roba – SNOW, 07. 01. 2020 08:50:13

To co tady obhajuješ, není žádná obrana svobodného podnikání a svobody volby. Tato tvoje obhajoba je jak vystřižená z druhé strany barikády !

Co je a co není prasárna je naprosto zřejmé, celkem jasně to popsal čtenář v postu 40. Nikde se na jejich webu nepíše nic o tom, že když si koupíš běžnou permanentku, tak budeš místo lyžování stát ve frontách, protože pár VIPáků si koupilo „předbíhačku“ a ty máš jednoduše smůlu.

Něco takového praktikoval před 20 lety soudruh Figura na Pradědu. Tam také na Áčku předbíhalo zhruba 30 lidí a ostatní stáli jak trubky ve frontě. Skončilo to frontovou vzpourou a jedním vykoupaným VIPákem v potoku. A kam to Figura dotáhl, není třeba komentovat.

A přesně toto je stejná prasárna, stejné první kategorie, která nemá se svobodnou volbou, či dokonce se svobodným podnikáním vůbec nic společného.

Ano, pokud by bylo u normálního jízdného napsáno, kupuješ si levný skipas s rizikem, kdy místo lyžování prostojíš den ve frontě, protože dražší skipas je zároveň bezfrontovým, přesněji řečeno předbíhacím skipasem, tak jsme morálně úplně jinde. V tomto případě by nešlo říct ani popel.

Stejně tak je prasárna, když si týden dopředu koupíš na webu skipas, ráno přijedeš do českého Aspenu a lanovky nejedou, protože mají namrzlé lano. JAKO JEDINÍ NA CELÉM SVĚTĚ !!!!! :-) :-) To že by ti vrátili peníze za skipas, nedej bože přihodili ještě něco navíc za zbytečnou cestu, tak to ani náhodou. A když se jich na tento problém na fcb lidé zeptají, sesmolí výmluvu jak z Pomocné školy. Stačí si to dohledat. To je do nebe volající drzost, co si tato parta dovolí.

Jasně, tvoje argumenty a obhajobu chápu. Jedná se o inzerenta, takže je třeba se ho zastat, ale ten morální kompas je v tomto případě úplně mimo.

Svobodnou volbou je naopak tyto prasárny komentovat, protože nic jiného to není. Jenže kolem Špindlu se musí našlapovat v bačkůrkách, aby se náhodou nějaký vlivný a elitní občan tohoto státu nerozhněval.

Takže za mne je svobodnou volbou tyto praktiky kritizovat, ale hlavně tam nejezdit. A protože jsem přející člověk, tak všem kdo tam jezdí, přeji pouze ty nejdelší fronty, nejnamrzlejší lana a nejdražší doprovodné služby.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

07.01.2020 12:16:07 #43 

Roman Jílek muž

>> #41, Pavlos, 07. 01. 2020 11:24:17

Přesně tak. Další sviňárna (pardon, služba) je ten jejich Fresh Track. Ti co přijedou ráno na první lano, aby si užili narolbované sjezdovky pak zjistí, že už jim to tam rozryli ti miliardáři, co si zaplatili VIP ranní lyžování. A tady už žádnou jinou možnost nemají, než akceptovat stav sjezdovek takový, jaký je. Vlastně možnost mají – do Špindlu nejezdit. Já se ale obávám, že podobnými nabídkami „služeb“ se nakazí i provozovatelé jiných areálů a že se tak lyžování brzy stane zábavou pro horních 10 tisíc. Doufám však, že to půjde pomalu a že se toho nedožiju. Našich dětí je mě ale líto.

07.01.2020 12:19:26 #44 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #40, irmi, 07. 01. 2020 10:38:05

Myslím, že srovnání se šmejdy není fér. Nejde o to, jak svoje „podníkání“ šmejdi vidí, ale jestli porušují zákon. A jestli jsou ty skipasy ve Špindlu seriózní nebo ne, pořád to je v rámci zákonů a svobodného podnikání.
A je to o dobrovolné volbě obou stran. Tak jako si jedna strana dobrovolně zvolí koupi „předbíhacího“ skipasu, tak i zájemci o normální skipas si jeho koupí dobrovolně zvolili nechat se „předběhnout“.
Ale hlavně, je jen a jen na provozovateli, jaká pravidla nastaví, a je jen a jen na zákaznících, jestli ta pravidla akceptují. Nic víc v tom není. ;-)

07.01.2020 12:45:52 #45 

Mára Bednářů muž

Jen si panove vzpomente az vas bude predbihat v temer kazdem druhem stredisku instruktor s klientem VIP vstupem, pripadne instruktor s detma take VIP vstupem. Chtelo by to merit stejnym metrem a ne pouze plivat na Spindl s konkretnim priplatkem za VIP sluzbu, coz je defakto priplatek za to, ze bude mit dotycny stejnou prioritu jako instruktor s predbihanim. Osobne pamatuji VIP vstup u sezonkaru jiz pred 25ti. lety u nas ve vidlakove ;-)

07.01.2020 12:55:58 #46 

korsičan muž

>> #45, Marek Bednář, 07. 01. 2020 12:45:52

Slušné středisko žádné předbíhací skipasy neprodává.

A pokud ano, tak se řadí do stejné kategorie, jako ten náš Aspen.

07.01.2020 12:58:03 #47 

Pavlos muž

>> #45, Marek Bednář, 07. 01. 2020 12:45:52

Jde o princip. Obojí je špatně. Ať už předbíhá ten, kdo je VIP kvůli příslušnosti ke sportovnímu klubu/instruk­tor/kamarád, tak i ten, kdo si za to zaplatil.

Problém je, že Špindl to nabízí jako placenou službu a tím kastuje lyžaře na lepší/horší.

A to, že se to dříve dělo taky, není poukázkou k tomu, aby se to dělo i nadále a navíc se to prezentovalo jako služba.

<POVZDECH> Je to symptomatické pro zemi, kde se od dětství adorují jedinci, kteří „očůrají“ pravidla. Opsal jsi písemku a nechytli Tě? Jo, borec! Šidíš na daních, ale berňák Tě nevyhmátne? To je, panečku, koumák! Jedeš v obci 90 km/h a nechytnou Tě? Wow, hustý! </POVZDECH>

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

07.01.2020 13:02:58 #48 

korsičan muž

>> #44, Tomáš Roba – SNOW, 07. 01. 2020 12:19:26

A jak konkrétně a v čem porušují zákon šmejdi, když prodávají hrnce za 45 tisíc a deku za 60 ???

Nedávno jsem četl článek o tom, jak stěžovatel prohrál u soudu spor o „solární sušičku prádla“ za tuším 3800Kč a v balíku mu přitom přišla obyčejná šňůra na prádlo za 30 kaček.

To že si důchodci koupí obyčejnou deku za 60 tisíc je úplně stejné, jako když někdo prodává měsíc dopředu skipas a pak stojí ve frontách, protože jiní si koupili předbíhací skipas. V obou případech je to svobodná volba spotřebitele, zda si koupí skipas, nebo tu deku. Záleží jen na kupujícím, zda si koupí deku za 60 tisíc, nebo za pět stovek. Stejně tak zda si koupí běžný skipas, nebo předbíhací.

Zákonu to nijak neodporuje.

07.01.2020 13:04:52 #49 

korsičan muž

>> #47, Pavlos, 07. 01. 2020 12:58:03

Přesně tak.

Dříve se zlodějům sekala ruka a okultisté se upalovali na hranicích.

07.01.2020 13:35:40 #50 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #42, korsičan, 07. 01. 2020 12:03:26

Samozřejmě, kritizovat můžeme co chceme. Já Špindl neobhajuju jako inzerenta. Na tyhle věci v redakci nemám vliv, stejně tak moje názory, takže se můžu vyjadřovat naprosto svobodně. Mě je Špindl ukradenej, nejezdím tam a ani mě to neláká. Částečně i kvůli takovým věcem, které tady probíráme. Byl jsem tam za svůj život jen asi 3×.
Mě jde jen a jen o to, že každý by se měl vžít do kůže provozovatele/ma­jitele. A nemusíme se bavit jen o lyžování. Pokud se třeba jako majitel hospody rozhodnu, že budu mít běžnou cenu piva 30 Kč a pak tam budu mít taky pivo za 150 Kč s tím, že ho zákazníkovi přinesu přednostně, tak je to MOJE právo si taková pravidla v MOJÍ hospodě udělat. Je to samozřejmě i moje riziko, že budu pro spoustu potenciálních zákazníků kvůli tomu za debila, a že o takové zákazníky přijdu. ;-)

07.01.2020 13:39:12 #51 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #48, korsičan, 07. 01. 2020 13:02:58

Ale no tak. V rámci zákonů u šmejdů nejde o cenu, za kterou to prodávají, ale za způsob prodeje. Lžou důchodcům, že to má zázračný účinky, nátlaková psychologie, apod… Tím porušují zákony. To se s nějakými skipasy vůbec nedává srovnávat.

07.01.2020 13:43:22 #52 

irmi

>> #44, Tomáš Roba – SNOW, 07. 01. 2020 12:19:26

A ví člověk, který není zájemcem o VIP skipas, že i koupí normálního skipasu se ho negativně dotýkají pravomoci z VIP skipasu plynoucí tj. že si zvolil možnost nechat se předbíhat mu neznámým počtem držitelů VIP skipasů??? Už tato informace by některé lidi od návštěvy střediska odradila a proto ji od provozovatele v této podobě rozhodně nedostanou a provozovatel raději některé skutečnosti, vztahující se k VIP skipasu nijak neventiluje. To mi připadá obdobné, jak když je dosti důležitá smluvní podmínka napsaná drobným písmen z druhé strany smlouvy anebo – pokud se vrátím ke šmejdům – ti taky jen zamlčí podmínky, které by jim mohly odradit klienty (např. smluvní pokuty), byť samozřejmě ve smlouvě uvedeny jsou.

07.01.2020 13:47:50 #53 

Mára Bednářů muž

>> #46, korsičan, 07. 01. 2020 12:55:58

Nemusi se ani jednat o lyzovani, VIP priplatkove sluzby jsou napric obory a muze se klidne jednat o operatory s primou klientskou linkou bez cekani, letistem Praha s predbihanim, koncerty s predbihanim atd. atd. VIP sluzby tu byly, jsou a budou ;-)

07.01.2020 13:55:27 #54 

korsičan muž

>> #51, Tomáš Roba – SNOW, 07. 01. 2020 13:39:12

A při prodeji normálního skipasu tento prodejce „nelže“, nebo nezatajuje skutečnost, že prodává i jiný (předbíhací) skipas, který držitele tohoto normálního skipasu diskriminuje ???

Tento prodejce nelže o fantastických lyžařských podmínkách a o skvěle připravených sjezdovkách ??? Opravdu ???

Není to náhodou tak, že lidé prostojí celý den ve frontách, protože další část si koupila předbíhací skipas a navíc jsou od samého rána sjezdovky rozryté od těch, co si koupili frash track ?

Ne, prodává to úplně stejným stylem, jako šmejdi prodávají deky, hrnce a energie. Zatajuje skutečnosti, které by uživatele od koupě tohoto produktu odradilo. A když ne všechny, tak aspoň myslící většinu.

07.01.2020 13:58:11 #55 

oblouk

To je zas něco tady toto!!!

Neřešitelnej problém pánové. Takovej už je život… – život není spravedlivej – já jsem se narodil vošklivej a trochu trouba – a Franta hezkej a chytrej – tím to začíná.

Danosti které nejspíš pochopíme:

• fronty v určitejch termínech bejt musej, protože kapacity lanovek nelze navyšovat podle několika dnů největší frekvence – chápeme?…
  • nějaká přednost, když jsou veliký fronty se holt zřídit musí!!! (pro chromý, pro děti ale i dospělý žáky LŠ s instruktorem kterýho si na hodinu zaplatili, pro majitele lanovky a jeho hosty…) – chápeme?…

Na všem ostatním se majitel MUSÍ dohodnout s klientem tím, že s ním uzavře kupní smlouvu (prodejem permanentky) a úmyslně nezamlčí její důležité podmínky včetně ceny a rozsahu služeb. Důležité je při tom, že oba předem vědí která omezení a změny může provozovatel předvídat a která ne. Zkušený klient ví velmi dobře co lze a co nelze předvídat a podle toho se rozhodne zda službu koupí nebo ne. Nezkušený klient je odkázán na informace provozovatele, který se ovšem jistí stanovením podmínek, které dá klientovi zřetelně předem na vědomí.

Myslím, že tohle TMR ví a podle toho svůj byznys i řídí. Můžeme se sice zlobit – může se nám to i hodně nelíbit – ALE TAKOVEJ JE ŽIVOT.

Jak jsem v této věci už několikrát sdělil – chápu obě strany ale vůbec netuším, proč bych si to měl brát osobně a rozčilovat se. Jsem pozorovatel a velmi dobře vím, kdy nastane ta moje pravá chvíle, kdy si do Špindlu mám jet skvěle a relativně levně zalyžovat. –

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

07.01.2020 13:59:00 #56 

korsičan muž

>> #53, Marek Bednář, 07. 01. 2020 13:47:50

Tak to asi těžko. Na letišti si sice můžeš zaplatit VIP odbavení, můžeš si zaplatit VIP usazení v letadle, ale ta konkrétní služba (tedy konkrétní let z bodu A do bodu B) je pro všechny uživatele této služby stejná.

Letadlo startuje ve stejný čas pro turistickou, stejně tak pro business třídu, stejně jako přistává.

07.01.2020 13:59:05 #57 

johnycek muž

>> #42, korsičan, 07. 01. 2020 12:03:26

>> #48, korsičan, 07. 01. 2020 13:02:58

Korsi sorry. Jako ten tvůj Jánošíkovský přístup se mi celkem líbí, v našich končinách se to nosí :-). Ale v téhle diskuzi si fakt vedle jak ta jedle. Ale chápu tvůj postoj! :-)

panta rhei

07.01.2020 14:02:23 #58 

Mára Bednářů muž

>> #47, Pavlos, 07. 01. 2020 12:58:03

Viz muj prispevek 53, ktery odkazuje na VIP sluzby i v jinych oborech s ,,predbihanim,, ktere si dotycny zaplatili! Jine by bylo, kdyby prisel do restaurace neohlaseny DiCaprio a obsluha se venovala jemu misto tobe i kdyz jsi prisel driv pred nim a oba mate stejnou cenu v napojovem / jidelnim listku bez jakehokoliv VIP priplatku. Ono neni predbihani jako predbihani a prave tady se michaji jabka s hruskama. Je rozdil predbihat frontu na parek v rohliku u stanku za stejnou cenu jako vsichni a nebo byt znamy herec a jit do klubu VIP vstupem bez cekani ve fronte jako ostatni.

07.01.2020 14:15:01 #59 

Pavlos muž

>> #58, Marek Bednář, 07. 01. 2020 14:02:23

Jj. Všichni jsme si rovni, jen někteří jsme si rovnější.

Takže až restaurace vyčlení 5 stolů pro VIP klienty (kteří si za to připlatí) a ostatní budou stát fronty, tak budeme všichni spokojení.

Prostě mě jen překvapuje, s jakou lehkostí tady akceptujeme kastování lidí na základě movitosti klienta. Kdo si připlatí, tak má jiná práva…

07.01.2020 14:31:24 #60 

Tomáš Roba - SNOW muž

>> #54, korsičan, 07. 01. 2020 13:55:27

A při prodeji normálního skipasu tento prodejce „nelže“, nebo nezatajuje skutečnost, že prodává i jiný (předbíhací) skipas, který držitele tohoto normálního skipasu diskriminuje ???

Srovnání se šmejdy je úplně mimo mísu. Ten fast skipass je v ceníku, a tím, že o něm výslovně neřekne tomu, kdo si koupí normální skipas, tak lže, nebo něco zatajuje? Já když si u nízkonákladovky koupím letenku, tak taky nemusím vědět, že lze zakoupit fast boarding a pak ve frontě u brány budu čumět, jak jdou do letadla ti, co si ten fast boarding koupili. A neznamená to, že prodejce letenek lže, když mě výslovně neupozornil na tuhle možnost.

Tento prodejce nelže o fantastických lyžařských podmínkách a o skvěle připravených sjezdovkách ??? Opravdu ???
Tohle je už úplnej nesmysl. Lyžařské podmínky a upravenost sjezdovek je tak subjektivní záležitost, že tohle přeci nejde považovat za lež jen proto, že já to vidím jinak.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy